Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

kotenie v zime - diskusia

autor: off exc125
pridané: 2.11.2011 12:21

Zdravím aké máte skúsenosti s kotením feny v zime ? máte ju vonku alebo dnu ? stačí zateplená búda ?

počet zobrazení: 4 251
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off vlcindol, 10.11.2011 o 13:33

ahojte, ja som z Oravy byvaju tu dost vysoke mrazy, tak pokial sa sučka kotila v zime, vzdy som ju mal v teple kotolne cca 15°C. Ak mas budu super zateplenu, nech poradia ostani, co maju s tym skusenosti. Mne sa kotila suka vzdy pod dozorom, nie doslova, ze som bol stale pri nej ale kazdych 10-20 min. som ju skontroloval, ci nie su problemy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 4.11.2011 o 12:18

malo rozmliazenú hrut asistoval som pri ciaaráku .vydel som to na vlastné oči . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 4.11.2011 o 12:17

skôr sa udusilo ako rozmliaždilo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 4.11.2011 o 12:14

me sa to stalo u nem.boxera dáko sa zaseklo a kontrakciami ho rozmliazdila 4 vysli ok a dalšie 4 cisarákom a jedno uhynulo,. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 4.11.2011 o 8:44

Ta k to nevím, ale vetovi jsem věřil a všechno dobře dopadlo. Ani nevím jestli může mít fena tak silné kontrakce že by štěně zabily. Myslím si že ne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 3.11.2011 o 13:00

to jo moze to fene aj uškodit bude mat silné kontrakcie a husto za sebou a maternica moze stena zabit tlakom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 3.11.2011 o 12:27

Jo oxitosinu do sebe moje fena dostala dost a dost. Dával jsem jí i kafe, hroznový cukr, vozil jí v autě v terénech. Už jsme se rozhodoval i nad císařským řezem, ale kamarád dobrý vet mi to rozmluvil. Veterináři jsou jako opraváři aut, někdy má každý jiný názor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 3.11.2011 o 9:32

moje feny rodia tak 2-3 hodinky vterinár mi dáva inekciu čo uríchli porod je to super suka sa tak nevyčerpá a má viacej energie na ostatné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 2.11.2011 o 17:34

urobili sme to nakoniec tak že buda je vyhrievana 40 wat. žiarovkou momentálne je vnutri 13 stupnou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 2.11.2011 o 15:49

Zatím jsem štěňata v zimě neodchoval, ale i když fena rodila v létě tak rodila doma. Myslím že v první řadě jde chovateli vždy o fenu. Kdyby bylo něco v nepořádku tak máme fenu pod dozorem. Moje fena rodila první vrch 26 hodin a druhý 22. Mít jí někde v kotci v boudě a bez dozoru tak dneska už možná není. Příroda je sice mocná čarodějka, ale mě jde opravdu hlavně o fenu.Jinak pod štěnda dáváme taky elektrickou dečku. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.11.2011 o 15:05

áno, prievan vadí psom oveľa viac ako zima, aj dospelým ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 2.11.2011 o 14:42

foxmen, ja som tiez elektrotechnik, ale neviem o com rozpravas :) myslim v dobrom...len som vam posunul kamaratov sposob. ale elektroniku tu rozoberat radsej nebudeme :) ten moj znamy takto odchoval zopar vrhov (slovensky kopov), a ziadnemu psovi sa nic nestalo. alebo, ako pisal goret, este lepsi sposob infraziaricom. kazdopadne, dobre zateplena buda musi stacit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 2.11.2011 o 14:28

Osobne som za prirodzený odchov vonku v dobre zateplenej búde s predsienkou, kde je ťažký záves aj na hlavnom vchode aj na vchode do kotiarne. Samozrejme, že veľa záleží aj od plemena. Napr. u kaluzkinej vyžly, alebo u farbiara by som to asi neriskol. Ja chovám kopovy a napr. v roku 2005 sa mojej sučke narodili šteniatka 30. decembra a úspešne som ich odchoval vonku, pričom ten rok boli na prelome rokov nočné mrazy -21 až -24 stupňov, v búde ošetrenej hore popísaným spôsobom. Ešte dodám, že búda bola navyše chránená aj dreveným plášťom psiarne, kde sú búdy umiestnené. Šteniatka boli zdravé, na omak tvrdé ako skala. Jedno z nich sa neskôr stalo klubovým víťazom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.11.2011 o 14:25

tip: kto rozmýšľa nad štencami, mal by si prečítať "Chov psů" od Zdeňka Procházku odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.11.2011 o 14:21

tak to bez debat.........to je jasná věc....to se musí hlídat ve dne v noci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.11.2011 o 14:16

problém môže byť, ak sa šteňa sprieči v pôrodných cestách, preto nech sa radšej kotia pod dozorom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.11.2011 o 14:12

nevím ,prostě si jen myslím a mám to vyzkoušené ,že pokud máš boudu dobrou ,zateplenou z dobrou a suchou podestýlkou tak nemusíš mít strach ,fenka si štěńátka porovná a vždy se všichni navzájem zahřejou....nehledal bych v tom zbytečné problémy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.11.2011 o 13:55

ak prikurovať, tak je lepšie riešiť ohrievanie šteniat nie odspodu, ale zhora infražiaričom podobne ako v hydinárňach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.11.2011 o 13:52

takto nedělej!!!.....jsem elektrotechnik vím o čem mluvím.v oklí tohoto odporového drátu se při provozu(zapnutí)....tvoří elektromagnetické polek teré nemá blahodárné účinky na vše živé co se v okolí zdržuje v pokročilejším věku by mohli mít pejsci problémi......je to jako kdyby si ležel u rengenového zařízení celí den......nejlepší je bouda plná slámy a listí (suchého) z vlašského ořechu. toto listí má antibakteriální účinky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 2.11.2011 o 13:42

jeden moj znamy to riesil elektrickym odporovym kobercom umiestnenym pod budou, ktora mala predsien. papka to trosku elektriny, ale zas nieje bordel v kotolni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 2.11.2011 o 12:45

hej.....stačí.....není v tom žádný problém.mám bassety a z toho dva psy a jednu fenu....fena mě vrhla před dvěma lety 8 štěńat v decemberi nebyl s tím žádný problém,měl jsem ze začátku strach a přemýšlel jsem nad tím že je vemu domů....ale nakonec sem je nechal venku a vše bylo o.k. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaluzka, 2.11.2011 o 12:42

myslim, ze je lepsie, ak je fenecka vo vnutri... nemusi byt zrovna v obyvacke, ale proste v dome, kde mate vsetko pod dozorom a nehrozi podchladenie steniatok ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov