Heming hunting
dnes je pondelok,  6. máj 2024,  meniny má Hermína,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:21,  dnes západ slnka: 19:04
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Voľba puškohľadu - diskusia

autor: off martin1530
pridané: 27.10.2011 11:09

Zdravím vie my niekto poradiť aký puškohľad mam kupiť myslím tým voľba medzi variabilom a pevným zvedšením dakujem za radu

počet zobrazení: 4 675
počet hlasov: 1
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Gargano, 21.2.2012 o 20:46

Pepes33 - Aké meopty mali tvoji kamarati na ktorých im ušiel dusík???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 4.2.2012 o 10:41

Ja mám Nikon Monarch E 2,5-10x50 červený bod. Mám ho už 3 roky, mal som ho najprv na guľobroku 7x65R, potom na guľovnici 30-06, (tie som predal) a teraz ho mám na Tikke kalibri 308W. Nemôžem naň povedať ani pol krivého slova, maximálne som s ním spokojný. Vtedy keď som ho kupoval, tak som sa rozhodoval nad Meoptou, Nikonom, a Docteurom. Meopta má naprd mechaniku, ale vynikajúce sklá, chalani si ich pokúpili, a v priebehu 2-3 rokov im ušiel dusík, zarosovali sa im a podobne, zbavili sa ich , a šli do Docteura. Na Nikon je dobrý predajca pán Ragač, obchod má na Prístavnej ulici v BA. Pred tromi rokmi ma vyšiel presne 804 euro. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 4.2.2012 o 10:05

čo povieťe na Zeiss Conquest 3-9x40mm s osnovou Z - Plex ?? cez leto bych ho chcel kúpiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 3006sprg, 4.2.2012 o 9:46

jasne ze ste zanevreli na variabil, ked pouzivate to najhorsie co na trhu existuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 4.2.2012 o 0:17

LovecFranz máš pravdu poznám pár ľudí čo majú podobný problém a zanevreli na variab. potom daj vedieť ako si sa rozhodol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off LovecFranz, 3.11.2011 o 11:11

Tiež rozmýšľam nad meopta 7X50 bez bodky,už mam nejaký odpudivý pocit na puškohľady ktoré sú moc prešpekulované a majú veľa funkcii (napr. variabil 1,5-12X, červený bod atď.)čím viac funkcií na tomto puškohľade tým väčšia šanca, že ti niečo odíde. Teraz nemyslím puškohľady za 1000 éčka! ale strednú a nižšiu triedu. Ja mam na 308čke ODEON 3-12X 56E (presvedčil ma predajca) a ľutujem! Ak si to nastavujem z väčšieho čisla na trojku trhne vo vnútri krížom a tak to je aj keď idem ku dvanástke zas ho trhne na opacný smer, posun je asi milimeter. Mam ho tri roky vystrelených zhruba 60 nabojov (z toho dost na nastrelenie, kríž sa nepohybuje pravidelne pri korekcii) Takže asi taký postreh. Ak budem kupovat tak jednoduche a dobre, Dúfam, ze ma Meopta 7X50 nesklame. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pandur1, 1.11.2011 o 19:50

ak uvažuješ nad pevným zväčšením a nad 56stkou tak Ti odporúčam došetriť 166 eur a kúpiť toto odkaz, určite budeš spokojnejší viac ako s meoptou. Výhoda oproti meopte je cólový tubus a ostrejší obraz. Ja ho mám v 42jke a som veľmi spokojný. A vôbec nepozeraj na to že je to skladané v Maďarsku, kvalita je rovnaká ako keď to robia nemci. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pepes33, 1.11.2011 o 18:47

Tak čo sa týka montáže, treba zvoliť čo najnižšiu, o takých veciach ako je podhľad ani neuvažuj, je to sprostosť, nevyužiješ ju, a keď aj, tak toho diviaka v tom podhľade aj tak nenájdeš. Ak to chceš taký univerzál, tak by som volil nejaký variabil 1,5-6x. Nevieš či na spoločných chodíš do pohonu, alebo na štand - ja osobne aj pri hosťovskej poľovačke uprednostňujem pohon. Doma mám na guľovnici Nikon 2,5-10x50 s osvetleným bodom, ak idem na spoločnú poľovačku na diviakov, tak puškohlad ide samozrejme dolu z flinty - mám weavrovú lištu a rýchloupínacie krúžky, tak to je minútková záležitosť. Ale ak puškohľad, tak s osvetleným bodom, oceníš to na snehu, keď sa ti čierny kríž stratí na čiernom tele diviaka, a červená bodka ti pekne ukáže stred kríža a zámerný bod. Je to ale len môj názor, 100 ľudí, 100 chutí. Lovu zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 1.11.2011 o 18:06

ak chces aj na spolocne polovacky, radsej variabil. ale ak si pevne rozhodnuty pre pevne zväcsenie, pouzi montaz s podhladom. so 7x zväcsenim toho na spolocnej vela nenamutis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin1530, 1.11.2011 o 17:46

chcem meoptu zhruba cenovej kategorie 500 eur poľujem v Hlohovci poľný revír a mám vytipovaní meostar R1 7x50 alebo56 bez red bodky alebo artemis 2100 7x50 kríž hľadám jedine č.1 ale neviem či to takéto budú vhodné do hôr na spoločnú poľovku na diviakov či vtom nebudem vidieť iba čierný obraz keď sa tam strieľa na blízko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FOXMEN, 27.10.2011 o 12:16

"to pepies".......správné a podstatné doplńující otázky! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pepies, 27.10.2011 o 11:31

Martin hod aspoň nejaké info kde poľuješ na aké vzdialenosti chceš strieľať či má mat puškohlad červený bod a hlavne koľko máš peňazí na puškohľad a montáž... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 27.10.2011 o 11:16

a aký máš vytipovaný ?? alebo medzi akými konkrétnymi sa rozhoduješ ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM