Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

welshterrier - diskusia

autor: off Oskar15
pridané: 3.9.2011 17:10

Dobry Den. Chcel by som sa opytat ze ake skusenosti mate s welsikmi ako duricmy


Dakujem.

počet zobrazení: 5 260
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Lycan, 5.9.2011 o 22:30

Jednoducho povedané,nie každému psovi sa gazda vydarí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 5.9.2011 o 20:44

dados přečti si, co napsal cita, je to napsáno dobře a jasně, prsotě nezáleží ani tak na plemeni, ale hlavně na vůdci "(pochopitlně nebudu cpát ohaře do nory a jezevčíka učit vystavovat bažanta v trávě)" -jo a já co viděl velše, tak většinou pracovali dost dobře, jak v norách tak na divočáky, není jich vidět moc, ale když už nějaký vidět je, tak pracuje dobře a souhlas s prvníma příspěvkama ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 5.9.2011 o 20:25

skor by ma zaujímal aky je rodiel medzi welsom a paterrdalom , nemyslim v vzhlade ale v pobahe a pracovitosti , oba su temperamentne ale nemozem to porovnat kedze som nikdy take nemal..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off cita, 5.9.2011 o 19:56

Jako dítě jsem znal výborného velšíka... Pak byla trochu pauza až jsem přišel do styku se čtyřmi (jeden po druhým, jak odcházeli) Všichni nestáli za nic, nejhorší je ten ještě žijící - uzurpátor svého pána. To ale není psy, ale neschopností vůdce je vycvičit. Myslím tím jak lovecké využití, tak soužití s pánem. Chodí sem lidé, kteří mohou potvrdit má slova a aniž bych na někoho poukazoval by hned věděli o kom mluvím...:))) Tím chci říci, že většina psů není špatných, ať už se jedná o jakékoliv plemeno, ale jde hlavně o neschopnost lidí psa úspěšně vycvičit... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonny, 5.9.2011 o 18:46

Dados, teda já mám také velše co podávájí slušný výkon v ostrosti, a doma jsou jako anděl. I když má fena štěňata pustí i 4 letého kluka k sobě.Štěňata slepá, matka je kojí a kluk klidně ukazuje zájemcům zuby feny.Není pes jako pes.Také jsou lokality kde příjdu a jen já pustím psy.Ostatní jagoši puštění až dám povel, že je černá v leči (a to jsem host a jagoši místní)..Bylo by to na dlouhé psaní.Na můj vkus border trochu později dozrává-2-3 roky platí i vyjímky.Je to, ale jinak vynikající plemeno.Jednoduše dobře cvičený a ve zvěři utvrzený pes je neocenitelný pomocník ať už se jedná o jakékoliv plemeno.Není krásnější zvuk než štěkot psa,který svému vůdci oznamuje černou v leči.Všem, kteří se věnují práci psů v terénu přeji Lovu a hlavně kynologii zdar. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 5.9.2011 o 11:16

ja som to hned napisala že podla mna. ja viem že su ludia ktory ich neuznavaju. alebo nieje pre nich bohvi aky ale ja som hned povedala že welsh je pre mna najlepší nie pre všetkych. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off growler, 5.9.2011 o 10:33

no vidis natka7,konence si to sformulovala spravne. tebe najviac vyhovuje wels.a NIE,ze welsh je najlepsi terier! :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 5.9.2011 o 10:13

ja som mala sučku bordera. no ide o povahu psa. ja som za welsha ja som nepovedala že je jagoš alebo bordik zly pes to nie su to dobre psy ale mne najviac vyhovuje welsh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 5.9.2011 o 10:11

border teda neni makky pes :D rozdiel medzi borderom a welshom je asi ten , ze border je povahovo na tom lepsie , doma maznak na polovacke odvazny ostry pes.... pozris i diskusiu Border vs Welsh ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 5.9.2011 o 9:34

netvrdil by som že je border makký.Mám bordera aj známi majú borderov v nore robia chvaty a aj na diviakoch sa vedia dobre povoziť,skôr by som povedal že začínajú konkurovať jagošom.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 5.9.2011 o 9:20

jagoš je podla mna prilis ostry ako na diviaky to nieje bohvie čo, do brlohu ano je to super . zase bordik je velmi makky welsh je taky medzi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 5.9.2011 o 7:58

nemôžeš tvrdiť že je naj. ked si nevyskúšala iné terieri ja mám napr. bordera výborny pracovitý psík.Ale ked už teda riešime ktrý z terierov je naj. tak je to určite jagoš.. Môj názor.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 4.9.2011 o 20:23

not ak ano ale ked to porovanavam s inymi terriermy napriklad tak je aspon podal mna moj nazor že welsh najlepší. Každy ma iny nazor. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zora, 4.9.2011 o 20:21

natka netvrdil by som že niet lepšieho plemena ako welš. každé plemeno je dobré, záleží na majitelovi psa ako sním bude pracovať videl som aj dobrých welšterierov aj slabých tak asi tolko.Ale ako durič,môže biť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off natka7, 4.9.2011 o 19:55

aj ja suhlasim s peťou aj s tonnym, welsh je všestranne plemeno. Proste to musis skusit a uvidiš, podla mna lepšie plemen nieje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tonny, 4.9.2011 o 9:14

Tak jak píše Peťa.Hlášení na viděnou,temperament a přiměřená ostrost.Používám je delší dobu a jako smečku (2-3).Celkem za sezonu 20-30 akcí.Nevyhledávají rvačky.Při správném a důsledném výcviku dávají přednost černé a vysoké.Perfektní souhra ve smečce i s cizím psem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 4.9.2011 o 8:57

Ahoj, ja zatiaľ len pozitívne. Hlásia mi na videnú jeden aj teplú stopu. Majú veľmi dobré hľadanie a neduria zver cez x dolín ale to je pravdaže aj od výchovy. Celkovo je to temperamentné, ovládateľné plemeno s obrovskou chuťou do práce. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie welsh terier (autor: lutra).

off exc125, 6.8.2010 o 21:34

ked si pozres odkaz co pridal milos baca zstis ze skadial su najlepsie polovne vedene welsiky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie welsh terier (autor: lutra).

off libor1, 7.4.2010 o 18:41

welsh terier je naj pes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie welsh terier (autor: lutra).

off barbar111, 7.4.2010 o 16:51

Po skúsenostiach odporúčam odkaz, chovateľ sa volá Jozef VARGA, psi sú veľmi často v lese a povahovo odchováva vinikajúci materiál. Psi od neho sú výborní nielen v lese ale vyhrávajú aj nejednu výstavu. Prajem šťastnú ruku pri výbere šteňaťa. Ak by bol záujem o foxteriéra odporúčam odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie welsh terier (autor: lutra).

off milosbaca11, 29.3.2010 o 19:03

Dobrý deň, ak máte záujem si pozrieť výsledky skúšok (velšov) od roku 2007 tak tu ich najdete: odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie welsh terier (autor: lutra).

off vlastimidurcik, 3.2.2010 o 6:48

Hanka, poinformuj sa u Nemca5 ( Roman Nemesszeghy), je to veľký nadšenec poľovne vedených Welshov. Stále má na poľovačke cca. troch. Norovanie, durenie... Skús! Ahoj. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM