Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kúpa nie novej zbrane. - diskusia

autor: off petokk
pridané: 17.6.2012 19:00

Vie niekto odborne, či zo skúseností poradiť na čo si dať pozor pri kúpe staršej už používanej zbrane? Koľko výstrelov znesie zbraň bez ujmy(ostré ústie hlavne, ako zistiť či sú drážky v poriadku)? Záujem je o 308 Win a zrejme CZ, prípadne sa vyjadrite aj k iným výrobcom. Ďakujem.

počet zobrazení: 3 983
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 18.6.2012 o 19:35

rado100 guľovnica musí zniesť 5000 výstrelov bez zmeny .Inak to znáša ošetrovaná zbraň inak tá nečistená . Priemerný poľovník vystriela za 10 rokov okolo 200 nábojov čiže zbraň by sa vystrielala po 250 rokoch .Vlado59 nemyslím si ,že by sa používali horšie materialy ako pri guľovniciach spred 70 rokmi . Tak ako vývoj guľovníc i vývoj montáží a puškohľadov zaznamenal vývoj .Používajú sa kvalitnejšie materiali či CNC stroje ,kanelované hlavne ,tvrdochrómové kvalitné zliatiny atď. Možno v česku zastal čas ,ale vo svete určite nie . Tých guľovníc do 800€ je na trhu celá škála od A.Zoli vysokej kvality cez rossler atď . Kto má do 500€ na guľovnicu môže voliť napríklad remingtona 770 v plaste s montážou a optikou bushnel 3-9 x40 . Tých možností je naozaj celá škála . Do obstarožitnej zbrane by som neinvestoval . Jedine ,že by bol dobrý pomer ku kvalite a cene . To je môj názor . Kto však má vzťah k starým zbraniam ba dokonca si myslí ,že sú nejakej super kvality nechcem mu do toho kecať . Nech si poklepáva po kameňoch na starej zetke kladivom a jamkárom nech to približne zaaretuje možno to niečo udrží . Kde je však stred hlavne a kde sú kamene to už sa asi nedozvie :-D Ale do 70 m to niekam poletí a možno aj trafí . Kto má na guľovnicu vyhradených do 2000€ má naozaj možnosť kúpiť si už špičkovú zbraň cez manlicher ba i blaser . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 18.6.2012 o 19:03

Edu nepochopili sme sa. Samozrejme aj podľa mňa je Norma lepšie strelivo ako S&B o tom nepochybuj ale skúšal som dve zetky 7x64 strela norma vulkán,rws evo, sako humerhead a rozptyl cez 10cm na 100m. Dal som SPCčko a rozptyl cca 3cm. Skrátka tá zbraň to nezvládla, lebo to isté strelivo išlo zo sauera veľmi dobre. Ono stačí aby bola hlaveň trochu opotrebovaná a má s modernými strelami s BT problém. Ale strely valcové TM stabilizuje v pohode a preto mu radím ak už chce staršiu zbraň nech si ju vyskúša aby sa neskôr neobmedzoval len na jeden druh streliva. Edu ak poradiť nechceš, tak načo ten sarkazmus? Mimochodom vlastním starú ZKK601 a v pohode takže ak chce niekto staršiu zbraň tak proti gustu....... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petokk, 18.6.2012 o 18:47

Aj o to ide vlado59, že niekedy bola kvalita ocele lepšia ako teraz. Záleží na čo sa natrafí. K počtu výstrelov staršej zbrane ťažko argumentovať asi, ako niektorí vravia že vystrelených len 100 rán a pod. (koľko teda znesie bez ujmy?) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 18.6.2012 o 17:07

Nebral by som to tak že všetky staré zbrane sú zlé,videl som nové CZ málo použivané a hrdza bola všade kvalita materialu neporovnaťelna.Len sa netreba plašiť a brať prvú čo je v ponuke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 18.6.2012 o 14:46

rado100 to máš pravdu naozaj chce starú petokk. Takže tu poradiť neviem ani nechcem . Treba len dúfať ,že sa podarí Zažiť zbraň(staršiu českú) ktorá bude so S&B boli v celku presná . Že by kvalitnejšie strelivo bolo nepresné o tom dosť pochybujem . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 18.6.2012 o 13:50

Neviem či moc ušetríš. Veď CZ ani nová nieje moc drahá. Hľavne sa zameraj na dobrú optiku, tam nešetri.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 18.6.2012 o 13:46

Ak by chcel novú, nechce pomoc pri výbere staršej zbrane. Pozor na poškodenú komoru, vypálený prechodový kužeľ, veľkú záverovú vôľu a x iných možných závad. S tou lupou neviem ak je v hlavni ojedinelý nános tombaku tiež to vypadá ako poškodená hlaveň. A ten len tak vyterákom neodstrániš. Každopádne si zo zbrane vystrel a to s rôznym strelivom. Zažil som zbrane(staršie české) ktoré so S&B boli v celku presné no moderné strelivo nezvládali. Ani staršia zbraň nemusí byť sklamaním záleží na tom ako sa k nej majiteľ správal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.6.2012 o 11:10

Ja by som ti poradil kúpu novej zbrane . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 18.6.2012 o 8:52

Vyparadene pusky vacsinou nieco skryvaju, poviem Ti za seba, ze ja som sa pri kupe vzdy pozeral hlavne na vyvrt, spust a poistku. Vezmi si lupu, vyber zo zbrane zaver,postav ju do svetla a skontoluj drazky lupou. Ber si so sebou cistenie, to ze nieje vycistena nieje argument. Potom sa povenuj pozorne ustiu, musi byt uplne symetricke a bez vad. Spust,napinak a poistku otestujes naraz. To ostatne su smiene investicie na renovaciu povrchovky.Osobne by som si vybral ZKK 601 ma podla mna lepsiu poistku a je vyrobena z kvalitnejsej ocele. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov