Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Zastrelené poľovné psy - diskusia

autor: off sovo51
pridané: 9.1.2012 22:32

odkaz Ľudia kam to speje ??? Za posledné 3 mesiace už 4 prípady že zastrelili polovného psika... Čo sa da stým robiť?? Aký máte na to názor ??

počet zobrazení: 2 800
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off motaq, 10.1.2012 o 19:57

najvacsi problem je to, ze ak niekto take nieco spravi umyselne tak sa to vo vacsine pripadov neriesi a ak aj tak nejakou pokutou a nahradou skody. ja by som bol za to aby tresty boli prisne, okrem nahrady skody aj odobratie polovneho listka, zakaz lovu na x rokov a podobne. hovorim o umyselnom usmrteni polovneho psa nie o nahodnom pri polovacke, aj ked to je tiez cim dalej vacsi problem hlavne novodobych polovnikov, tak ako bol spominane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 10.1.2012 o 19:24

Bohužial nerad to píšem ale píšem ,som chovatelom Slovenského kopova ,stalo sa mi viac krát ,že cudzí Slovenský hostujúci polovník sa ma píta aký je to pes ako plemeno , na spoločných polovačkách mnohý strelci sa nevedia zdržat a vystrelia na diviaka kde je tesne aj pes a výsledok je známy na výrade polovne upotr. psi , málo kto si vie ocenit čo je to za námahu a čas vychovať polovne upotrebytelného psíka ,ktorému veríte a tešíte sa s jeho výsledku ,slovenské polovníctvo je už moc moderné bez ducha a etiky .je to moj názor na vec Alino. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pavian, 10.1.2012 o 17:53

Kniha návštev revíru? :DDD Mrzí ma, že to takto musím napísať... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off janopolovnik, 10.1.2012 o 15:03

ohladom toho v Malej Cause ved je kniha navstev v revire tak musia vediet kto bol v tom case vonku.Rana by mala byt zapisana tak Policia nech kona a nech pani zbohatlici co si myslia ze ten les je ich nech sa teraz zodpovedaju./urcite je to sukromny revir/. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 10.1.2012 o 14:45

A ešte pridám vlastnú ďaľšiu skúsenosť. Keď som bol s mojou poslednou kopovkou v lese hneď za Pov. Bystricou, mala vtedy približne 6 mesiacov. Skúšal som si ju na kraji lesa výcvikové disciplíny ako vodenie , odloženie , privolanie. Po určitej chvíli išli krajom lesa štyria poľovníci. V živote som ich nevideľ, nuž keď prechádzali okolo pozdravil som ich. Dorazila ma však veta jedného z nich. Drž si toho psa lebo ti ho zastrelíme. Bol som šokovaný z takých slov a len úcta k staršiemu mi zabránila dať mu cez pysky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.1.2012 o 14:34

!!! ale slovenského kopova by snáď mohol poznať každý !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off IvanPB, 10.1.2012 o 14:29

Pripájam sa k názorom , že veľa poľovníkov nepozná poľovné plemená psov. Pred dvoma rokmi som sa zúčastnil duričských skúšok, kde kolegov štajerský durič prehnal niekoľko kusov muflónov do susedného revíru. Tam tesne za hranicou padlo niekoľko rán a pes sa už nielen že nevrátil po stope ale už sa nikdy nenašiel. Vedelo sa pri tom, že tam susedia tiež poľovali ale každý sa tváril, že nič nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 10.1.2012 o 13:48

Leon ,, máš pravdu , poznám pár poľovníkov , hlavné sú to starší ,, ktorý nerozoznajú stavača od pudla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Rempo, 10.1.2012 o 11:24

Osamelývlk prestaň tárať blbosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 10.1.2012 o 11:08

Svatá pravda, taky mě to vůbec neudivuje, naopak ještě doplním Leona, že u nás v sousední honitbě vadí myslivcům i dančí (začalo se u nich vyskytovat), sežrat to jde, ale jim to vyžírá krmelce a s tím se nemůžou smířit, stejně tak jim to vyžírá hromady na které pak nechodí divočáci ... Člověk se nestačí divit té dnešní myslivosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 10.1.2012 o 10:34

čemu se divíte když plno těch co mají právo střílet psi nezná ani základní lovecká plemena a v lese jim vadí všechno co nejde sežrat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.1.2012 o 10:27

Čo by vyriešil úplny zákaz zo zákona, keď v tomto prípade už bol daný pes zákonom chránený ?? A podľa popisu, ten, kto strieľal to veľmi dobre vedel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.1.2012 o 10:23

zakaz odstrelu by nepredchadzal takym sudom, ako by im predisiel, co ak by niekto ten zakaz porusil, tak ako teraz porusuje zakon? zase len sud, takze zakaz nic neriesi. trosku rozmyslaj pred tym ako nieco napises. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 10.1.2012 o 9:58

Zákaz odstrelu by predchádzal aj takýmto súdom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.1.2012 o 9:51

co chces na tom riesit, ak niekto zastreli polovneho psa tak jednoznacne porusi zakon o polovnictve. a ak tvrdi niekto nieco ine tak nepozna zakon. Zakon nedovoluje zastrelit polovneho psa. pod pojmom polovny pes sa rozumie akykolvek pes polovneho plemena (nemusi byt polovne upotrebitelny, a ani ziadne dalsie obmedzenie...). takze odpoved na otazku co sa stym da robit, je jednoducha branit sa, ak vies kto ho zastrelil podat tresne oznamenie a sudit sa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 10.1.2012 o 9:19

Pomôže len jedno - totálny zákaz odstrelu túlavých psov Zákonom o poľovníctve. Po odhalení páchateľa - doživotné odobratie zbrojného preukazu. Odstráni to trenice medzi poľovníckou a nepoľovníckou verejenosťou, ako aj medzi samotnými poľovníkmi - účinná prevencia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov