Heming hunting
dnes je štvrtok,  18. apríl 2024,  meniny má Valér,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:52,  dnes západ slnka: 18:38
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

tika t3 - diskusia

autor: off berco69
pridané: 1.5.2012 20:56

má niekto tiku 8x57JS a aké máte skusenosti s tim

počet zobrazení: 4 688
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on xwolf, 28.7.2012 o 23:41

lanus, mas pravdu, je to len detexacky vymysel. Pozrel som sa na web firmy Tikka. Vpravo dolu na uvodnej stranke ich webu si mozes stiahnut katalog pre rok 2012, kde sa mimo ine pise, citujem zo strany c.4: "But most importantly, each one of this rifles only leaves Finland after grouping three shots under one-inch at 100 meters, thus making them an industry benchmark for out-of-the-box accuracy". Co vo volnom preklade znamena: Ale co je najdolezitejsie, kazda z tychto zbrani opusti Finsko, len ak dosiahne rozptyl z troch ran na sto metrov mensi ako jeden palec (myslene ako imperialna miera, cize v prepocte menej ako 25,4mm), co z nich robi priemyselny vzor v presnosti, v stave takom ako prichadzaju v krabici priamo z fabriky.......Neberme to teraz dogmaticky, scasti je to samozrejme aj reklama, ale jednoznacne je to oficialny material a na jeho zaklade je mozne povedat, ze Tikka u svojich zbrani udava relativne vysoku presnost uz v seriovom stave bez uprav. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 28.7.2012 o 21:21

xwolf - Materská firma nič také neuvádza : odkaz .Jedná sa len o aktivitu Detexu,ktorý však nešpecifikuje ,že aj s "najbežnejším strelivom". Inak 8x57JS je považovaný aj za "nadhánkový kaliber" , kde kvalitné "reflexné" mech.mieridlá nemôžu nikdy uškodiť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on xwolf, 28.7.2012 o 20:59

To je nahodou velmi odvazna garancia presnosti, aj ovela renomovanejsie "nastroje" maju fabricky udavany rozptyl do 1MOA za podmienky premioveho streliva a trojranovej polozky. Ak ta flinta bude aj s najbeznejsim strelivom strielat do 2MOA, tak je to super....henta komedia od CZUB sa tomu ani nepriblizi - po ziadnej stranke, jedine nizsou cenou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 28.7.2012 o 19:59

MartinHudak - Tak toto čo píšu veru nič moc !!!: "Veškerý um finských konstruktérů a se zkoncentroval k jedinému cíli – nabídnout dokonale funkční stroj, nekompromisně přesnou (100m/do 2 MOA), ..." !!! To už možno radšej si počkať a omrknúť túto : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fedi, 28.7.2012 o 16:40

MartinHudak chcel by som sa Vás opýtať v čom je lepšia? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MartinHudak, 28.7.2012 o 13:40

Lepsie to Tikka T3 Hunter FL odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 27.7.2012 o 20:45

Tikku vlastním, ale v kalibri 308W, a prevedení HUNTER. Kupoval som ju v Zelenčí u pána Jedličku pred 3 rokmi. Je to šikovná pracovná flintička, ale na to ako ju chválili, tak ma jej povrchová úprava sklamala, je náchylná na hrdzavenie. Presnosť u 308W a kvalitného streliva je parádna. Mne pažba rovná pažba bez lícnice pasuje, predtým som bol zvyknutý na staručkú ZKK čku, taktiež bez lícnice. Pri kúpe tej zbrane som mal v rukách aj CZ 550, Rosler titan 6 lux, Browning Eurobolt, ale mne najlepšie sedela tá tikka, mám kratšie ruky a tikka má tiež kratšiu pažbu, takže mne padla ako uliata. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.7.2012 o 6:18

všimni si, že hunter má dlhšiu hlaveň ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 27.7.2012 o 0:23

Máte niekto s Tikou T3 skúsenosti ?? neviem si vybrať medzi dvomi odkaz alebo odkaz ?? čo by ste mi poradili ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM