Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

FAIR Rizzini ? Bettilsoni? - diskusia

autor: off 8x57zalaba
pridané: 2.2.2012 14:41

ahojte, ak by som mal na výber tieto guľobroky? ktorú ste odporúčali? Ďakujem za príspevky

počet zobrazení: 7 185
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off filo16, 24.2.2015 o 14:06

Ja mám FAIR 8x57 JRS/12,combi (nastrelenu na S&B, SPCE strela, na 100m). strieľa presne. (Skúšal som GECO - rozhadzovala, S&B- Sierra - išli výborne...) Problém som mal s osadením montáže - nebolo dobre vysústružené uchytenie na hlavni, to som musel po roku a pol dat zbrojarovi opravit, lebo flinta mi po case zacala rozhadzovat, a nevedel som prist co je vo veci. Ten ma upozornil nato ze, pri nastrelovaní mu odpalila puska sama (ked natiahol napinacik). To sa za nejaky cas stalo pri streľbe na jelienča aj mne, tak som zase zobral flintu k druhému zbrojarovi, ten prekontroloval odpor spuste - ten nesplnal ani minimum - pritom som napinacik pouzival cca 50percent pri strelbe, a prvý rok čo som mal pušku tak som ho nepoužíval vôbec. Puška má momentálne 2 roky a cca 5mesiacov. V podstate od výroby tam musela byť nejaká vada, lebo keď dotiahol šrubku na nastavenie odporu, tak potom pre zmenu nevystrelila vôbec. Výsledok - dal som objednať potrebné súčiastky aby mi to vymenili - bezpečnosť nadovšetko. Strieľať sa z nej dá, akurát, že keď som išiel streliť ihličiaka, tak mi neodpálila ( :)takže som bol rád.. ). Tak tým pádom som ju odložil do skrine, a čákam už asi 3tí mesiac na dodanie súčiastky. Tak som zvedavý, či to bude fungovať. V podstate od začiatku som bol s ňou spokojný, až pokým nezačala rozhadzovať - to sa odstranilo, a teraz ten napináčik - a to ma dosť sklamalo, že taká drahá puška mala (a stále má) takýto nedostatok. Myslím že teké niečo by sa nemalo stávať. A škoda že som to nezistil pokým bola ešte v záruke... Toľko moja skúsenosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 22.2.2015 o 8:25

nevyzerá to zle ale Fair je elegantnejšia flinta a brno to ešte nerobí v kalibri aký chcem ja . ale inak slušné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozefff, 21.2.2015 o 21:28

A čo hovorite na tento gulobrok?? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Vladenko, 20.2.2015 o 21:08

majko82 mám, 8x57JRS/20-76 Fair de luxe, rozdiel oproti prestige, je v tom, že má na tvojom odkaze bočné platne. Inak som s tou flintičkou nadmieru spokojný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 20.2.2015 o 19:09

nemá niekto náhodou skúsenosť s touto flintou ? odkaz zaujalo ma to v kalibri 20/76 - 7x65R ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 20.2.2015 o 17:15

ďakujem za info , už som našiel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 20.2.2015 o 15:12

Frňo ich ešte predáva ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 20.2.2015 o 15:08

Aj Frano ich predaval, ale neviem ci este predava. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 20.2.2015 o 14:37

skús tu: odkaz alebo tu: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off majko82, 20.2.2015 o 12:48

vedel by mi niekto povedať kto predáva na slovensku gulabroky Fair rizzini ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jezevec2, 4.2.2012 o 12:16

já bych šel do Zolli. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 8x57zalaba, 4.2.2012 o 10:21

Ďakujem za príspevky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusab, 4.2.2012 o 10:09

Vsetky su na jedno kopyto. Konstrukcia ta ista ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 4.2.2012 o 8:44

:o)..no veď majú rozdielne adresy..jeden slovenský predajca (predáva FAIR) mi raz dávno vysvetloval že ide tuším o bratov...ale rozdielne značky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 4.2.2012 o 0:18

mirob podívej se na adresy těch firem :-) jinak bettinsoli lux mám brokovnici k ní dodávají i kulobrokové hlavně a maká už 4 rok v pohodě bez závad jenom docela dlouho šla ztuha otevírat ale to se asi po 2000 ranach ochodilo a dnes to už jde v pohodě tak že bych se nebál že to nebude makat ale vzal bych ho jedině s 20/76 díky váze ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirob1, 3.2.2012 o 23:23

ej veru Sokolik asi to nebude tak(aspoň sa mi zdá)..FAIR je toto odkaz a Rizziny toto odkaz ...podla mňa bude skoro jedno čo kúpiš..je to jedna kategória ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 3.2.2012 o 21:45

V tom že je to jedna fabrika má Sokolik pravdu. A čo hovoríte na haenel jaeger? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Sokolik, 3.2.2012 o 21:43

BUBU92-si nejako vedla! FAIR a RIZZINI je jedna a tá istá zbraň, resp.fabrika. /F.A.I.R.® srl - Fabbrica Armi Isidoro Rizzini®. Myslím si, že FAIR RIZZINI a BETTINSOLI je dosť podobná aj výzorom aj kvalitou. PODLA MNA!!! Bettinsoli som mal v cal. 8x57JS/12 a spokojnosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 3.2.2012 o 21:39

presne v tom poradí, ako si to sám napísal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 3.2.2012 o 21:36

FAIR vyzerá elegantne a aj slušne strieľa. Teda aspoň tá, čo som ju mal možnosť vyskúšať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off BUBU92, 3.2.2012 o 21:02

8x57zalaba - ja keby som mal na výber tieto značky - tak jednoznačne viberiem FAIR !!! Videl som všetky tri pusky osobne, ale povem ti takto že, Rizzini a Bettinsoli vyzerajú nejak hrozne, a ani zámky nemaju nejaké extra silné !!! PODLA MNA !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM