Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Spôsob odobratia vzoriek na KMO - diskusia

autor: off foxik
pridané: 23.1.2012 18:31

Nevie niekto o videu alebo presnom popise ako sa dostať k mandliam, bránici a pod na odoslanie vzoriek na KMO?

počet zobrazení: 9 389
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off samo7227, 27.1.2012 o 10:20

...konečne seriózna reakcia, tak by to malo fungovať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wincester, 27.1.2012 o 10:13

foksik presny popis ako ma vzorka na kmo vyrat a ako sa odobera bol uverejneny v casopise polovnictvo a rybarstvo cislo 9 asi v roku 2006,alebo2007 a pisal to MVDr.RUDOLF JANTO Krajska veterinarna a potravinova sprava Banska Bystrica. V roku 2008 prave on aj prednasal v Kosiciach kde sa robili certifikaty na obhliadku zveri po uloveni,ak mas zaujem viem ti to zoskenovat a poslat, len budem potrebovat tvoju meilovu adresu. Je tomu venovana dvojstranka,ktoru mam ulozenu v euroobale a je polozena pri knihe navstev reviru,ropbim hospodara. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 27.1.2012 o 8:35

sám som ich odoberal dvakrát a niekoľkokrát som asistoval, chcem sa len utvrdiť, že to robím správne. ..vzdávam hold chlapom čo to robia automaticky.. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.1.2012 o 21:06

foxik ja si cením ,že ak nevieš tak sa aspoň opýtaš . Väčšina sa tvári že vedia a nevedia . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Peterko57, 26.1.2012 o 20:17

foxik neviem kde poluješ že si sa z odberom vzoriek na KMO nestretol.Je aj ina možnost. Vieš kolko je na Trenčiansku domacich zakalačiek? Každy mäsiar Ti to z radostou ukaže! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 26.1.2012 o 19:59

však ich dostal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 26.1.2012 o 19:56

Foxik potrebujes fotky branice,mandli,obliciek a krvnej zrazeniny? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 26.1.2012 o 19:52

žiadna odpoved??? čítaš toto vlákno?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 26.1.2012 o 19:38

veľmi zábavné je, že všetci vedie čo druhí nevedia :-), otázka znela či existuje dostupný návod-zatiaľ odpoveď "veškerá, žádnáá" ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off juraj1956, 26.1.2012 o 19:27

Mnohí rýchlokvasení poľovníci nevedia , ani ako vyzerajú niektoré vnútorné orgány .Žiaľ, malo by jednať o jednu zo základných znalostí poľovníka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off archer, 26.1.2012 o 18:01

ja som sa minule bavil s jedným veterinárom.. a ten mi so smiechom hovoril že by som neveril čo tam ludia všetko pošlú.. vraj najčastejšie posielajú slinné žľazy.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 26.1.2012 o 8:17

alebo zo žuvacích svalov - líčok a jazyka... Väčšina PZ má predsa vyškolené osoby na prvotné vyšetrenie voľne žijúcej zveri, oni to musia ovládať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off wincester, 26.1.2012 o 7:00

Vazeny mandle sa nachadzaju ako konci koren jazyka,dalej sa berie krvna zrazenina najlepsie zo srdca ,ked rozrezes srdce tak v komore srdca najdes zrazenu krv,potom sa berie cast ladviny a to tak aby tam bola pevna aj drenova cast-odrezes z konca cca.1/4 ladviny dalej vzorka ma obsahovat kusok sleziny-zhrnutie:mandle,slezina,krv,cast lavviny.Branica sa berie len na vysetrenie na trichinelozu,ale na to je zvlast tlacito-branica predeluje dutinu hrudnu od dutinybrusnej,ak nie je mozne odobrat branicu tak sa odobera medzirebrove svalstvo,alebo lytkovy sval. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 25.1.2012 o 22:48

osobne som toho názoru, že možno viac ako 40% poľovníkov odoberá časť z uzlin a vydáva ju za mandlu (možno z pohodlnosti alebo z nevedomosti), na všetky potrebné vyšetrenia by podľa mňa stačila časť skutočnej mandle, vnútorná časť z ladviny a bránica, holz1 to popísal úplne presne, ako si môže poľovník popliesť bránicu s mandlou tak to som nepochopil a nepochopím .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 25.1.2012 o 16:09

smetko diviaky sa vyvrhujú stale kto má zaujem pozrie sa ako sa to robí . Ak si nevie zapamätať čo treba odobrať nech si to napíše . Keby chybala uzlina alebo kusok obličky nič sa nedeje netreba to brať veľmi dramaticky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 24.1.2012 o 13:38

Minimálne 50% (aj starších) poľovníkov má s odobratím vzoriek na vyšetrenie na KMO problémy. Web je web, ale praktickú ukážku asi nič nenahradí. Čo sa týka KMO sú poľovní hospodári pravidelne školení a nadobudnuté vedomosti majú posúvať ďalej. Asi najlepším riešením je požiadať poľovného hospodára o vysvetlenie a predvedenie odobratia vzoriek po úspešnej spoločnej poľovačke. Ten ti vynadá za to, že to neovládaš, rehotať sa tomu budú všetci, aj tí, ktorí to nevedia podobne ako ty. Potom prikáže niekomu, aby ti to ukázal, pretože mandľu nedokáže spoľahlivo nájsť ani on... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 24.1.2012 o 9:30

Musím uznať ,že tú uzlinu som videl hladať naozaj osobne viacero poľovníkov. Faktom je že kto sa opýta sa i dozvie . Je to lepšia voľba ako sa tváriť že to vieme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 24.1.2012 o 9:15

kkarol74 -to som samozrejme na nete našiel, nechcem tu robiť zo seba tupca ale veľa poľovníkom /a nielen mladým/ by pomohlo také neoficiálne školenie, ktoré si môžu "čeknúť" niekde na webe ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 24.1.2012 o 9:10

holz1-si to mohol hneď takto pekne napísať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kkarol74, 23.1.2012 o 21:59

Zdravím,skús toto strana 41-48,odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 23.1.2012 o 21:48

foxik ja chvála bohu na nič čakať nemusím, a spôsobu odobratia vzoriek v súčasnej podobe sa už asi ničomu nepriučím. Inač aby som ti napísal konkrétne k veci, mandle sú pri koreni jazyka a je to časť ktorá je akoby posiata malými bodkami, bráničny pilier alebo bránica oddeľuje komoru hrudnú od komory brušnéj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.1.2012 o 21:41

stačí jedno tkanivo netreba z toho robiť vedu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 23.1.2012 o 21:38

pre holz1-čakaj a čítaj, možno sa niečo priučíš.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off holz1, 23.1.2012 o 21:33

A Ty si kde chodil do kurzu, alebo si na biológii zvery chýbal. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off foxik, 23.1.2012 o 21:25

edu ved to je to-že treba tipovať čo je mandla a bráničný pilier-nevidel niekto nejaký tlačený návod alebo čo.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 23.1.2012 o 20:09

Ta vitaj v klube. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.1.2012 o 20:00

Gabriel myslím ,že by hospodár vedel ,že išlo iba o preklep . Je vedecky dokázané že fyziologicky človek po 45 roku života potrebuje okuliare . Žial i mne sa za rok zrak veľmi pohoršil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 23.1.2012 o 19:51

Edu no vidíš, sebe predstav že by som skúšal nášho hospodára kde je u diviaka ,,hridna kosť " po mojej návšteve očnej lekárky keď som jej povedal že slabšie vidím na malé písmena pri čítaní spýtala sa ma na vek a odpoveď znela ,,Vitajte v klube" a polroka už nosím na čítanie okuliare. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.1.2012 o 19:36

gaboISO opravujem hrudná . Idem cez mobil a tie malé písmenká a dotykový displej mi robia ťažkosti :-( ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 23.1.2012 o 19:27

Musis mat aj spravnu zver...teda diviaciu...alebo ak ide o domacu zabijacku,tak biela uslachila. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabrielSO, 23.1.2012 o 19:20

Edú aká to je hridná kosť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.1.2012 o 19:15

Tá bránica ide na trichinelu spiralis . K ostatnému ako i bránici sa dostaneš nožíkom . Netreba na to video . Na veterine Ti dajú pekné dva kelímky jeden s modrým , druhý s červeným vrchnáčikom . Priložia ti aj tlačivko čo všetko treba do nich dať . Potom už len rezať a tipovať čože je to za orgán. Do jedného dáš krv na serologické vyšetrenie asi za štamprdlík. Do druhého mandlu,kusok selziny,obličky a uzliny môžeš priložiť kúsok dutej či hridnej kosti na virologické vyšetrenie. Bránica sa dáva na vyšetrenie svalovca . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM