Heming hunting
dnes je nedeľa,  19. máj 2024,  meniny má Gertrúda,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:04,  dnes západ slnka: 19:21
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

ako naucit psa na veterinara ?? - diskusia

autor: off jami
pridané: 18.1.2012 20:54

nazdar dami a pani kynologovia ako naucit jedanapolrocneho psa na veterinara ?? ked ho zbada tak chce zdrhnut a injekciu jej nie je mozne dat hryzie je ako sialena . dik za radu

počet zobrazení: 4 126
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 10.9.2012 o 15:25

Ja som mu vždy povedal trhaj ho a už vedel čo má robiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.9.2012 o 7:26

V 1. kroku si zožeňte biely plášť a dezinfekčný prostiedok používaný u vašeho veterinára. V 2. kroku tieto pomôcky s citom a rozumom využite napr. pred podávaním večere. Prečo?? Lebo je lepšie psa strachu zbaviť ako ho v ňom utvrdzovať a aj v tomto prípade "klin sa klinom vyráža". ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 9.9.2012 o 15:56

s touto metodou prisiel moj veterinar psovy das nahubok a skrtiaci obojok hladky psa das na jednu stranu plota kde stoji jenen clovek a ja s veterinarom ideme na druhu stranu plota psa pritiahnem k plotu tak aby sa nemetal z druhej strany plota ho chyti za nohy a veternar len jednoducho pichne injekciu pes nevie ani kedy bol zaockovany ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlado59, 9.9.2012 o 12:14

Na poslednom očkovaní som sa stretol s kamarátom od nás má dobrého kopova,veterinárka mu ho očkovala vonku ale jeho syn ho mal na rukách a on držal za obojok hlavu,no proste záchvat zúrivosti.A to ho očkovala mladá doktorka ktorá tam bola prvý krát.Aj on mal zlú skusenosť od šteniatka a tak si to pamätá,ale čo je zaujimavé stretnutia s veterinárom aj v ambulancii pokiaľ sú bez injekcie v pohode taká povaha? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin82, 9.9.2012 o 11:28

Toto iste nam robil nas stavac. Poziadaj veterinara, nech ju zaockuje vonku mimo ordinacie, nie je tam tolko pachu.Pes je potom kludnejsi. Nam to fungovalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 9.9.2012 o 9:33

no a uz je zaockovana ziadne sedativa stacili dvaja chlapi jeden veterinar skrtiaci obojok a jeden plot s vedsimi medzerami ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 23.1.2012 o 18:52

je to slovensky kopov sucka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 21.1.2012 o 23:37

Ja uz aj starsi som (stary este nie) a injekcie sa bojim furt.(polovnik 100) Precital som si vsetky prispevky. Suhlasim s prispevkom od krpec o 11:50. A zvykat a presviedcat psa, ze veterinar je ten "dobry" to sa Vam asi nepodari. Desat krat ked mu da mäso so svieckovej a raz mu pichne injekciu, pes ho ma uz nadlho zaradeneho aj s jeho pachmi, co sa mediciny tyka. jami este stale si nedal, co je to za plemeno. Takeho jazvecika alebo mensieho teriera udrzim aj jednou rukou. (Samozrejme ked sa to vie, ako uz pisal krpec.) Horsie uz s vystresovanym wajmarom alebo neakym nem.drotakom. Psik sa moze az tak bat, ze je tak vyvedeny z rovnovahy,ze moze dost nepekne zranit aj svojho uznavaneho pana. Treba len zachovat, cim najväcsi klud, iba mu ukazat neohrozitelnu silu v panovych rukach a tisit vludnym chlacholivym tonom. A pustit z ruk az ked psik vidi, ze veterinar sa vzdialil aspon zo dva metre. V celkom extremnych pripadoch, dohodnut sa z veterinarom a pod jeho dohladom si to pichnut na neakom psovi znamom mieste sam alebo neaky pomocnik. PS: psie uhryznutie je velmi bolestive, ale pohryzne iba vtedy ked je sikovnejsi ako majitel ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jaruj88, 21.1.2012 o 20:40

neviem či sa to dá lebo aj ty ked sa bojiš lekara ,injekcie tak tiež sa toho strachu nezbaviš až ked budeš starší ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 21.1.2012 o 17:38

predchadzajuci majitel mi vravel ze takto zacala saliet ked si natrhla stehno asi dva stychy a od vtedy sa s nou neda ist k veterinarovy tabletky mi berie ako cukriky rozmislal som ze ked pojdem k veterinarovi ci by som jej nemohol dat niake sedativa ?? aby bola kludnejsia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxajoxx, 21.1.2012 o 13:49

ja mam taku skusenost ze ked som mal kopova a potrhal ho diviak bol operovany.dovtedy som nemal ziaden problem a odvtedy vzdy..mal stres uz stale,nedal si pozriet ani na zuby..mohol mat aj ten tvoj zly zazitok a uz sa strachu nezbavi.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off andy8, 21.1.2012 o 13:15

V prvom rade treba zistiť či sa pes bojí konkrétneho veterinára,ak áno,tak zmena a je vybavené.No väčšina psov sa bojí prostredia ako takého-silné nepríjemné dezinfekčné prostriedky,veľa iných psích a zvieracích pachov na malom priestore,veľa iných vystresovaných zvierat...treba postupne zvykať,nech pes pochopí,že veterinár to nie je len injekcia...a veľa chváliť,nikdy nie trestať...Ak to nevýjde,tiež to nie je žiadna tragédia,dnes nemáš problém zohnať veterinára ktorý príde za tebou domov...Zigi9-tiež by si sa mal stať niekoho pacient... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 21.1.2012 o 12:47

Ak nezabere zmena veterinára skús zmeniť psa to by sa už mohlo podariť . Ten môj keď len auto počul veterinárové dostával anfilaktický šok ! Celého ho klepalo .Som mal obavu aby infarkt nedostal . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krpec, 21.1.2012 o 11:50

No ver tomu, že je to aj o veterinárovi ,zlá skúsenosť z mladého veku, ďalšia vec kam injekciu picháš, čo picháš a podobne to je na dlhú tému. Náhubok nepotrebuješ pri trhnutí ťa môže akurát tak udrieť, záleží na správnom uchopení psa a manipulácii so psom, kde a ako ho chytáš. Rozdiel je či sa pes bojí ,alebo je agresívny všetko sa dá zvládnuť je to len o výchove psa každý pes sa 90% podobá na svojho majiteľa. Ako to spraviť to sa nedá písať to sa dá len ukázať. Ak máš chuť napíš ukážem poradím nebývaš až tak ďaleko. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 21.1.2012 o 11:23

no skusil som zmenit veterinara hned vedela ktory to je . nahubok si zhodila .ono problem nie je az tak veterinar ale injekcia. inak dik za rady ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 21.1.2012 o 11:19

zigi na to ze mas 28 rokou tak si velky borec . kupoval som ho preto lebo ten co ho mal tak to bol jeho prvy pes . a nezvladal ho . vydel som na nom jeho polovnicke vlohy . a nie som clovek ktory sa vzdava hned pri prvom probleme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 19.1.2012 o 11:07

myslim že by si to mal skust s tym nahubkom, a nech sa s veretinárom skamaratia. Inak Zigi9 radšej sa nezapajaj lebo na tvoje nazory nikto nieje zvedavý, mylsim že to je každeho osbná vec akeho psa si kupi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kuti, 19.1.2012 o 10:07

skus zmeniť veterinara či bude aj tam to robyť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off krpec, 19.1.2012 o 9:47

Ako ten pes vie kto je veterinár a kto nie? Aké to je plemeno? A čo ho chceš učiť na veterinárovi? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.1.2012 o 5:27

i v tomto prípade platí klin sa klinom vybíja: zožeň si dezinfenčný prostriedok, ktorým to tam páchne a psa pomaly naň navykni, pri navykaní používať láskavú, nie tvrdú, ruku a nejaké fajn maškrty (mäsíčko) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 18.1.2012 o 23:18

už asi nebudu psát, s borcem, co si koupí rok a půl starého psa a ještě se ptá, jak s ním má jít k veterinářovi, to je komedie tady :-) Na co jsi ho vlastně kupoval? Došlo ti jídlo doma? :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rohlenka, 18.1.2012 o 22:45

...nuž...to by asi chcelo častejšie návštevy veterinára len tak, pozrieť ho, dohodnúť sa, aby bol láskavý a zakaždým aby dal psovi dobrotu, aby si ho získal, a hlavne aby si pes spojil ambulanciu s pozitívnym zážitkom(a tešil sa na maškrtu od dr.a teba).samozrejme pochvala a tak...súhlasím, že najprv s náhubkom. a postupne aby sa nechal dr.pohladiť atd...ak sa to podarí - blahoželám a daj vedieť, nakoľko po dvoch rokoch mojej práce na vet.amb. sa takmer nikomu nepodarilo u psa dosiahnuť radosti z návštevy tohto stresujúceho prostredia. pes sa týmto správaním bráni a netreba, aby svojim odporom dosiahol svoje, lebo sa to bude len stupňovať, čiže agresiu tlmiť...toť môj názor a skúsenosti...som zvedavá na iné názory. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 18.1.2012 o 22:02

zigi tie tvoje napady na moju osobu si strc za klobuk . psa som kupil ako jedenapolrocneho zo strachom k veterinarovi takze ak nemas nic lepsie tak prosim ta nepis sem nic dik za pochopenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 18.1.2012 o 21:11

Doporučuji vodítko a náhubek, pak by se hodilo psa naučit alespon základní poslušnosti ... pak mám ještě spoustu nápadů, ale dost by to vypovědělo i o tvé osobě a to asi netřeba :-) Takže pro začátek to vodítko a náhubek. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM