Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Fotenie dravcov na návnade (újedi) - diskusia

pridané: 30.1.2012 21:34

Dobrý deň,


mal by som otázku na skúsenejších a zákona znalých. Chcel by som fotiť dravé vtáky na návnade. Je predkladanie mäsových zvyškov na vhodné miesto nelegálne? Nejednalo by sa o miesto, kde by prebiehal lov, chcem tam iba fotiť. Je zákon ktorý by mi to zakazoval? Vopred ďakujem za odpoveď :)

počet zobrazení: 2 851
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 4.2.2012 o 17:29

asi iba osamelyvlk nehladuje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 4.2.2012 o 17:15

súčasné počasie sa podpisuje aj na dravcoch, určite na myšiakoch :( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.2.2012 o 11:15

Ak si fotograf nájde uhýn srnca a fotí na ňom dravé vtáky či líšku nedopúšťa sa vôbec ničoho . Nemanipuluje so zverou iba fotí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.2.2012 o 5:23

Kua Edu, čo máš prázdnu vírivku, že si taký citlivý? Však ja si len myslím, že sa vo veciach (aj administatívnych) okolo dravcov vyznáš lepšie ako ja. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 31.1.2012 o 22:08

je len prejavom tvojej demencie ze si si ma pridal k priatelom, aj po tom co som ti jednoznacne dal najavo ze pochybujem o tvojom psychickom zdravi ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 31.1.2012 o 21:41

jestli se tak oslovujete doma, tak mě prosím netahej do tvojí rodiny ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 31.1.2012 o 21:33

jasne zigi lebo on je taka k*rva ako ty... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 31.1.2012 o 21:14

neřeš to ani tak ... Myslím si, že určitě to bude protizákonné podle nějakého veterinárního předpisu (pokud tedy budeš krmit živočišnýma zbytkama), ale jestli tě za to bude nějaký "chytrý" myslivec kárat, tak ho hned nahlas na příslušný úřad, že tam má újeď on, jen se mu tím vysměješ a dokážeš, že taky umíš být stejně "chytrý" :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.1.2012 o 21:12

Polovnik ťa nemá prečo z lesa vyháňať ani nie z chráneného územia !!! Nosiť návnadu do revíru nie je možné z hygienyckých dôvodov . Ak však budeš fotiť na zdochline ,úhyne nevidím v tom problém . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cloviecik47, 31.1.2012 o 21:08

Zakony riesim kvoli tomu, ze viacero polovnikov, ktorych som pri foteni v roznych reviroch stretol, sa ma snazilo vyhnat z lesa. Viem ze po lese mozem chodit, pokial sa nejedna o chranene uzemie. Samozrejme, sa snazim nechodit do casti reviru kde predpokladam, ze by niekto mohol v tom case polovat, ale niekedy sa kontaktu s nimi nevyhnem. Chcem preto vediet, ci je zakazane nosit navnadu do lesa, a ci je nutne vybavovat nejake povolenie. Keby som tam nechcel davat navnadu, tak by som to neriesil... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.1.2012 o 15:56

Kruci Goret nerob zo mňa príslušníka zločineckej skupiny LOZ VLK !!! :-D Nie som ani nebudem ani nesúhlasím !!! Ano som stráž prírody zatial . 99% zbytkov zveri nekončí v kafilerkach . To však nie je predmet diskusie .Ak je uhyn npríklad srnca apd. treba to nahlásiť PZ a upovedomiť že chcem tohoto srnca fotit respektíve dravce na ňom . Ak chcem dodržať zákon ok dáme mu plombu a potiahneme do svetla ! Ja by som ti poradil ako na to ale v internej pošte ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.1.2012 o 15:10

znamená to, že sa treba dohodnúť s domácimi a nešpekulovať nad zákonmi, inak na mňa zatiaľ najlepšie naleteli dravce pri vábení - škoda, že som na ne nebol pripravený :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 31.1.2012 o 15:05

ja ale nechápem čo to tu vôbec rozoberáš.. zobar hatižák foťák statív a hajde do lesa! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 31.1.2012 o 13:56

čo sa bojiš ja idem tiez fotit na navnadu a chcem vydiet tich ktory bi ma pokutovali roby sa to všade a všetci fotografi čo maju dravcov su fotene na navnadu :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cloviecik47, 31.1.2012 o 13:44

goret: píšeš, že ak tam môžem loviť, tak možem aj vnadiť a fotiť. Keď nie som poľovník, znemená to že vnadiť (bez povolenia) nemôžem? Kvôli tým zákonom (o love a biologickom odpade)? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 31.1.2012 o 10:45

Goret: súhlas.. cloviecik47: keby niečo opýtaš sa a čo som toho dravca mal odohnať aby to tým (dajme tomu) vranám všetko nezožral??? :-D.. a foť! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.1.2012 o 10:43

Podľa zákona vnadiť môžeš to, čo môžeš loviť, napr. krkavcovité vtáky alebo líšky, a zábrániť dravcovi, aby sa neprižil nedokážeš :) Tzn. ak v danej lokalite možeš loviť, možeš vnadiť a teda i fotiť. Hocikto hocikde vnadiť nemôže - porušil by tým nielen zákon o love, ale i o biologickom odpade. Predpokladám, nie som si istý, že na vnadenie dravcov skrz fotenie sa dá vybaviť povolenie, ktoré schvaľuje OLÚ a súhlasiť by s tým mal nájomca revíru. Edu by mohol vedieť viac. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 31.1.2012 o 9:42

Goret: bez vnadenia to nejde.. no však ako je to so zákonom to by zaujímalo aj mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 31.1.2012 o 9:00

Ak fotenie dravcov s vnadením domyslíte do fázy, že tam potom nejaký "ochranár" nájde "otráveného" dravca, radšej ich budete fotiť bez vnadenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martinko6135, 30.1.2012 o 22:11

na fotenie na vnadisku sa chystám ajja. tiež ma táto otázka zaujíma :) ak by sa našiel niekto kto by vedel poradiť bol by som vďačný a určite aj zakladateľ diskusie :) dik ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM