Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Registracia PZ - diskusia

autor: off hunter2
pridané: 3.4.2012 11:37

Kto vie poradiť? Ak bude niekedy v budúcnosti SPZ zrušená (čo je možné) zaniknú sňou aj PZ ktoré sú regisrtované na SPZ? Nakoľko sa idú obnovovať nájomne zmluvy a poľ.združenie je registrované na SPZ netreba sa zaregistrovať ako občianske združenie?

Ak padne registrácia na SPZ tak potom asi aj nájomná zmluva!

Ďík za odpoveď.

počet zobrazení: 2 576
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off goret, 4.4.2012 o 9:48

a vzhľadom na ten odkaz bude pre členov PZ SPZ zaujímavé sledovať aká zmena Stanov SPZ bude prijatá na jeho najbližšom Sneme. Jozef, skús vysvetliť prečo raz napíšeš, že ak niekto chce naďalej užívať poľovný revír (obnoviť nájomnú zmluvu) potrebuje vytvoriť nástupnícku organizáciu a potom napíšeš, že vlastne nepotrebuje, lebo môže obnoviť nájom aj ako organizačná zložka poľovníckej organizácie. Možno to môže urobiť aj ako organizačná zložka, ale mám za to, že tákýto spôsob vnáša do nájomnej zmluvy prvok spochybenia, lebo zákon tento spôsob uzatvorenie nájmu síce nezakazuje, ale ani neuvádza. V zákone je uvedená len možnosť pre poľovnícku organizáciu a nie aj pre jej organizačnú zložku. Ja sa s tebou v tejto nanajvýš citvilej a aktuálnej téme nemienim vadiť, ja len chcem mať v nej jasno, teda aspoň čím jasnejšie spoznaním ako to vidia iní. A v tejto snahe po vyjasnení isto nie som sám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.4.2012 o 15:58

a tu je ten doklad z MP SR: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.4.2012 o 15:31

jozef, v zmysle zákona môže zmluvu uzatvoriť len PO, OJ nie! no a tu je ten moment, kde MP SR podalo návod, ako to obísť. musíš byť splnomocnený od PO, aby si v jej mene pre ňu uzavrel zmluvu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 3.4.2012 o 15:20

apple no moj nepriateľ určite nie si to je fakt, určite nie za tvoje názory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.4.2012 o 15:19

goret, plný súhlas, aj keď MP SR už vydalo dokument, ako to obísť. bohužiaľ na úkor pz spz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 3.4.2012 o 15:17

zákon 282/2009 je vyhláška o stredných školách, čo má s touto problematikou spoločnmé?Takže tvrdíš že organizačná jednotka poľovníckej organizácie nemôže uzatvoriť zmluvu o užívaní poľovného revíru podľa 274/2009 ? to nemysliš vážne, napišeš mi oporu v zákone na toto tvrdenie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.4.2012 o 15:14

postupujem v zmysle zákona. to sa však nedá povedať o tých, ktorí sú zodpovední zo zákona za takéto veci. teda MP a RV SR. jozefpetr, mám od nich doklad, že stanovy sú mimo zákon, ja si naozaj nepotrebujem robiť nejaké vymyslené konštrukcie. na poistnej zmluve je podpísaný štatutár ústredia a štempel ústredia. vo všetkej vážnosti, požiadam ťa o nahliadnutie do stanov spz a uveď mi, kde je stanovené kto je štatutárom spz. hovoríš o súde, no kukni do zákona, kto má rozhodnúť a je zodpovedný za riešenie. súd to nie je. no ani ten nevylučujem. ver mi, že to čo napíšem, aj doložím. nie je to nejakých citoch, ale o dôkazoch a tie som si nevymyslel. ak som nepriateľ za to, že to zverejňujem, tak prosím. ale nie som výmyselník. prečo neskúmaš, či nie si aj ty oklamaný, tak ako oklamali aj mňa. nie som nepriateľ slušných ľudí, a už vôbec nie tých, ktorých podvádzajú. aj ja som medzi nimi a bránim sa! ešte raz zopakujem: ak tu niečo tvrdím, viem to doložiť. a nie domnienkami. over si to napr so štatutárom. stanovy spz nájdeš na nete. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 3.4.2012 o 15:04

jozef, aby sme to zjednodušili: ako fyzická osoba si ostal členom SPZ, lebo tam máš uzatvorené poistenie. PZ SPZ, kde si členom, kedže nie je samostatnou poľovníckou organizáciou v zmysle zákona 282/2009, nemôže uzatvoriť novú nájomnú zmluvu, ale najprv sa musí transformovať na PO, ktorá sa zaradí do SPK vstupom cez miestnu OPK. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 3.4.2012 o 14:48

zmluvu o poistnom nikto nenapadol, a bola uzavretá na určite obdobie takže je platná v zmysle osp. pokiaľ ju teda nikto nezruší, postupuje sa v zmysle zmluvy. ak máš podozrenie daj podnet na súd a sud sa. to iste plati vo všetkých záveroch ktore vytváraš tu a inde v diskusiach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 3.4.2012 o 14:43

samozrejme že nieje členstvo v komore členstvom v poľovníckej organizácii, keďže v tomto prípade tu PO zakladaš a tá PO vstupuje do SPK podľa zákona.ale poskytne ak som členom ako fyzicka osoba jozefpetr. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.4.2012 o 14:23

ja sa nechcem hrať o slovíčka. no ak vychádzam z predpokladu pýtajúceho, tak spz ti poistné neposkytne. v skutočnosti je veľmi otázne, či existuje platná, vykonateľná zmluva o piostení uzavretá spz. spz ju totiž neuzavrelo. uzavrelo ju ústredie spz a to nemá právo vystupovať v mene spz, je to org jednotka vystupujúca vo svojom mene. spz nemá štatutára. pohľadaj v stanovách, možno ho ty nájdeš. členstvo v komore nie je členstvom v poľovníckej organizácii, ale v profesnej komore. a to je rozdiel. ináč súhlas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 3.4.2012 o 14:09

poistenie zabezpečuje spz pre členov, to že naše PZ nebude členom SPZ ale SPK neznamená, že ja ako osoba stracam členstvo v SPZ a teda poistenie. čiže si ponecham členstvo ako fyzicka osoba v SPZ a mám vybavené poistenie. SPK má s tým dosť spoločnéhoé, nakoľko tvoje členstvo je povinné v SPK aj tvoje stanovy musia byť v súlade snimi a v súlade so zákonom. registrácia je na OLÚ podľa sídla vzniknuteho PZ, nasledne požiadaš o vstup do miestnej OPK a môžeš sa uchádzať o užívanie práva poľovníctva, resp. uživať poľovný revír naďalej ak tea založite nástupnícku organizáciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 3.4.2012 o 13:53

jediným normálnym riešením je právnická osoba. teda riadne registrované PZ v zmysle zákona na OLU a nie po kadejakých písankách u šubu. to nie je registrácia, ale evidencia. spk do toho nemontujte, nie je to poľovnícka organizácia. jozef, ináč s tým nástupníctvom máš pravdu, je to najrýchlejšia cesta ako si zachovať revír. členstvo v servisnej PO poskytujúcej aj poistenie nech je každému na výber. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozefpetr, 3.4.2012 o 12:14

Nie je možné sa registrovať na výkon práva poľovníctva ako občianské združenie. Je potrebné sa zaregistrovať ako poľovnícka organizácia podľa § 32 zákona o poľovníctve. V súčastnosti je to asi najlepšie riešenie a to z dôvodu že členom SPZ nemusíš byť ale komory ano, preto mi z toho jasnejšie vychádza, že ak nemusím byť v dvoch rôznych organizáciach tak načo?! U nás v PZ sa uberame rovnakým smerom, aby si zamedzil rozbijaniu tohto , tak si spravte novú, ktorá je nástupnicka po tejto ktoru mate teraz a všetky práva a povinnosti a všetko ostatné (majetk ap. ) sa prevedie na tu novo založenú. Myslím poľovnícku organizáciu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov