Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Diviačie rezne. - diskusia

autor: off Igor43
pridané: 15.10.2011 11:01

Od viacerých poľovníkov ale aj na tejto stránke v receptoch som sa stretol s používaním diviačieho mäsa na prípravu rezňov aleiných, menej tepelne spracovaných pokrmov. Myslíte si, že príprava diviačieho mäsa na spôsob rezňa je z hľadiska tepelného spracovania dostatočná vzhľadom na riziko prenosu svalovca?

počet zobrazení: 7 588
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Jelsovec, 19.10.2011 o 12:27

jóži, ty si dostal, len odomňna, v iných diskusiách toľko faktov, študií a dôkazov , že si to ani nezaslúžiš. Vidím , že už zase lietaš vo svojej stratosfére nezmyselnosti a riešiš každú moju vetu, preto nebudem spamovať tému rozhovorom s tebou, ale budem okom pozorným bdieť, ako odpovieš na rysovu výzvu a dáš mu dôkaz žiadaný. Potom budeš s náležitou pompou honorovaný, pretože to bude tvoj prémiový počin v kategórii : " To čo tvrdím, viem aj dokázať " Len či moja nádej, nie je nádejou márnou.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 19.10.2011 o 11:40

Rys2, tú správu som čítal možno pred 10 rokmi. Ale tuším, že bola aj v PaR. A to by som mal mať. Pohľadám. Ale orešianku by som mohol poslať aj dnes. Jelsovec, už tu jeden písal o hlupákoch, informujúcich o výsledkoch výskumov, tak si o ňom myslím svoje. A o parazitoch? No či sú škodlivé, alebo užitočné, mi až tak žily netrhá. Podstatné a škodlivé je ich odstraňovanie z čriev - Cermixom, podávaným s hnačkovým obilím. Navyše nedostatočným, čím nie odčervujeme, ale prečervujeme zver. A nadúva bruchá. Pokiaľ by to bol iba mediálny balast, bol by som len rád. Ale dokáž ty, že realita je opačná. A heslo lovcov UFO a konšpiračných teórií Nikomu never - ak by som sa ho držal, tak som na úrovni posledného honca na poľovačke. A tomu ľadu, samozrejme, verím. Potom ho môžeš jesť aj surové v tataráku, či údenej klobáse. Mäso myslím! Ľad zabíja, to vie každý, len stále mi vŕta v hlave, prečo nepozabíjal mamuty cez doby ľadové. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 19.10.2011 o 10:23

veď to jóži, že ty sedíš pri televízore denne a masírovaný mediálnym balastom strácaš zmysel pre realitu. a potom vypisuješ o parazitoch ako o zdraviu prospešných priateľoch :DD ... čo sa týka témy - aj keď vyšetrenie na T. spiralis je u nás povinné aj pri domácich zabíjačkách a teoreticky by malo byť každé zvierat z čeľade Suidae preverené, v tomto prípade platí heslo lovcov UFO a konšpiračných teórii - Nikomu never...a tak ako je to popísané v odkaze zo SVPS, najprv mäsko na ľad, a až potom na pekáč. Trebárs aj na rezne.... rys platí tá ponuka aj pre mňa??? :DDD za orešiansku taký dôkaz vyrobím :DDD aj fotkami :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 19.10.2011 o 9:59

Joži, dokáž svoje tvrdenie v tej časti, že poľovníkom vyrezali svalovca z rúk a nôh!!! Predlož tú správu!!! Keď podáš dôkaz, okamžite Ti pošlem fľašu kvalitného destilátu - 51,5% orešianskej hruškovice!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 19.10.2011 o 9:36

rys2, no čo im asi mohli vyrezať, keď sa tu bavíme o svalovcovi, ak nie zapuzdrené larvy svalovca? Nechcem strašiť, ale naopak - aby sa nešírila davová psychóza, ako z kliešťov. Všade sa píše o zoonózach, chorobách prenosných na človeka z iných živočíchov, ako o nebezpečných až natoľko, že "môžu" spôsobiť aj smrť. Takže nestraším ja, ale autori týchto MOŽNOSTÍ. Nechcem ani celkom vyvracať ich varovania, ale aby sme si všímali tieto možností, uvádzané v masmédiách, pretože ja som nepočul o smrti človeka na svalovca, ani na zápal mozgových blán. A to sedím pred televízorom denne. Aspoň pred správami. Teda - nepanikáriť, ani úplne podceňovať. Tí chlapi to tam brali s humorom, ale či im niečo vyrezali aj z ciciny, v správe nebolo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 17.10.2011 o 21:01

este lepsie.....radsej toho zm.da maleho otravime alkoholom....(o chvilu nas zrusia- odbocujeme od temy) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on nofi, 17.10.2011 o 20:54

horarstevo, najlepsia prevencia je kazde susto diviaka zapit poriadnou palenkou a je to :-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 17.10.2011 o 20:31

nofi. Jozibaci svalovca jednoducho vyreze ziletkou...a je to! Ze na to este ten blbý lekar neprisiel :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 17.10.2011 o 20:18

nofi, dobrý článok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on nofi, 17.10.2011 o 19:10

Posielam link, za akych podmienok dojde k usmrteniu trichynely: odkaz . V mraznicke je (mala by byt) teplota cca -18 C, takze do mesiaca by mali byt aj pri hrubsom kuse masa larvy trichynely znicene. Osobne som pri priprave diviny vzdy velmi opatrny a rezne pripravene bez dusenia by som nejedol. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxajoxx, 17.10.2011 o 13:19

maso naklepane na rezne posolis pokorenis paprika cesnak vegeta gril korenie das do hl muky z jednej aj druhej strany opecies s prudka na oleji das do druheho hrnca,po opekani zalejes vodou a dusis do makka,to je starkeho recept a je to supa´+brusnice a var zemiaky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off xxajoxx, 17.10.2011 o 13:15

rezne z diviaka u mna nie,pokial neprejdu aj dusenim...ako tu niektorí píšu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Igor43, 17.10.2011 o 12:02

pre horarstevo- téma je vo voľnej diskusii nie preto, že som chcel získať recepty na diviačie rezne, ale kvôli tomu, že som chcel počuť názory ostatných, či je takéto tepelné spracovanie dostatočné, keďže som sa veľakrát s takouto prípravou rezňov stretol. Ja osobne takto diviačie mäso na spôsob rezňov nepripravujem!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 17.10.2011 o 6:48

michal, aj ked je kus vysetrený.....neznamena to, ze ho budem jest surovy.....aj ked uznavam, prispevky patria do temy ,,recepty" :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rys2, 16.10.2011 o 22:17

joži: Na chirurgii im to však nepatrným chirugickým zákrokom vyrezali z rúk a nôh... pýtam sa, čo im vyrezali z rúk a nôh? Vieš Ty vôbec, čo píšeš??? To už si mohol postrašiť ešte viac a napísať, že im vyrezali aj z ciciny :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michal89, 16.10.2011 o 21:42

jarodt aj horarstevo radia najlepsie.. ale este lepsie je dat kus vysetrit..vtedy je to bez obav... ej ci som chute dostal .D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 16.10.2011 o 17:36

Pokiaľ som ja počul, svalovca dostali poľovníci pred niekoľkými rokmi kdesi pri Rimavskej Sobote a to z klobás, ktoré boli iba údené. Čiže nie z tepelne opracovaného mäsa. Na chirurgii im to však nepatrným chirugickým zákrokom vyrezali z rúk a nôh. Bolo to v tlači. Takže žiadnu paniku, najmä ak je divina prezretá veterinármi. Ako píše Leon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 16.10.2011 o 17:24

.....do toho deca vody este skus primiesat kecup, horcicu a vegetu....až potom uvidiš :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jarodt, 16.10.2011 o 17:17

môžeš, ale vyžaduje si to špecifický postup: - narezané rezne osoliš okoreniš a posypeš dostatkom strúhanky - strúhanku zapracuješ vklepaním tlčikom do mäsa a vyklepeš na tenší rezeň, obališ v muke a nakoniec v rozklepanom vajci - osmahneš do zlatova ako klasický rezeň z oboch strán na panvici a masti - preložiš do pekáča zaleješ decom vody, alebo bujónom a rezne pečieš dokiaľ sa ti voda neodpari. Podávaš so zemiakovou kašou. . Je to lahôdka ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Leon, 16.10.2011 o 16:29

nesmí se to dělat z upytlačeného kusu pak to je v pohodě a nemusíš se bát když to děláš po tom co si zavoláš na veterinu a výsledek je negativní:-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MSmarian, 16.10.2011 o 13:37

V odborných článkoch som čítal, že divinu je nutné zohraiť mnimálne na 60 stupňov po dobu dvoch hoddín, čo v praxi znamená divinu tepelne spracovávať pri 200 stupňoch po dobu dvoch hodín. Divina má na povrchu omnho vyššiu teplotu ako vo vnútri. Ja považujem za dostatočne tepelne spracovanú divinu, po dvoch hodinách pri 200 stupňoch. Teplená úprava v podobe rezňov sa mi zdá nedostatočná. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM