Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aktivita líšok - diskusia

autor: on Rimo
pridané: 6.1.2012 18:08

Dobrý den vsetkým, poprosil by som Vás o príspevky ohladom podmienok aké máte v revíroch a ako to vplýva na dennú aktivitu lísok. Ide mi hlavne o to ci máte nasnezené, aká velká je pokrývka a ci to má vplyv na dennú aktivitu lísok. U nás bol donedávna sneh a aktivita bola vysoká, nebol problém zazriet na posliedke viac lísok cez den. Akonáhle sa oteplilo ako by vymizli z povrchu, aj na vábenie reagujú velmi slabo.

počet zobrazení: 6 312
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off orol, 11.1.2012 o 19:48

............................................................................. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Rimo, 11.1.2012 o 18:56

mimochodom davaju na veterine 13,30 Eur za lisku na monitor do konca februara neviem ci vsade ale bj ano :) ked o tom niekto nevie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Rimo, 11.1.2012 o 16:53

prave som sa vrátil z posliedky kombinovanej s postriezkou, veru michal mas pravdu, zmenilo sa pocasie, oteplilo sa a aktivita lísok takmer nulová, ráno som videl len jednu a teraz ziadnu. A o vábení ani nehovorím, ziadna reakcia. Raz darmo, musí pritiahnut vonku a nasnezit zeby to bolo to pravé orechové ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 11.1.2012 o 6:08

Včera podvečer som sa pokúšal vábiť na tých najlepších miestach, ale líšky aj napriek snehovej pokrývke v pohybe neboli. Prešiel som zo 3 km a nenašiel som po snežení jedinú čerstvú líščiu stopu!!! Výrazne sa však menil tlak a počasie. Po rannom snežení vyšlo slnko, no po pár hodinách sa zatiahlo, rozfúkalo a začalo mrholiť. Ďalší poznatok do nasledujúcich lovov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 11.1.2012 o 5:52

Ako mu krivdím? Že chcem po ňom, aby nám tu dal foto, ako vplýva prikrmovanie na zdravotný a kondičný stav zveri. On ho už síce raz dal z Haluzíc, ale keď som mu skritizoval hnačkujúcu zver, tak namiesto relevantnej odpovede napíše bludy o mojom zdraví. Čo je na tom duševne chorého, že chcem/e/ vidieť zdravú, kondične silnú zver vďaka prikrmovaniu. On a každý tu dáva len fotá naplnených krmelcov, pri ktorých nie je žiadna zver, alebo fotomontáže, ako v spomínanej Myslivosti 1/2012, str. 24. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 11.1.2012 o 5:44

Ukrivdený, krivdíš Edovi a nielen jemu, tvoje duševné zdravie s poľovníctvom súvisí a nie málo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 11.1.2012 o 5:23

admin, ale toto by si mal adresovať aj Edovi - ten už koľkokrát tu opakoval o mojom dušešvnom zdraví, čo s poľovníctvom nijako nesúvisí, orlovi - koľkokrát tu dal odkazy na Cibuľkové zoznamy,... Krivdíš mi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 10.1.2012 o 22:56

Osamelyvlk žiadam ťa aby si sa už neopakoval! Všade píšeš dokola to isté! Ak sa to zopakuje, budem to nútený zastaviť technicky. Ďakujem za pochopenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 10.1.2012 o 19:52

Ale veď musím. Zákon mi to prikazuje!!! Ja som v poriadku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 10.1.2012 o 19:46

vlcko o lisky sa ty nestaraj, hlavne je ze ty si v poriadku. Hlavne po dusevnej stranke ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 10.1.2012 o 19:40

Aj mne sa páčia anomálie vo farebnosti, ale tu nejde len o ne. Ide aj o iné škody na genofonde líšky - oslabená imunita, zvýšená natalita,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 10.1.2012 o 18:46

Jožko ja som o svojej teórií skalopevne presvedčený, rovnako ako Ty o svojej :)! A keby som sa náhodou (čisto len teoreticky :))!!!) mýlil a vyrobil viac uhliarok by som bol len rád...taký uhliarkový kožuch som ečte nevidel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 10.1.2012 o 18:39

miso111, "Ak sa mi ju podarí z chovu "odstrániť" na rok už budú všetky len červenšie ako červené :))". KC. Never tomu. Aj keď sa ti ju podarí odstrániť, "vyrobíš" ďalšie. Je to podobný scenár, ako pri odlove paličkáčov pred srnčou rujou - jedných odlovujeme, čo sa nám nedarí, druhých "vyrábame", čo sa nám darí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cosar, 10.1.2012 o 9:27

Moje skúsenosti sú také, že rano väčšinou zvýšený pohyb od tmy do nejakej 09:00 ďalši medzi 12:00 - 13:00 a medzi 15:00 až 16:30. Takto som väčšinou stretaval líšky v revíri, nie je to pravidlom a časy sú tiež orientačne +-, čo sa týka vnadenia tak najviac úspechov som zaznamenal medzi 18:00 a 20:00-20:30, nasledne ďalší pohyb okolo polnoci a potom v skore ránoí medzi 04:00 a 06:00. Ako vravím časy sú orientačné, návnadu najlepšieberú od polovice januára do konca zimy avšak v marci som už na vnadiska nechodil, resp. nelovil. tolko moje poznatky k aktivite a lovu líšok v zime. (november - február) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Adam321, 9.1.2012 o 20:23

človek sa chce niečo priučiť ale ako pozerám ten OV si mele svoje ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Rimo, 9.1.2012 o 18:11

Aj u nás uz konecne vcera nasnezilo, hned sa neporovnatelne zvýsila aktivita lísok, vcera som videl 2, jednu som aj strelil a dnes cestou do práce len okolo cesty som videl dalsie dve, aj ja michal polujem len cez den na lísky a tiez som si vsimol posledné dni velmi slabý záujem o vábenie, ale náznaky párenia som u nás este nezaregistroval, este sa netvoria páry snád coskoro... Neni nad polovacku na lísky na snehu :) PS: Osamelý vlk ja mám patrony na bezpecnom a suchom mieste takze navlhnutie nehrozi :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miso111, 9.1.2012 o 6:38

V okolí Zvolena je sneh vo vyšších polohách trvalejšie už nejakú dobu. S prestávkami zmizol a opäť napadol. Je pochopiteľné, že narastajúca snehová pokrývka zvyšuje aktivitu líšok. Dostupnosť potravy je nižšia a líška toho viac "spáli" samotným pohybom po teritóriu i pri love. Ja lovím len cez deň, najčastejšie neskôr popoludní a aktivita je značná. Zákonite sa zlepšuje i reakcia na vábenie. V poslednej dobe však na vábenie reagujú slabšie a skôr zo zvedavosti, pravdepodobne najmä kôli páreniu. Podobne to bolo i vlani a vábenie začalo byť úspešnejšie až vo februári. P.S. Jožko Begala mrkni do galérie na moje fotky a porovnaj farebnosť líšok vlani a toho roku. Tuším sa mi podarilo po vlaňajšej líščšj "genocíde" farebnosť výrazným spôsobom zjednotiť. Tak mi to vychádza a toho roku lovím samé "fádne" červené. Mám v merku ešte jednu krásnu uhliarku. Ak sa mi ju podarí z chovu "odstrániť" na rok už budú všetky len červenšie ako červené :))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.1.2012 o 22:59

No lovu zdar ti nezaželám. Určite vieš prečo. Ale v Čičave, kde nie je drobná, to až tak nevadí, hoci.... Takže - Lovu nezdar!!! A nech každému vlhnú patróny, kto čo len zamieri na líšku!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michalvt, 8.1.2012 o 22:17

Važení páni, človek ak prosí o radu, tak by ste mali na tu jeho otazku aj patrične reagovať a k téme, autor určite si neprišiel prečítať tie vaše hadky, ktore si mozte vyriešiť aj iným spôsobom, povedzme telefonicky, ci stretkom pri pive... Poľujem na východnom Slovensku,máme zhruba 10 cm vrstvu snehu, aktivita líšok sa zvyšuje v denných hodinách s príchodom snehovej pokrývky a nižšich teplôt, donedávna sme sneh nemali, nikto zo združenia líšku ani nezazrel, akonáhle nasnežilo, strelili sa tri kusy za dva dni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off PoloVlad, 8.1.2012 o 19:03

Rimo, ja sa skúsim zapojiť do diskusie. Poľujem v poľnom revíri, stavy líšok sú u nás veľké, ak sa od jari potiahnu poľnohospodárske kultúry, líšku streliť v tomto období je vzácnosť. Preto som sa tešil na zimu, na sneh, že budem mať možnosť sa aj líškam povenovať. Minulý rok som si kúpil sadu vábničiek aj v polovici februára sa mi podarilo zaznamenať i úspech. Tento rok som však v zime ešte líšku nestrelil, okrem spoločnej poľovačky, i keď som von chodil. Nebol ešte ani poriadne sneh, teda u nás, a preto závidím tým, ktorí sa z neho môžu tešiť. Aj keď bolo sychravo, nepodarilo sa mi žiadnu líšku privábiť. Vôbec ani ich nebolo vidno, presne tak ako píšem, líšky ako by sa stratili. Je príliš teplo, aspoň mne na vábenie nereagujú.Viac prší, ak sneh bol, tak na 2 hodiny, a to sa nedalo moc vymyslieť. Uvidím, ako to bude vyzerať koncom januára a vo februári, ale je dobré nechodiť vábiť skoro ráno, i keď niektorí majú úspechy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 17:08

Chápem rozdiely medzi rysmi, aj medzi zebrami, aj medzi našimi líškami uhliarkami, krížovými, atď, ale medzi nimi a tými na Stopinkovom odkaze je to príliš markantný rozdiel, nezdá sa ti? Aj medzi vlkmi sú rozdiely. Najmä americkými. Ale medzi našimi, euroázijskými až také nie sú. Ale sú medzi nimi a našimi domestikovanými psami, ktoré z nich boli vyšľachtené. Prečo? Ako sme dokázali pred 5000 rokmi takto z vlka vyšľachtiť toľko plemien a rás? Alebo - ak by to "mohlo byť" aj v prírode takto, potom by nám po horách behali vlky od veľkosti jazvečíka až po komondora. O farbe ani nepíšem. Ale farba ma až tak netrápi. U líšky mi nedá spávať prašivina, u diviaka ACH,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.1.2012 o 13:37

OV: vôbec si nepochopil čo som písal.. bežný v zmysle že nemôže byť považovaný za degradáciu a nie bežný v zmysle hojne a často sa vyskytujúci(snád už tomu rozumieš).. je to považované za "anomáliu", rozdieli v sfarbení srsti môžu byť individuálne, vekové, sexuálne, sezoonne a geografické.. do individuálnych rozdielov radíme, melanizmus, flavizmus, rufinizmus a albinizmus (a úplný albinizmus)... veverice sú zdegradované?? prečo je jedna tmavá a druhá hrdzavá? nie nie sú zdegradované.. ide o individuálne rozdiely vo farbe osrstenia.. mohli by sme povedať že každý rys je zdegradovaný.. prečo?? no pretože nemá každý rovnaký počet a tvar škvńn po svojom tele.. popremýšlaj!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Rimo, 7.1.2012 o 12:36

jooj pani nechcel som zeby ste sa tu doberali, len som chcel Vaše prakticke skusenosti a poznatky z revirov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 11:58

Patrí aspoň približne, ty ani zďaleka. Aspoň tu a teraz. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 11:56

Stopinko, nevydedukoval, ale naštudoval v knihe Komárek, Kočiš a kolektív: Biologické základy poľovnej zveri. 1991. K odkazu: keby toto robila príroda bez lovu líšok v čase párenia poľovníkmi, za tie milióny rokov behajú po Európe len takéto, alebo ešte rôznofarebnejšie líšky. Nemyslíš??? Nechcem genocídu líšok. Chcem predchádzať tejto rôznofarebnosti. archer, keby albinizmus a melanizmus boli bežným javom, tak nám ponad hlavy lietajú biele havrany, krkavce, vrabce, atď. Ale biele vrabce som videl, aj pár zastrelil /v čase, keď sa ešte nechránili/ v miestach, kde sme po nich strieľali vzduchovkami. Takže nie som presvedčený, že je to bežný jav. Ale že tam zaasistoval neprirodzený stresor - zranenia, poplachy, atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 7.1.2012 o 11:51

vlcko esteze ty ku kazdej teme pises to co tam patri ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 11:36

admin, vymaž 3006sprg. Nepíše k téme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 7.1.2012 o 11:10

admin apelujem na teba rob s tym idiotom uz nieco, to nieje normalne ze jeden clovek dokaze znicit vsetky normalne diskusie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 7.1.2012 o 11:09

uz aj tu si sa nadrbal? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 7.1.2012 o 10:24

Pocuj OV , tie teorie ohladom sfarbenia lisok si vydedukoval z Mein Kampf ? Tam dotycny pan A.H. popisuje cistu rasu a vsetky odchylku ci uz ludske crty alebo farba vlasov su degeneranti. Ty by si tusim bol aj za genocidu lisok ako tak citam. Ide ti karta len co je pravda . A toto stvorila priroda odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.1.2012 o 9:50

doplnujem aj plazy ako hady, korytnačky a napr. aj u krokodílov či aligátorov.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.1.2012 o 9:48

farebná odchylka nie je degenerácia.. OMG chlape zobud sa!!!! Melanizmus a albinizmus je bežný jav u takmer všetkých druhoch živočíchov.. ryby, vtáky aj cicavce.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 7.1.2012 o 9:46

ešte že, ja som sa už zlakol že aká to degenerácia (teraz myslím autorov príspevkov :-D, ale naštastie mi padol kamen zo srdca)..reku zdegenerované?? a vyhlásenia typu vystrieľať všetky uff až mi mráz behá po chrbte..brrr.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 9:45

Aj keď si to myslel ironicky, sú zdegenerované a nielen u vás. Vaše sú všetky aspoň farebne rovnaké? Neverím, aj keď napíšeš, že áno. Alebo možno ešte sú. Ešte! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 7.1.2012 o 9:38

Ja som to myslel ironicky, zdegenerované nie sú ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 9:14

Správne, ale lovom v čase párenia degeneruješ ďalšie. Vystrieľať ich je treba všetky, to máš pravdu. Ale podarí sa ti? Určite nie. Lepšia je opačná cesta - nech tie zdegenerované vrhnú menej zdegenerované a v menšom počte. Teda ich nelov. K tomu ti prajem Lovu zdar! Ale po 30.6. Dovtedy Lovu Nezdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 7.1.2012 o 9:08

Líšky si týždeň od mojej prítomnosti na vnadisku oddýchli, napadol sneh, takže dnes by mala byť aktivita veľká. Ak bude dobrý vietor, určite nejaké strelím. Pre pána Begalu: U nás sú líšky zdegenerované lovom v čase párenia takže ich treba všetky vystrieľať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.1.2012 o 6:16

Keď som teraz sledoval správy o snehovej kalamite na cestách, viem si predstaviť tú radosť líšok. Im k páreniu najviac chýba mráz a čo sa týka pokoja od človeka a jeho psov aj poriadna nádielka snehu. Takže po polovici februára /po 51 dňoch gravidity/ možno očakávať prvé líščatá po terajších radovánkach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM