Heming hunting
dnes je utorok,  30. apríl 2024,  meniny má Anastázia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:30,  dnes západ slnka: 18:56
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

aký máte názor chovat psa v byte alebo vonku v kotereci - diskusia

autor: off lowec
pridané: 22.2.2008 20:53
hmm..zaujíma Váš názor skusenosti či chovať psíka doma v byte alebo vonku v koterci .... mam dvojmesačného kopova , je bez problemový , jeho hygienické návyky su dobre "potrebu robi len vonku ".... , prirastol nam k srdcu uvažoval som pokial je mali aby bol s nami doma "zima " a potom časom v koterci .... ale posledne uvažujem že si ho necháme doma .... Aký máte názor ??? Ďakujem..
počet zobrazení: 10 900
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off zelenySimpanz, 30.1.2010 o 19:01

Psoch ma buc venku pri kapure. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cyrko69, 29.1.2010 o 15:33

ked sa mozem pridat napisem aj ja ja byvam v bytovke nemam sice polovneho psa ale chovam nemeckeho ovciaka..v byte..vela ludi ma v tom odradzalo ale inu moznost som ani nemal..teras som stastny moja fena je asi jedna z mala ktory posluchaju u nas v dedine ..velmi casto ju beriem zo sebou na prechadzku do reviru a ked isiel so mnou aj kamos ktary ma tiezNO thak o lenivosti mojej sa nedalo povedat jeho fena uz po hodinovej prechadzke sa motala okolo noch a bolo vidno ze ma dost a moja fena ktora je z bytuu mala dost energie aj po 6_7 hod prechadzke mala stale naladu an hranie a na aport..podla mna tu ide hlavne o to ze ako sa kto venuje svojmu psikovy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 15.6.2009 o 14:45

ako to je rôzne po citani tejto diskusii som dospel k záveru ze zalezí na prístupe pána k psovi resp. aký s ním nadviaže vzžah a je uplne jedno ci je v koterci alebo v byte môj terajsí nazor... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dhunter, 14.6.2009 o 21:29

chcel som tiež prispieť,ale cechurik to jednoznačne vystihla.tiez mám mks doma a bez akych kolvek problémov.a lenivosť?opak je pravdou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Geiss, 1.6.2009 o 20:06

Pokud se mohu přidat, tak já jsem pro psy doma. Mám doma dvě německé dogy a irského teriéra, všichni jsou bezproblémoví. Irčanka pracuje výtečně za jakéhokoli počasí, v lese, v bažantnici, nemyslím si, že by psík byl nějak méně pracovitý než ten, který je venku. Pes je tvor smečkový a venku samotnému je mu smutno. Navíc těsný kontakt s člověkem mu velice prospívá i v té práci... :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 30.5.2009 o 13:13

Znal jsen a znám i ted několik pracovně vynikajících jagdteriérů chovaných v bytě, kteří se tam chovali naprosto bezproblémově.Sám mám v bytě dvě bavoračky z toho jedna 9 měs. Nezničily nikdy nic.Vše záleží jen na vhodném výcviku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ray20, 27.5.2009 o 14:09

ja mam v byte nemecku prepeliciarku obcas narobi bordel aj teraz ale to len vtedy ked ju zanedbavam a nechodim von na dlhsie a este ked jej dam dietu inak pohoda kazdy pes ked dostane dobry strecing von 80 % casu prespi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 27.5.2009 o 13:47

kopov a jeho správanie v domácnosti skúsenost.

Moji kamaráti ma dost odhovárali ak som im povedal že mam kopova doma a chcem ho mat doma nadalej.... upozornovali ma , že budem mať zničení nábytok , sedačku a pod...
Naš pes nám nič nezničil , vyčlenily sme mu doma jeho miesto ktoré je len jeho , káble k nabijačke od mobilu ako aj predlžovačka je bežne v miestnosti nikdy ho to ani nenapadlo ničit či samotné ovládania od TV príklad...
Neviem čím to je , či samotným psom alebo jeho výchovou .
Ak bol menší a potreboval kusat kedže menil zuby kupovali sme mu hračky ktoré okusoval . Uvažoval som aj nad tím či ma dostatok pohybu .... chodíme s nim von ráno , na obed aj večer sa prejst ...a hned som si položil otázku, pes ktorý je zavretý v koterci celé dni či sa má tak dobre tiež .
Na záver bych len dodal že náš pes nakolko je snami socializovaní ,, jeho výchova je potom omnoho jednoduchšia a lahšia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cevar, 24.5.2009 o 0:04

Zdravím, čítam si túto diskusiu a nedá mi nepridať svoj názor. Ja mám trojročného kopova , ktorý až donedávna nemal svoj koterec len búdu na dvore, čiže mal sústavný pohyb po dvore. Je to náš miláčik a tak sme ho od mala púšťali aj do domu.Pod schodami si našiel svoje miesto.Niekedy behol do kuchyne a pár krát si ľahol na sedačku v obývačke- to sme mu už nedovolili po zahriaknutí si zvykol že to nesmie.Musím hlavne podotknúť, že nič neroztrhal, len pár krát chvostom zhodil kvetináča ,a keď bol ešte maličký a dlho sme ho nechali dnu sa raz vykadil.
A teraz k téme koterec alebo byt. Ja si myslím že pravda je niekde uprostred.Koterec je vynikajúca vec ale aj socializácia psa s rodinnými príslušníkmi je dôležitá. A keď je pes sem tam v byte cíti sa aj on ako člen rodiny-svorky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 27.8.2008 o 8:48

Zdravím Vás dámy a páni..
Tak ubehol ten nejaký čas pozorne som čítal a čítam vaše rady ...tak ja som nakoniec neodolal a nechal som si kopova vo vnutri ... môžem konštatovat že kopov je nesmierne inteligentný pes , vnimavý učenlivý a pohybu myslím že ma dost, ráno ,cez obed ako aj večer absolvujeme 4 až 7 km prechadzky spojene v prirode , bál som sa ,že spanštie doma a nebude mat zaujem o jeho prirodzené vlohy ....ale psík ma prasvedčil že je to všetko vnom... jedine čo som spozoroval na nom je viac viazanejší na nás a jeho tak zvané TURBO som mu ustrihol... chcem tím povedat že nerobí ak durí tak velký rádius ako iné kopovy.. ako to vravia polovníci že predurí dva revíry ... má velký záujem pracovat vonku je ako vysavač doslova . Nevedel som si to celé predstavit ale dnes Vám poviem že nebanujem a som velmi rád že mám práve naše Slovenské plemeno Sl. kopova . Súhlasím že psík ma mat dostatok priestoru ako volnost ak mu ju dáte myslím si že sa to dá . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off saintdevils, 26.8.2008 o 15:31

len to ci je pes chovany vonku alebo dnu nemusi zlepsit jeho imunitu.krycia srst i podsada psov chovanych vonku je hustejsia,u hrubosrstych hrubsia,cize pred chladom by mali byt dostatocne chraneny. kopova som nikdy nechovala, ale myslim si , ze je to velmi odolne plemeno a napriek tomu,ze ma kratku srst by som vobec nevahala a dala by som ho vonku do koterca.
moj nazor je, ze ak je moznost chovat psika vonku, ma byt vonku.aj jeho pani potrebuju mat sukromie a psik si svoju "izbu" tiez zasluzi:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor123, 25.8.2008 o 15:15

Či chovať psa vonku alebo vnútri je vec názoru a predovšetkým konkrétneho plemena. Niektoré plemená sú lepšie vybavené na život vonku (aj v zime), iné majú zasa problém už keď teplota klesne pod 10 stupňov a treba ich mať radšej vnútri. S Kopovom nemám skúsenosti.
Ale tie názory podaktorých, že pes chovaný vonku je "zdravší" a ako ohromne zimné mrazy prispievajú jeho zdravotnému stavu - to ma až dvíha zo stoličky. To sú donebavolajúce hlúposti - neviem prečo by mal byť pes chovaný celoročne vonku zdravší. Áno určite má hrubšiu srsť, to je jasné. Ale pri dostatočnom pohybe vonku (nie spanie, ale denný pohyb) si každý pes vytvorí dostatočnú imunitu a odolnosť organizmu. Vôbec kvôli tomu nemusí spávať vonku v -25 stupňových mrazoch. Samozrejme zasa záleží na plemene, ale keď abstrahujem od severských plemien, tak pes chovaný celoročne vonku sa vždy dožije kratšieho veku, ako pes chovaný vnútri. Dosť často odíde práve na ladviny. Ale možno keď bude v 6 rokoch zdochýnať, tak mu vysvetlíte aký má byť teoreticky odolný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krepelak, 9.8.2008 o 21:47

Zdravím tě Lowec, já jsem uvažoval stejně jako ty, tedy, že fenka zůstane doma jen v prvních měsících a pak, že půjde na zahradu, ale po nějaké době už jsem byl rozhodnut, že zůstane doma napořád. Nakonec jsem ji, ale stejně dal na zahradu a to z jednoho důvodu a tedy, že když jsem dlouho v práci, tak mi bylo líto, že pes je zavřený doma, tak šla nejprve přes den ven, ale když jsem po čase viděl, že se blíží večer a fenka jde sama do boudy tak pak už zůstala venku celý den. Nebudu hodnotit výhody pobytu psa doma- či venku, jen uvedu, že při pobytu na zahradě určitě ožila, zvlášť kvůli sousedovým kočkám a králíkům... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 9.8.2008 o 10:41

cechurikovi : no to tiež značne závisí aj na majiteľovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 8.8.2008 o 17:23

ahojte, este raz ja ;-) . Co sa tyka lenivosti - o nasom psovi nemozem vobec povedat, ze by bol lenivy, prave naopak. Stalo sa nam na polovacke, ze nas pes bol jediny, ktory cely cas sustavne prehladaval, dohladaval, resp. aportoval postrielane zajace, kym psy z koterca so znacnou vrstvou sadla (nas ma perfektne vytvarovane svaly) pobehli max. 20m, spravili otocku a nechali zaja utekat prec, nehovoriac o tom, ze sa viac tmolili panom pri nohach ako pracovali. Mozno sa treba zamysliet aj nad otazkou, kolko pohybu ma pes chovany v koterci, najma ak ma niekto psov viac a chce sa im venovat individualne. Urcite su taki, co sa dostanu do reviru kazdy den, ale zatial som sa sretla skor s tym, ze kamarati mi povedia, ze nestihaju, atd. a pes je kludne zavrety aj cely tyzden. Behanie po 4arovej zahrade nepokladam za vencenie. Ale kolko ludi tolko nazorov. pekny dnik. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off riso11, 8.8.2008 o 16:09

no ja mam psa aj dnu aj vonku cize ich mam dvoch no hmm podla mna je lepšie keď je pes vonku lebo nie je taky lenivý ako sú psy , ktoré sú chované vnútri . Ale mne to je jedno rozhodni sa ako chceš ty . Je to len na tebe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mimuscha, 8.8.2008 o 11:14

zdravim, suhlasim s cechurikom (ako casto, vsak Dani :-)), ale aj so stokodejom...vsetko ma svoje pre a proti...dolezite je to, co chces ty a podmienky, ktore mas na to, aby si to dosiahol...my mame MKS v byte - su obe polovne upotrebitelne a nevidim ziadny problem s tym, ako sa spravaju a ako pracuju...suhlasim ale aj s druhou stranou mince, ze vonku sa pes nauci inym vzorom spravania...len jedno by som nikdy nespravila - psika nauceneho na byt by som uz nikdy nenechala byvat vonku v koterci...takze bud to alebo to...bud existencia vonku alebo existencia v byte...je to na tebe... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 27.7.2008 o 23:32

lowec, doma nie. Aj pri akomkoľvek citovom vzťahu. A naviac sa JEDNÁ O KOPOVA. Dúfam, že mu nechceš "ublížiť", veď si poľovník. Čiže chov psa v BYTE, ako uvádzaš (sl. kopova), jednoznačne NIE! - návšteva ÁNO! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off max, 27.7.2008 o 23:02

zaujali ma vsetky nazori co tu odzneli, ale moj nazor je, ze pes do bytu nepatri. a zvlast nie pes ako je kopov! (aj ked je polovne upotrebitelny a ma dostatok pohybu, jeho miesto je von na vzduchu v prirode, nie dnu ved nie je akvarijna rybicka!) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stokodej, 5.5.2008 o 15:11

Zdravím, všetko je to o výchove a spôsobe života majiteľa, psa a ostatnej rodiny. Pes chovaný v byte má určite lepšie sociálne a citové väzby a najmä po narodení získa vlohy ktoré sa v koterci nenaučí. Zo začiatku najmä ovládanie sa, správanie a poslušnosť apod. Čo sa týka trhania gauča a topánok je to len vo výcviku. Kvalita srsti nezáleži na tom či je pes vonku ale na kvalite stravy a doplnkov. Na druhej strane v byte asi žiadne mačky nenájde a nie každý má rodinný dom. Vonku si ale môže precvičiť niektoré zmysly najmä v noci. Takže podľa môjho názoru je to individuálne podľa genetiky toho ktorého jedinca a výcviku zo strany majiteľa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro56, 3.5.2008 o 20:50

Mám maďarskú krátkosrstú stavačku v byte a nevidím že by bola v revíri lenivá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 10jager10, 29.4.2008 o 15:21

Aj ja si myslim ze je lepsie psa drzat v koterci...Mam 8 mes. kopovku je v koterci a myslim si ze jej nic nechyba...Ma aj dost pohybu a myslim si ze keby bola v byte zlenivela by bola by velmi pohodlna a nepracovala by v reviri ako pracuje teraz...to je moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 28.4.2008 o 13:02

pobyt v vonku určite prospeje zdraviu psa lepšie ako vnútri ,ale netreba psa vilúčit v z rodinného kruhu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cechurik, 27.4.2008 o 23:00

ahojky, my mame MKS v byte. Ale aj keby sme mali RD, bol by vnutri. Pre nas je to hlavne clen rodiny, a hoci je to moj prvy pes, naplno sa venujeme polovnemu vycviku a chodime s nim na polovacky. Z pohladu odolnosti psa uplne suhlasim s nizssie uvedenymi nazormi - urcite je pes z koterca odolnejsi. Ale na druhej strane, je tam ovela vacsi kontakt s panom, co vidiet hlavne na polovackach. Doma nenarobil vela skody, je perfektne nauceny, nic netrha, necha na pokoji kvety co su na zemi, nechodi na gauc ani do postele. Vsetko ma svoje pre a proti a je na tebe, co si zvolis :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 10.3.2008 o 10:48

Úplne súhlasím s kolegami. Teraz mám dvoch psov, starú pani nemeckú dlhosrstú stavačku a "krátkeho foxa". Zať má tiež takéhoto foxa. Naše psy sú stále vonku. Majú pekné, veľké koterce, čiastočne zakryté, zateplené búdy. Počas dňa sú ale voľne v záhrade, kde sa vyšantia, preženú nejakú tú mačku, majú vzrúšo, adrenalín. Energie je nadostač aj na pohyb v revíri. Súhlasím s fatranom, že kvalita srsti je u psov, ktorí sú vonku úplne iná, pes je odolnejší, pohyblivejší a určite aj zdravší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on dusanlegin, 4.3.2008 o 19:53

Mám 9 mesačnú kopovku. Na záhrade má svoj koterec so zateplenou búdou. V zime, keď bolo okolo - 5°C, som jej pripevnil cez vchod koberec, aby mala teplejšie. Otrhala ho a spávala v predsieni. Často chodíme na dlhé prechádzky do polí, kde sa vylieta do sýtosti. Keď sme v lese, všetko ju zaujíma. Má závideniahodný temperament a energie na rozdávanie. Boli sme aj pár krát v byte, chovala sa dobre, hoci som ju to neučil. Bolo však vidieť, že sa tam nudí (neboli mačky). Nič nie je pred ňou dostatočne zabezpečené, všade musí strkať ňufák. Moja žena vraví: " Kopov trvale v byte, to by bola katastrofa." ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 29.2.2008 o 23:36

ahoj tým že bude pes chovaný v byte zbytočne schúlostivie ja mám doma západosibírsku lajku psa ktorý je celý čas vonku a kamarát má lajku tiež ale chová ju v byte lebo býva v paneláku a ked chytím srsť môjho psa a jeho psa tak je to hmatateľný rozdiel tá lajka v byte má úplne jemnú srsť a môj zase hrubú. Psa treba držať vonku lebo sa tým otužuje zvykne si na nepriazeň počasia. Ja môžem poľovať celý deň so psom aj v daždi snehu. vôbec mu to nevadí. nemusím ho sušiť jeho srsť má samočistiacu schopnosť. pozri moje fotky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milank, 29.2.2008 o 22:43

Keby som ja mal tu možnosť ako ty,tak by som volil ten koterec resp. volieru.Ten psík nebude mať večne dva mesiace;-).Zamedzíš tým zbytočným nehodám, ako sú roztrhaný gauč a zničený nábytok,alebo iné.A za ďalšie..myslím,že pes ako je kopov sa nekupuje na okrasu,ale na prácu.Mohol by zpohodlnieť a to by sa Ti mohlo vypomstiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov