Heming hunting
dnes je piatok,  3. máj 2024,  meniny má Galina,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:26,  dnes západ slnka: 19:00
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

GPS obojok pre psa - diskusia

autor: off jozef
pridané: 6.8.2011 20:15

Zdravim.


Ake mate skusenosti aku značku by ste poradili pripadne kolko vas to vyšlo?Aky ma dosah a pod..


Dakujem.

počet zobrazení: 80 632
počet hlasov: 1
okruh tém: poľovné psy
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 441-480 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off vlastimidurcik, 26.10.2011 o 10:12

Ahojte. Včera mi volal kamarát : GARMIN ASTRO 220 +obojok s vysielačom má na predaj za 500 Eur. Zánovný... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off duso2, 25.10.2011 o 10:06

Ci GSM alebo radiolokacia na VKV maju svoje neduhy.Ano su oblasti na sk,kde nie je aj 15km v dlhej doline GSM signal. Je tu riesenie v podobe kompaktneho satelitneho trackera,videl som to na vystave u jednej svedskej firmy.Avsak s cenou to pojde sotva ku. 300 euro ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 24.10.2011 o 18:38

Jaro, okrem Tvojich postrehov, by som ešte doplnil všimnúť si text, ktorý je ukážkovo z počítačového translatora, a keď ho premením na drobné, tak to ponúkajú len samotné obojky a to by už aj cenovo hralo, ale potom tie obojky sú drahšie, ako je bežná cena na trhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.10.2011 o 11:13

stopinko sak som si aj myslel poslal som im mail žiadna odpoved .. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 23.10.2011 o 8:13

Podla mna to bude jeden velky odrb, hladal som menovanu fy na nete a nieje o nej ani zmienka. web stranky maju vo vystavbe. Podla mna velmi velky risk. Dotycny nepise nic o vrateni penazi o zaruke atd. Takze asi caka kym mu niekto skoci na lep. Inzeraty ma po celej EU. len pre zaujimavost ceny na ebay.co.uk - odkaz. Prekvapuje ma ze chlap neponuka zrovna tam ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 22.10.2011 o 12:35

Aj mna to zaujíma takže ak máte niekto nejakú skúsenosť sem s ňou :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 21.10.2011 o 21:18

to si robia srandu alebo ta cena je skutočna ? odkaz nemate niekto skusenosť ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 19.10.2011 o 22:28

napis mi spravu, garminy robim uz dlho, tento vychadza medzi 700 a 800e podla kurzu, mapy SR a CR su samozrejmost ako aj servis, poradenstvo. upgrade softu.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 19.10.2011 o 22:19

s kade ste to objednali ??? a kolko vas vyšiel ten garmin astro 320 ??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 19.10.2011 o 18:47

Nemate dake fotky toho astra 320 ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 19.10.2011 o 17:03

tak od pondelka mam nove Astro 320 a zatial same superlativy. reflexna orandzov povrchova uprava, intuitivne menu vo viacerych jazykoch, rychly soft, az 11,2km dosah plus dodatocna antena, plno novych uzitocnych funkcii. garmin urobil kus prace. viac niekde v myslivosti. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off matulkoh, 17.10.2011 o 12:10

Caute, garmin mam niekolko rokov. hned ako to bolo v USA, mal som to hadam prvy v europe. je to super vec, v USA to stoji cca 600dolarov v zaklade. kupit s to da cez ebay ale pozor vela predajcov nedava zaruku, ty co daju hned prirataju par usd. postovne a dovoz z usa nie je zadarmo. a zaruku si riesite potom na vlastne triko, zas poslat do usa a spat, vsetko na vlastne naklady. cez ruky mi uz preslo nejedno zariadenie, nejake sme uz reklamovali, nikto nic nepletil. uz som mal hadam 3 modely co si kupili ludia svojpomocne a nefungovali. museli si to vyriesit. u vela modelov staci len male nastavenie, alebo softwerove upravy, vsetko je to bezplatne. teraz som take opravoval a mali 2,5roka. nemusel som ale urobil som to rad a zadarmo. poskytujem k tomu zadarmo poradenstvo, urobim aj opatovne nastavenia, dodam manual v slovencine. momentalne cakam na 320, mala by tu byt zajtra. cena sa ude pohybovat medzi 700 az 800eurami, podla kurzu, poctu kusov ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off stefa, 6.9.2011 o 12:41

Áno, cena je tam veľmi dobrá, ale treba si uvedomiť, že to je cena základná a v štátoch. Aby to fungovalo, treba k tomu dokúpiť ešte SD kartu, mapové podklady a dopraviť to do EU. Čo sa týka len mapových podkladov, tak to je rôzne, ale stoja cca od 40€ Topo Slovakia až trebárs 220€ Topo Poland. Uvádzam to pre to, že kto poľuje v pohraničných oblastiach tak nevystačí len so SK mapou. Ja veľa poľujem so svojimi psami aj mimo domova a preto mám nahrané Topo SK, Automapu SK, Topo CZ a Topo HU. A to u Maťa všetko v cene. Keď chcete porovnať EU ceny, tak kliknite napr. na stránku Grube, alebo na rôzne škandinávske stránky a zistíte, že sú ešte min. o 180€ drahší. Ja to používam už tretiu sezónu, keď pred tým som používal telemetrické sledovanie dovezené zo Švédska, a podľa mojich doterajších skúseností je táto pomôcka na nezaplatenie. Zachránila mi už niekoľko psích životov a veľké množstvo dohľadanej hodnotnej diviny a trofejí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 23.8.2011 o 18:02

neviete poradit ako by to bolo zo servisom a dovozom za 450 eur dobra cena ratam stim že po všetkych poplatkoch do 700 eur nie? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 19.8.2011 o 8:31

astro využíva US MURS (multi use radio service) kmitočty, ktoré sú u nás (EÚ) využívané pre leteckú navigáciu a obranné systémy, tak aby ste pri využívaní astra u nás neboli prekvapení, kto sa na vás môže chytiť ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 19.8.2011 o 7:24

František, Jaro, ďakujem. Ja som mal rozhovor v Garmine Slovensko a dostal som podobnú odpoveď ohľadom počtu kusov. Pre nich je to zatiaľ nezaujímavé! Zariadim sa po svojom a objednám si to z USA. Prajem Vám veľa radosti pri poľovačkách s vašimi štvornohými priateľmi.Zranenia nech sa im vyhýbajú!!! Ahojte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 19.8.2011 o 6:56

Vlasto , nedaj sa vysmiat. Viem , ze to myslis dobre ale Kynologicka jednota a ani Komora nerobi nic zadarmo a uz nie pre clenov ;) Schodnejsia cesta su splatkove kalendare ale ako pisal Motaq je jeden z dovodov vyuzivana frekvencia a zastupcovia Garminu v SR pokial nemaju podlozene ze predaju napr 1000ks aby sa im to v uvodzovkach oplatilo tak ani nemihnu brvou. Pred x rokmi som volal do Garminu a povedali mi ze kvoli 100 kusom sa im to neoplati vybavovat. Takze ak si to zratas vsetko cena 320 je 629 USD takze kym sa to sem dostane hned je z toho 700 eur. Takze bud treba setrit alebo vyckat rok dva resp tri kym to bude lacnejsie. No ako sledujem moc nizsia cena 220 nieje aj ked ju nahradila 320. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 18.8.2011 o 22:16

je to pekna myslienka ale nie je to take jednoduche. Zastupca Garminu pre SR toto zariadenie zatial na Slovensku neponuka a to z dovodu, ze toto zariadenie vyuziva komunikaciu medzi prijimacom a vysielacom (obojok) pomocou radiovej komunikacie (funguje to ako vysielacky), zariadenie funguje na frekvenciach, ktore nie su zaradene medzi volne pouzitelne a teda je potrebne toto zariadenie nechat schvalit, a tento proces nie je prave lacna zalezitost. a kedze je nas trh maly a realny zaujem o toto zariadenie zatial pravdepodobne nepokryva potrebne naklady tak k tomu kroku zatial nepristupil. Ci a kedy tak spravi je otazne. Vsetko co sa da v SR zohnat alebo co uz ludia pouzivaju su zariadenia donesene najskor z USA, ci uz individualne alebo sprostretkovane. Inak je to vynikajuce zariadenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 18.8.2011 o 21:39

Jaro, Peťka, máte pravdu !!! Aj o tom som písal. Jedna vec mi vadí, že prečo je tam tak prehnaná cena ? Peťka, za koľko si kúpila Garmin a aký? Skorej ide o to, ako prostredníctvom napr. kynologickej jednoty dohodnúť stretnutie u dodávateľa Garmin a prezentovať záujem kynológov o toto zariadenie. Dalo by sa to spropagovať tu, na komore, jednote a inde. Potom by aj cena bola určite iná. Mne ide o dostupnosť tohoto zariadenia pre kynológov a nie len o individuálne riešenie. Je to super vec !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 18.8.2011 o 18:21

Ja som si GPS zadovážila až po tom čo som o psa prišla...keby sa to len dalo vrátiť...doteraz neviem čo sa s mojou fenkou stalo. Síce za GPS som dala menej-mala som to priamo z USA ale neváhala by som dať aj viac keby viem že strate predídem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stopinko, 18.8.2011 o 14:02

Pisete o cene ze je to drahe. Zhruba pred mesiacom mi tato vecicka zachranila psa. Vtedy si uvedomite ze aj keby to stalo este raz tolko tak na to nehladite lebo ste neprisli o pomocnika a partaka v jednom. Nakolko diviacie kly neberu ohlad ked nieco paraju tak vdaka GPS mi pes nevykrvacal niekde v jarku a sam . Takto to bolo len 25 stichov a pes opat beha po hore. 100%zotaveny a s chutou pracovat. Ale zas je na cloveku nakolko si ceni svojho pomocnika. Mne ten pes za tych x 100 eur veru stoji ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 18.8.2011 o 11:32

Keby to stálo tých 300 eur, tak by som ani neváhal, ale Garmin Astro s vysielačom stojí cca. 700 eur. Ak máš viac psíkov, tak viacej vysielačov a potom cena ide ešte viacej hore....((((( O tom som písal. Neprimeraná cena k tomu zariadeniu !!!!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jagdterrier10, 18.8.2011 o 11:05

a o nieco okolo 50 eur sa ani nerozprava ? moj nazor je taky ze 150 - 300 eur je dost !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 15.8.2011 o 14:28

konkol, ten odkaz čo si dal, tak je na toho môjho kamaráta. Viem jeho cenu a viem, že aj on to dováža z USA. Oficiálny servis v SR nie je. Je to len jeho obchodná slušnosť, že ti to vybaví k tvojej spokojnosti. Ani tam nemáš komunikáciu v Slovenčine a Češtine. To hovorí za všetko. Ja psa so skúškami nekupujem a cena je stále u Maťa drahá !!!Dosť dobré navigácie GARMIN do auta stoja niečo a toto je mnohonásobne predražené. Ináč je to super vec. Chcem ju, ale hľadám aj iné riešenia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off konkol, 15.8.2011 o 11:24

ked si porovnas cenu psa zo skuskami,tak cena az taka strasna nieje.da sa to kupit aj u nas na odkaz .z usa je to sice lacnejsie ,ale u nas to fungovat nebude(mam s tym skusenost)ak to kupis u nas robia na to konplet servis a ak si to kupis z usa,alebo cez ebay tak ti to nikto neurobi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off vlastimidurcik, 15.8.2011 o 10:46

Ahojte. Chodím so psíkmi na poľovačky do pohonu a často sa stretávam s týmito zariadeniami. Majú ich kamoši a môžem Vám povedať , že je to super vec. Stáva sa, že psík sa zabehne a máte okamžitý prehľad o jeho polohe ( pohybe, trase, km). Najhoršia nočná mora mňa a mojich kamarátov je, ak sa psíkovi niečo stane a nebude sa vedieť ( vládať ) vrátiť. Vtedy je toto zariadenie na nezaplatenie. Dole čo je odkaz na ch. stanicu norník, tak Maťo je kamarát , ktorý tieto zariadenia využíva a mal som možnosť stále sledovať využiteľnosť oboch zariadení často v praxi.Jedno je na norovanie : MAMMUT BARRYVOX ( prijímač) a vysielač v obojku k tomu. Obr. 18186. V strede na rupsaku je Mammut a na krku stredného psa je vysielač. Super norovanie. Viete presne kde je pes a v akej hĺbke. Druhý je ten GARMIN ASTRO 220 ( 320 ) na poľovačky , durenie....obr.36300 - vysielač má na veste..Jednoduchší vysielaš sa dá dať aj na obojok.Jednému kamošovi sa stále zatúla psík a tento to naplno využíva. Dosť často musíme pre neho ísť. Neustále sa zaoberám kúpou toho Garminu. Na Slovensku oficiálne nie je a dá sa doviezť z USA. Cena je zatiaľ strašná...ale???? Zatiaľ toľko... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jena,Horalka, 15.8.2011 o 9:21

Exc 125 no neviem odkial mas tieto informacie ze telemetria je presna ale ok. POzri mozno ma urcitu presnost v sokoliarskom svete ked mas vtaka vo zvduchu a okolo neho je minimalny pocet rusivých vplyvov ale uplne ine je to v hustom poraste a este nehovoriac ze pes ti zabehne cez hreben do doliny.Kolega riesil s telemetriou akčný rádius jeleňa a myslim si ze na takom projekte nebola použita telemetria v hodnote niekoľko stovak Eur a aj tak nebola presna ..takze ja mam len taketo skusenosti. pozri ak sa ti to nezda tak ti zozeniem Diplomovku celu o tom projekte a si to mozes prestudovat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off exc125, 14.8.2011 o 22:33

tak telemetria je dost presná povedal by som presnejšia ako gps ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 13.8.2011 o 17:15

Kde sa dá kúpiť takáto vecička za "slušné"peniaze máte niekto nejakú skúsenost (najlepšie vlastnú) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jena,Horalka, 12.8.2011 o 21:08

to je vsetko pekne co ste pisali ale sokoliari pouzivaju telemetriu a pokial moje skusenosti siahaju taktelemetria je nepresna .. signal a dost odraza od stromov a predmetov v lese...s telemetriou dost pracoval moj kolega na sledovani jeleňa a casto sa im stavalo ze jelen stal na severe na hrebeni a telemetria ich navadzala na zapad o 2 doliny dalej a potom naspät ..je to neuveritelne ale je to fakt.zatial co mam prestudovane tak Garmin astro .Existuje aj Norska telemetria , ktorú ponúka v katalógu firma GRube ale taktiež som s ňou pracoval na spolocnej poľovacke a nieje presna 1. a po 2 .pes zbehne do doliny a ste nahraty ...musite vybehnut na hreben aby ste chytili aspon signal ..ja si idem kupit garmina a nebudem nic spekulovat ...dost som o tom cital a myslim si ze lepsia volba nieje pretoze gramina vyuzijete nielen pri polovacke a dohladavke ale aj pri cestovani a turistike... a za tie peniaze mat jednu vec na viac pouziti to zato stoji... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off konkol, 11.8.2011 o 11:43

ja mam tiež garmin astro a zatial max. spokojnost. da sa to kupit aj u nas na odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off 6petka1, 10.8.2011 o 20:06

Ja mám Garmin astro a som veľmi spokojná. Ano, cez veľké hrebene má trochu problém ale predsa pes nestojí na jednom mieste takže signál rýchlo naskočí. Moje psy majú síce dobrú orientáciu, nepotrebujem ich hľadať, no takto mám prehľad kde a čo robia...a taktiež výborná vecička pri dohľadávkach. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 10.8.2011 o 12:04

.. psov, ku ktorým sa bolo treba rýchlo dostať, keď zastali. Dobrý durič, by mal duriť smerom k tebe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 10.8.2011 o 11:57

Jožko ,takéto pomôcky si kupili ludia ,ktorý mali velmi cenných psov ako polovných či zachranarskych ,tracker maxima pracuje na báze ako majú sokoliari vysielač a prijímač , psík ma na obojku vysielač ale vykonejší ako používajú sokoliari, ak pes je mimo dosahu viditelnosti ,tak sa lokalizuje jeho smer pomocou prímača príklad tracker maxima a ideš tím smerom ako ti ukazuje prímač k psovi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jozef, 10.8.2011 o 11:50

goret potrebujem lepšie povedane budem potrebovať pre kopova ešte je štena ale už o tom uvažujem pre istotu :) lowec dakujem za link a nemohol by si nieco povedat o traker maxima ? i ked to astro je take spratnejšie daš psovi obojok alebo vestu z vysielačom a primač je ako mobil neviem si predstaviť ako budem behať po hore z tou antenou :) Ale ak to je prevda ten dosah je uctihodny... Dakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.8.2011 o 11:27

gsm je v horskych podmienkach v lese kde signal gsm vacsinou nie je bezpredmetna nakolko to fungovat bez signalu nebude :-). no cena je este dost vysoka na to aby to bol produkt pre masy ale je to aj dost novinka pre mnoho ludi a chce to cas. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lowec, 10.8.2011 o 11:07

motaq , mam skusenost len s tracker maxima ,je to lokalizacia bez gsm ,predal som na slovensku len 4 ks ,je to dost ešte podla mna drahé,vedel by som si tam predstaviť inú cenu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.8.2011 o 10:33

lowec to co si pridal je celkom zaujimave, otazka je ci ten dosah co uvadzaju bude aj v hornatom lesnom terene. mas s tym skusenost? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 10.8.2011 o 10:28

jozef je aj ked sa trosku viac nabehas ale v nasich podmienkach lesov kde sa signal gsm casto hlada viac ako tazko ak vobec je to lepsia alternativa. trosku je problem to zohnat ale da sa to zohnat. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 441-480 z 537 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov