Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

čo je to za Jeľeň? - diskusia

autor: off mohawk
pridané: 4.8.2011 19:59

Reagoval som na nete, že vraj asi vo Francúzsku ulovili jeľeňa (pravdepodobne minulý rok úlovený) s bodovou hodnotou takmer 298 b.CIC. Paroh vážiI 18,50kg!!!. Na výstave niečo spominali s toho Jeľeňa??. Chcel som dať fotku, ale neviem ako ,,,

počet zobrazení: 10 017
počet hlasov: 2
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off sempervivum, 17.7.2015 o 19:56

Hekler, 5.8.2011 o 8:11 - máte pravdu !. Také ohavy u nás nemajú čo robiť !! Ak sa preruší genofond bude po srande !. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 8.8.2011 o 8:22

niečo podobné asi dorastie aj u nás vo Vištuku - teraz bol článok v Novom Čase.. Ďakujem, také neprosím. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off veroslavorlovsky, 8.8.2011 o 8:10

co se týče toho "bulhara" tak opravdu pochází z rakouska a jmenoval se Pürly...nejsem zastáncem těchto trofejí v žádném případě,ale pokud by oborník neměl dobrý genetický základ,tak může do jelena rvát co se dá a on mu nenaroste přes 3metráky a nevytvoří na hlavě to co lze někdy vidět...co vím tak Pürly byl krmen spec. granulema jejihž recepturu daný oborník tají a byl prodán do další obory do rakous k chovu,nu přes mnoha prsty skončil v Bulharsku a jeho konečná cena, kterou lovec zaplatil se přes překupníky téměř zpětinásobila-( měl dobrý genetický základ vzniklý křížením,ale ve volné přírodě neměl co dělat a dlouho by tam také nepřežil...jo za peníze v praze dům... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 8.8.2011 o 6:47

hodnotené bolo iba parožie, info o telesnej schránke jeleňa tam nie je ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 8.8.2011 o 6:38

mohawk, 5.8. o 17,23. Je možné to robiť pre peniaze. O tom nepochybujem, ale odkiaľ materiál na takú výrobu? Prečo to nejde s danielom, muflónom, srncom? Myslím si, že asi preto, že v minulosti neboli megadaniele, megamuflóny, ani megasrnce. Niet genetických predpokladov, informácií pre megatrofeje. Robili sa pokusy s krížením nášho srnca so sibírskym. Pre veľkosť plodu však pôrod bol problematický, tak sa od neho upustilo. Problémová bola hmotnosť reprodukčných jedincov - 20 kg stredoeurópskeho srnca ku 60 kg sibírskeho. U jeleňa zrejme až také rozdiely nie sú. Preto sa mohol zachovať megacer ak nie v čistej forme, tak aspoň ako hybrid s karpatským jeleňom. Píšem to preto, aby sa uvažovalo aj z tohto pohľadu. nielen z pohľadu o podvodníctve a peniazoch. Je v tom viac príroda, ako ľudské špekulácie s farmovým výkrmom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off stevo212, 7.8.2011 o 23:17

jozef76 asi ID fotky: 84545 ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

off jozef76, 7.8.2011 o 21:28

V Bulharsku sú chorý trofej maniaci!!. A mimochodom viete dať odkaz na tu fotku? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 7.8.2011 o 21:06

hekler, máš pravdu, ospravedlňujem sa, uviedol som predošlý rekord, tiež z bulharska nemáš vedomosť o tom, ako vlastne dopadla činnosť komisie? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Osamelyvlk, 7.8.2011 o 21:01

Ale ako na farme vychováš takého jeleňa, keď nemá genetické predispozície - dedičnosť pre nadmerné parožie? Rád by som vedel, čo farmár použil pri jeho vzniku a výchove. Aké potravné ingrediencie. Rastové hormóny, atď. Keď takéto boli ulovené aj v 16. storočí, aj za povstania u nás, atď. Čiže to nie je len "špecialita" rakúskych farmárov. Je známe, že sa robili aj kríženia s novozélandskými jeleňmi. Preto mi vychádza, že je to "krv" megacerov. Aspoň parožie, ako druhotný pohlavný znak. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 7.8.2011 o 20:43

apple, čo s tým má rok 1988 ???, problémový Bulharský svetový rekord bol v skutočnosti rakúsky farmový jeleň Burlei, bol prevezený do Bulharska a v roku 2005 alebo 2006 ulovený a uznaný ako svet. rekord, následne všetko prasklo a prezídium CIC už v roku 2007 poverilo p. Damma zostavením komisie na vypracovanie zmien pri bodovaní CIC, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mohawk, 5.8.2011 o 17:23

čítať tu bolo zaujímavé!!. Ale žiaľ objavujú už aj na Slovensku!!!. Počul som že vraj našli zhodené najmenej 274 b.CIC!! Ak sa nemýlim našli niekde na Považskej Bystrici(veľmi presne neviem). Len aby sa tieto umelé trofeje nedostali do voľnej prírody!. Som veľmi zvedavý aká je budúcnosť na Slovensku. V Čechách sa už objavujú v špičkových tabuľkách od 240 b.CIC. Ide len o trofej maniak!!. Na Slovensku už pomaly bude na rade. tak ako Česko. Toto sa robí KAPITALIZMUS!!!. Len peniaze sa zaujímajú, nedbajú si zachovať dedičstvo, čo máme ,,,!!. Ps: pre zaujímavosť v Nemecku asi Moritzburg ulovili historického jeleňa s bodovou hodnotou takmer 299 bodov CIC (hmotnosť 19kg). Lenže to nebolo na farme, čiže prírodzené rástol paroh ????!!!!. Podla mňa určite ho krmili.no lenže v histórii ako to vlastne krmili, keď nepoznali ešte šrot, či iné krmivo pre zvieratá?. Tak teda ako to bolo?. Jelena ulovili asi v 16-om storoči (žiaľ bohu nepamätám presne, v knihách som čítal , keď som bol ešte ako malý chlapec). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 5.8.2011 o 14:47

hekler, mýli ma dátum ulovenia... v 1988 a to je uvádzané... teda mi akosi vychádza, že je to totožné - svetová trofej. a v 2009 boli predložené p. dammom nové kritéria, no diplomaticky sa len poukázalo na nejednotnosť pri výklade voľne žijúcej a chovanej zveri.. teda či to oddeľovať. dúfam, že si to pamätám dobre ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Felix12, 5.8.2011 o 12:12

Najkrajšia trofej je neznámeho strelca "partizána", ktorá bolo vystavená na medzinárodnej výstave v BA.Toho určite nechovali na farme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 5.8.2011 o 10:47

áno, popisoval som jeleňa z druhého odkazu, v tomto prípade bol problémom (ktorý sa vyriešil do zabudnutia)aj to, že prevoz a ulovenie boli realizované za vedomia vedenia daného lesného závodu a lesnej správy v Bulharsku. Skrátka štátny a medzinárodný podvod v chamtivosti za svetovým rekordom. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off apple, 5.8.2011 o 10:22

no neviem, či to je ten istý, ale zrejme áno... už si to tak nepamätám, možno sa mýlim, ale mám dojem, že sv. rekord bol nakoniec uznaný. odkaz ale je i toto: odkaz z r. 2009 toto, odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off bobo1, 5.8.2011 o 9:44

veď o tom som písal, keby za jeleňa nik nezaplatil nik by ho nechoval na tento účel.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Hekler, 5.8.2011 o 9:35

ale to nie, jednou z podmienok je že musí byť ulovený vo voľnej prírode, bulharský jeleň bol ulovený vo voľnej prírode hosťom z SRN a zaplatil obrovskú sumu, ale veľmi rýchlo sa dokázalo že jeleňa bulhari kúpili z farmy a previezli do revíru, preto bol rekord zrušený, celé to bolo poľovníckym aj finančným podvodom, ospevné články na tohto jeleňa sa dajú na internente dohľadať, jeden alebo dva napísal aj prof. Hell, potom sa ale celá komisia červenala, celý postup komisie pri uznaní rekordu bol ... podivný ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off bobo1, 5.8.2011 o 9:29

milý apple a Hekler osobne si myslím, že každý farmár čo chová jelene by tých 18,5 kg parožia vymenil za to isté množstvo zveriny... Svedomie by si mali spytovať tý, čo potrebujú takéto obludné trofej - parožie aby sa ním prezentovali.. pokial by nebol dopyt po takom obludnom paroží nik by ho neprodukoval to je jasné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off apple, 5.8.2011 o 8:36

bulharský myslím bol nakoniec uznaný, pretože kritéria nehovoria o tom, že nemôže byť farmový. bohužiaľ. a tebou spomínané oplodňovanie upravujú zákony, asi sa obchádzajú. ale dobrá pripomienka. máš vedomosť, kde sa tak deje? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Hekler, 5.8.2011 o 8:11

"bulharský" jeleň (a tiež to je podobná ohava), bol uznaný ako svetový rekord, žiaľ v komisii bol aj zástupca SR, ale na základe fotografie že bol do revíru prevezený z farmy rekord zrušili, toto bude podobný prípad len dúfam že to ako rekord neuznajú, nejasne upravené podmienky farmových chovov produkujú takéto ohavy, pritom všetci tvrdia že zver nechovajú pre parožie a rekordy, ale akýmsi zázrakom sa im to darí, vynašiel sa spôsob oplodňovania jeleníc (už sa to týka aj SR)a tu je obrovské nebezpečenstvo narušenia genofondu jelenej zveri, mal by byť urýchlene novelizovaný zákon a toto zakázať, zver je našim národným bohatstvom a štát by nemal dovoliť aby ju ktokoľvek genetický bastardil len preto že sa na tom dajú zarábať miliony eur. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off jozef76, 5.8.2011 o 7:37

Nie je to umelá lebka??. Zdá sa mi že sú to zhody?. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mohawk, 5.8.2011 o 5:51

tak či tak, ale som zvedavy či ho uznajú svetový rekord!!. Aj ten z Bulharska je to hnus, a uznali!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off canisdirus, 4.8.2011 o 21:20

Hnus,fuj,otrasné. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off felix22, 4.8.2011 o 20:23

To nie je jeleň, ale obluda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM