Heming hunting
dnes je streda,  8. máj 2024,  meniny má Ingrida,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:18,  dnes západ slnka: 19:07
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Polovnicke strelectvo - diskusia

autor: off kaso79
pridané: 8.3.2012 18:17

Chel by som začať tému, možno skôr prieskum názorov na poľovnícke strelectvo. Polovnicke kolo, OS-80 ma stale nižšiu účasť na súťažiach, aspoň pokial viem sledovať, a batéria síce má dostatočné účasti na súťažiach, ale stále to nemá také obluby ako v ČR, Taliansku a pod.


Zaujímal by ma Váš názor, prečo tomu je tak. Podľa mňa je to dobrý tréning na brokovú polovnícku sezónu. A niektoré strelecké výkony na ostro v revíry sú žalostné...Povinné strelby a preskúšanie sa fláka, a tak to potom aj vyzerá.

počet zobrazení: 3 495
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Andrejoff, 22.4.2012 o 10:57

Nemate niekto GPS suradnice strelnice v Mojmirovciach ? Myslim tu brokovu, nie tu v kaštieli. Dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.4.2012 o 10:57

Ty predas pusku a tri mesiace potom das inzerat, ze ju predavas? Zda sa ti to normalne? Nemusi sa mi az tak tvrdo daryt. Ja som spokojny tak ako to je, len ty mas asi nejake komplexy, ked niekto prestriela kazdy tyzden sumu ktoru si ty investoval za IZ-ku. :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin82, 9.4.2012 o 10:43

Blaser300VM ty si detektiv bojovnik.Pisal si ako okupovatel putoviek ale ked to tak nie je,tak berem spät.Tu iz-skeet som predal pred rokom,stajerak sa mi fakt paci.:-D Lovu ,lesu zdar a daj uz pokoj:-D nech sa ti dary.diskusia nieje o nadavani. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.4.2012 o 10:08

Pozrel som si tvoje prispevky na tejto stranke. Vsetky tri. Zufalo tu potrebujes nieco pridat a vacsinou su to ciste hluposti. Psovodom vytykas, ze nosia pusku na pravej strane a mna zaradis medzi okupovacov gulasovych zavodov. Je pri tom pod moju uroven, aby som sa zucastnil 2x25 AT a 2x20 OS, co Ty povazujes za udalost roku. O pohladoch do oci stajerakovi ani nehovorim. Tak si uvedom, kto tu je uboziak, ty saso. PS. Mrkol som aj na tvoje inzeraty. Asi si moc nezabojoval na tej putovke, ked tu IZ-ku predavas. :o))) Ale neverim, ze ju predas, Skeetovu IZ-ku kupi len cisty k@k@t. Daj sem potom jeho foto. Skoda, ze tu nemas tvoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin82, 8.4.2012 o 22:59

Tusim som ta rozohnil ujko Blaser300VM :-D Ty si ale zly ujo:-D A taky ubohy ked takto skaredo rozpravas.Edu ma aspon inteligentnejsi humor, aj ked sem tam pusti nejaku tu kravinu:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.4.2012 o 13:15

:-D alebo šipkou do roztočeného terča v krajnej núdzi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.4.2012 o 12:50

Presne tak putovka. Ked mu to neislo na asfaltove terce, tak sa mohol vyburit este na papierovych ruzickach alebo na kolotoci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.4.2012 o 12:34

Položka je 25 teda aspon bola ked sm ja strielaval bateriu . Strielali sa 4 položky a nič sa nenahánalo . Asi mi niečo ušlo . Alebo nejaký púťový pretek ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 8.4.2012 o 11:36

Ty chuju nestastny, ja na 10-ny nestrielam, ked uz sa pytas a dokonca som uz ani davno nestrielal AT, hoci ty si myslis, ze si objavil Ameriku, ked ti to zrazu nelietalo jednym smerom ako si z toho vasho Zahoria zvyknuty. Mohol si predvcerom prist do TT a za 40€ si mohol strielat dva dni, nielen jeden. To by si sa urcite odbavil a mohol by si napisat o tom cely clanok, nielen jeden prispevok ty saso. Ani si nenapisal kde si skoncil. Predpokladam, ze si to asi nerozdychal, ked si sa nepochvalil. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin82, 8.4.2012 o 10:14

ahojte vcera som bol na morave v Zaječí AT 2x25 -350kč, vlozeny zavod OS-2x20-300kč.Takze 650 kč. a strielam cely den.A hlavne ,robia uzatvoreny zavod a nie nejake smiesne seriaky ,ze kto kupi viac poloziek ten vyhra.Cely den nahána 10ny a potom je este hrdy ze vyhral chudák.Blaser300VM,aj ty si taký preborník?:-D ujo bohatý aby ti nenaprsalo do nosa:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jano43, 7.4.2012 o 9:35

Viete niekto, prosím, kedy a kde budú brok. strelby o majstra zlatomoraveckého okresu? V streleckom kalendári na "polovnictvo.sk" nie sú uvedené. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 11.3.2012 o 20:59

:))))) inak ja som presne z tých čo spomína Blaser300VM a to nemám ani výmenné hlavne na ZH...ani poflákaného bažanta do hrnca...iba ten plný mrazák...do r..i ako ma tak mohol trafiť? :))))) Stelím do roka tak 25-30x brokom aj to len na nízko ťahajúcu líšku. Ako zakázali sluku na jarnom ťahu je pre mňa brokovnica TOTÁLNE nepotrebná zbraň. P.S. Srdečne zdravím brokových profíkov a iných profistrelcov...:)))))))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.3.2012 o 20:50

Teoreticky je mozne, ze na AT si vypytam 15 rovnych tercov priblizne rovnakej vysky. Moze byt nastavenie akekolvek. :o)) Ale mas pravdu, nepojdem tam. :o))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 10.3.2012 o 20:36

Sak strana aj vyska, mozes tam dojst pozret ked neveris, aj ked verim ze nepojdes :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Blaser300VM, 10.3.2012 o 20:19

Co sa da na AT inak nadstavit okrem doletu? :o)))) Ako sa vola ten trener? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 10.3.2012 o 20:00

No maju tam americak, ale na kazdy pretek je inac nastavena vrhacka. tam to ma na starosti byvali trener ceskej reprezentacie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 10.3.2012 o 19:53

Mna by zaujimalo kolko vrhaciek mali alebo uz objavili AT? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 10.3.2012 o 19:51

Teraz som dosiel s preteku v Brode nad Dyji ,Trap 75, ucast 58 strelcov. Vsetci v pohode odstrielali, cely pretek zabezpecovali aj z obcerstvenim 4 ludia !! a bravurne to zvladaju... ked chcete dam vam terminy, lebo v myslivosti v kalendari pretekov to nemaju.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 10.3.2012 o 17:43

Dik, idem vybavit medzinarodny zbrojak, a mozno sa vidime , a mozno na strankach myslivosti :D slovensky kalendar som zatial nasiel len tu: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 10.3.2012 o 17:07

pošlem mail kamošovi či už majú schválené termíny, ak ano pošlem ti to... inak oficiálny pre ČR máš tu : odkaz ak si niečo vyberieš klikneš na názov akcie a býva tam väčšinou mail kontakt, stačí dotyčného následne osloviť... je to takto lepšie dopredu sa informovať, lebo aj keď to tam nie je napísané, môže sa stať že pretek je len na pozvánky a počet miest je obmedzený... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 10.3.2012 o 14:48

Zekon, a je niekde k nahliadnutiu kalendar streleckych podujati na Morave? Niekedy by som to na tvoje odporucanie skusil ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zekon, 10.3.2012 o 12:34

je to tak ako píše Andrej a Blaser preto som to na Slovensku zabalil aj ja, strieľam tu len výnimočne, mám výhodu že bývam na hraniciach tak chodím na Moravu a tam je to o niečom úplne inom, proste iná mentalita. Oni sa radi stretávajú, debatujú, kamarátia... vždy majú dobrú účasť, strelnica skoro v každej dedine, štartovné viac ako symbolické a pozháňaných dotovaných cien často pre všetkých štartujúcich / tam čo chodím býva účasť +/-80 ľudí strieľajú sa 2-3 disciplíny celú sobotu následne sa to spočíta/ žiadna závisť, žiadne odrbávanie, preto tam rád chodím... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 10.3.2012 o 12:15

to Andrejoff: Ja teda osobne neviem kde bol vklad na Obluk viac ako 20E. Ale moze sa stat, ved nechodim vsade ze? Ano verim ze to je o peniazoch, o chceni vyhravat, ale ved ide aj o tu spolocnost, dobre sa zabavit. A je to zacarovany kruh, ked pride vela strelcov, moze byt nizsie startovne, mozu byt aj dake lepsie ceny lebo sa na startovnom vyberie viacej a rentuje sa to...Podla mna je to skoda. Ved aj na takychto akciach pri strelbe sportovo polovnickej, sa da ziskat prax, a podebatit o zazitkoch z uplynulej polovnickej sezony... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 9.3.2012 o 15:46

Blaser300VM, dnes o 8:24 SUUUPER :-D Andrejoff takisto... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 9.3.2012 o 13:53

no nejak tak ako hovori blaser to je...ked som este byval v dome tak vzdy pred sezonou spolocnych moj sused vybehol na zahradu s brokovnicou a dal dve rany do vzduchu....na moju otazku preco to robi odpovedal ze skusa ci este zbran striela...s niecim podobnym som sa stretol na prvych spolocnych v sezone na diviaky ked niektori jedinci zacali strielat do stromov aby si odkontrolovali nastrelenie...myslim ze k tomu uz netreba komentar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 9.3.2012 o 11:51

Na Slovensku je najoblubenejsia disciplina americky trap.. zdruzenie si kupi 1 vrhacku, postavy na kraj pola, a vybera peniaze jak kolotočári, najlepsie aspon 5 € za 10 tercov, a zbohatlici strielaju od rana do vecera pokial si nenastrielaju 5 desin.. toto v Čechách a v Taliansku neexistuje. Raz sa dojdi pozret na pretek na Moravu a uvidis rozdiel. A v Čechách ma oblúk vacsiu tradiciu ako u nas. ked si pozres kalendar streleckych pretekov, tak tam je polovicka obluk. Lenže oni si daju aj normalne štartovné. Slovak pod 30€ ani nejde. Moravakom stači 20€ a majú vyssiu ucast a zarobia viac jak blby nenazrany Slovak.. Ja sam som organizoval pretek a viem co to vsetko obnasa..ale ked date normalnu cenu tak aj ludia dojdu.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.3.2012 o 9:33

Tam je to zasa trosku o inom. Ti uspesni zasa neradi prehravaju a podvadzat sa tam neda. :o)))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rado100, 9.3.2012 o 9:02

Asi to nebude len o peniazoch. Poznám veľmi bohatých ľudí poľovníkov a správajú sa ako žobráci ktorých opisuje Blaser. Skrátka ak sa to nehýbe a nie je to živé, tak na to ani flintu nezodvihne. Osobne chodím rád na streľby rád strieľam a mám rád atmosféru na strelniciach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Blaser300VM, 9.3.2012 o 8:24

Celkom jednoduch o by sa dalo odpovedat, ze za vsetkym hladaj peniaze. A tym sa da tato debata ukoncit. Ked ze rad naseriem par ludovych polovnikov, rozpisem sa. :o))) Kto Ti bude chodit na strelby? Tych par zobrakov, co sem chodi a doma oprasuje staru ZH s vymennymi hlavnami? Vystreli 25 nabojov po sebe, je po rodinnom klenote a dopoloval. Jelena uz uvidi len toho vyskrabkaneho na pazbe. Karton nabojov je jeho zivotna investicia a on Ti ho vypuka na asfaltove terce? Radsej poflaka zopar bazantov, ved niekolko snad dobehne na zemi a bude co do hrnca. Polovat by chceli vsetci a niektori by sa dokonca aj starali o zver, len keby to nic nestalo. A ked uz teda treba zainvestovat, tak sa to musi oplatit a nieco zo strelby mat. Najlepsie plny mrazak a nieco aj na predaj. Co si nazbiera par netrafenych tercov domov? Ved este aj tie sa vacsinou pri dopade na zem rozbiju. Pozicaj im pusku, kup naboje, zaplat terce a uvidis aka bude ucast. Ked este budu nejake ceny, aspon mikrovlnka, tak aj cela dedina dobehne. Toto je obraz nasho polovnictva. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov