Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ako na plchov? - diskusia

autor: off Ondrik
pridané: 21.10.2011 13:55

Do poľovníckej chaty sa nasťahoval plch. Keby len jeden to by sa dalo akceptovať:) ale je ich viac ako dosť. Existuje nejaký spôsob ako sa ich zbaviť? Nejaké osvedčené odpudzovače? Poradte ako na nich.

počet zobrazení: 35 055
počet hlasov: 2
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off citulik, 8.10.2018 o 8:33

Nezabúdajte páni poĺovníci, že plch je chránený živočích.Kántrenie je neprípustné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off omik113, 26.8.2017 o 21:47

Kašli na vedro s vodou a elektronické plasice,daj tam klasicku pascu na potkany a slaninu zaručená prameň 100% istota ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vladenko, 22.10.2011 o 18:31

Tak tu je zaručený recept: do vedra naliať vodu, tak 10-12 cm, rozkrájať jabĺčko na kocky a nahádzať do vody, potom už len urobiť rampičku z dosky alebo nejakej latky, na okraj vedra, plch sa snaží jablko dočiahnuť, tá vzdialenosť od hladiny po okraj musí byť taká, aby nedočiahol z tej laty. Po každom snažení skončí časom vo vedre, účinné aj na myši, pri poslednej akcii na chalupe, jeden plch a tri lesné myši do rána. Treba to pravidelne kontrolovať, lebo som počul už aj o niekoľkých desiatkách myší vo vedre a v lete nemusí byť zápach príjemný. Tá rampička z dosky je najlepšia vo vodorovnej polohe, nie od podlahy smerom hore a do vnútra nech pretŕča len pár cm. Tak príjemný lov... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper100, 22.10.2011 o 18:00

A čo elektronické plašiče, nikto ste to neskúšali??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 22.10.2011 o 12:46

Mne pač tvoj prispevka ide ako z mars človek polovnik 200 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jaruj88, 21.10.2011 o 17:14

maly sme na chate plchy aspon 15 som videl naraz všade boly tak davaly sme pasce lepidlo nič nepomohlo z ničoho nič tie plchy zmysli asi po 3 dnoch ked niekdo pustil k chate 3 mačky tak problem z plchmi sa stratil je ich teraz 5 pekný kocur a 4 mačky žily na spodnej stodole tak osviečený recept je dať tam mačky mačka okolo chaty nepusti plcha dnu .. a bolo po probleme alebo stači dať amčku an celu noc dnu. ale najlepšie ju mať potom von sem tam ju prikrmiť aby si zvykla ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 357AS, 21.10.2011 o 15:54

v chate pomôže najstarši a najosvedčenejší recept,dobrá mačka-kocúr,aj ked ich nepožerie necháva svoj pach a aplch sa stiahne,inak pred zotmením navnadit granulami a zapolovat vzduchovkou,odpudzovače sú zbytočne vyhodené peniaze,ja som ho na posede prestrekol feferonkovím sprejom,viac sa nevrátil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tome83, 21.10.2011 o 14:51

V knihe Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov je zaujímavý návod ako sa ich zbaviť. /aspoň myslím že tam som to čítal, ak nie ospravedlňujem sa/ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off HUMMER, 21.10.2011 o 14:49

Presne tento istý problém mám aj ja v posede... nasťahovali sa mi do posedu a čokoľvek si tam nechám tak mi to zožerú alebo obžerú... aj knihu mi skoro celú zožrali..:( ja som ich trošku preriedil vlastnými rukami... spravil som si takú malú poľovačku a zoťal som 4 kusy... ale stále ich je dosť... a teraz súšam pasce na myši... uvidíme.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 21.10.2011 o 14:09

tak toto aj mna velmi zaujima. raz sme mali tiez tento problem, skusal som rozne pasce na mysi, lepidlo atd., ale bez vysledku. na platni s lepidlom po plchoch len srst ostavala, ja neviem co je to za superhlodavca, ci co to je. uz som mal chut ich vydymit a vonku na stromoch brokovnicou postielat :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov