Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotenie v zime verzus teplo - diskusia

autor: off Mysanecko
pridané: 2.2.2012 19:49

Poraďte mi prosím,


ako možno "neuškodiť" foťáku v prechode z teplA do -25 C? Čo možno robiť? (Canon EOS 600D).


Ďakujem.

počet zobrazení: 2 386
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lubo125, 4.2.2012 o 16:10

jop uz som mu napísal zmesti sa mi tam 400 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 16:03

predpokladám ,že ked mu ponúkneš 30€ predá ti ho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 16:01

Lubo veď si pozri je ich na predaj celá škála . Tento za 40 € je dobrý odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.2.2012 o 15:52

tonky44 dix len mne nevyhovuje ze je to ledvinka ja hladam dačo ako rupsak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonky44, 4.2.2012 o 15:49

Lubo125 ja používam toto odkaz a som spokojny vojde mi tam canon 550 s nasadeným canonom 100-400 l is usm + mi tam vojde penazenka a zakladny objektív. nabok voda a este ma nejake ulozne priestory. ma aj plastenku proti dazdu.na spodku ma este remene na statív ale to by uz bolo nepohodlne. a k teme, teraz su velke mrazy a ja tiez beham bez problemov po lese a s fotakom na krku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.2.2012 o 15:44

a ktory by si mi teda odporučil za rozumnu cenu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 15:36

Sú take mini ako ma moja bývalá frajerka mia. Tento je pre 400ohnisko asi najmenší . Osobne by som si však nekupoval malý . Na chrbte ti nemá ako zavadzať ťažký tiež nie je . Priestor môžeš využiť na mnoho iných veci napríklad termosku , minerálku ,desiatu a mnoho iných vecí . Raz totiž prídeš na to že ti je primalý . Samotný batoh je lahučký a výborne sa nosí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.2.2012 o 15:19

no ja mam samostatne na fotak a na objektiv brašnu ktora bola v cene a nachce sa mu trepat zosebou 2 puzdra :D tak vzdy predtim nez vojdem s fotakom domov zbehnem si najprv pre puzdra a dam to tam, ale taky vak by som uvytal aj som na nete hladal a predstavoval som si take niečo len na fotak s nasadenou 400 take niečo v tvare pismena T s popruhom nachrbat ale nič take som nenašiel nevieš nahodou o niečom ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 15:12

Tak to by som neriskoval Lubo :-D Ja predpokladám ,že každý ma púzdro na foťák . Kto má zrkadlovku mal by mať samozrejme i fotovak . Teda ak nemá zbierku profi objektívov za milion korún doma v poličke :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.2.2012 o 15:07

no pekny je ten dospelak kto by ho nechcel ? :D :D ja len doplnim ak nemaš brašnu tak stači dat vonku fotak do igelitového sačku a taky ho donies dovnutra a nechat ho v tom sačku oteplit, tym zebraniš nazražaniu vlhkosti na fotaku a objektive. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 14:46

Grip je výborná vec .Dobre sa to drží pohodlné fotenie na výšku . Foťak bez gripu som nikdy nemal . To preto lebo som nikdy nemal dospelý foťák :-D . Dospelý foťák grip nepotrebuje odkaz Čudujem sa ,že sa do debaty nezapojil fotograf s najdrahšou výbavou profi skiel djpepino125 :-D Určite by nám nejakú hodnotnú radu pridal . Mne sa smial že som blb lebo mám fotovak za 400€ :-D Bez kvalitného fotovaku je naozaj ťažko chodiť z teploty - 25 do tepla to je fakt . Tam môžu nastať potiaže . Dúfam teda ,že každý fotograf má i nejaké to puzdro do mrazu a nemá sadu L profi objektívou v detskej izbe v poličke ako djpepino125 :-D Ak je teplotný rozdiel veľký treba nechať vyrovnať teplotu aj dve a viac hodín až potom otvoriť batoh či púzdro s foťákom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.2.2012 o 14:24

suhlasim mohli to ti japončici spravit lepšie ja som si dokupil grip a uz je to v pohode aj na 6 prstov :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 13:38

Osobne si tiež kupujem fotoaparáty s horčíkovým telom .Nie však preto aby viac vydržali ale pre moje velké ruky je tá plastová rada dosť nevyhovujúca. Ten plast však považujem za veľmi odolný a dostačujúci . Bežne sa fotí lyžovanie v extremnych - teplotách . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.2.2012 o 11:29

357AS a čo by sa mu asi tak malo pri tich niskych teplotách stat ?? všetky dôležite komponenty musia sedieť na stotinu mm. presne, preto su vyrobene s materiálov ktore su schopne odolavat velikým výkyvom tepla s minimálnou priam žiadnou zmenou veľkosti. Ten návod od canonu je 1 vec, ale to čo v pohode zvlada fotak je 2 vec, tie fotaky su oproti tomu návodu predimenzované jak V3S-ka :D ... na zrkadlo som si našporil sam ako aj na ostatne objektívy , do zavejú som sa snim strepal nechtene - bola to skôr diera v zemi zarovno zafukana snehom, a to nie ja ale kamarát si ho oblial pohárom vody :D ... mimochodom a taka D1x mysliš ze dokolko ma odporučanu prevadskovu teplotu ? a kolkko vydrzi ?? :D požite materiály su rovnake okrem toho kovového tela d1x ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.2.2012 o 10:06

Ked som fotil v Nemecku od rána do večera napríklad 3 dni pri -18 nič sa neudialo s foťákom . Nemám problém pri mínusoch. Toľko moja praktická skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 4.2.2012 o 9:14

mraz fotaku neublizi-. je jedno kto ho vyraba ci pentax alebo canon. po navrate domov ho necham v brasni nech sa pomaly vyrovnaju teploty. a vsetko je ok. tak som to robil z eosom 350 nikonom d40 a robim to aj teraz z d90. a dokonca aj d300 som nechaval v brasni. vseky slapali ako maju ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 3.2.2012 o 22:09

lubo125,no nie každý je taký "frajer"a skáče do záveja s fotákom,ak máš na to môžeš si ho aj v šálke čaju vymočit,ale pre vačšinu je foták dost drahá vec na také blboviny,nie každý má bohatého rodiča čo mu bude kupovat fotáky ako ponožky a ten návod výrobca len tak zo srandy tiež nepíše,keby to tak bolo ako píšeš,tak by to Canon napísal písmom na celú škatulu že do -25´C,to môžeš aj v sandáloch chodit v takom mraze,ale ktorý blbec by to robil ? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.2.2012 o 19:08

357AS : to by tvoj nikon asi nikdy nevytrimal čo ? :D ked je vonku minus tak ani nakrok s fotakom podla teba ? :D... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 3.2.2012 o 18:01

lubo123,ten odkaz je super,:-))) Mysanecko má CANON 600D,nie NIKON,nechcel som provokovat,tak som napísal že si mal kúpit PENTAX.Ked máš taký super 550D,napíš to do Canonu ako s ním zaobchádzaš,zmenia návod :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 3.2.2012 o 16:34

bežne fotím pri - 20 samozrejme po príchode nechám foták hodinku dve vteple v batohu aby sa pomaličky vyrovnala teplota . Ako spomenul lubo125 pri teplotách menších ako - 15 niekedy zlyháva usm . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smymona, 3.2.2012 o 12:44

Mám 50D a 60D do -20 mám vyskúšané, dá sa. Fotenie na svahu, foťák stále von nič nemrzne. USM ostrenie je mierne spomalené no dá sa. Klasické motorčeky to je trochu problém: spomalené z dôvodu stiahnutia materiálu, väčšia spotreba bateriek, odporúčam ostriť na manuál. Zómovacie prstence idú podstatne ťažšie. Kurát to treba aspoň 2 baterky. jednu do vrecka pod bundu a pravidelne striedať. Vydržia dlhšie... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.2.2012 o 11:51

nič ti nepomrzne mam 550d a bol som snim uz aj v takých mrazoch, mnohokrát som skočil do záveja ktorí bol pohlavu a fotak bol celi snehom zasypaný a nič mu nebolo oprašiš a ideš dalej... pri takychto teplotách sa ti začnu stohovať kovove aj nekovove sčiastky takže sa ti môže zužit tubus objektívu natoľko ze bude problém ho vyzoomovat alebo ti primrzne filter a u tich najlacnejších objektívov s običajnim ostracim motorčekom to jest nie USM / micro USM ti zamrzne aj ten motorček potom musis ostrit manuálne ale ked prides domov a všetko sa to zohreje funguje to znova ako hodinky a ak mas natom eose dake L-kove sklo neni sa čoho bat, taktiez ani dažda, kolkokrat uz mne zmokol fotak a nič mu neni všetko funguje, kamarát oblial svoj eos plným pohárom vody a taktiez nič mu nebolo funguje bez problemu odkaz .... jedine načo si davaj pozor je baterka ta sa rýchlo vybíja ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 2.2.2012 o 21:16

Ok, ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 2.2.2012 o 21:08

Naštuduj si návod,fotit máš s ním do 0´C,nie do -25´C,doserieš si ho abudeš mat prd.Ak chceš fotit aj v mrazoch mal si si kúpit PENTAX.Canon 600D je bakeliták,premrzne a poláme sa tam mechanika ,clona,čip a máš po fotáku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM