Heming hunting
dnes je pondelok,  29. apríl 2024,  meniny má Lea,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:32,  dnes západ slnka: 18:54
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Športové alebo poľovné brokové strelivo - diskusia

autor: off horvathm
pridané: 14.3.2012 12:10

Hľadám na túto sezónu spoľahlivé a kvalitné barokové strelivo kal. 12 športové alebo poľovné . Vaše rady postrehy skúsenosti.

počet zobrazení: 24 709
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off apple, 16.2.2015 o 10:20

áno, s 5,1 sa to zaviedlo ešte pri klasických papierákoch a ich používanie je v poriadku, každý podľa svojho gusta... no dnes sú už aj účinnejšie náboje s menšími brokmi a lepším krytím. mám kamaráta, ktorý nechce ani počuť o iných, ako 3,5 alebo 3,75 dubnických. pochvaľuje si výkon i krytie. ja ich využívam na kormorány a pred nimi som poskúšal kadečo. aj na 50m sú úspešné, a stane sa, že aj na väčšiu vzdialenosť. dám fotečku z využitia dubníckých 3,75, nie je to však moje... Športové alebo poľovné  brokové strelivo - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 106 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off jaro1, 15.2.2015 o 15:01

No boze tam, tak zratal.Aspon vidi ze sme sa zhodli :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 15.2.2015 o 13:14

jaro1-vrat sa nazad do skoly a nauc sa citat.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 15.2.2015 o 13:00

Jaro skús si poriadne prečítať príspevok pridaný o 12:24 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 15.2.2015 o 12:43

SB zas vyznamenal. Keby si zratal broky bolo by ich menej vo viac zakruzenom naboji.Ty zaujimaj o svoje veci a nie o zasielku co prisla predajcovi . Pozaduj vratenie penazi a kup iny naboj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 15.2.2015 o 12:38

ja pouzivam sellier bellot 42,5 gramove minimagnum-tie su vyborne. Davaju vacsie supy, ale mozes strielat kludne aj na 50 metrov na lisky...ale urcite vyskusam aj dubnicke....dufam, ze nemaju take vykyvy vo vyrobe :-D Skoda, ze tam vyrobca nepise aj rychlost....ale urcite vyskusam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 15.2.2015 o 12:31

mibe74, vyskúšaj dubnické 3,75mm minimag, možno viac tamtie nekúpiš. ver mi, že za skúšku to stojí. nájdeš ich tu odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 15.2.2015 o 12:24

Dneska som si zobral par nabojov na lisky z otcovych zasob. Konkretne som otvoril novu nerozbalenu krabicku sellier bellot red and black 4,5mm, kaliber 12/70. Naboje su kupene asi 2 tyzdne dozadu. Hoci ja pouzivam na lisky vylucne broky o velkosti 4mm, chcel som skusit tieto. ked som otvoril krabicku, tak ma zarazilo to, ze tam boli naboje, ktore nemali rovnaku dlzku. Pritom dlzka na nabojnici bola pisana 70 mm. Nedalo mi, preco to je tak, lebo tie mensie boli velmi hlboko zakruzene. Delaboroval som jeden mensi a jeden vacsi naboj. Po opatrnom otvoreni som vysypal broky, spocital ich a prevazil na kuchynskej digitalnej vahe, ktora vazi na desatiny gramu. Vysledok bol taky, ze v tom vacsom naboji bolo 67 brokov a vazili rovnych 34 gramov. V tom mensom bolo 63 brokov a vazili 30 gramov. Vyrobca udava vahu naplne 35,4 gramov. Neviem, ci sa to stalo len mne, ale vyrobca by si mal davat pozor na take vykyvy. Po otvoreni naboja boli dlzky nabojnic rovnake-70mm. Inak v tom vacsom naboji boli aj zdeformovane broky a to tak, ako kedy ich niekto cez stred stlacil kliestami. Taky naboj nemoze podat vykon, ako by mal spravne mat. Ostatne naboje som nedelaboroval, ale zanesiem ich nazad predajcovi, nech si skontroluje dodavku streliva. Športové alebo poľovné  brokové strelivo - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Peterko57, 20.10.2013 o 12:24

LESLOV súhlasím s tebou mal som ZH 7x57/16R a uľovil som veľa líšok je to uznávaný brok.Teraz mám ZH 7x57/12R a používam brok ZVS CgT Mini Magnum 40g 3,75mm a som spokojný, treba vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LESLOV, 20.10.2013 o 11:42

Ja používam S&B FORTUNA 4,0mm a som spokojný.Mám s tým ulovených pár líšok cez 52m. Mini Magnum je ale naozaj šupa a sú fakt super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 19.10.2013 o 11:19

Sako80 plne stebou suhlasim asi najlepsie strelivo na lisku doklasickej dlzky 70mm je strelivo od s&b magnum s 42,5g a je len velkou skodou ze ho robia len 4mm zislo by sa aj 4,5mm! ale inak naj strelivo co sa tyka ucinky a krytia len ...! Nesmies prepisknut vzdialenost!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peeterko, 18.10.2013 o 15:25

Nio - zrejme si zacinajuci polovnik, ked sa pytas takuto otazku. V prvom rade si treba uvedomit, ze strelba brokom je max tak na 40m, pri 16ke 30-35m. Samozrejme, ze to doleti dalej, aj sa tym da strielat, ale ked pises, ze mas gulabrok, tak nechapem, preco nestrielas na vzdialenost, viac ako 35-40m gulou (?!) Brok je vzdy len brok a idealny je na vzdialenosti 20-30m. A tam je jedno ci je to 3,5mmm alebo 5,1. Na vacsiu vzdialenost 5,1 a vacsie logicky uz vynechavaju a nepokryju ciel a tie mensie maju nizsi ucinok. Z mojho pohladu je to uplne zbytocna debata. Co je blizko tak strielaj brokom a co je uz trocha dalej, tak nelutuj tu gulu na to. Okrem toho na 10-15m stacia na lisku aj trapky 2,4. Bezne sa pri brlohareni tym strielaju u nas lisky, ked vybiehaju z nory, aby bol kozuch co najzachvoalejsi... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zviro, 18.10.2013 o 11:48

ja strielam na vnadisku, zo starej jednusky IZ 18 kal. 16 4mm od S&B Vega asi na 30-40m a lisky padaju zvacsa ako podtate. malokedy sa stalo, ze odbehla viac ako 2-3kroky. Dlho som badal zistit nieco o zahrdleni, aby som vybral spravnu velkost brokov, no na odporucanie, sa mi tie 4ky osvedcili ako vynikajuce.LaLZ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off reo1, 17.4.2012 o 21:56

Tieto náboje s takýmito parametrami idú okrem Maďarska a Slovenska aj do Čiech a máme pozitívne ohlasy. Rýchlosti a tlaky boli nastavené v minulom roku,a odvtedy sa nemenili a ani nebudú.Vyskúšaj to a povedz mi svoje poznatky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Blaser300VM, 17.4.2012 o 21:31

Presne toto je dovod, preco som ja prestal pouzivat slovenske strelivo, hoci patrilo kedysi medzi mojich favoritov. Do Dubnice pride par fajnsmekrov, ktori sa vyznaju a vymyslia komplet cely naboj. A to sa tam asi deje tak tri krat za rok. Bohuzial sa tam dostavi vzdy nova partia 5-tich strelcov s novymi poznatkami a novymi patentmi a vypracuje komplet novy typ naboja. :o)))) Ja som myslel, ze uz ich to preslo a zakaznikov dalej ako pred pult nepustaju. A to ani akychkolvek reprezentantov. :o))) Asi som sa mylil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off reo1, 17.4.2012 o 17:32

Zdravím všetkých,chcel by som dodať pár faktov ohľadne výrobkov ZVS Holding.V marci 2011 sme potrebovali vyriešiť športové náboje na celú sezónu pre asi 5ich strelcov.Po dlhom hladaní sme sa ocitli v Dubnici.Zobrali sme pár tisíc nábojov a náboje začali testovať maďarskí reprezentanti.Po prvých poznatkoch sme museli hodnoty náboja t.j.tlak a rýchlosť neskoršie aj nábojnice a koše meniť.Trvalo nám to asi 4 mesiace,keď vyvinutý náboj začal prinášať ovocie.Odvtedy sme sa stali výhradným distribútorom výrobkov ZVS v Maďarsku,kde do dnešného dňa sme vyviezli státisíce športových,loveckých a pištolových nábojov.Momentálne sa pracuje na špeciálnom brokovom strelive na parkúr. Na záver by som dodal,že od mája 2012 bude v predaji. P.S. V túto nedeľu organizujeme streleckú súťaž.Budem tam aj ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 15.4.2012 o 12:25

Vynimka samozrejme potvrdzuje pravidlo. :o))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 15.4.2012 o 0:00

Okrem mimka a peca Lubo :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 14.4.2012 o 23:02

:o)) Fedor Ti Clever za dobru cenu doda, ked potrebujes. :o))) A ani RC mu nie je cudzie. :o)))) S B&P by to bolo asi horsie, ale neda sa nesuhlasit. V podstate ma pravdu aj s tym pomerom ceny a kvality, ale urcite si do svojej SC3 RC3 nepcha. Myslim, ze striela Clever, ale pre mna je to dost kopajuce strelivo. On ma zasa kompenzator na rozdiel odo mna, takze vzdy je viac moznosti a nic nie je cierno biele. Co povies Fedko? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.4.2012 o 20:24

Lubo čo povieš na Fedorov koment ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Perazzi-MX8, 13.4.2012 o 20:03

Zdravím Vás tu všetkých, dovoľujem si odporučiť pokiaľ si zoberieme dostupnosť na našom trhu, tak určite čo sa týka ceny a výkonu tak 1.RC3 a 2.Grand Italia Clever. Pokiaľ nechceš strielať SB. RC3 maximálna stálosť a rovnaká kvalita výroby. U GI Ťa nesmie prekvapiť, že každá séria je vyrobená podĺa dostupného druhu komponentov, čo tým chcem povedať, že po každej sérii náboje na vonok vypadajú inak, ale čo sa týka streleckej kvality tak je to OK v norme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 20.3.2012 o 9:40

Ked by niekto zhanal spickove strelivo za dobru cenu, tak je v ponuke aj B&P Match, co je takmer porovnatelna trieda s Flasch-om za velmi dobru cenu v Zelenci. A aspon bude mat dobry pocit, ze nekupuje dvakrat vyuctovane a predane naboje z inych zdrojov, okrem toho, ze bude strielat naozaj dobry naboj. Ani pocit, ze striela rovnake strelivo ako ja, nie je na zahodenie. :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.3.2012 o 23:14

Tiež si myslím Ľubo . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 19.3.2012 o 22:56

Viem, co som videl. Viem, kto tu taha spagaty. Viem, co si kto moze povedat a cosi som aj pocul. Myslim, ze v tomto som ja dost dobre zorientovany. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 19.3.2012 o 22:17

1.Blaser moc si mi toho teda nevysvetlil...mam pocit, ze tak nejak som s tebou vo vacsine suhlasil aj tak. 2.Tomu ver, ze niektori si aj povedia, co budu strielat. To by si Ti vsak mohol vediet.... 3.Beretta SO5 je fajn, aj tu som uz videl...:))),ale nie v Pellielových rukach niekde na zavode...:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.3.2012 o 22:12

Tu sa už stávam len čitatelom :-D Každopane Blaser300VM i ferdo vedia o čom píšu to si cením . Príspevok od skúsených môže len prospieť . Preto som rád ,že sa podelia o skúsenosti v praxi . Tu som dnes iba štatista . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 19.3.2012 o 21:31

Takze Ti to po lopate musim vysvetlit. Nazory nasich strelcov si vobec nevsimaj. Pokial niekto fasuje Clever a nejake mu obcas vystavaju, tak budu logicky lepsie ako RC. Keby fasoval RC, tak nebude nad RC. Neviem, ci niektory sam rozhodoval, co bude pouzivat. Pellielo, aspon co som ho ja videl strielat, tak strielal s Berettou SO5 a mal aj Perazzi. DT10 asi nestrielal, ale hadat sa nebudem, mozno strielal max jeden rok. Momentalne ani netusim cim striela a ani ma to netrapi, pretoze cokolvek mu niekto da a zaplati za to, tak s tym bude strielat. A cokolvek bude do toho pchat, samozrejme asi okrem S&B, lebo ti na to nemaju, aby ho zaplatili. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 19.3.2012 o 21:05

OK. S poslednym prispevkom sa neda nesuhlasit. Potom su tu vsak aj nazory strelcov a tie hovoria, ze Clever su OK (pre podaktorych dokonca lepsie ako RC....). Vsetko je to o peniazoch a podmienkach ake su. Podobne je to aj pri zbraniach. Taky Pellielo jeden rok striela (tebou Blaser zatracovanu) DT 10 a druhy rok uz ma Perazzi. O rok nato zase robi promo DT11 a rozprava aka je fantasticka ta puska (hoci si to predpokladam nemysli).....nazor si kazdy musi urobit sam... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 19.3.2012 o 20:47

Treba poznat trosku aj pozadie pri urcovani rebricka. Nie vzdy je vsetko zlato, co sa blyska. A musis poznat aj okolnosti okolo pohybu, nakupu a predaja nabojov a nezabudat, ze aj tok dotacii treba vhodne usmernovat. Samozrejme na podporu sportu, ved ako inak. :o)))) A take zaby ake sedia na prameni v TT a BA, veru tazko niekde inde najdes. To su inaksi chrapuni bez chrbtovej kosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 19.3.2012 o 20:34

Čakal som reakciu od strelcov čo majú niečo za sebou . K tým lepším radím určite i Teba Lubo alias Blaser300VM . Máš dosť odstielaného i stupňov víťazov . Ja žial nie som už dnes športový strelec . Doba keď som stielal o štít mesta Trenčín je už naozaj história . A desťročia .Do súťaže dnes by som sa bez treningu nepúšťal . Nekorešpondovalo by to so sebakritikou. Ohladne steliva som písal iba čo som čítal čiže žiadna prax . Nestrielal som ani z perazzi ani jedno špičkové spomenuté strelivo . Prskal som iba S&B naj mi sedelo 32 gramové . Iné ani nebolo . Aj Fedor Dunajčík prskal vedla mna to isté tak som okukal :-D Za športového strelca sa však nepasujem . Športového strelca robia strelcom výsledky ! Tie Ľubo máš a nie jeden ! Lovu zdar . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 19.3.2012 o 20:07

Historicky aj v sucasnosti je spicka B&P a slovenska strelecka elita striela vsetko, co dostane za dobru ponuku, pricom cena je len jeden z ukazovatelov a nie je najdolezitejsia. To nech ta ferdo nemyli. Ked dostala spicka S&B, tak aj a tym vyhrala pred dvomi rokmi MS. Mirage Clever kope ako kon, ale momentalne sa podarilo urobit vyhodny kontrakt, kde nezavazila len cena ale aj ine okolnosti, tak sa striela Clever a je "spicka". Spicka je a vzdy bola B&P Flasch, lenze tam vyjednavacom ruze nekvitnu, tak sa zjavil Clever po RC. Keby sa chceli bavit vo Vlasimi, tak by bol S&B ten spickovy naboj, hoci obcas a pomerne casto aj nevystrelil. Najlepsi naboj je ten, s ktorym trafis a s ktorym mas natrenovane, ked s nim neobchodujes. Mimochodom, mam vyskusane aj to Fiocchi. Je to velmi slusny naboj a za tu cenu, co ponuka tthund nie je o com. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 19.3.2012 o 19:36

no vidis...ja sa tomu venujem aj teraz....samozrejme rekreacne. perazzi poznam tiez, uz som to tusim niekde videl....:).historicky je rc urcite spicka. to nepopieram. skor som chcel povedat, ze sa neda jednoznacne povedat, kto hra prve, druhe a tretie husle. sam som napisal, ze mi velmi vyhovuje rc4 champion. vyborne strelivo. ked vsak pozriem na nasu strelecku elitu v trape,vacsina striela clever. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BUBU92, 19.3.2012 o 17:15

Edu máš pravdu, aj podľa mňa RC a Perazzi je špička a viem ti to povedať aj z mojich skúseností !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.3.2012 o 10:32

ferdo kedysi dosť dávno som sa športovej strelbe venoval teraz som už dosť vypadol ako strelecky tak i informačne . Kdesi som čítal práve o strelive rc . Teraz som to hladal . O zbraniach písali toto : Výrobcovia zbraní - firma ARMI PERAZZI S.P.A. z Talianska. Táto firma dnes patrí medzi najúspešnejších výrobcov brokovníc na svete a v súčasnosti ovláda svetové súťaže v brokových disciplínách. S týmito zbraňami sa presadzujú i naši reprezentanti v svetovej elite. a o strelive toto : Výrobcovia streliva - firma RC EXIMPORT s.r.l. z Talianska je momentálne svetovým lídrom medzi výrobcami brokového streliva s najväčším počtom zlatých medailistov z olympijských hier, majstrovstiev sveta, kontinentálnych majstrovstiev a svetových pohárov za uplynulých 10 rokov. I s týmto strelivom dosahujú naši reprezentanti vynikajúcich výsledkov na medzinárodných fórach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BUBU92, 16.3.2012 o 17:55

Keď Sellier & Bellot nechces tak skús RC 4 Champion, a keby si chcel rýchlejšie strelivo tak RC 4 Red Shot, ja tie Red Shotky používam na duplu ! ozaj vynikajúce strelivo ! Ale B&P, a Mirage sú tak isto dobré ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on tthunt, 16.3.2012 o 9:31

Moja ponuka talianskeho streliva Fiocchi Trap alebo Skeet 58Eur/250ks. Velmi slusne strelivo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 15.3.2012 o 23:43

ak budu lacnejsie ako pisem ja par prispevkov dozadu vmojom prispevku ,tak budem rad. obavam sa vsak ze sa andrejoff bavime o tom istom zdroji. to co ponuka glen je o nicom. staco kontaktovat predajcu a sam to vysvetli ked povie final cenu....samozrejme vyssiu ako je mozne toto vy ikajuce strelivo zohnat tu u nas....pre mna skvela sprava pred zaciatkom sezony. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 15.3.2012 o 19:38

ked chces clever mirage, ci trap alebo skeet za dobre ceny daj mi vedet do osobnej spravy..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off glen, 14.3.2012 o 22:33

Fedor kolko ich potrebujes,za nižšiu cenu Ti ich privezie rovno Andreas Scherhaufer,zavolaj mu a dohodni sa , cislo mas tu:+43 13684625 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 14.3.2012 o 20:42

glen a este k tej cene. ak mi ukazes, kde na sk maju lacnejsie a kvalitnejsie naboje, rad si ich tam kupim. mozem ti aj nejaku malu pozornost podarovat. pri tom objeme co zoberem sa nejaky nozik polovnicky strati....cena z tvojho odkazu je o cca 4eura na karton vyssia...takze pre mna osobne neni o com.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferdo, 14.3.2012 o 19:38

na strkoch je cena na rc4 cca 64 eur za karton(ak nie viac). tak pls nezavadzaj verejnost s vymyslenymi cenami. rc4 sa mne osobne pacia moc. vela lepsich strelcov ako ja, konkretne z repre pouziva prave mirage t4,t4evo. oproti ktorym je rc4 o dost pomalsi naboj.....preto aj ta makkost asi, ci? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 106 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM