Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

diviak - diskusia

autor: off panpriroda
pridané: 19.4.2012 14:16

o diviakoch sa vravy ked su postrelene že su nebezpečne alebo bachina v čase mladat a ako to vlastne je kedy su nebezpečne

počet zobrazení: 4 520
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off apple, 22.4.2012 o 17:19

:-) ... správne! a lebo musíš si byť vedomý, čo ťa môže postretnúť a neobúvať si šlapky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.4.2012 o 13:41

apple tak potom uz len stare dobre porekadlo .Kto sa boji nech nechodi do lesa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.4.2012 o 21:02

nestraším, no netvrdím, že treba byť bezstarostný. tých99% , to je zo skúsenosti, či si o tom niekde v odbornej literatúre čítal? tých útokov je oveľa, oveľa viac, ako sa dostane do novín, alebo na takéto fóra. zväčša to končí modrinami, boľačkami, nácvikom sált a pod. no prečítaj si, čo si napísal a potom sa div, že tak píšem. ale nechám sa poučiť, ako to ty robíš, že 99% ťa obíde a verím, že sa nechajú poučiť aj babky hubárky a mnohí iní. prípadne sa pochváľ s tým stým percentom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.4.2012 o 20:32

1000e ludi chodi denne po lese a ake malicke % napadne dajaka zver ? vela ludi si za to moze sama lebo vyprovokovala utok alebo natrafila na poraneneho zvera ale podla toho chciet spravit krvilacne tvory aby ludia mali strach no parada to chces apple povedat ze kazdy& polovnik alebo clovek pohybujuci sa vlese ma mat strach ale ked ho nema tak je ako si to povedal nenormalny? tak prepac ved je to smiesne ja som v lese mesacne 200 h a bojim sa len ozratych polovnikov na spolocnej! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.4.2012 o 20:13

orol, je ti jasné, že sú to demonštratívne útoky, nie? mmmmmaske to nenaženie strach, aj macovi dá po papuli. no zrejme napadnutí boli nenormálni. zrejme nemaji so sebou kalašnikova. zrejme ... pohybujem sa po oblastiach, kde je diviakov dosť a ešte som takého normálneho poľovníka, čo nemá obavy nestretol. o neozbrojenom civilovi ani nevravím. ale asi sa pohybujem medzi nesprávnymi. a asi ani ja nie som normálny. zažil som to a flinta na pleci mi bola na prd. no ako vravím... asi nie som normálny. a macov tu máme tiež dosť, no akosi niet normálnych ľudí. vychádza mi, že do hory chodia samí debili, takí, čo ich vyrichtuje diviak, či maco ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.4.2012 o 18:54

99% diviakov spravi len demonstratyvny utok ze sa rozbehne proti tebe a potom aj tak odskoci to spravila na mna neraz diviacica dokonca aj medved ale dajak mi to strach nenahnalo neviem podla mna ked je clovek normalny a sprava sa tak ako ma nemusi mat strach skor ta zver sa musi mat inak skonci v mrazaku,alebo na stene! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off malypes, 21.4.2012 o 17:51

pri dostatocnom a pravidelnom "otuzovani" ten strach cloveka prejde :) a na tie zajace vazne pozor! su to bestie. odkaz Stretnutie s rysom opisal Pavol Barabas v komentari k jeho videu tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.4.2012 o 17:08

buď rád, že ťa ešte diviak nenaháňal. ale nespochybňuj, že sa to stáva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 21.4.2012 o 16:04

panpriroda to skor ta napadne kliest ako diviak a tie krvilacne pribehy no parada vazne som sa pobavil uz som videl napadnut cloveka ale stale to bolo poranene zviera. v lese sa netreba bat zvierat ale ludi ty su daleko nebezpecnejsi ako zver a skor ako ta napadne medved diviak alebo ako som tu cital nebodaj rys ta napadne rozzureny zajac takze bacha na zajace su to krvilacne bestie!!!!!!!!!!!! cha cha zasa podarena tema juj ale sa bavim :-DDDDDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 21.4.2012 o 15:46

mimo tému, ospravedlňujem sa....odkaz --- ale mohol ich vypustiť diviak... :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.4.2012 o 13:24

Ďaľšie nebezpečenstvo číhajúce v hore na človeka pri zberaní bylín, tráv, jahôd atď - okrem hadov a nižšie spomínaného - odkaz odkaz odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 21.4.2012 o 8:32

Poľovníci samozrejme v SR vykladaním "liečív" a odstrelom líšok besnotu zlikvidovali a niekoľko rokov sa nevyskytuje, PRESNEJŠIE NEBOL ZAZNAMENANÝ pozitívny nález vírusu besnoty. Ale napr. v blízkosti hraníc s Poľskom ( ešte na ich území ) boli hlásené myslím dva prípady pozitívneho nálezu besnoty u líšky. P.s- Edu, besnota môže byť aj u nás, aj keď zatiaľ nebola preukázaná. Ale aj nemusí byť vôbec. Opatrnosť treba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2012 o 19:51

Správne aplle, aj u netopiera zistili pozitívny nález vírusu besnoty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.4.2012 o 19:39

Mňa ras kuslo jedno dievča do krku a druhé mi dalo za to zaucho . Svet je plný nástrah !Treba si dávať pozor !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.4.2012 o 19:31

kurňa. orol, a k tomu si pridaj vyplašeného eda s prasaťom v pätách a besným netopierom nad hlavou.... :-DDD... potom píš knihu... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.4.2012 o 19:14

Orol raz hryzie jeden potom druhý na svete to tak chodí odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2012 o 19:12

Ani v hore nie je úplne „bezpečno“, raz nás skoro zastřelil poľovník odkaz- , raz po nás strieľal pytliak ( príbeh niekedy napíšem ), raz mi guľka vystrelená na líšku z protiľahlého svahu zasvišťala okolo hlavy a ostala v strome, raz ma pohrýzol voľne behajúci pes( majitel opodiaľ ), raz ma pohrýzla líška do čižmy, raz ma napadol postrieľaný diviak, raz odčesol blesk strom neďaleko mňa… P.s- a ešte k tomu hady, kliešte a iné... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.4.2012 o 18:29

hlad :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 20.4.2012 o 18:17

Edo ved nik ta nenuti chodit do hory ked sa bojiš:):)::)::) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.4.2012 o 18:15

:-DDD tých medveďou s tým u na konci :-DDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 20.4.2012 o 18:13

no konečne si to trafil!!!! :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.4.2012 o 17:58

No chlapec si rysa s pumou pomýlil :-D Rys nikdy neútočí zo stromu. Inak fajn rozprávka na dobrú noc . Privodí ešte ludom strach z rysa :-D nestačí ,že sa boja ľudožravých medveďou krvilačných diviakov ,svoriek vlkov útočiacich na ľudí teraz ešte aj rys . Sranda je že napríklad jazveca sa nikto nebojí a ten dokáže riadne rafnúť :-D Taký chrček vie tiež dvihnúť adrenalín . Vyrojené sršne alebo zemné osi to sú veľmi nebezpečné veci . Máme tu ešte fobiu na pavúky a ine veci . Naozaj lepšie je doma sedieť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2012 o 17:37

Edu a čo keď skočí na človeka zo stromu starý bezzubý rys a zahryzne sa mu do krku odkaz Píše sa tam, že človeka zachránil len kožušinový golier, do ktorého sa rys zahryzol. P.s- Istý starý poľovník mi tiež hovoril, že na istého pastiera skočil zo stromu rys a pastier ho zakvačeného a oblapeného rukami na chrbte doniesol až do dediny... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.4.2012 o 15:20

nofi pozor na besnotu dáva štatny veterinárny dozor . Tam sa stale odoberajú vzorky a 8 rokov sú negatívne . Hubár či turista nemá prečo podozrievať diviaka ,že je besný . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 20.4.2012 o 14:20

Áno a pozor aj na divikov v obore, ja som si tak na hladkom strome pobudol zo 15 minút, až sa mi z toho gate skoro spustili:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 20.4.2012 o 14:02

Na besnotu treba vzdy mysliet, aj ked na Slovensku bol posledny diagnostikovany pripad besnoty v roku 2006. Rizikove su najma hranicne oblasti s Ukrajinou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 20.4.2012 o 13:01

pri pošmyknutí sa na diviačom truse, si možete nabiť kostrč, ale aj zlomiť bedrový kĺb ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.4.2012 o 11:19

Slovensko je približne 8 rokov krajinou bez výskytu besnoty . Takže očakávať ,že sa besnota vyskytne z ničoho nič práve u diviaka nepovažujem za pravdepodobné ! Samozrejme poranený diviak môže napadnúť človeka ako som už spomenul . Diviačica môže pohrýsť nič iné . Nepočul som nikdy o tom ,že by zdravý diviak tobôž nie diviačica len tak napadli človeka . To že diviak napadol psa považujem skôr naopak . Diviak sa bránil psovi. Osobne nemám najmenší strach z diviačej zveri . Kto sa však bojí poradím nech nejde do lesa . Nechcel by som vsugerovať nikomu aby sa po lese obzeral ako hladný vlk klepali sa mu kolená v očakávaní že ho môže každú chvilku napadnut diviak . To nepovažujem za korektnú informáciu pre hubárov či turistov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 20.4.2012 o 10:44

Je nebezpečný najmä vtedy, ak by mal besnotu. V druhom štádiu má podľa literatúry zakrvavené oči, kalný pohľad, penu na papuľi a je doslovne šialený, pretože napáda všetko živé. Samozrejme, že postrieľaný diviak je mnohokrát tiež veĺmi nebezpečný, ako aj diviačica s mladými Preto treba byť opatrný a mať oči neustále na stopkách :-o) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 20.4.2012 o 8:53

paroha - a čo hľadal tvoj pes v lese? Chodíš štvať zver keď kladie mladé? Ja mam kopova poľovne upotrebiteľného ale z vodítka ho nepustím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 20.4.2012 o 7:17

klenovec tam dal poze dvě fotky tady jsou další odkaz já jsem zatím dostal jenom lehce od lončáka a stačilo mi to :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 19.4.2012 o 20:17

Tiez som si s divakmi uz zazil ,,trosku" adrenalinu (je pravda, ze s postrielanymi)....no nikdy nevies, či pri prechadzke nenatrfiš na takeho, ktoreho par hodin predtym niekto gulkou ,,nenastartoval" :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 19.4.2012 o 19:47

ani ja nezdielam Edov optimizmus,treba byt v prirode opatrny a diviakom sa radšej vyhnut a hlavne nechodit do miest kde je predpoklad stretu z diviakom,poznam pripady kedy skončili daktory na strome a to mali štastie že tam ten strom bol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paroha, 19.4.2012 o 19:01

môj pes vošiel na prechádzke do diviačieho hniezda kde mala diviacica mlade a vyduril ju odtial zahnal ju do jarku tam sa bili a potom pes vysiel a mal srst polepenu od slin a na zadku mal uhryznute ale nebolo to nic vazne ale zazitok bol drsny :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 19.4.2012 o 18:39

edu, mrzí ma, ale nezdieľam tvoj optimizmus. diviak je diviak a ako ,,diviak,, sa aj správa...odkaz ... odkaz ... odkaz jeden nikdy nevie... ale trichinela asi hryzie najviac :-) a postrieľaný doslova napáda cieľavedome, je jedno či diviak, alebo diviačica, tá vie riadne uhryznúť.. alebo z iného súdka...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.4.2012 o 16:51

huaaaaaaa Findula :-DDD veru pravdu máš .Ba tam tiež stačí len 55 stupnov tuším :-D Diviačica naozaj dokáže vrčať ,grúliť ,fučať a škrýpať zubami ak má mladé .Nie však každá!!! Nájde sa len málo takých odvážnych . Človeku ktorý číta krvilačné historky určite prebehnú zimomriavky po tele :-D Každopádne diviačica je iba neškodné prasa ktoré človeku neublíži . Osobne nepoznám prípad kedy by diviačica pohrýzla človeka . Kly nemá čiže nemá čím párať človeka na rozdiel od diviaka . Ano bolo zopár prípadov kedy postrelený diviak naozaj zaútočil na človeka . To sú však extrémne situácie obyčajne na poľovačkách kedy diviak cíti smrť tak bojuje o život .odkaz- Pri bežných prechádzkach prírodou sa netreba diviačej zveri vôbec obávať je uplne neškodá !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off findula, 19.4.2012 o 14:38

Je nebezpečný když má trichinelozu a špatně ho povaříš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov