Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Jagdterier a diviaky - diskusia

autor: off edo332
pridané: 16.8.2011 10:01

Zdravim páni. Moja jagoška nechce moc samostatne hladať diviaky v hore sa motá stále len niekolko metrov odomna, aj ked ju vodim na miesta kde diviaky chodievaju. Ked ale pred nou vyrazi kus ktorý ma na dohlad tak bezí za ním a hlási. A v obore tiež nehlada diviaky niako moc nosom. Naposledy ked sme boli v obore tak sa iba motala ale nehladala diviaky, ale ked ich kopov zacal hlasit tak ich hlasila aj ona......poradte mi co mam s nou robit.....ma nieco vyse roka.

počet zobrazení: 1 977
počet hlasov: 0
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off edo332, 24.8.2011 o 15:54

odloženie mi zvlada na 10minut v pohode .... idem jej urobit stopu s kožou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 24.8.2011 o 14:43

citujem.....ja si myslím že je na mna moc naviazaná lebo keď je v obore a ja vydem von a nemoze sa dostat von tak skucí a nema vtedy zaujem o prasce.... :ale to nemate zvladnute odloženie skušal si odloženie ako sa spravala ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off yegi, 18.8.2011 o 8:27

edo,na poli od teba odbieha a hľadá,alebo sa stále motá pod nohami?môže to mať viac príčin,ako píšeš je na teba moc naviazaná,a preto sa bojí odbiehať,môže to byť aj tým,že si jej nedával vlastný priestor,teda často si ju privolával,aby neodbiehala,toto sa v nej utvrdilo,a teraz sa už sama kontroluje,aby sa ti nestratila...ako píšem,príčin môže byť viac.ako písal majko,skús ísť na pole,kde je dostatok zajacov,a nechaj ju behať bez neustáleho privolávania,možno sa rozbehá.:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off majko82, 18.8.2011 o 6:54

prispejem aj ja jednou radou , mne pomohlo psa rozbehať na poli za zajacmi a potom mi pekne naháňal a hlásil samostatne diviaky v oplôtku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off edo332, 18.8.2011 o 4:55

dik za rady vsetko toto som s nou uz robil az na tu stopu s kozou...ked zozeniem kozu tak to vyskusam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagdterrier10, 18.8.2011 o 1:01

ja mam dve jagosky, jedna ma rok a pol a druha polroka ... stou starsou som chodil uz ked mala 5 mesiace ku kamosovi do chlieva som ju daval stekat na domacu svinu malu a aj velku lebo domaca jej nema poriadne ani co spravit, daval som jej trhat ratice z diviaka ked boli nejake a aj ked sa strelilo nieco na polovackach tak som ju burcoval aby kusala a trhala aby privikla na ten pach a nech to kuse, tak isto som jej zakladal stopy s raticami ale aj s kozou a isla a robila bez problemov, potom jeden znamy mal doma lanstiaka tak som snou zoparkrat chodil tam a stale hlasila a na 8-9 mesiace som snou bol v obore a hlasila v pohode a na spolocnych polovackach stacilo povedat ze hladaj diviaka a hned pracovala predomnou a aj ju bolo pocut ze kde hlasi, 0905 106 138 ozvi sa a poradim ti viac :)) nemal by to byt problem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 17.8.2011 o 23:49

prepac nevsimol som si , nwm ti pomoct , ale rad by som vedel ako nieco take riesit :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off edo332, 17.8.2011 o 23:44

ved hovorim ze s kopovom steka aj duri ale samostatne nechce moc daleko odbiehat a hladat ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dados, 17.8.2011 o 23:29

nechcem sa hrat na mudreho , nwm vpodstate poradit , iba ma napadlo ,, z ekeby bola spolu s nejakym ostrejsim psom , mozno by jej to pomohlo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 17.8.2011 o 19:37

daj jej trochu času... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 17.8.2011 o 7:35

aj ja ked ju tam pustím a idem od nej preč tak len chladá kde by sa dostala von . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off edo332, 16.8.2011 o 23:06

ja si myslím že je na mna moc naviazaná lebo keď je v obore a ja vydem von a nemoze sa dostat von tak skucí a nema vtedy zaujem o prasce....ale to len moj neodborny nazor .... chcelo by to názor nejakého skúseného cvičiteľa....myslel som ze po dovrseni prveho roku bude viac samostatna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nils22, 16.8.2011 o 22:25

mňa to tiež zaujima lebo ja mám ten istí problém s hrubosrstou jazvečičkou ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlciaskala, 16.8.2011 o 19:00

pokus sa pri nej strelit diviaka aby pochopila co od nej vlastne chces ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ujec112, 16.8.2011 o 15:19

edo332.nahodil si vibornu temu.som zvedavy aj ja na odpovede.dufam,ze ti odpovede a rady pomozu.drzim palce s jagoskou. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov