Heming hunting
dnes je utorok,  7. máj 2024,  meniny má Monika/Róbert,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:19,  dnes západ slnka: 19:05
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ako na kliestov? - diskusia

autor: off player
pridané: 17.5.2012 9:39

dajte nejake osvedcene techniky na odpudzovanie kliestov... je ich neuveritelne vela vo vysokej trave (minule som kazdych 20-30krokov zhadzoval 3-4ks na useku asi 2km)


vdaka za rady

počet zobrazení: 3 822
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off KrokodilGenya, 28.5.2012 o 16:43

Rozmarin urcite funguje. Treba si dat aj B-komplex. Natret sa - mastou na pristupovych miestach pre kliesta (krk, holen, zapastie, pas, usi-zozadu). Nohavice dlhe - svetle (polovnici nemusia svetle) zasunut do vysokych topanok. Ziadne poltopanky sandale atd. Koselu celu do nohavic nie volne plantanie-utiahnut opaskom. Rukav pokial mozno dlhy. Na topanky previect navleky. Takto sa prestrekneme odvarom co tu popisali a malo by to stacit. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 28.5.2012 o 16:33

Hekler, posledne info co mam - su skutocne oblasti do 50%. Nie je ich vela ale su - je to extrem. 10% je spodna hranica odkaz Prenasaju ju aj musky, komare ako pises. Mnozstvo infekcie, ktore prnesie kliest ak sa rychlo neodstrani je urcite vacsie a preto aj pravdepodobnost ochorenia sa zvysuje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 27.5.2012 o 22:47

dostal som teraz nejaky vyhlaseny nemecky rozprasovac proti kliestom a cuduj sa svete smrdi rozmarinom.Asi na tej byline nieco bude. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 26.5.2012 o 13:13

žiaľ už dávno sa vie, že boreliózu neprenášajú len kliešte, ale aj blchy,komáre vši a možno aj niektoré muchy...(komáre možno aj AIDS...) Krokodíl, asi si sa riadne sekol, 5 infikovaných kliešťov z 10. by znamenalo infikovanosť 50% a aj v najinfikovanejšich oblastiach SR táto našťastie nepresahuje 8-10%,ináč máš ale pravdu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Bafos, 25.5.2012 o 19:58

Tež bych měl jednu radu. Repelenty mě přindou spíš jako lákadlo pro klíšťata a všecky ostatní pičurky .. Já používám toďto: Alpa - Francovka + 20 klinčekov Než jdu do honitby, bo někam ven, tak se namažu a je klid. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off player, 25.5.2012 o 17:15

dakujem za vase rady a skusenosti, myslim ze to skusim tym B-koplexom.. este raz Velka Vdaka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 23.5.2012 o 19:58

mibe74 mohol si byt opakovane infikovany dalsim kliestom. Ten mohol prenasat iny kmen borelii. Priklad: ak mas na sebe 10 prisatych kliestov pri premorenosti 50% je to 5 ks. Mnozstvo infekcie sa kumuleje. Pri rychlom a spravnom odstraneni nemusi k ochoreniu dojst ani v tomto pripade. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 23.5.2012 o 19:38

Nugy "inekcia" bola v poriadku. Vyskytla sa u Teba malo pravdepodobna reakcia. Neziaduce sprievodne reakcie su mozne pri kazdom druhu ockovania. Naviac v Tvojom pripade: pri preockovani v danom intervale, kde je na neziaducu sprievodnu reakciu organizmu este mensi predpoklad. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 23.5.2012 o 14:29

Pred par rokmi keď som sa vrátil z lesa stále som si doniesol par kliešťov ,a tak som niekde čítal o preventívnom použití vitamínu B- koplex forte a vyskúšal som ,od vtedy asi 3-sezony problém z kliešťami mám vyriešený ,treba to skúsiť nestojí to veľa u mňa účinok 100% . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nugy, 23.5.2012 o 10:54

Ja s otcom sme sa dali tiež zaočkovať proti encefalitíde. Všetko ok, až po preočkovanie po niekolkých rokoch. Tatko všetko ok, ja som mal problém. Udajne to bolo z tej inekcie tvrdili doktori. Nevedeli zistiť čo to bolo a nakoniec zistili. Miozitýda. Odumreli mi zakončenia svalo, svali nedostávali výživu a ochabli. Nedokázal som si poriadne ani jedlo dať do úst. Tie bolesti a dva týždne na infekčnom sám na izbe izolavný, to neprajem nikomu. Vraveli že to má tak jeden z 10 000 ludí. Takže očkovať áno, len treba byť pripravený aj na chybné série inekcii ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 22.5.2012 o 22:43

veru tak, sú roky, že niekedy keď prejdem šuminu ich môžem z kabáta zmetať metličkou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.5.2012 o 22:24

Tak to by som sa naposielal KrokodilGena :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off KrokodilGenya, 22.5.2012 o 22:18

Boreliozu je mozne dostat opakovane. Bakteria Borrelia burgdorferi ma viacero kmenov. Obecnym vysetrenim nevieme definovat presny kmen. V nasich podmienkach mame 3 kmene. Z toho dva maju ako priznak typicku skvrnu (erythema migrans). Treti ju nema. Aj pri prvych dvoch kmenoch sa skvrna u kazdeho nevytvori. Existuje moznost kliesta poslat na rozbor. To moze usetrit pouzitie terapie pri LB. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.5.2012 o 9:08

Hekler v USA trinásť rokov vakcínu proti borelioze úspešne používajú . Neskúšajú :-D to skúšali pred tým ako ju začali používať . odkaz Skúšajú ju v europe . Neviem či na to potrebujeme v EU sto rokov .Možno nejaký syndróm vymýšlania vymysleného. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 20.5.2012 o 8:38

Hekler-nerozumiem-ja som minuly rok dostal 11 injekcii penicilinu a asi 6 injekcii pendeponu. Potom som 20 dni bral nejake antibiotika. Hodnoty mi klesli, ale minuly tyzden som bol znova pre vysledky a stupli mi vyssie-ani lekarka nevedela, ako je to mozne-vravela sice, ze to moze mierne kolisat, ale nie stupat. Hodnoty borelii mali ist dole Jedne ostali stat a druhe mam na hranici. Dalsia kontrola za 4 mesiace. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.5.2012 o 2:51

mibe74 zhruba 90% liekov predávaných na nete je falošných . Konkrétne tá vakcína ak ti ju nekto neprivezie z USA to by som nechcel . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 19.5.2012 o 22:39

mibe74, dobre si čital, ale v USA ju už skúšajú, ale vakcínu a očkovanie priti borelioze už riešiť nemusíš, si už totiž voči nej imunný, ak ju máš už ju nemôžeš dostať, zaočkuj sa proti encefalitíde, ja som zobral v januári už 5. dávku a teraz mám na 7 rokov pokoj, odporúčam, jedna zdrav. poisťovňa ju aj prepláca ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 19.5.2012 o 21:06

ja som sa docital na nete, ze ockovanie na boreliozu, ktoru mam aj ja este nie je k dostani. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bundes, 19.5.2012 o 19:45

dej si každy den pivo a klištata tě nekousnou. Ja to praktikuji od jara do podzimu několik let a zatim mně nekouslo žádný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.5.2012 o 2:07

findula dobre si dal :-D Mne sa osvedčili repelenty ako uviedol m98 krém je oveľa účinnejší ako sprej ktorý rýchlo vyprchá . Je odev kde sa kliešť lahšie prichytí to sú flisky atd . zase umelinový odev je oveľa odolnejší . Vyhýbať sa vysokým trávam nelíhať si do nich ani nesadať . Najlepšie je prísť z prírody a hneď hodiť sprchu . Vraj dobre zaberá i užívanie B komplexu forte . Najlepšie je podstúpiť očkovanie proti encefalitíde . V USA je už vakcína i proti borelioze od roku 1999 vakcína Lymerix v EÚ sa zatial nepoužíva . Kliešťov je veľmi veľa druhov a vyskytujú sa i pijaky napríklad pijak stepný to je riadny klacek . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 18.5.2012 o 21:45

Findula má pravdu... Dají se i malorážkou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 18.5.2012 o 20:22

ako na kliešťov? nič jednoduchšie. treba sa zdržiavať vo vyšších nadmorských výškach, kde sú poväčšinou zdravé :) inak repelent ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 18.5.2012 o 20:10

Rozum se mi zastavil ve dvanácti.Tak co by jsi po mě chtěl.Ale smysl pro humor rozhodně nemáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 18.5.2012 o 20:05

Findula ako 49rocny a rozumu nikde !! neznasa ked sa tu pytaju na radu a za odpoved dostanu taku somarinu ako je jej autor!!!! s pozdravom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 17.5.2012 o 15:22

Já je mlátím palicou po hlave ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 17.5.2012 o 15:04

Najlepší účinok má masť. Každý rok kupujem novú. Nová má vždy lepší účinok, ako staršia. Spray je pohodlnejší aj príjemnejší na použitie, ale masť je lepšia. Ja kupujem masť aj spray a kombinujem ich pri používaní. Náramok som si kúpil tiež, ale som ho ešte nevyskúšal. Takže zatiaľ neviem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 17.5.2012 o 14:15

m98 co sa ti osvedcilo ten spray,alebo naramok? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 17.5.2012 o 12:50

Mě přišel mailem prý zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!! Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla,1 litr vody a 1 lŽíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přived'te ji do varu. Potom odstavte a Vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme Llžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohv od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off m98, 17.5.2012 o 12:01

Mne sa osvedčilo toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM