Heming hunting
dnes je sobota,  27. apríl 2024,  meniny má Jaroslav,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:36,  dnes západ slnka: 18:51
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Švajčiarsky durič - diskusia

autor: off nofi
pridané: 10.10.2011 23:33

Zdravím všetkých psíčkarov. Rád by som sa opýtal na Vaše osobné skúsenosti s plemenom: Švajčiarsky durič (história plemena má siahať do Rímskej doby), prípadne jeho odnože: 1. Bernský, Jurský, Luzernský a Schwyzský durič. Je to plemeno podľa papierov popisované priam ideálne-ale takto popisujú 95% plemien! Nikdy som ich nevidel pracovať na vlastné oči. Máte niekto reálne skúsenosti s prácou tohoto plemena v revíri v našich podmienkach pri nadhánke, prípadne pri dohľadávke? Ževraj ich využívajú aj pri dohľadávaní. Ako sa správa plemeno k iným psom? Je ľahko cvičiteľné? Aké špecifiká vyžaduje výcvik? Ako vychádza plemeno s malými deťmi?

Ďakujem za rady,

Nofi

počet zobrazení: 7 448
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Karci23, 2.2.2019 o 11:49

Zdravim, plánujem krytie mojej fenky Švajčiarskeho duriča, durič s nádherným hlasom, ktorý nejde s diviakom na kontakt, vďaka citlivemu čuchu ideálny na dohladavky(moja fenka hlási aj zhasnutu zver) nikdy sa nestratia vďaka perfektnej orientácie, k iným psom nekonfliktný, ľahko cvicitelny, s malými deťmi vychádza veľmi dobre, jednoducho v lese lovec, doma maznak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durell, 3.1.2018 o 16:46

Bernska segra 4 mesiace - zatiaľ sa javí veľmi dobre , uvidíme časom aký s nej bude lovec. Švajčiarsky durič - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Stopinko, 26.2.2015 o 10:22

p. Petro chystá krytie svojej feny tak možno jar / leto budú šteňatá. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.2.2015 o 16:27

V ČR ich máš mnoho no jedince ktoré sú aj pracovné vedené tých nie je mnoho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jakubec, 22.2.2015 o 0:54

A poznate neaku chovnu stanicu na uzemi SR alebo ČR? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 21.2.2013 o 13:44

Niekolko mojich postrehov o plemene odkaz- ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 27.1.2013 o 11:36

Dryas Olaska a Polly Bencilla - planovane krytie - jar 2013. Pripadny zaujemcovia nech pisu cez sukromnu postu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sirase, 23.12.2012 o 6:57

nikdy som takeho psa na zivo nevidel,az pred tyzdnom som mal to stastie na spolocnej na diviaky spoznat tochto super psa,uplny kludas,voci inym psom neagresivny....a robota??keby nebolo jeho na vyrade je nula a v poslednom pohone s borderkou postavili criedu 30 kusov diviacej!!!ak mas moznost kupi tohto plemena,nevahaj,neolutujes. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off michmich, 22.12.2012 o 22:11

nejaka chovatelska stanica tohto plemena? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 5.12.2012 o 9:24

UZ nie su . Zakon sa zmenil . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off semo444, 4.12.2012 o 23:40

Môžem sa opýtať z švajčiarskym duri-čom poľovať nieje privysoký ma viac ako 50 cn niesu stým ťažkosti z DS ďakujem za odpoveď . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 19.11.2012 o 9:51

A musi to byt len bernsky ? nemoze to byt ina farebna varieta ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jakubec, 19.11.2012 o 9:32

a neviete neake inzeraty ze kto preda bernskeho durica mam n ho velky zaujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 11.10.2011 o 19:45

Teraz uz len chyba posledny krok, presvedcit polovicku na dalsieho psa :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 11.10.2011 o 19:24

Mozno budes mat teraz stastie na lepsie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 11.10.2011 o 19:22

Kolegyna z Prahy mi chcela darovat 5 mes stena Bernskeho durica kvoli jej tehotenstvu, zial nemal som ho pred dvomi rokmi kde dat. Teraz zacinam lutovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 11.10.2011 o 13:39

Dados, nieco najdes tu odkaz, a ak si pozries majove cislo casopisu Lovu zdar tak tam tiez si precitas nejake info ;) tu je clanok z lovu zdar - odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 11.10.2011 o 13:09

ale mozte to sem aj napisat :D urcite sutaky ktory si o plemene ajeho vlohach , praci atd radi precitaju :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 11.10.2011 o 10:55

Stopinko, dakujem za link. Rad sa nan pojdem pozriet. Ozvem sa mailom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 11.10.2011 o 6:44

Nofi, jeden mi tu lezi pri nohach. Ako citam si z BA , tak sa mozeme stretnut a pokecat resp uvidis psa na zivo a v akcii. Ako niekto mudry raz povedal raz vidiet je ako 1000x citat :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM