Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Lymská borelioza - diskusia

autor: off veverica61
pridané: 9.12.2011 9:50

Vždy si z lesa niečo prinesiem,či už huby,al.plody,al.šišky a takto som si priniesla na tele aj pár kliešťov. Po roku veľkých bolestí klbov,svalov,závratov,únavy a nesprávnej liečby mi včera zistili boreliozu 2.št. s postihn.nerv.syst. CHcem Vás poprosiť,prekonali ste niekto toto ochorenie a ako ste sa liečili? Je to zákerná choroba a každý deň mi pripraví nemilé prekvapenie,napr.mi na dva dni ochrnula časť tváre...poradte,dakujem.

počet zobrazení: 4 909
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off mibe74, 9.12.2011 o 20:36

nemam a ani som nemal ziadne bolesti a zavraty-okrem tofo cerveneho flaku doteraz ziadne problemy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 9.12.2011 o 20:15

Mibe a máš aj teraz nejaké bolesti,závrate...ako napísal hekler tebe to začali liečiť v skorom štádiu. Ja mám skúsenosť,že ked som prišla ku kardiol.s arytmiou,pozrel sa na mňa a povedal,že ja v mojom veku ešte probl.nemôžem mať?! Ale stalo sa... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 9.12.2011 o 16:09

Boreliozu mam este teraz nedoliecenu. V lete na polovacke sa mi dostal pod lave koleno kliest. Ked som prisiel domov, samozrejme som ho nasiel a vybral celeho. Bol na mne asi 3 hodiny. Potom sa mi spravil cerveny flak asi 10x10 cm. Isiel som na odporucanie mojej lekarky na koznu ambulanciu. Prvych 10 dni za sebou som chodil na penicilinove injekcie a posledna jedenasta bola Pendepon. Tak som dostal este 5 injekcii pendeponu a chodil som pichat kazde 2 tyzdne jednu. Potom mi zobrali krv na rozbor a momentalne sa uz druhy tyzden doliecujem antibiotikami Doxyhexal. Kazdy den, kazde 12 hodin jednu tabletku po jedle. Mam ich brat 20 dni a potom znova na krv. Hodnoty maju byt pod 20. Ked mi na zaciatku zobrali krv, mal som hodnouy 45, po injekciach 37. Lekarka povedala, ze to klesa postupne. Momentalne beriem Doxyhexal antibiotika. Este musim dobrat 10 dni. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 9.12.2011 o 15:36

Veľmi si cením Vaše názory a skúsenosti a rady. Práve kôli lekárom som asi v tak hroznom stave. Tu už vôľa nestačí a myslím,že kôli čiastk.a nesyst.postupom lek.som v takom stave. CHýba tu holistický pohľad na príznaky choroby a následné výkonné testy. Lekári ma liečili po súčiastkách a nie ako celk.ochor.org. Ten fľak som mala asi pred 4rokmi a prekonala kruté bolesti kľbov a operáciu kolena. Len sa to potláčalo protizápal.liekmi.teraz to napadlo nerv.systém. je to aj varovanie pre ost.,nech si nedajú nahovoriť,že to nič nie je a vybavia vás obstrekom kolena. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 9.12.2011 o 15:17

Tiež som mal ten fľak a pomohlo mi 6 tabletiek, predpísaných lekárom. Ale či ten fľak bol od kliešťov, je veľmi nepravdepodobné, pretože som jednak nijakého nenašiel a jednak - koľko kliešťov som ja na sebe mal, musel by som byť celý život červený. Lekárovi som pravdivo odpovedal, že ma niečo uštiplo. Ale či to bol kliešť, s určitosťou to povedať nemožno. Raz ma "uštipla" taká drobulinká muška, keď som pracoval na záhradke. Tie lietajú tak podvečer. Tiež mi sčervenalo okolie vpichu, ale ako som sa z toho dostal, neviem. Chcem tým len povedať, že to nemusí byť od kliešťov, ak sčervená koža. Ja tých kliešťov naozaj prinesiem takmer každý deň a nemusím ani do lesa. Ale nepanikárim. Vaše problémy súvisia zrejme aj s inými problémami, ale ako uvádzajú kolegovia - návšteva lekára nie ja na škodu. Prajem skoré uzdravenie! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 9.12.2011 o 15:17

žiaľ toto ochorenie je liečiteľné zatial len v začiatku silnými antibiotikami, zistené 2 štádium je už neliečitelné, buď sa s nim tvoj organizmus vysporiada a ochorenie prekonáš a budeš mať už protilátky do smrti bez následkov, alebo sa choroba začne prejavovať tak ako si napísal ale už budú liečené len následné ochorenia. hlavu hore, nie je to až také zlé ako sa píše a hovoria lekari naháňajúci si klientov pre platby zo zdrav. poisťovní, poznám hodne ľudí ktorí chorobu prekonali alebo sú chorí, sú oblasti kde to má skoro každý druhý lesný robotník alebo horár liečení roky chybne na bolesti v krížoch, neprepadaj panike a riaď sa radou lekára nie internetom, želám veľa zdravia... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 9.12.2011 o 14:30

Aj ja som mala ten fľak ale už dávnejšie a ked mi stále opúchalo koleno,liečil to len ortopéd po svojej línii a ked haprovalo srdce,zas len kardiolog...teraz sa pridali neurol.probl.trpnutie a brnenie tela a musím ísť k neurol. Od rána hľadám na nete info a teraz som sa dopátrala k Mudr.Durovskej Judite,kt.sa zaoberá liečbou všetkých štádii borel.a koinfekcií. Ale zaujíma ma aj prípadná alternatívna liečba. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lycan, 9.12.2011 o 13:07

ahoj.kamoš sa s chorobou už stretol.okolo rany mu začala podozrivo červenať koža a rozrástlo sa to až do priemeru 15 cm.od nainfikovania prešiel asi mesiac.riešilo sa to lekárom,odobratie vzorky krvi,nejaké injekcie a pol roka možno aj viac bral nejaké antibiotiká.popri tom pravidelne počas liečbi kontrolovali krv.bolesti klbov,svalov a pod.nemal.tak skoré uzdravenie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off veverica61, 9.12.2011 o 12:44

Dakujem goret za povzbudenie a zigi9 táto choroba je spätá s poľovníctvom a rybárstvom a vš.ľudmi,čo sú v kontakte s prírodou. Býva často neodhalená a podceňovaná. Keby mi boli pomohli lekári,asi by som nepátrala dalej. Nepodceňuj informovanosť a to ani prostr.internetu. Ludia,kt.tým trpia,vedia druhým poradiť,al.sa vyvarovať chýb pri liečbe. CHlapi všeobecne podceňujú choroby až do trval.následkov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 9.12.2011 o 10:28

Kedže ide o bakteriálne ochorenie, lieči sa antibiotikami. Ak sa ti podpíše na kĺboch, na vozíček to nebýva. Hlavu hore, úsmev prosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 9.12.2011 o 9:57

Od toho máš svého lékaře, tak nevím proč se zpovídáš tady. Čím více tě to bude žrát a zjišťovat podrobnosti o chorobě na internetu, tím slabší budeš mít psychiku. Už tak je jasné, že na tom nejsi dobře. Přeju brzké uzdravení a hlavně spolupráci s lékařem, tady jsi ale na lovuzdar! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM