Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

"Laserový nastreľovač" - diskusia

autor: on azar
pridané: 27.11.2011 14:25

Prosím o informáciu, aké máte skúsenosti s "laserovým nastreľovačom" dovážaným a predávaným firmou IBO. Ja nič moc. Chýba návod v slovenčine. Po vybalení nefungoval, bolo potrebné upraviť "bužírku" v ktorej boli baterky. Amatérske prevedenie za cenu 49 €. Dík.

počet zobrazení: 7 515
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off agbar, 15.6.2013 o 17:56

Po doklikani kriza na stred podla pohladu do hlavne upnutej zbrane v stojane rana- upnutie zbrane znova zamierenej krizom na tred - doklikanie kriza na prvu ranu - kontrolny vystrel a je to. S nastavenim zbrane cez laser od predajcu mam zle skusenosti, netrafili sme A4 na 50 m a ja blb som si to na zaciatku cez hlaven neskontroloval. Keby som im veril, tak na overenie nastavenia po pade, udere a pod. by to mohlo byt. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off spito270, 18.1.2012 o 19:58

vidim Edu, ze na to ideme rovnakym sposobom. Tiez sa pri umiestneni zasahu na 50 metrovu vzdialenost riadim tabulkou. Len si treba dat pozor na vysku montaze... ,,vzdialenost osi puskohladu od osi hlavne´´ to klikanie sa naozaj nezhoduje s realitou, preto si to este vzdy overim, ako som pisal ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 19:52

To klikanie sa často nezhoduje s realitou . Ja nastrelujem guľovnicu na 50 m respektíve terč si dávam na 50 m osnovu si podľa balistiky nadstavujem na ONV .Tiež sa mi podarí podľa hlavne dostať do 20cm . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 18.1.2012 o 19:45

no ano, samozrejme to ma nieco do seba to prekontrolovanie nastrelu. Mozno mam dar od boha, neviem.., ale ja nastrelujem zbrane iba tymto sposobom a zatial sa mi vzdy podarilo najst prve dva zasahy do 10 cm od stredu. Pod krytkami korekcnych skrutiek puskohladu uz je udaj, podla ktoreho vypocitam potrebny pocet klikov, overim to vystrelom, ak treba tak este doladim, hodim do vrecka 5 prazdnych nabojnic, zaplatim spravcovi strelnice a hurááá do hory :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 19:27

spito270 ťažko povedať či je lepšie cestovať na strelnicu a tam prevázať tú činnosť cez hlaveň sa pozerať a búchať do terča náboje po 4 eurá napríklad . Nie je to také jednoduché ako sa to zdá . Prekontrolovať si zbraň v pohodlí a kedykoľvek má niečo do seba . Bushnell Bore Sighter Profesional je celkom slušná vecička stojí zhruba ako dve krabičky RWS EVO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 18.1.2012 o 18:57

kto ma toho viac aj v hlave a nielen v penazenke, tak vyberie zaver, namieri to po hlavni na hocico co vonku zbada a na to iste miesto naklika aj krizik puskohladu. potom uz len doladit nastrelovanim, tak ako to treba spravit aj po pouziti ,,laseroveho nastrelovaca´´ Jedinu vyhodu tohto zariadenia vidim iba v tom, ze si clovek rychlo a jednoducho moze skontrolovat spravnost nastrelenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.1.2012 o 13:33

azar mal si si kúpiť niečo lepšie napríklad Bushnell Bore Sighter Profesional . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM