Heming hunting
dnes je nedeľa,  5. máj 2024,  meniny má Lesana/Lesia,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:23,  dnes západ slnka: 19:03
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Objektiv Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM versus EF 100mm f/2.8 Macro USM - diskusia

autor: off franko
pridané: 16.3.2012 7:33

Objektiv Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM versus EF 100mm f/2.8 Macro USM


za a proti?nehovorme cenu ,ale kto snimi foti-spokojnost a preco. dik

počet zobrazení: 2 184
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 21.3.2012 o 21:48

lesny muz s tým sa samozrejme môže len stotožniť . Lko je lepšie !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 21.3.2012 o 18:48

Edu v pohode autor písal že nehovorme cenu. Tak každý poradí L-ko, to je jasne máš pekné fotky aj so starou verziou. Ale ja by som určite došporil a kúpil L-ko kvôli tej stabilizácii. V ostrosti až taký rozdiel nebude L-ko možno že je o chlp lepší. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.3.2012 o 18:26

to či fotí stovka nestabilizovana horšie ako tá ondrova pozri tuodkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.3.2012 o 17:55

ešte podotknem že všetky moje makro fotky sú fotené z voľnej ruky odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 20.3.2012 o 17:50

Na odkaz čo pridal lesný muz kde Ondro spomína keď závidel môjmu veľmi dobrému kamaratovi Jurovi Mackovi zastabilizovanú 105 nikkor VR o clone 2,8 . S Jurajom sme už velakrat fotili spolu . Mal som možnosť poskúšať si nikona s objektívom 105 VR . Naozaj veľmi kultivované brilantné sklíčko ale aj poriadne drahé . Samozrejme nové makro 100 triedy L je fajn skušal som s tým fotit . Stabilizácia sa však prejaví až pri veľmi dlhých časoch pod 1/100 . Obrazová kvalita je asi taká ista ako u tej 105 on nikona . Treba podotknúť že Ondro Prosický je maximalista a perfekcionalista . Firma Canon ho zásobuje tým najlepším čo má a vždy je niečo za niečo aj rada ohladne nových a nových objektívou a reklama na to najnovšie. Ja nevlastním lkovú stovku ale iba obyčajnú o clone 2,8 nezastabilizovanú . Osobne považujem za strop ohnisko 100 ohniská 150 alebo 180 či 200 už na makro nie sú vhodné z volnej ruky . Naopak ohnisko 60 či 50 je výborná voľba . Moja skúsenosť je že zastabilizovana stovka je samozrejme lepšia ale pomer kvalita a cena je dosť veľká nezodpovedajúca . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Margot, 19.3.2012 o 13:12

No,toto je ozaj príjemná starosť či stabilizovaný alebo nestabilizovaný makráč od Canonu.:)To ti tu napíše asi každý,že určite Lkovú IS verziu.A to napr. aj preto,že môžeš búchať aj z ruky trebárs motýle,hmyz a hocičo iné nemusíš pri tom šermovať so statívom.Kresbou sú na tom obidva skoro navlas rovnako,a to špičkovo,takže budeš spokojný či už s jedným alebo s druhým... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LeTuCeR, 17.3.2012 o 1:17

záleží od financií - IS je výhodou pri tom L-kovom je skvelá obraz. kvalita aj spracovanie pri tom druhom neviem Edu fotí asi s tým bez IS on ti poradí ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 16.3.2012 o 15:31

Jednoznačne stabilizované L-ko niet čo riešiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 16.3.2012 o 15:01

edu foti asi stym L-kovim a keby umna nehrali peniaze rolu určite berem ten L odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 16.3.2012 o 13:37

odkaz tu máš odpoved ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM