Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

aký je dnes právny stav v kynológii? - diskusia

autor: off apple
pridané: 22.2.2012 20:33

Súčasný zákon 274/2009 neumožňuje poľovníckej organizácii združovať iné právnicke osoby. teda ani kynologické kluby. V poľovníckej kynológii by v zmysle zákona rada rozkazovala Slovenská poľovnícka komora. kynologické kluby sú však právnické osoby. nie je teda súčasný pretvávajúci právny stav nejaký divný? skúsme o tom porozmýšľať, popísať.

počet zobrazení: 6 001
počet hlasov: 0

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off goret, 24.2.2012 o 10:02

Kabát ja rád, napr. odkaz :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 24.2.2012 o 9:47

:-) goret už se prosím tě neztrapňuj. Bud piš k věci nebo raději mlč, z ostudy už máš ušitý celý kabát v tomto vlákně. Vem si čokla a běž si vyvětrat hlavu na procházku, to množství času, které tu trávíš ti nesvědčí. A tobě apple přeju i rozumné diskutující, třeba to povede k pročištění vod v těchto záležitostech. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2012 o 9:47

Ale potom vám ide len o to čo už všetci dávno vieme, tzn. že všetko je na ... iba včely sú na med, ale i ten med je na ... , podobne ako celá táto téma, lebo nič konštruktívne ste v nej nepredniesli, iba to ... . Bolo mi cťou, len škoda, že to bolo o ... (ničom). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.2.2012 o 9:03

trial nie je PU!! a k veci: mne o čo ide????? mne??? snáď zákonu. ktorý tvoril lebocký, puškáč spolu s inými... o čo ide im????? prečo mňa z toho skúšaš? na moje písomné pripomienky reakcia nula, tak ako na desiatky iných. takže tu sa zle pýtaš. a nie je to tvrdenie, je to znenie zákona... to nie je nejaký môj výklad! jednoducho aj s posvätením rady spz - je k tomu uznesenie - bol taký zákon v takom znení schválený. ale poviem ti, aký je rozdiel medzi mnou a lebockým. že ja nemám problém verejne komunikovať!!! a neviem, prečo by som mal ja objasňovať, prečo si spz odsúhlasilo, že nemôže združovať právnické osoby! ty si člen spz, tak mi to objasni! najprv si to spz neumožní a potom násilne združuje ďalej. to mi vysvetli, svojich sa pýtaj. ja len popisujem, aký je stav a tebe sa to neľúbi.ja ty mi povedz, prečo sa brániš rozhodnutiam svojich najvyšších orgánov! lebocký zákon pochválil, že sa podarilo naplniť uznesenie snemu, tak sa jeho pýtaj, prečo teraz podvodne združuje iné právnické osoby a podvodne vymáha členské a podvodne núti vstupovať do spz nových členov klubov!!! ty mi odpovedz!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2012 o 8:42

Ad PUP: odkaz pozri Pokyny MP SR o používaní .. atď i prílohy. Ad zákon: pozri §32 bod (2). Ad vy: napíšte sám o čo vám ide tvrdením, že súčasný zákon 274/2009 neumožňuje poľovníckej organizácii združovať iné právnicke osoby, teda ani kynologické kluby?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.2.2012 o 8:11

uzavrime jednu vec: retrívre nie sú vylúčené zo skúšok PUP!!!...... a vraťme sa k veci: poprosím ťa, zacituj mi, kde je to umožnené v zákone. a to nie je tvrdenie. no upriamil by som viac pozornosti na iné citované normy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2012 o 8:07

Obe naše suky absolvovali najvyššie možné skúšky pre retrívre, ktoré na Slovensku absolvovať mohli. Strašia je už na dôchodku a tá mladšia svoju pracovnú kariéru ešte len začala, ale tí, čo ju pri práci videli, vravia, že sľubne - toľko k súkromiu. Vážený pán hovorca, sám vyzývate k otázkam, tak zopakujem tú ktorú som vám už položil, napíšte sám o čo vám ide tvrdením, že súčasný zákon 274/2009 neumožňuje poľovníckej organizácii združovať iné právnicke osoby. teda ani kynologické kluby?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.2.2012 o 7:42

nepochybujem, že pokiaľ by mal niektorý tvoj pes skúšky PUP, máš to zavesené na stránke. neviem, čo je to za kategóriu - poľovný pes. apropó... pozdravuje ťa dášenka, no ten má PUP i guľatý štempel. ale to len tak na okraj k tvojej úcte k poľovnému plemenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2012 o 7:39

označiť poľovného psa ako čokla je hanlivé a poľovník, pre ktorého je pes nielen pomocník, ale i spoločník to nikdy neurobí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 24.2.2012 o 7:31

huckať si môžeš doma čoklov na dvore. máš vyjadrovanie a slovník úmerný realite vytvorenej len v tvojej hlave. nielenže netušíš, o čom sa vyjadruješ - hodnotenie si nájdeš nižšie, ale stále žiješ v akomsi normalizačnom opare roku 68. až sa vrátiš do reality, tak ti bude divné, ako je možné súčasné naprosto nezákonné fungovanie kynológie. a v pokoji si preber stanovy skj, možno na niečo prídeš. tiež si kukni zákon 83/1990. trošku si aj pletieš pojmy... násilné rozbitie kynológie zastrešenej SPZ nadiktovanému kýmsi zhora... správne to znie: násilné zastrešovanie kynológie spz-tom! porozmýšľaj, poštuduj. a zamysli sa aj nad tými tvojimi zárukami spz... tie sú len zárukou rozvratu a degresu v chove! spz rozvrátil násilím a naprosto v rozpore so zákonom a stanovami kopovy a aj SHSy! to je výsledok! doložím dokumentami. a prečo stále hovoríš o riadení spz-tom? z akého dôvodu? ukáž mi niekde právny základ takého niečoho, napr. v stanovách skj. znovu opakujem, nevieš ani o čom hovoríš. navyše šíriš lži a demagógiu. to by si ako chovateľ naozaj nemal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 24.2.2012 o 7:29

Vážený pán hovorca, o čo vám ide?? Ako veľmi sa mýlim, ak si dovolím tvrdiť, že o huckanie členov kynologických klubov pod SPZ proti zotrvaniu týchto klubov pod SPZ a teda aj pod SPK?? Ide o chovateľské kluby a asi by ste sa mali obrátiť priamo na ne. Mohli by ste si to vyskúšať ako člen klubu, ktorý je vám najbližší a v ktorom je nemámo nepoľovníkov. V odkaze, ktorý sem sem dal, nájdete do neho prihlášku. Ak by niekto nadobudol dojem, že som za násilné držanie niektorého chovateľského klubu pod SPZ, tak nie som, zvlášť nie v prípadoch, ak v danom chovateľskom klube majú väčšinu nepoľovníci. Som ale aj proti násilnému rozbitiu kynológie zastrešenej SPZ nadiktovanému kýmsi zhora. A hlavne som proti tomu, aby u nás existovali iba kynologické kluby, ktorých prioritou je exteriér psa. Som za to, aby sa u nás vytvorili podmienky aj pre vznik klubov, v ktorých by mala prioritu práca psa - jeho poľovné využitie. Pravdepodobne by v týchto kluboch mali väčšinu poľovníci. Som proti tomu, aby zaniklo súčasné zastrešenie kynológie pod SPZ, ktoré je akou-takou zárukou venovania sa chovu poľovných plemien aj po pracovnej stránke, kým nevzniknú kluby vodičov poľovných psov, keďže podvojnosť klubov chovateľov u nás nie je možná. Tých, ktorí sú vo svojej nenávisti voči SPZ a SPK schopní chovateľské dedičstvo v podobe pracovného vlastnosti poľovných psov zničiť nájdeme na každom rohu viac než dosť a vážený pán hovorca je ich jasným príkladom. Tých podporovať netreba. Podporovať treba tých, ktorí chcú toto dedičstvo zachovať a ďalej rozvíjať. V dnešnej pokryteckej dobe musia prehltnúť nejednu horkú slinu, aby sa mohli venovať chovu podľa svojich priorít a prekračovať nemálo polien hádzaným im pod nohy práve od tých, ktorí by ich mali v ich prioritách podporovať, ale robia presný opak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.2.2012 o 15:28

veď práve, navyše prečo by som si mal nechať przniť kultúrnu pamiatku, hááá? :-) CQ..privítam aj otázky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 23.2.2012 o 15:13

pani no tááák.... primerane vekúúú :-DDD snad lepšie by to bolo v súkromnej pošte nie ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.2.2012 o 15:10

tak som to nemyslel, tak zas neprevracaj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.2.2012 o 14:59

neviem, možno mám i nejaký židovský gén, ale nič hanlivé na tom nevidím, však aj Kristus bol žid a vďaka tomu génu dokážem odpustiť i gardistovi i eštébákovi i vám ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.2.2012 o 14:49

čo jednáš? čo si žid? radšej sa ani nepripomínaj čitateľom... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.2.2012 o 14:47

dohodnime sa, ja si nechám žolíka a vy čierneho petra ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.2.2012 o 14:40

no nech s tebou uzavriem plodnú debatu: vidí sa mi, že ten žolík ostal u teba. drž sa témy prosím. ak na to nestačíš, tak nechaj priestor iným. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.2.2012 o 14:28

odkaz prihláška do SKCHTaF je umiestnená na konci stanov - možno potrebujú hovorcu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.2.2012 o 14:12

ale ba! tak nevonia ti vlastný tón? no pozrime sa! odproť sa sám za vlastné hlúposti, znevažovanie a urážanie! dal som ti možnosť, že ak nemám pravdu, vyhlásim sa za hlupáka. chcel si ho spraviť zo mňa svojou nenávistnou ,,múdrosťou,, a kuk! naraz sa to otočilo. čo si myslíš, dokedy budem prehliadať tvoju bezočivosť? takže k veci prosím, chcem jednu organizačnú zložku - kynologický klub, alebo sa radšej debatám o veciach, ktorým ani za mak nerozumieš, vyhýbaj, prosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.2.2012 o 13:57

Vážený pán hovorca, skúste slušne poprosiť, a najprv za spomínanú urážku odprotiť, potom vám možno o právnom stave i organizácii našej kynológie prezradím viac. Ale možno neprezradím, iba vás odporučím na našeho najlepšieho papokynológa, skutočnú jedničku vo svojom obore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.2.2012 o 13:47

naozaj si hlupák? ja som si zákony nevymyslel... radšej popíš k veci, neodbočuj, keď si nevieš rady. chcem jednu organizačnú jednotku - kynologický klub! a vyhlásim sa verejne za hlupáka ja. zatiaľ si ním ty. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.2.2012 o 13:42

vidím, že priame rozkazovanie, tvrdý direktívny spôsob, je vám skutočne blízky a asi ho považujete za jediný možný spôsob ako sa dá niečo riadiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.2.2012 o 13:34

takú hovadinu možno vyčítať len v stanovách spz. právnická osoba je právnická osoba a dosť. vzniká registráciou podľa zákona. môže sa združovať, ale nikdy nemôže byť organizačnou jednotkou! takže chcem jedinú organizačnú jednotku - kynologický klub! a následne si kukni stanovy skj. budeš ich potrebovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.2.2012 o 13:32

Vážený pán hovorca, ide o kluby, ktoré majú svojich zástupcov v Kynologickej rade SPZ. Tie kluby sú právnickými osobami a zároveň sú organizačnými jednotkami SPZ. SPZ má organizačné jednotky: Ústredie, OkO a RgO, PZ a záujmové kluby, medzi ktoré patria aj spomínané kynologické, poväšinou chovateľské kluby plemien zapisonaných pod SPKP na Štefánikovej 10. Pod Kynologickú radu SPZ spadá sekcia poľovných plemien, sekcia spoločenských plemien a sekcia rozhodcov výkonu (skúšobných komisárov). Skúste mi vysvetliť, a možno to bude zaujímať aj viacerých, ako ste to mysleli, že súčasný zákon 274/2009 neumožňuje poľovníckej organizácii združovať iné právnicke osoby?? Ja si dovolím tvrdiť, že umožňuje a spomínané kynologické kluby sú toho príkladom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 23.2.2012 o 13:05

najprv od veci: nech sa páči pozrieť si pozmeňovák poslanca Fecka - nájdeš tam korekcie schválených nezmyslov. a vďaka komu to neprešlo a schválil sa nezmysel? to si tam nájdi tiež. členovia komory to chceli, psov a mačky v revíri, tak čo dookola klameš a podsúvaš tu lži! ... no a k veci: prvenstvo je nádherná vec. zlvlášť ak môžem z niekoho urobiť hlupáka, proste ukázať prstom: si hlupák. berem. poďme sa tak teda baviť. ukáž mi jednu organizačnú jednotku - kynologický klub a ja to označenie prijmem. NAPÍŠ, ktorý kynologický klub nie je zaregistrovaný ako právnická osoba! potom sa môžeme baviť ďalej. očisti ty teraz svoje meno od prívlastku hlupák. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 23.2.2012 o 7:05

Vážený pán hovorca, na Slovensku máme kynologické kluby zaradené priamo pod Slovenskou kynologickou jednotou a kynologické kluby, ktoré sú organizačnými jednotkami Slovenského poľovníckeho zväzu, ktorý je jedným zo zakladateľov SKJ. Slovenská poľovnícka komora nerozkazuje ani jednému z nich. Predpokladám, že chcete rýpať do tých, ktoré sú pod SPZ, aby ste sa tak ešte viac zapáčil vašim obdivovateľkám z psíčkarsko-mačkárskej loby. Ale aby som vyjadril aj k meritu veci a k vašemu "kvalifikovanému" názoru, že súčasný poľovnícky zákon neumožňuje poľovníckej organizácii združovať iné právnické osoby, tak upriamim vašu pozornosť na §32 bod (2) predmetného zákona. Ak v zákone nájdete, že organizačná zložka poľovníckej organizácie nemôže byť právnickou osobou, tak budete prvý, kto to tam našiel, a k tomuto prvenstvu vám úprimne blahoželám. Predpokladám, že teraz sa náležite vybúrite v rozprave o SPZ a jeho právnom stave. Tak hurá na to a pozdravte tie vaše faninky, ktoré sa už nevedia dočkať ako na prvého apríla vyrazia do našich poľných revírov so svojimi ťuťu-muťu parádne vyobojkovanými a vypostrojovanými. Zaujímavé bude sledovať, koľko z nich bude mať na nich evidenčnú známku predpísanú zákonom 282/2002. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov