Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Strhávanie trofejovej zveri Vlkom dravým - diskusia

autor: off fredy579
pridané: 26.10.2011 22:28

Aký máte na to názor

počet zobrazení: 34 275
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 244 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off lubenko, 9.11.2016 o 18:48

no pan hohenlohe alias jéger ,našli sme aj ine znaky,ale nemusim to rozpisovat,reagoval som len na to čo zostane po hodovaní vlkou,ale to tebe tažko vysvetlovat,tažko by si to pochopil,i ked maš v profile že maš rozum,ale to by si zas nepotreboval silné ruky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 9.11.2016 o 6:51

Lubenko A potom ako vieš že to bol srnec ak si nič nenašiel? :-D rozprávky na dobrú noc ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Brut, 8.11.2016 o 20:22

dusanbe, 14.6.2013 o 12:23 -Mnoho prípadov sa na verejnosť nedostalo,ľudia sa báli,nečudujme sa im)-kedy vlk napadol človeka alebo nanho zautočil?že som o tom nepočul.Mal som tu čest sa stretnut z vlčicou na 20 metrov a nič nenaznačovalo že ma chce zjest a nedaleko mala aj mlade.Chvílu ma pozorovala a potom ušla. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 6.11.2016 o 19:44

minulý rok strhli vlci srnca,bolo to nad ranom,ked som tam prišiel,našiel som len velké flaky farby a kusok z bachora odhadol som že tam mohli byt tak pol hodky predomou,zo srnca som nenašiel ani len parôžky,pravdepodobne bol to ročný srnček,len ten kusok bachora ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 6.11.2016 o 17:32

Ty prilezitostne neobhryzas mensie kosti,klby, chrupavky, nejes spik? Ak nie, tak to je chyba, ba povedal by som velka chyba a v tomto ohlade je vlk mudrejsi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off valo7319, 6.11.2016 o 11:54

Chcem sa spytat ze ked su uz iba zvysky ci vlk by aj kosti zozral alebo len maso? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on WolfHunter, 18.6.2013 o 20:11

jirik 100bodov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jirik, 18.6.2013 o 18:20

Zdravím, ještě zapomněli uvést že kromě vlků a medvěda hnědého je také v Madarsku,Polsku a Česku celoročně zakázaný odstřel medvěda ledního a jiných druhů se tam nevyskytujících.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off samo7227, 18.6.2013 o 9:44

Vlk si sadne, pozerá a načúva ako pes...odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 15.6.2013 o 13:40

Lubenko, dolina zrejme v 37 rokoch prisiel na to, že treba začať najskôr od seba :-o)) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 14.6.2013 o 21:35

dolina,to čo si tu napisal za tendenčnu blbost uplne od veci,dobre rob si poriadok mezi polovnikmi ,ale nedavaj to do suvislosti s premnoženim medveda a vlka,presne taketo žvasty potrebuju ochranari,skus si prist pozriet medvediu ruju,pred 20timi rokmi sme tu dole v podhori o medveda ani nezakopli teraz počas ich ruje je ich v teritoriu dvoch chotarou 22 a su našimi fotografmi dobre zmapovaný a vahovo od 120 do 350 kg, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dolina, 14.6.2013 o 13:40

Tragedia vlka je v tom ,ze nezerie spenat!!! Najvacsie skody na pol. zveri nepacha medved,alebo vlk,ale pazravci ,ktori nevedia kedy je dost!A mame ich bohuzial medzi nami polovnikmi velmi vela,ci uz je to radovy clen ,alebo clen vyboru....Skor by som sa zameral na tuto skodnu,az potom na vlka,medveda... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 14.6.2013 o 12:23

Vlk je šelma a každá šelma si bráni svoje teritórium,ak sa šelma premnoží automaticky sa teritórium zúži.Tu nastáva ten problém keď každá šelma začne pudom sebazáchovy navštevovať salaše a ľudské obydlia.Lukáč s Balážom nepodali presnú štatistiku o napadnutí alebo ohrození človeka,lebo o všetkých útokoch nevedia.(Mnoho prípadov sa na verejnosť nedostalo,ľudia sa báli,nečudujme sa im).Naši ochranári sa neriadia vlastným rozumom, sú manipulovaný z vonku,bezpečnosť občanov majú na háku.Vlk s medveďom sú u nás pre množení čo vie každý normálny človek ktorí to aspoň trocha pozoruje.Dá sa to vyriešiť rozumným regulačným odstrelom,ale to by sa nesmeli občanom podávať skreslené informácie,že vlk sedí na zadku a pozerá sa (na koho asi)... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off goret, 14.6.2013 o 11:02

všimnite si: Detaily výhrad Komisie ministerstvo životného prostredia nezverejnilo, odvolalo sa na nariadenie europarlamentu. „Stav populácie vlka je priaznivý s mierne stúpajúcou tendenciou,“ tvrdí slovenská strana. „Ministerstvo preskúma pripomienky Komisie, overí skutočný stav veci a vypracuje odborné stanovisko,“ povedal jeho hovorca Maroš Stano. Tzn. má to na starosti Ministerstvo životného prostredia a keci Lukáčovcov sú tam len na spestrenie mediálnej atraktivity. Riešiť cez médiá problémy súvisiace s vlkom a jeho lovom by bolo zbytočné mrhanie času, energie i peňazí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 14.6.2013 o 9:25

zaujímavé, že vždy majú médiá na podobné reportáže a články nespočetné množstvo reakcií ochranárov, so všetkých združení a spolkov, no vyjadrenie, či reakcia zo strany poľovníkov nič... Nemám v nič proti ochranárom, len každý extrém je podľa mňa zlý a diskusia medzi ochranármi a poľovníkmi bud nie je a ak je tak nie je konštruktívna a zvrhne do vzájomného obviňovania a hádzania si navzájom horúceho zemiaka ako to možno najlepšie v poltike... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo7227, 14.6.2013 o 8:54

„Vlk si sadne, pozerá a načúva ako pes. Nemá dôvod človeka napadnúť. Jeho potravou sú jelene a diviaky.“ Čítajte viac: odkaz ...to sú perly... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro1, 19.5.2013 o 18:42

vlk treba v hore ale len malo bo vlk prehryzne hrdlo vela zvieratam aj ked neni hladny ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off robos, 18.5.2013 o 15:52

páni a dámy tie bludy o nejedlosti starej zvery by som dal do pozoru s takou vecou, že naši lovci delikaties, vlci, ked im nič iné neostáva, navštevujú smetiská /kde sa občas povadia s medvedmi/ čo je bežné v amerike a možno i u nás ale v amerike majú jedlejšie smeti a v zime si schrupnú i na mesačnej zdochline, hoc je to len delikátna koža ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bakchus, 16.5.2013 o 21:25

Ja pisem ze mas pravdu... tak aky rozdielny nazor? Nepochopim na tej vete preco pises o reviroch Slovenska. Napis "v nasej oblasti" a nema to chybu. A chovnost a kondicia jelena nie je to iste. Trosticku mimo temy: na prehliadke zhodov u nas bola vystavena rada parov z jedneho jelena z troch rokov dozadu. 1-vyradovy osmorak, 2 desattorak, 3 chovny nepr. strnastorak. Takze ja som nie stotozneny s kriteriamy chovnosti a teda sa nebudem "ohanat"... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 15.5.2013 o 17:56

bakchus, čo je nepochopiteľné na vete: Táto zima spravila v revíroch Slovenska prirodzenú selekciu. U vás nevyselektovala pár kusov? Či to len u nás? Nikde inde? Dúfam že sa tu nezačneš oháňať chovnými jeleňmi ktoré u vás padli....a ja som Ťa ako urazil? Ale nechajme to tak, máme rozdielny pohľad na vec ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 14.5.2013 o 21:47

Jeger, zasa dake zbytocne urazky? Pises "v reviroch Slovenska" alebo sa mi to zda? az potom pises o oblasti kde polujes a o tom nepochybujem ze mas pravdu. Urazil som ta niecim? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 14.5.2013 o 8:08

Ja som sa vyjadril v rámci mojej oblasti OK a keď nevieš čítať tak to je tvoj problém ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bakchus, 14.5.2013 o 6:05

Jeger, Ty si pochodil tuto jar cele Slovensko? Co najdes na stranke LZ to nie je vzdy cela pravda. Ak je tato tema o vlkoch tak tuto zimu na mojom useku (len cast reviru) nemoze byt ani reci o selekcii. Selekcia by bola keby strhli najslabsi kus, zozrali ho a az potom sli za dalsim. Bohuzial nebolo to tak... Samozrejme sa nestalo nic strasne. Zit musia aj vlky aj medvede ktore dorazia co ostalo. Ja neviem ako to bolo tuto zimu u Vas a ani ta teda o tom nebudem presviecat a Ty tu nedavaj celoslovenske zavery lebo si to precitaju lahko ovplivnitelni ludia a beru to potom za pravdu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jeger, 13.5.2013 o 12:06

Táto zima spravila v revíroch Slovenska prirodzenú selekciu a nevidím v tom nič strašné. V rámci oblasti kde poľujem bol úhyn dosť vysoký, ale keďže posledné roky boli stavy zveri na vysokej úrovni tak plán lovu jelenej a diviačej zveri netreba upravovať, stačí sa držať doterajších zásad. So srnčou je to horšie, čo sme patrične zohľadnili pri plánovaní... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 13.5.2013 o 11:51

mbratko a upravili ste podla toho aj plán lovu na túto sezónu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mbartko41, 13.5.2013 o 11:39

Táto zima bola krutá. Našlo sa mnoho uhynutej zveri, bola to srnčia aj jelenia. Niektoré boli načaté už zverou a niektoré sa museli dostreľovať. Mali poškodené a vyhryzené zadné behy. V PZ Veľká Dolina bol najväčší uhyn za posledné roky. Uhyn bol až 46 percent plánovaného odstrelu.Niektoré nájdene máme zdokumentované.Dúfam, že to nebude až taký zásah do stavu zveri v PZ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.1.2012 o 18:40

Akurát sa utieram klozetovým papierom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.1.2012 o 18:36

............................................................................................................................................................................................................................................................................................................. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 12.1.2012 o 18:15

axon, dnes o 12:26. "Stopinko, toho chorého jedinca netreba bojkotovať, treba ho nakopať do prdele, a to poriadne..". KC. axon, do prdele môžeš nakopať vlastného otca, aby si bol na rovnakej "kultúrnej" úrovni s Luníkom IX. Chcem tým napísať, že takto sa problémy neriešia ani tam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 12.1.2012 o 15:51

axon presne tak,, ja to mám tieš z knižky od ing.Igora Mráza . 11 diel Horár Sever , samozrejme že on o tom nevie lebo sa to nevysielalo na estonskej kamere a dokonca ani na animal planet........ suhlasím Stopinko treba to tu takto zamoriť alebo ho nakopať ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 12.1.2012 o 14:46

Akurát pozerám presný význam slova NEMOHÚCI, NEMOHÚCNOSŤ............................................................................................................................................................................................................................... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 12.1.2012 o 14:38

Chlapi , admin nic neurobi pokial my nezasereme vsetky temy ako to robi OV . Potom sa zbada , mozno. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaroslav103, 12.1.2012 o 13:02

toho bytoveho odbornika treba jednoducho vylucit z diskusie adminom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 12.1.2012 o 12:26

Stopinko, toho chorého jedinca netreba bojkotovať, treba ho nakopať do prdele, a to poriadne............................. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off axon, 12.1.2012 o 12:25

Flatretriver dnes o 11:26. Presne toto písal Ing.Mráz v periodiku Hubertlov niekedy okolo roku 2001 - 2002. Samozrejme náš "prudko inteligentný odborník" na všetko Jožko neverí ani tomuto dôkazu o love dospelých jeleňov vlkmi, tak ako neverí nijakému dôkazu, ktorý mu bol predložený ako opak jeho zvrátených tvrdení ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off FLATretriver, 12.1.2012 o 11:26

takže ešte jeden príspevok ked si myslí OV že vlci nelovia dospele a staré kusy vysokej Lesná správa Bieli Váh - zo zápiskov správcu a lesníkov.V pribehu dvoch dní zadrhli vlci nepravidelného osemnástoráka . 204 bodov. nepravidelného štrnástoráka vyše 188 bodov, obojstranne korunovaného dvanástoráka , 185 bodov. Kritické obdobie pre jelene s veľkými parohmi býva v polovici. leta ked majú parohy ešte v lyku. Silný jeleň zvykne byť dosť sebavedomý a postaví sa svorke nemá však šancu ,lesom však utekať nemôžu aby si nezranili citlivé pánty , a na voľnom priestranstve ich vlic tak či tak uštvú. Takto neslávne skončili kapitálne jelene. Udialo sa to 19-6.2001 V Nižnom Chmelienci .14 ročného osmoráka dokatovali vlci v Malužinej.4.7.2001 . Ďalšieho kapitálneho jelena vo veku 12 rokov strhli vlci v noci 18.na 19.6.2001 pri maštaliach v Salatíne na Lesnej správe Ľubochňa.. Bez Komentára selekcia na ruby . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 12.1.2012 o 9:55

bojkotujem príspevky chorého jedinca tým, že nereagujem----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 12.1.2012 o 9:53

Prípady zo zajatia nemožno brať do úvahy z iných oblastí - rýchlo sa tam stárne, genofond sa devastuje, náchylnosť na choroby je tam vyššia,... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 244 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov (Egon Gočár) 2.diel
Poľovníctvo TEREM