Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Foxteriér - diskusia

autor: off krepelak
pridané: 25.2.2008 22:38
Jaké máte zkušenosti s foxteriéry, jsou jeho lovecké vlohy stále takové jako kdysi? (porovnání s jinými plemeny norníků) Co norování v přírodních norách, jak se vám osvědčili?
počet zobrazení: 5 357
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off exc125, 8.1.2012 o 10:23

odkaz tu su super foxíci hladasi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 5.1.2012 o 22:34

u hladakov treba vediet kde hladat, z osobnych skusenosti a z vysledkov z poslednych rokov tak jedine od Mariana Stefeka. psy som videl na lovoch, skuskach. poznam 3 gen kde u psov co zostali u neho na dvore psy malil Cacity a zaroven o boli sampioni krasy. pred nedavnom som videl dobru suku z nemecka u nas na skuskach. v cechach je podstatne lepsia situacia tam je z coho vybeat a psy tam maju vysoku kvalitu prace. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 2.1.2012 o 10:24

ale je hladosov je podstatne viacej ako hrubákov a hladasi maju tu pracovitost ešte dobru a je vela chov staníc ktoré chovaju hladké foxle ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pacenko, 31.12.2011 o 12:08

exc125:zober si takého hladkého foxa.podla teba si je z čoho vyberať?nieje!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 31.12.2011 o 9:17

welsh a fox su krásne plemená ale neni to pravda ze ich pracovitost a ostrost sa tý stráca tý čo sa chcú venovat práci majú porobené skúšky a tý exterrieristi nato zvysoka j...u takze je to stale tam kde bolo len si treba vediet dobre vybrat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 30.12.2011 o 23:23

ano ale si myslím že také podmienky chovnosti potom aj svedčia o kvalite chovných jedincov , a si myslím že poľovné plemeno by aj poľovným plemenom malo zostať , keď ho chce niekto chovbať doma ako spoločenského psa a mať ho len na okrasu tak nech ho netlačí do chovu a bohužial takých prípadov je už na slovensku veľa a potom tá kvalita poľovných plemien upadá ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 30.12.2011 o 23:04

Ano, kluby jgt ať už na Slovensku, nebo v Česku si to drží a doufám i držet budou. Ono je taky málo pravděpodobné, že jgt si vezme někdo jako společenského psa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 30.12.2011 o 22:56

presne tak , ja by som dal skúšky povinné u každého plemena a aspom také prísne ako sú podmienky chovnosti v klube jagdterierov , je na veľkú škodu že u niektorého plemena stačí na chovnosť výstava , potom sa do chovu dostávajú samí ,,podvraťáci,, ako to jeden kolega kynológ z čiech nazval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 30.12.2011 o 22:51

cita vede to do p....eeee,jako i ostatní lov. plemena,kde zrušili zkoušky pro chovnost-momentálně i nově u špringrů! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 30.12.2011 o 20:21

foxle su fakt super psíky ja som snimi nadmieru spokojný odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robo18, 30.12.2011 o 15:10

ahojte .jasne ze na slovensku mame foxikov.a co sa tyka mojich skusenosti s dohladavkami tak zatial mame za sebou pekne cislo ale nastastie ani raz moje foxteriere nezklamali. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 30.12.2011 o 15:07

Víš, ono je to těžký... V ČR už ani foxové nemusí pro splnění podmínek chovnosti skládat pracovní zkoušku. Stačí, že je perfektní na výstavě. Kam tohle směřuje ať si udělá obrázek každý sám... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LuboT, 30.12.2011 o 14:56

daj králika do klietky aby sa k nemu pes nedostal a uvidíš, tiež si chcem zaobstarať foxa ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krepelak, 9.4.2008 o 21:15

Mám doma fenku hlad. foxteriéra, je to opravdový dravec a dělá mi radost, co by mně ale zajímalo je jak se pozná zda má pejsek vlohy pro hlas (hlašení) popř. jak to u svých psů probuzujete a upevňujete. Zkouším fintu se žrádlem, ale nějak to nezabírá, také ho dráždím haříkem apod., ale to také nic, jeden známý mi poradil, že mám psu ukázat zajíce a držet ho v náruči tzv. na "viděnou" tak aby pes nemohl za ním běžet, že bude jen štěkat, jak se vám to osvědčilo? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krepelak, 29.2.2008 o 14:04

...že by se na Slovensku foxteriéři nechovali? Jinak připiště i zkušenost s dohledávkou na barvě. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM