Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Turbomyškovačka - diskusia

autor: off plidinsky
pridané: 31.5.2012 22:17

Ahojte,


náhodou nemáte skúsenosti s vábením na turbomyškovačku?


Objednal som si ju od pána Joo a nie je mi úplne jasná jedna vec?


Šveholenie je vytvárané samotnou vábničkou alebo nejako špeciálne jazykom, resp. inými orgánmi?


Ďakujem za pomoc,


Peter

počet zobrazení: 6 372
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Lacino, 9.2.2016 o 16:12

Ja som zatiaľ spokojný s "lasičkovačkou" počuť to takmer na kilometer a pekne reagujú na to líšky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 31.1.2016 o 23:17

Niekde som počul. alebo čítal že turbo myškovačka je vynález Petra Jo a ten vyvíja a skúša vábničky pre firmu hubertus ak sa nemýlim a od nich som si turbo myškovačku kúpil aj ja. Tak počítam že aj tá tvoja bude od nich. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 31.1.2016 o 20:56

Maco1590: fuuu firmu ti nepoviem bo sám neviem. Dostal som darom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maco1590, 31.1.2016 o 19:56

Mysho22: Od akej firmy mas turbomyskovacku? Dakujem za tvoju skusenost,objednam a vyskusam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 31.1.2016 o 13:29

Maco1590: veľmi dobre mi fungovala tuto zimu na miestach kam chodili líšky myškovať strnisko ci polia obsiate datelinou naopak na kanáloch ci poliach kade líšky prechádzali reagovali minimálne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off maco1590, 31.1.2016 o 11:43

Ako vám funguje turbomyskovacka? Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off clovek, 13.12.2013 o 13:03

skus skolo o polystyren trha tu usi ale zabera to ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sipik, 10.12.2013 o 22:12

Sporko, tie vaše líšky asi už vedia, že nie je zajac ako zajac :-) Zrejme už mali nejakú nepríjemnú skúsenosť s vrieskajúcim poľovníkom a vtedy berú nohy na plecia. Alebo je chybná vábnička, či technika vábenia. Ja mám s vrešťadlom výborné skúsenosti, dokonca aj v horských revíroch, kde je zajacov vidieť len sporadicky, reagovali kuny a líšky ako divé. V každom prípade musia byť vhodné podmienky - hlavne sneh a tým pádom málo potravy. Už som na vrešťadlo vytiahol z lesa aj šakala (v Maďarsku), ale bolo to v lete a vystrčil len hlavu z porastu.Tá turbomyškovačka ale môže byť zaujímavý doplnok do série líščích vábničiek, uvažujem nad ňou už asi rok. Dajte ešte nejaké skúsenosti, tí, čo ju máte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 9.12.2013 o 12:32

Turbomyskovacka funguje...ako miso pisal, mys napodobnis vdychovanim a vydychovanim vzduchu v rychlom slede za sebou. Hlas vtacika napodobnis tak, ze v perach drzis myskovacku, a za zatatymi zubami ako by si jazykom hovoril hlasky TR TR TR...potom to uz len modulujes aby to znelo v takom slede ako potrebujes... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off sporko1234, 9.12.2013 o 12:28

U nás reagujú líšky na zajačie vrestadlo okamžitým odchodom objednal som turbomyskovacku s vtácikom uvidíme .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 1.6.2012 o 16:01

Šveholenie dobre opísal mišo111, tiež to tak robím. Táto vábnička mi cez líščiu sezónu vo vrecku nesmie chýbať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off igusk, 1.6.2012 o 13:08

Vlastním tú vábničku a som s ňou spokojný.Ja ju najviac využívam vtedy keď je už liška privábená na 100-150m zajačím vrešťadlom aby som ju zbytočne hlasným hlasom zaj. vrešťadla nevystrašil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Leon, 1.6.2012 o 7:11

bavíme se o téhle vábničce? odkaz a ty jsi k tomu nedostal DVD kde to předvádí ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 1.6.2012 o 5:38

Šveholenie vydávaš jemným vdychovaním a vydychovaním vzduchu v rýchlom slede za sebou. Čiže rýchlo opakovane jemný vdych a jemný výdych viac krát za sebou. Treba na to trochu cviku. Vábnička je vskutku veľmi účinná. Koncom zimy som ju niekoľko krát úspešne otestoval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 1.6.2012 o 2:51

dělá se to tak jako když chrčíš pak to máš hlas vyplašenýho ptáčka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM