Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Založenie zverofarmy - oborového chovu poľovnej zveri - diskusia

autor: off ero256
pridané: 22.1.2012 15:04

Pekný deň prajem,


Potrebujem poradiť od niekoho kto má s tým nejaké skúsenosti alebo o tom niečo vie.Mám nejakých 10,2ha pôdy a chcel by som si založiť zverofarmu s chovom muflonej zveri.No potrebujem vedieť ako to je s legislatívou.Je potrebné takýto chov niekam nahlásiť alebo zaregistrovať? Či stači len to ohlasenie o činnosti na Štátnu veterinárnu a potravinovú správu? Je možné na tento chov získať aj nejaké dotácie?


Za každú radu vám vopred ďakujem

počet zobrazení: 12 695
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off RomanV, 11.6.2015 o 10:38

Ahoj, skus odkaz, su tam aj vsetky potrebne legislativny normy. Okrem ineho musis mat aj veterinarne cislo atd. najlepsie sa poradit s niekym kto to uz ma, prist osobne. Napokon budes potrebovat od niekoho kupit jedince a teda zazvernit, takze si najdi tutora. Lesu a prirode zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2, 8.6.2015 o 9:01

Páni ale pozor na farme platia pravidlá bitúnku a nieje možný poplatkový odstrel,Dokonca ten kto takúto zver usmrcuje musí byť v pracovno právnom vstahu z majiteľom farmy a ten mu musí za túto činnosť zaplatiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off borgeo, 4.6.2015 o 12:37

V každom prípade je nutné, aby zver pochádzala z farmového chovu a nie z voľnej prírody, k čomu budeš musieť viesť aj príslušný register zvierat. Čo sa týka dotácií, tak máš nárok na dotáciu na poľnohospodársku pôdu, ktorá sa nachádza v obore - lúky, pasienky, orná pôda, ktoré však musíš obhospodarovať. Na vybudovanie obory tiež môžeš dostať finančný príspevok, avšak musíš vypracovať projekt, pričom jednoduchšie by bolo, ak by do toho bol zakomponovaný agroturizmus. Opýtaj sa na príslušnom regionálnom odbore Pôdohospodárskej platobnej agentúry. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 3.6.2015 o 21:05

ak sa obrátiš na Výskumný ústav živočíšnej výroby v NR , konkrétne na Ing.Rajského tak dostaneš odpovede na všetky tvoje otázky čo sa týka farmového chovu . odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jan65, 2.6.2015 o 17:09

Vyhláška MPSR č.178/2012 o identifikácii, registrácii a podmienkach farmového chovu zveri. Na príslušnej RVPS ti poradia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off micmac, 2.6.2015 o 14:44

chov danielov - Dobrý deň chcel by som sa opýtať či na chov danielej zveri treba povolenie ked mam vlastný pozemok??????? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off miro09, 4.11.2013 o 19:13

ahoj, pred časm som zháňal oborové pletivo. nakoniec som pletivo kúpil u p. Mertela / odkaz/ , robil som diviaciu oboru. ochotne mi poradili dokonca mi to aj doviezli v cene. Lacnejsie urcite nezozenies. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off golf, 21.10.2013 o 18:45

oborove pletivo -

zdravim, chcem sa spytat ci ma niekto z vas skusenosti, chcem robit taku mensiu oboru pre danieliu a mufloniu zver, a neviem aka hrubka pletiva staci, dakujem


◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off domino129, 28.8.2013 o 18:32

v Starej lubovni je jedna niečo o nej : odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 23.1.2012 o 8:26

Okrem ohlásenia oplotenia na obecnom úrade, ti stačí ohlásenie činnosti na ŠVPS, tak ako si napísal. Zvieratá , ktorými zazveríš farmu , musia pochádzať z chovu , ktorý má štatút farmy úradne vyhlásenej za farmu bez ochorenia, u muflónej zveri je to myslím brucelóza,tuberkulóza a BSE. To ti upresnia na príslušnej RVaPS. Oni ti pridelia registačné číslo, pod ktorým budeš následne vystupovať.To je na začiatok z hladiska leg. požiadaviek asi to najdôležitejšie...Dotácie - nie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bobo1, 1.2.2011 o 8:41

dakujem za link, toto poznám.. len ostatné slovenské farmy takúto stránku nemajú.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andrej1978, 31.1.2011 o 20:30

odkaz skus tuto stranku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bobo1, 16.1.2011 o 10:22

Jelenia farma -

Chel by som sa vas diskutujucich spytať, či niekto z vas pozna fungujucu jeleniu / danieliu / farmu v SR. Nemyslim tym zaujmovy chov niekde za domom.Podla udajov Slovenskej asociacie chovu jeleňovitých su v SR 4 registrovane o celkovej vymere asi 230 ha. Nikde sa však neviem dopatrať kde su tieto farmy. A www stranky SADF nie sú práve vzorovo aktualizované....

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM