Heming hunting
dnes je streda,  8. máj 2024,  meniny má Ingrida,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:18,  dnes západ slnka: 19:07
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

krmelce pri mojej poľnohospodárskej pôde - diskusia

autor: off babicka
pridané: 7.6.2012 22:27

Prosím o radu, som majiteľkou poľ. pôdy na ktorej asi 20 rokov sadíme zemiaky.Táto sa nachádza asi 5km od obce. V okolí sú chaty.Posledné 2 roky máme veľký problém. V tesnej blízkosti poľa , asi 40m si chatár a člen PZ v jednej osobe postavil 2 krmelce ,na ktoré má výhľad rovno z okien chaty. O ich existencii predseda ani hospodár PZ nevedeli.Zver pravidelne prikrmuje a dáva jej tam soľ. A j ja mam zvieratá rada/ nakoniec som z dediny/, chválim jeho bohumilú činnosť, ale tá zver ničí moju úrodu. Opakovane som žiadala o zrušenie krmelcov, res. premiestnenie no neúspašne.Stavanie ohrady je malo účinné, pole predat nechcem a hladovať nemienim. . Poradte čo dalej. dakujem

počet zobrazení: 1 920
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off motaq, 8.6.2012 o 9:56

rempo, jasne, ja som ten paragraf dal len aby vedela, ze na to pamata aj zakon, a lahsie sa bude orientovat.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.6.2012 o 9:16

Tie krmelce sú teraz čím naplnené?? Ak sú prázdne, stačí odstrániť soľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 8.6.2012 o 8:35

motaq: samozrejme máš pravdu, ale všetko je hlavne o dohode. A až keď to zlyhá treba siahať po paragrafoch.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 8.6.2012 o 8:29

lowec ma sice pravdu, ale narok na nahradu skody je uplatnitelny len ak preukazete, ze sta pozemok mali riadne zabezpeceny, teda ak sa jedna o pole so zemiakmi, tak musi byt riadne oploteny, ak aj napriek oploteniu budu skody potom si samozrejme mozete uplatnit skody. je to na dlhe lakte ale narok na to mate. ta spolocna obhliadka je najlepsi sposob, ale ak mate pole len kus pooranej luky bez oplotenia, preve cim sa budu branit, je ze ste pozemok nemali zabezpeceny....odporucam pozriet paragraf 69 zakona o polovnictve. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 8.6.2012 o 8:09

babicka: lowec má pravdu, tiež by som šiel touto cestou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 8.6.2012 o 7:47

Skúsil by som repelent na zver. Je to látka ktorá zver odpudí, väčšinou koncentrovaný syntetický ľudský pot. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 7.6.2012 o 23:08

Ak Vám zver spraví škody máte nárok sa obrátiť na polovné združenie ,kde preukážete dokumentačne vaše škody spôsobené zverou ,odporúčam spoločnú obhliadku miesta ,kde preukážete škody ,pozrite stopy a pod. všetko je o dohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 7.6.2012 o 22:49

alebo ak je neďaleko nejaká húština tak aj spraviť odvádzacie kŕmidlo aby zver nešla na polia.toto sa využíva hlavne na diviačiu zver.buď zapracovať do zeme alebo nejaké zariadenie.treba ho pravidelne dopĺňať aby sa nestalo,že diviaky prídu a nič tam nebude ,lebo sa zase pustia do poľa.ale takéto niečo by mali robiť PZ,takže skúste to navrhnúť im predsedovi alebo hospodárovi.alebo ako som spomínal peňažná náhrada za škody... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 7.6.2012 o 22:34

nejaké strašiaky porobiť,aby robili nejaký hluk,aj ja som mal s tým problém tak som spravil dvoch strašiakov, na ktoré som povešal na špagát cédečka aspoň po 3 na každý strašiak aj to klepkalo aj odráža svetlo .nejaké staré cédečka použiť a vyskúšať treba mne to zabralo.no a predseda alebo hospodár nenariadili mu ich premiestniť?poprípade žiadať náhradu škody ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov