Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

nacinanie - diskusia

autor: off jami
pridané: 31.12.2011 17:10

zdravim pani kynologovia chcel by som sa opytat ako odnaucit psa od nacinania a ci sa to vobec da ? za rady dakujem

počet zobrazení: 3 293
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lct-S, 3.1.2012 o 15:36

3006sprg, precitaj si lepsie moj prisp. z 2.1 o 22:12. Tam to o tej intenzite je. A ked je vycvvik. obojok spravne pouzivany a dlhu dobu, je psovi, co sa tyka poslusnosti uplne jedno, ci ho ma alebo nema. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 3.1.2012 o 14:46

Nad jeho skusenostami niesom odkazany premyslat. Svihanim prutika po psovi dosiahne respekt psa pred panom, o co tu vlastne neide. Ide o ziskanie respektu pred zverou samotnou, pretoze v nepritomnosti pana bude pes znova nacinat. Take jemne pohladenie elektriny psovi neublizi o nic viac, ako mlatenie prutikom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 3.1.2012 o 14:20

spito nevidim nic zle natom ked 16 rocny chalan napise svoj nazor, ak vyrasta v takom prostredi ze ma moznost vidiet vycvik a pracu psov pri skusenych kynologoch tak moze mat kludne lepsie alebo prinajmensom rovnake skusenosti ako mnohi naprikld v tvojom veku. K teme: znamy mal taky isty problem, zacal pouzivat elektricky obojok, pes pride nato ze co robi je zle, to uz tu spominali viaceri, ale myslim ze nikto nespomenul to ze intenzitu elektrickeho impulzu je potrebne vopred vyskusat, lebo na kazdeho psa plati ina davka a manipulovat s tym uz priamo pri praci na ostro mi pride take divne trosku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 3.1.2012 o 12:54

Ako som sa už nie raz presvedčil na tuto stranku sa už neoplati ani niečo napisať vždy sa najde niekto rozumny čo....,,.čo sa tyka tejto temy končim. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 3.1.2012 o 0:39

Ale mlademu nadejnemu kynologovi sa to nie velmi paci, takyto postup... Ani sa necudujem, pri tolkych skusenostiach a sikovnosti popripravoval urcite kopu psov. Klobuk dole pred tebou jozko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 2.1.2012 o 22:46

To co píše Smetko je to co jsem říkal. Výcvik pomoci polního telefonu, který je napojen na kusa. Tam stačí jen půl otočky kličkou, aby to nebyla moc velká pecka. A hlavně pes namá na sobě to co ho praští, ale je to na tom kusu. Jinak je to česká výcviková kazeta a je k dostání i na Slovensku v klubu chvatelů farbiarů... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lct-S, 2.1.2012 o 22:12

goret 02.01. o 14:04 - ma pravdu. A tento zlozvyk sa dost spolahlivo aj dedí. To, co radí smetko je hodne postrehnutia. Odporucam pri takomto sposobe, aby pes nemal na sebe prvykrat vycvikovy obojok a mali sme uz dopredu vyskusanu intenzitu impulzu. Lebo vycvik pri zhasnutom kuse je dost " hakliva" zalezitost na trestanie psa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 2.1.2012 o 22:10

inak dakujem o rady jedna sa o 1,5 rocnu kopovku . mam ju asi try mesiace ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 2.1.2012 o 22:09

lebo nacinac ty vzdy dohlada kusa zenie ho pazravost ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 2.1.2012 o 21:57

yegi vysvetli prosim ťa prečo je načinač najlepši farbiar prečo nieje lepšie mať hlasiča,oznamovača ?a žiadne dodrbovanie sa tu nekona aspon z mojej strany len som sa obhajujem !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off smetko, 2.1.2012 o 21:27

Raz som videl nejaké české inštruktážne video o výcviku farbiara. Pes úspešne vypracoval stopu, začal (myslím jelenča) oňuchávať. To jelenča bolo vodičmi napojené na nejaký zdroj, ktorý obsluhoval pomocník ukrytý trochu ďalej. Keď rozvášnene prechádzal od hryzenia k trhaniu, dostal impulz. Odskočil, začal obskakovať, sem-tam štekol, po určitom čase sa znova pokúšal trhať. Ďalší šok... v podstate to isté ako elektronický obojok. V tomto prípade nešlo o odstraňovanie zlozvyku, ale o výchovu mladého psa. Myslím si, že toto by mohol byť spôsob, ako si načínača "nevychovať" a naopak cesta, ako si vycvičiť hlásiča uhasnutaj zveri. Ale s elektronikou opatrne, aby sa nám nepodarilo napáchať viac škôd, ako úžitku. A ak nechcete svojho psa úplne odrovnať, tak na experimentovanie s korením ani nepomyslite. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 2.1.2012 o 20:38

čo sa tu dodrbávate?neviete,že načínač je najlepší farbiar?už ho len odnaučiť načínať,ale až po utvrdení, ako farbiara,a to hoci aj s pomocou el.obojku.hu,to bolo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 2.1.2012 o 17:46

spito aha som nevedel že vzhladom na moj vek a predpokladane skusenosti moj nazor je nepodstatny.. ešte že si mi to pripomenul o mojich skusenostiach vieš hovno!slušne povedane tak isto ako ja o tvojich a vzhladom na tvoj vek(ty starec) si dal jamimu cenejšiu radu ako ja ?(vek nie je všetko!) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 2.1.2012 o 16:05

a vzhladom na tvoj vek a predpokladane skusenosti je tvoj nazor nepodstatny. aspon pre mna. tym trhanim na obojku mu prd pomozes, ked bude nacinat. pre autora temy... elektricky obojok bude najspolahlivejsia volba, samozrejme s rozumom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 2.1.2012 o 15:55

goret neviem ako si zistil že sa mylim ked som nepisal konkretne o načinani (čo to je,čo ho vyvolava)! V skratke keby mam psa kt.načina spravil by som to ako som už uviedol ak by to nešlo maximalne el.obojok ak by to nepomohlo mal by som ho ako farbiara a celu stopu by bol na stopovačke čo sa tyka pohonou neviem to by už zaležalo ako by sa spraval k ostatnym ked by načinal ak by vrčal a branil si to tak na spoločne nie.(neviem o ake plemeno ide) je to len moj nazor na danu vec! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.1.2012 o 14:04

jozef, mýliš sa, načínanie je psychická úchylka, na ktorej sa síce podpisuje aj výchova, ale nemá nič spoločné so stravou podávanou psovi jeho gazdom. Za načínanie sa nepovažuje, ak si pes lizne krvi, hoci aj okolo rany, ale až keď začne úlovok trhať a požierať. Pes sa nemá pustiť do úlovku, ale počkať až ho gazda ponúkne, napr. kusom vnútornosti, alebo aj krvavého nevhodného pre ľudí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off BIZMUT11, 2.1.2012 o 13:43

elektrika je podla mna velmi dobry sposob len tiež treba odhadnut kolko lebo napriklad moj pes sice nieje načínač ale ked sa naprechadzke dotkol ohradníka tak odvtedy sa bojí každeho špagatu a myslim že keby obchádza kus bolo by to horšie . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 2.1.2012 o 13:09

pucikt v tom že ak bude davať psovi surove maso neuvarene kosti a pod. bude načinať maš pravdu sovo51 ja som nenapisal že ich podporuješ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pucikt, 2.1.2012 o 1:12

Načinač-je to o tom ako sa psovi venuješ od malička,čim ho krmiš,čo mu davaš ako odmenu,ako sa s ním rozpravaš,ako ho cvičíš a ako ho často berieš do lesa na polovačku,ja ti poviem jedno ak sa psikovi venuješ od prichodu domov a berieš ho stale na polovačku či ti zver vyplaši alebo nevyplaší,tak takeho maš psa .A ešte ku krmeniu psa- od štenaťa krmim klasicky(nie len granulami)všetkym čo je dobre pre psa,odpady a surove maso varím,moj pes dostane surove maso(kusok pečienky),len vtedy ked dohlada postrielaneho kusa a garantujem ti ked toto dodržíš tak ti nebude načinať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 1.1.2012 o 23:46

jozef ja som nepovedal že praktiky elektrika podporujem.. elektrika je ta posledná možnosť... napísal som dostupné veci ktorými sa to ešte dá odnaučiť a ktoré sa používajú... a ako napísal cita každý pes je iný a na každého niečo inšie platí... na niektorého stačí zvýšiť hlas a je po probléme niektorého možeš elektrikou trýzniť a aj tak nepomôže... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 1.1.2012 o 21:34

Ale já nevím, že se jedná o mladého psíka do jednoho roku...:))) Ale jak už jsem napsal, každý pes je jiný... Jgt jsem po zranění normálně šil, jen po povelu lehni. U BF jsem to ani nezkoušel takto, ale myslím, že by to nešlo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 1.1.2012 o 21:24

Cita samozrejme niekedy treba byť aj tvrdy potom si z vas spravi pes čo chce žiadny rešpekt ..ale ak sa tu bavime o psikovi ktory začina polovať tak ma asi do jedneho roka tak by to malo fungovať.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 1.1.2012 o 21:21

Víš Jozef, není každý pes stejný a i mezi načínači je rozdíl... Znal jsem význačného cvičitele, jehož metody byly svérázné, ale výsledky obdivuhodné...:))) Naopak znám vůdce, jehož největší nátlak na psa je zvýšení hlasu, výsledky jsou však nulové (toto sleduji už u jeho 4. psa) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 1.1.2012 o 21:02

Kokso ake praktiky elektrika :) korenie ešte pochopim hej ale myslim si že každy normalny pes (neviem akeho stareho ho ma zakladatel temy) sa to nauči ako to popisujem v prvom prispevku.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 1.1.2012 o 20:55

dnes sa TP-éčko ťažko zháňa, ale mohol by sa použiť zdroj na napájanie elektrických oplotkov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 1.1.2012 o 20:46

V podstatě bych souhlasil s Martintr, ale... Dá se to i tak, že kusa napojíš na polní telefon... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 1.1.2012 o 20:37

Mne to radili inak, tam kde je vstrel a vystrel posipat čiernym koreim a pustit psa bude prskat škriabat sa v nose ked sa toho nadycha ,alebo elektricky obojok=) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martintr, 1.1.2012 o 20:35

Nech zožerie aj kus stehna, hlavne že ho našiel! Ovšem ine je to na skuškach... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MiroSR, 1.1.2012 o 20:13

SKUS TO CO RADI JOZEF KED TO NEPOMOZE TAK TAK UZ HO TO NEODNAUCIS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veroslavorlovsky, 1.1.2012 o 18:46

také jednoduché to néni,ale někde v diskusi jsem sa na toto téme dohadovál se Stopinkem...zkus sa podívat... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 1.1.2012 o 17:56

Normalne si ho daj na remen chod snim pri kus ak bude ovoniavať alebo hrizť za srsť tak nechaj tak ak bude trhať maso z vstrelu,vystrelu tak prutikom ho švihni pravidelne to opakuj a uvidiš že prestane načinať aj ked pri nom nebudeš stať! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM