Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Vydávanie povoleniek - diskusia

autor: off michalvt
pridané: 15.1.2012 13:25

Dobrý deň, poprosil by som o vaše postrehy, ako prebieha vo vašich poľovných združeniach vydávanie povoleniek ,teda od schvalenia výborom a vypísania poľovným hospodárom na akú dlhú dobu dostávate povolenie na odstrel raticovej zveri, škodnej, prípadne koho uprednostňujete (jubilantov, zanietených členov....)


V niektorých poľovných združeniach čo poznám, kde je veľa členov a odstrel trofejovej samčej zveri nízky sa okrem jubilantov ku povolenke nedostanu ostatní členovia roky, dokonca ju jubilanti "držia" po celú dobu lovu.


Pomohlo by mi to, aby som si utvoril obraz ako to rôzne funguje po Slovensku a najmä tam kde to dobre funguje, aby som pri každoročnom vydávaní povoleniek predišiel určitým hádkam s členmi. Ďakujem

počet zobrazení: 4 579
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off hunterr, 17.2.2012 o 22:13

U nas v združeni nefunguje žiadný bodový ani brigadnický systém ani nc podobne a zatial si myslím že pridelenie povoleniek máme celkom dobre poriešené. Kedže členov nemamé až tak veľa tak škodnu, prasa a lanštiaka ma každy , škodná samozrejme celoročne. čo sa týka holej zveri tak na tú dostavajú povolenku taktiež všetci s tým že ten čo odlovi musí bezodkladne to nahlásiť hospodarovy aby ten vedel či ešte môžu ostatny odloviť niečo alebo už nie. pri trofejovej zveri su na prvom mieste významné jubilea a ak sa zvyši nejaký ten kus tak ho dostane niekto iný na takmer celu dobu lovu trofejovej zveri. Takto kasdy rok dostane povolenku na trofejovu zver vzdy niekto dalsí as kým sa neprestriedajú všetci. S tým že 3 týždne pred koncom doby lovu neodlovenú trofejovu zver dostanu na odlov do povolenky všetci aby sa to odlovilo.Môj názor je že tento systém je spravodlivy , nakolko aj ja ako začinajúci polovník som už mal možnosť isť aj na trofejovu zver. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 19.1.2012 o 14:52

Vydávanie povoleniek na trofejovú zver sa schvaluje členskou schôdzou .Navrhuje to hospodár podľa dosiahnutia bodov. Lanštiak,diviača, holá zver, škodná atď.má každý člen celoročne. Ak sa trofejová zver neodstriela do určeného dátumu dostávajú povolenku i iný členovia . K jubileu sa tiež dáva odstrel podľa uváženia PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off greenwood, 19.1.2012 o 14:27

Ja vydávam povolenku všetkým rovnako a ten čo chodí do revíru tak strelí aj viac kusov a ten čo sedí doma tak to je jeho problém. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gabriel8, 19.1.2012 o 11:35

u nás povolenku dostane ,každý držitel gulovnice.začína sa od prvej VT a potom sa postupuje dalej,platnost povolenky nie je obmedzená,ale pred srnčou rujou strielame 1, počas a po ruji 2 a 3, vydávanie podla zásluh zatial u nás nefunguje, lebo len vačšinou gulovničiari sú tahúňmi združenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 15.1.2012 o 19:57

otec mal minuly rok toho v povolenke dost, tak som chodil s nim. uvidime tento rok. nas je totiz na vymeru 2197 ha vela-37 polovnikov-nie kazdemu sa ujde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Maroo2211, 15.1.2012 o 19:27

u nás to je u trofejovej zveri tak...u jelenej poľovník dostane povolenku na I a II.VT,keď streli v ďalšej sezóne môže streliť III.VT a keď ma strelí trojku tak v ďalšej sezóne dostane aj IV.VT.....u srnčej kto streli I a II.VT potom na rok môže III.VT...a u diviakov kto ma odstrielané prasa a lanštiaka na rok môže kanca......a tak stále dookola kto už streli napr. IV.VT zase ide od I a II.VT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 15.1.2012 o 17:13

no, brigady som mal vsetky, posed som postavil, pri dvoch som pomahal, aj krmelec som postavil, prikrmovat chodim kazdy tyzden 2x. na spolocnych som bol, ale povolenka sa akosi neusla-aj u nas funguje vsadepritomna korupcia :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jaruj88, 15.1.2012 o 17:05

U nas to mame tak že kto robí aj na brigady chodí zapišeme mu body na hodiny a ked ma dostatok body tak dostane povolenku a kto najviac robíl že krmivo vývaža a stava vela posedou krmelcou atd. tak dostane navolno 4vkt. ked sa neodstriela... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 15.1.2012 o 17:05

Keby som Vám napísal ako je to u nás tak sa poserete.Prepáčte za výraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 15.1.2012 o 16:48

u nas to mas podla odpracovanych hodin a kto sa ako casto zucastnuje brigad. starsi polovnici, ktori uz nevladzu chodit dostanu vacsinou jednu povolenku a skupina dedkov sa vytiahne-popripade odvezu ich-do lesa. Kto streli prvy, oznami to mobilom hospodarovi a ten obvola ostatnych, aby uz na nic okrem skodnej nestrielali. potom sa ide chlastat na chatu. Aspon je s nimi sranda, ked sa doberaju navzajom pri neuspechu. :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.1.2012 o 14:26

To co jsem psal, tak to je u nás více méně u srnčí zvěře, ale možná by se to dalo praktikovat i na vysokou. Záleží na vašich podmínkách, do těch já nevidím a kolik máte členů taky nevím. Ale stanovit ten odlov tak, že ti vyvolení na to mají čas do konce říje a když by to nesplnili, tak pak musí počítat s tím, že i ostatní budou lovit to stejné co oni. Tím by to nemohli "držet" až do konce odlovu jak píšeš nahoře. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 15.1.2012 o 14:21

pokud to nemáte omezeno nějakýma brigádnickýma hodinama a jinýma kravinama (např. provozním řádem), tak každému do povolenky to stejné a jakmile je odlov té dané věk. tř. splněn, tak to hospodář obvolá a nikdo už to nesmí střílet ---- nebo to bývá ještě tak, že kdo se nepodílí na odlovu holé zvěře, tak ten nedostane další rok trofejovou do povolenky, to platí hlavně na takové ty vyčurané, co střílí jen trofeje a na ostatní kašlou a hospodář se pak může na konci prosice uběhat aby splnil plán lovu --- nebo nechat III. věk. tř. u srnčího jubilantům (tz. 50,60,65,70,75,80 roků) a ostatní můžou lovit jen ty mladší kusy. Když by do konce augusta nebylo splněno, tak to nechat lovit všechny členy a kdo to odstřlí jako první, tak ten má "vyhráno" ----------- to jak rozdat povolenky stejně schvaluje členská schůze, takže tam se musíte mezi sebou domluvit a odhlasovatsi to, jestli ten daný rok máte jubilanta, tak mu nechat kus k odlovení a když ne, tak to budou lovit všichni - jde jen o to, kdo s jakým návrhem přijde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov