Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ďalekohľad Swarovski so zabudovaným diaľkomerom. - diskusia

autor: off rozryt
pridané: 7.9.2011 10:44

Lovu a Lesu kolegovia poľovníci.


Máte niekto alebo ste počuli o ďalekohľade Swarovski so zabudovaným diaľkomerom? Na webe som zatiaľ nič nenašiel. Vraj je to nejaká novinka.


počet zobrazení: 9 783
počet hlasov: 0
okruh tém: ďalekohľady
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off mako747, 17.3.2020 o 21:58

Reakcia na príspevok od Lukas30-06, 17.3.2020 o 9:29 :
Áno mám skúsenosť s swarovski el/el range s 10x. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Lukas30-06, 17.3.2020 o 9:29

Zdravím. Je tu reálne niekto, kto vlastní swarovski el/el range s 10x priblížením a aktívne s ním poľuje ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 23.8.2012 o 9:54

aha ... (:, poplietol ma odkaz bibiaka č. 3,a omylom som sa vyjadril k puškohľadom s dialkomerom ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 23.8.2012 o 9:45

Hekler, lebo je to dalekohlad a nie puskohlad? :-) ale suhlasim s tebou je to drahe, ale nie je to vobec zle, skor je to otazka vkusu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 23.8.2012 o 9:32

nie je to žiadna novinka, vyrábajú sa už niekoľko rokov, asi vás nepoteším, ale podľa mňa je to len ďalší predražený a zbytočný výrobok, ak by to bolo také spoľahlivé prečo všetci profesionálni ostreľovači svete nepoužívajú takéto puškohľady ale vždy len samostatný diaľkomer a kvalitný puškohľad ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca MMasska, 22.8.2012 o 9:10

tak ako swaro je RoisRois medzi puskohladmi tak je leica RoisRois medzi meracimi dalekohladmi a to je asi vsetko urcite nespravis chybu ked si to kupis a ci si uz radu vezmes k srdcu alebo sa zariadis po svojom ak si vyberies s tychto znaciek myslim si ze budes spokojny moj nazor! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 22.8.2012 o 8:55

Leica vzdy robila optiku a aj meracie pristroje. Swarovski nikdy žiadne meradlo ani extra special opticky mer.pristroj nevyrobil.Preto je u mna Leica a Zeiss pred Swarom.Je to slusna mašinka...ale Leica je Leica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mirojevo, 21.8.2012 o 19:54

Swarovski je spolahlivejsi pri merani na vacsie vzdialenosti ( nad 500 metrov ) , a postacuje mu aj menej zretelny a odrazuschopný ciel pre meranie dialky Udajne s nim je aj lepsie vidno v noci , ale to som osobne neskusil ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 8.9.2011 o 12:12

Zaujimava renenzia sa da najst v casopise Myslivost 9/2010, str. 48 Bushnell FUSION 1600 ARC- Dalekohled s integrovaným dálkoměrem. odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off bibiak, 8.9.2011 o 11:54

dobre povedal luBOSSco ja neviem ja by som bral BUSHNELL pozri si toto odkaz , odkaz , odkaz nech sa paci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jelsovec, 8.9.2011 o 10:31

rozryt, dá sa na to pozrieť aj z druhej strany. Leica je špička v optike, a za tie roky výroby a predaja Geovid-u už iste vychytala všetky muchy... Vývoj každej novinky niečo stojí a potom sa to premietne v cene. Ale myslím, že Swaro , či Leica oboje sú kvalitka a už len sympatia k značke ti pomôže rozhodnúť sa:) Nevedel som že aj Bushnell má takýto produkt... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rozryt, 8.9.2011 o 10:20

Úplne s tebou súhlasím luBOSSco, chcel som kúpiť Leica Geovid, ale potom som sa dopočul že aj Swarovski má podobný model, je to vraj novinka, má tri tubusy, v tom treťom je zabudovaný diaľkomer. Viem že Leica Geovid je super, ale predsa len vyrába sa už nejakých 10 rokov a myslím si že optika v tomto smere napreduje. Preto ak je na trhu takýto nodel od Swarovského rád by som sa na to pozrel. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off luBOSSco, 7.9.2011 o 20:19

Osobnu skusenost mam s produktom konkurecnej spolocnosti. Bola To Leica Geovid. Vrelo doporucujem hociake zariadenie s tymto systemom. Rad by som odkazal aj na zariadenie od Bushnellu za 1/3 ceny Leici. So Swarovskim nemam konkretnu skusenost. Pri tychto zariadeniach chvalim osvojenie si vzdialenosti v terene a najma a to by som rad podciarkol, vyvratenie zauzivanych a nespravnych vzdialenosti orientacnych bodov v znamom terene. Ako som sa zistil je rozdiel 200 a 240 metrov. V kombinacii s dobrou zbranou a osvojenim si balistickej krivky sa vyrazne predlzuje efektivna "polovnicka" vzdialenost. Je to skvele najma pre sprievodcu polovneho hosta. Ak ma clovek kupit klasicky binokular za 600 eur, je podla mojho nazoru praktickejsie obzriet sa po predajcovi Bushnell. Leica v tomto smere je zatial mojim favoritom, no samozrejme nehanim Swarovski... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM