Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Gulovnica na strelnicu - diskusia

autor: off peters
pridané: 27.3.2012 20:57

Mate nejake gulovnice na sportovu strelbu? ale taku hobby, ziadne sutaze. 100-200m. ja chodim strielat s mojou starou zetkou 7x64, inu nemam, ale casom by som chcel nieco co je vhodne aj na polovne ucely ale hlavne na strelnicu. s dobrou optikou, v plaste, s nozickami... skusal som steyr pro hunter 300WSM, rossler 6mm norma BR. mate niekto nieco ako napr tikka super varmint, remington 700 VTR alebo podobne?

počet zobrazení: 7 978
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off millos, 18.1.2014 o 19:04

Čo sa týka odolnosti, neviem o SB alebo March, žeby niekomu nevydržal...to je asi zbytočná debata. Sú tak dobré, že asi na to nikto nevie odpoveď. Klikanie je každého osobná vec, čo mu chutí, ako sa chce s tým pedantne "piplať" a ťahať ten nástrel s klikmi 1/8 čo najlepšie. to by zase mne pasovalo. Jedine tá bodka mi nejako nereže v osnove, chvália to všetci, ale ja som asi staromódny v tomto, pri kríži už ostanem asi navždy. A čo sa týka ovládacích prvkov, je to taktická optika, tak človek má fúru času na súťaži na nástrele, alebo na tréningu si to kliknúť,veď to tam poznáš tiež, aj keď sú prsty uzimené. Vežičky sa mi viac páčia, neviem prečo ten March urobili tak "škaredo"...ale tu nejde o krásu, ale o funkčnosť a spolahlivosť. Tá 40x je podľa mňa dobrá, hlavne na kilometri, ale zase pri krásnom slnečnom dni sa nahrešíme všetci... Osvit osnovy som ešte nikdy na súťaži nepotreboval...Používam ho akurát, keď snajpu zoberiem na posed a strielať škodnú na väčšiu diaľku. Voľne pytliačiace psiská si to nevedia vynachváliť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Turbiak, 18.1.2014 o 11:02

sako80 : Kazdy striela s tym naco ma :))A ano ,napisal som iba svoje postrehy a dojmy, kazdy ma svoje specificke poziadavky na optiku...dokonalu optiku som este nevidel ,kazda ma nejake muchy ci uz po stranke optickej alebo po stranke uzivatelskeho komfortu,tyka sa to samozrejme aj Top class , inak som som zvedavy kam to az dojde co sa tyka parametrov zvacsenia puskohladov,rozsahu zoomu ,rozsahu klikania ,velkosti zorneho pola atd. ... Myslim ze March a SB HighPower posadili latku tak vysoko ze to bude tazke prekonat,vyrobit puskohlad z viac ako 10 nasobnym zoomom pri zachovani kompromiseho streslenia zorneho pola..no neviem neviem :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sako80, 18.1.2014 o 7:39

Turbiak :)))) každý striela s tým čo mu viac vyhovuje :))) Millos: ty sa moc nespoliehaj na to že sa mi March zunuje, lebo ani netuším čo lepšie by som si mohol nadeliť:)))))))))))))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 17.1.2014 o 17:10

sako80: Lebo pre moje potreby by viac vyhovoval SB svojim rozsahom 3-27x ako March 5-40x , lebo ma lepsiu osnovu - viac mi vyhovuje 3,5 mm kriz ako 5 mm bodka , viac mi sedi klik 0,1 mrad ako 0,05 mrad u Marcha,SB je celkovo masivnejsi , ma vacsie vezicky a ovladacie prvky cize sa lepsie ovlada,u SB sa mi pacia nove siroke okulare - tyka sa to modelov 3-20x a 3-27x , SB ma zase dost narocny MTC system , naklikat na nom 1,1 mrad alebo proste hociaku hodnotu cela/1 je narocnejsie lebo clovek tu hodnotu preskoci,Bender ma vacsi rozsah elevacie 26 mrad vs. 24 mrad March za priplatok je tam dokonca az 36 mrad , lepsie ovladanie osvitu a aj jeho rozsah defacto od nuly a stavil by som cokolvek ze keby tieto dve optiky isli na nejaky test mechanickej odolnosti tak SB z toho vyjde ako vitaz ..tolko moj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off millos, 16.1.2014 o 22:24

A povedz mi kto má v okolí ten SB, nepatrí zrovna medzi najlacnejšie, dosť ľudí prešlo z SB na Premier, March...Ja vravím, že SB je špičková optika, je to aj vec chuti, ale aj 27 a 40x zväčšenie je "trošku" tiež rozdiel, napr.aj klikanie 1/8 veelice poteší.Jozef: Prečo niečo hrotiť? Treba sa do optiky pozrieť a urobiť úsudok, ja March nemám, na pretekoch som škúlil do neho na terč,vynikajúce, nemám nič, čo mu vyčítať, môj názor. A hladať muchy na tej optike, prekvapila ma tvoja otázka. Neviem, ale asi aj Tomáš so mnou súhlasí. Ja mám starý dobrý Zeiss, funguje, mojim už unaveným a vyťahaným očiam/nemám už zrovna 20r/ z optík a infrákov veľmi vyhovuje kvalitou skiel...disciplínu BR nestrieľam, a na long range 1000m mi postačuje, a niekedy s ním frknem veľmi slušný rozptyl na túto diaľku. Po čase ak rozpočet dovolí, tak buď sa poskladá ďalšia puška, alebo vymením rúru na mojej a prehovorím Tomáša, keď sa mu March zunuje a kúpim ho. Ale asi sa ho ťažko vzdá. Neviem, čo by si nadelil lepšie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 16.1.2014 o 21:17

Turbi prečo by si dal ten SB pred marcha? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 16.1.2014 o 20:08

Turbiak aj som chcel napísať niečo v tomto znení ale nechcel som to hrotiť..na to diskusia neslúži... Ako keby ten March je jednička na trhu..A Tomáš myslel som prax zo strelnice či ti plne vyhovuje alebo si už na ňom našiel muchy čo tebe osobne vadia.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Turbiak, 16.1.2014 o 19:06

millos : Z mojho pohladu je SB PMII 3-27x56 pred Marchom ,cize Marchu by som 10,1 bodu nedal... 10 nema ani ten SB , dokonale veci proste neexistuju- jedine v teoreticko matematickej rovine :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 16.1.2014 o 13:28

Sako80: Tomáš, netrep že 9,99 boda, je to na 10,1boda. A referencie na March? Hlúpa otázka Jozef, nehnevaj sa. To ako keby si sa opýtal, či má Zeiss dobré sklá. Nemyslím zrovna Conquest triedu. Myslím, že Tomášova optika do tejto diskusie nepatrí, je to iná hitparáda...a nie zrovna vhodný na poľovanie za zlých svetelných podmienok. V Senici som ho videl minulý rok prvýkrát u Gunsa a na poslednej taktike u teba. Neviem, že by s ním ešte niekto strieľal súťaže. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 15.1.2014 o 23:54

Záleží z akej praxe? Je to taktický puškohlad, ale je to dobré kukátko 9,99 boda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 15.1.2014 o 21:50

sako80 nejaké referencie na puškohlad z praxe? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off millos, 15.1.2014 o 21:30

Sako80: Puška ma netrápi, tá sa dá vyskladať v dobrej konfigurácii...len ten March mi pije krv už od minulého roku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 14.1.2014 o 11:24

No som rád že sme sa zhodli. Ta R8 čo sem hodil Sako 80 je dobrý kompromis. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sako80, 14.1.2014 o 11:14

čo poviete na toto Gulovnica na strelnicu - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off accurateshooter, 14.1.2014 o 9:02

lovec84 mylsel som pechotné karabíny springfield, SKS, a podobné verzie. sks má 10 ranový zásobník a sú úradníci ktorí vydavaju kartičku zbrane aj nakupne povolenie na túto zbraň, aj ked má len polovnícky zbroják. proti S 303 nemám žiadne námietky. je to skvelá puska, aj kaliber je dobrá voľba. takisto browning BAR len steyr ssg 08 má daleko od polovníctva. buď si sniper alebo poľovník. na posede je srdečne jedno aké železo máš so sebou, keď je to presné a spolahlivé a máš vhodný kaliber na danú zver! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 14.1.2014 o 8:08

Acurateshooter - neviem kto by ma mal poslať niekde. Na posed by som ju kludne zobral. Myslím že hodpodár by kľudnejšie spal ak by ma vydel s SSG 08 ako s IŽ 18 :-) A čo sa samonabýjacích pušiek týka tak sú prednostne určené na spoločné polovačky. Sám mám sauer S303 v 8x57 IS. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off accurateshooter, 14.1.2014 o 6:30

"casom by som chcel nieco co je vhodne aj na polovne ucely ale hlavne na strelnicu" keď sa objaví človek na polovke s SSG 08 tak by ho poslali niekde. tak ako na spoločnej sa objaviť so samonabíjacou puškou - karabínou springfield, alebo SKS ale osobne ked tak SVT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 13.1.2014 o 18:07

Alebo mannlicher SSG08 338 lapua magnum. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off CAN-AM, 13.1.2014 o 17:48

Ak kvalitu tak vyskúšaj Sako 85 varmint, alebo Tikka super varmint. Sú to fantastické pušečky na športovú streľbu a dajú sa využiť aj na poľovačku komu nevadí vačšia hmotnosť zbrane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off accurateshooter, 13.1.2014 o 14:20

CZ 550 ako píše slavino, alebo remington 700 VTR!!! nie 770 alebo 715. kaliber 308W, normálna montáž a dobrá optika (MILDOT kríž a nastaviteľná paralaxa) 308W si vieš prebiť aj sám ušiť na mieru. alebo niečo "urban sniper" plast. pažba podobná optika ale v .223 rem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off slavino, 12.1.2014 o 14:18

CZ550 Varmint v .308Winchester. Ma to 65cm hlaven a je dost presna. Plastove pazby - pozor na kvalitu a ich pevnost, dost to flakaju kvoli cene. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Strelec11, 12.1.2014 o 12:24

vivatvikend Lackovce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 12.1.2014 o 11:36

do 200 m s hoc ktorou slušnejšou guľovnicou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vivatvikend, 12.1.2014 o 11:27

pozna niekto strelnicu na 100m v okoli Humenneho? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kepest, 24.4.2012 o 10:58

skús sa pozrieť aj na HOWU odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 29.3.2012 o 22:44

peters: Tikka V a SV su dobre zbrane na strelnicu a long range, avsak do lesa na polovacku by som bral nieco lahsie, fakt sa utahas sam mam T3 varmint, ale moja ma 7 kg :D odkaz, ku kalibru chces s tym lovit a na strelnicu predpokladam na viac ako 100 m nepojdes takze tam je to fuk.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 29.3.2012 o 16:21

Mám 30-06 a rem.222,obidve česká výroba, obidve na lov, párkrát do roka si idem zapukať na strelnicu. .222 je parádna strelba, velmi presná a pohodlná, vydržíš strielať aj celý deň, z 30-06ky vystrelím viacmenej len na overenie presnosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peters, 29.3.2012 o 15:38

hlavne na strelnicu ale aby som to mohol zobrat do lesa ked pojdem napr na jelena. nemyslel som ziadny special na sutaze le nieco civilnejsie. napr: odkaz presnost? v ramci moznosti strelca :-D len sondujem kto si s akou zbranou a akym kalibrom chodi zastrielat na strelnicu, nic ine. este nic nekupujem... to budem az neskor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 28.3.2012 o 23:08

tvoje poziadavky su dost rozporuplne.... na strelnic a lov? na aky druh strelby , co s tym chces strielat vzdialenost si specifikoval s akou presnostou chces strielat???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 28.3.2012 o 9:45

V Myslivosti marcovej bol clanok o gulovej sportovej strelbe. Mozno to bude mat dake inspiracie co sa zbrani tyka. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov