Heming hunting
dnes je sobota,  20. apríl 2024,  meniny má Marcel,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:48,  dnes západ slnka: 18:41
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Canon sx30 is -dobra volba pre zaciatok??? - diskusia

autor: off Polepto
pridané: 18.9.2011 11:40

Uvital by som radu od skusenejsich, ci je to dobra volba? alebo od niekoho kto takyto kompakt vlastni???dakujem


počet zobrazení: 3 685
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off premvadasz, 27.7.2014 o 21:21

Dakujem pani! tak idem nieco nove pozriet.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hyperon, 27.7.2014 o 15:57

pokial bol cely z vnutra zatopeny, oprava by bola asi dost nerentabilna, mozno by vysla aj viac ako novy fotak. preto by som odporucil novy aparat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 27.7.2014 o 12:57

Záruka uznaná nebude určite, a ak bolo vnútro fotoaparátu utopené, tak pochybujem že to niekto dá dokopy, prípadne nebude to určite lacná záležitosť ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 27.7.2014 o 10:19

Zdravim. Pred tyzdnom sa nam podarilo poriadne zmoknut a fotak(canon power shot sx40 hs) nam plaval v ruksaku:-( vcera som ho skusal ale bohuzial nehunguje nic neda sa ani zapnut,ma vyznam to posielat do opravy? Pripadne poradte sikovneho majstra koho by som mal kontaktovat. Dakujem ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Patrac22, 15.8.2013 o 12:15

FUJIFILM X-S1 ... Odporučili by ste tento fotoaparát pre začiatočníka či za tú cenu by sa dala spraviť aj lepšia kúpa na fotografovanie prírody a zvery? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 2.3.2013 o 17:44

o SX 40 som uvazoval aj ja.Ale vadi mi,ze ma slabe rozlisenie display a nema GPS.Ako sa ti s nim fotilo na velkych zoomoch pri mensom svetle (sero atd) nebol tam obraz velmi zrnity?Ten canon naslednik je co viktormt? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off viktormt, 26.2.2013 o 22:30

toto je nim napriklad tocene: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off viktormt, 26.2.2013 o 22:29

ja mam sx40.. bol som spokojny - dokym som nekupil canon 400mm 5.6l :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.2.2013 o 21:34

jozef samozrejme že to urobí aj kvalitné video . Všetko záleží od dobrého svetla . Pri dobrom svetle a dobrom kameramanovi rozlíšení 1 920 x 1 080 to video bude podľa mňa výborné . Samozrejme ,že to nebude ako kamera za 30 000€ ale podľa mňa veľmi slušné na fotenie i video . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 17.2.2013 o 20:09

Edu a spraví to aj video?Pozeral som na youtube boli tam asi len tri videa a to z budou čo natáčali...na kratšiu vzdialenosť na statíve pri dobrom svetle by to mohlo spraviť niečo priemerné..čo povieš? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.2.2013 o 19:24

jozef uplne dobrý foťák . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 17.2.2013 o 19:20

Chlapi nemáte ho niekto bude to OK do hory na prechádzky a pod. v electroworlde je za 110e odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 12.1.2012 o 19:26

Ale ste toho popísali čo povedať? hmm :) len toľko, ja som začínal s OLYMPUSOM C 530 teraz SAMSUNG WB 600 super foťáčik je to kompakt zrkadlovku neplánujem ale aj s týmto SAMSUNGOM sa dajú pofotiť vcelku super vecičky som spokojný takže tak, napr. mne to stačí. Každý z nás je ale iný :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 6.1.2012 o 13:38

no vidite ide to aj bezomna, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 6.1.2012 o 13:34

edu (: nech sa ľúby odkaz odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 6.1.2012 o 13:31

martin9113 veď nám ukaž nejake fotky ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 6.1.2012 o 8:06

pravda Edu. ja som to skôr bral na fotenie krajiniek detailov a tak. ja už som do zrkadlovky nahádzal tiež dosť peňazi. ako pises telo grip karty stativy. a aby to nebolo dosť ukradli mi d300s z objektivom 16-85 a nikdy sa nenašiel takže sa to predražilo. sam som kedysi vlastnil kompakt ale rychlo som naryzil na obmedzenia. a to v rychlosti ergonomii a hlavne v kvalite obrazu. pri vyssom iso. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.1.2012 o 0:12

Martin zrkadlovku samozrejme kúpiš napríklad taká lepšia od mojej staručkej 40D je eos 1100 odkaz kupiš ju približne za 450€ ak chceš kvalitný objektív ako je napríklad canon 100 - 400 zaplatíš ďalších 1500€ samozrejme k tomu potrebuješ filtre ,brašnu kam ten foťák dáš lebo take delo sa neda nosiť vo vrecku či puzdierku velkosti damskej kabelky . Ak chceš menej kvalitný objektív pomalší atd tak sigma 120 - 400 za nejakých 750€ napríklad . Ak budeš chcieť fotit aj krajinu prikupiš si niečo širšie za približne 500€ ak by si chcel fotit makrofotografiu budeš potrebovať makro objektív 1:1 to už vyťahuj ďalšiu 500 eurovku tiež potrebuješ statív s gulovou hlavou pridaj dalších 300€ samozrejme CF kartičky ,rezervnu baterku , grip a iné doplnky ked to zrátaš prídeš na aspoň 3000 - 4000 € a to sa budeš riadne brzdiť :-D Čip ti vyčistia za nejakých 30€ aj z matnicou ono sa tam sem tam dostane prach a nečistota . Ak máš po ruke 5000€ chod do zrkadlovky ak máš iba 2000€ tak zrkadlovka nemá význam . Nemusia byť pevné sklá najlepšie obyčajne platí že cena zodpoveda kvalite . Naj faktor je vždy fotograf !!!kompaktom odfotíš všetko a nepotrebuješ dalšiu investíciu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off martin9113, 5.1.2012 o 23:22

este jedna vesc 30 zoom . pre boha na co to komu je, pri takomto zoome sa nazbiera vela optickich chýb. preto su na zrkadlovkach najlepsie skla pevne. alebo z co najmensim zoomom,. opravte ma ak sa mylim ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off martin9113, 5.1.2012 o 23:18

mam pocit ze za cenu akosa tento pristroj predava sa da kupit aj nejake to zrkadlo. ci nikjon alebo canon. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 5.1.2012 o 18:14

Suhlasím zmení sa len uhol ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 5.1.2012 o 12:27

ano objektiv bude vzdy ten isty zmeni sa iba uhol zaberu ktory pozorujeme vzhľadom na to o kolko je snimač mensi od FF , neviem prečo ale medzi fotografmi sa zauzivalo to čo si spomínal ze násobia ohniska crop faktorom a tim im vyjde tzv. reálne ohnisko vzhľadom na čip ale ohnisko sa nemeni iba uhol záberu robia to asi kvôli tomu ze je to ovela jednoduchšie vynasobit ohnisko určitým cislom ako zlozitejsim spôsobom pocitat uhol zaberu .... k tomuto : "Menší uhol záberu zrkadloviek APS-C znamená, že objekt je zdanlivo viac priblížený avšak nie je !!!" - ale ako majitel APS-C snímača ti vlastne pracujes s inym uhlom zaberu ako je uvazdane na objektíve cize ti to musis zobrat za skutočnosť ze budes mat objekt večši/blizčie ako s pouzitim FF samozejme je to len tim ze mas obras orezany velkostou snmača ale ti inu moznost nemas musis pracovat stim čo ti fotak-snimač da sak ti preca nevyjde snímok oramovani čiernymi pasmi znazornijuce FF pole a na nom nas zaber z APS-C snimača (: .... výrobcovia tichto "super" zoomov to napno vyuzivaju a ako som spomenul minule jedine čo im stači je vyrobit objektiv o ohniskovej vzdialenosti 150 a clone 5,8 hodit to na kvlatitne spracovaní mini snímač a super zoom s uhlom zaberu prislušnim npr. 800mm objektivu je nasvete ... - aspom hentak si to myslim ja - samozrejme ak sa mýlim oprav ma ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 5.1.2012 o 0:16

lubo125 týmto omylom čo sa týka crop faktoru trpí veľa fotografov . Myslia si ,že keď majú čip s crop faktorom 1,6 budú mať zoom na ohnisku 400 nie 8 násobný na ful frame ale krát 1,6 čiže 12,8 násobný čo je nezmysel zoom bude zase iba 8 násobný . Odvodený je od ohniska 50 na full frame ktorý by mal byť realny pohlad ľudského oka presnejšie 48 ohnisko . Crop faktor nerobí zoom . Menší uhol záberu zrkadloviek APS-C znamená, že objekt je zdanlivo viac priblížený avšak nie je !!! Pri použití makroobjektívu (pomer zobrazenia 1:1) sa často hovorí o jasnej výhode menších snímačov. Nie je to tak úplne pravda, kedže makroobjektív (1:1) prenesie obraz snímaného objektu v jeho skutočných rozmeroch na plochu snímača. 2cm telo chrobáka bude mať 2cm aj na snímači. Takže záver je že žiaden crop faktor nepridáva zoom mení sa iba zorné pole . Nič nenásobí .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 2.1.2012 o 18:31

5,8 - akože cm na 30x zoome ??? :D sak len obruč na filtre je 58mm alebo 52 neviem presne, a to bi bola plna diera ja osobne vlastnim PW SX 20IS a na 5,8 je otvor velky asi 2 možno 3 mm takže v cm určite nie ... co je natom zavadzajuce ? F - znaci ohnisko tak isto sa to udava aj na objektivoch na zrkadlovky čim teda zavadzaju ? objektiv je tam iba 4,3 - 150,5 rozsah ako hovado ale 150 neni nič ohromujúce vzhľadom na FF a ked tam uz oni trepnu mali snimač ktorí im to ohnisko mnohonásobne znasoby dostaneš tich 840 po prepočte cropu .... na SX 20 bola max. ohniskova vzdialenost okolo 105mm na tom snimaci to robilo asi 480mm ... zväčšili priemer objektivu o par mm tim dokatu udrzat clonu 5,8 na tom mega zoome ... ak sa mýlim oprav ma .... nasiel som to : dokonca je priemer az 67mm na objektiv takze dost velka zmena oproti 52mm na sx20 .... ber to tak ze im staci vyrobiť objektiv 150 o 5,6 nejakej tej strednej kvality a to sa uz da vopchať do normálnych rozmerov a pritom nemusi bit nasvietena plocha FF ale staci iba na ten mini snimač ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.1.2012 o 10:11

práve týmto zavádza predajca ľudí píše o nejakej f :-D v skutočnosti je to iba Velikost otvoru f/2.7 - 5.8 !!! v centimetroch . Na 30x zoome keby si chcel mať clonu 5,6 to by ten objektív musel mať priemer 50 cm nie 5 cm :-D Toto je canon 1200 mm odkaz čiže zoom 24 x pri full frame a clone 5,6. To len aby si videl čo je to svetelnosť a clona 5,6. Skus to porovnať a prídeš na to :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 1.1.2012 o 23:20

všetko je napisane edu odkaz snimac CCD typu 1/2,3 a f na 30x zoome je 5,8 cize vo svetelnosti neni zasadny rozdiel oproti minulim verziam .... Polepto : aky najdlhší cas si schopný udrzat na max zoome bez strat ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 29.12.2011 o 16:06

zaujímavá vecička je toto odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 23.12.2011 o 17:37

Ono ten zoom naozaj ten foťák má ale výrobca už nepíše na akú clonu sa vyšplháš pri 30 x zoom ??? Aký budeš mať potom čas ??? A 30 x zoom voči čomu ??? Vôbec sa nespomína na ako crop faktore pracuje čip . To sú podstatné veci . Žial mnohých zaujímajú pixele ktore vôbec nie sú podstatné . Fotit z ruky na 30 x zoom je nezmysel o chromatickej aberáci mám tiež mienku že bude výrazná a pri takom rozsahu to bude tiež vinetovať atď. Každopadne do tych 15 zoom sa bude dať fotiť a za tie peniaze je to dobrá volba . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Polepto, 30.9.2011 o 14:57

dakujem za odpovede, uz ho mam doma a uz je v zabehu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 23.9.2011 o 22:24

Vela drobnych pixelov na malom senzore.Staci menej svetla a uz to sumi.Ale ako digitalny dalekohlad za slnecneho svetla by som ho bral:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 22.9.2011 o 20:14

podla mna to bude dobrá volba ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ado28, 22.9.2011 o 18:41

Hmm kompakt s 30x zoomom? to je obchodný ťah :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 21.9.2011 o 15:17

super masina a ked nenafotis nic ani s 30x zoomom tak aspon budes dobuducna vediet ze 400mm na aps-c zrkadle je preteba malo :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off berny96, 18.9.2011 o 18:54

Ja ho mám od začiatku leta a som s ním nadmieru spokojný,na zver je super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Pa33ck, 18.9.2011 o 13:03

Pre začiatočníka je to podľa mňa dobrá voľba.Mám ho 4 mesiace a už som spravil neskutočne veľa záberov či v prírode,doma,v práci.Som maximálne spokojný. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov