Heming hunting
dnes je piatok,  26. apríl 2024,  meniny má Jaroslava,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:37,  dnes západ slnka: 18:50
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

značka Hornady a rôzne druhy striel - diskusia

autor: off atyla13
pridané: 24.11.2007 19:09

Aké mate skúsenosti s nábojmi značky Hornady? a kde sa daju kupiť

počet zobrazení: 40 018
počet hlasov: 0
okruh tém: strelivo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off mibe74, 13.11.2011 o 8:46

Nechcem zakladat novu temu-neviete niekto, akej kvality je strelivo Hornady Superformance? Nie je to len nejaky marketingovy tah? Cena bola taka, ze krabicka Hornadyho stala o polovicu menej, ako Norma. Kukal som bal. tabulky, to strelivo superformance je vyhnane do vyssich rychlosti-len ci je to aj pravda. Prosim o akekolvek info. Diky.

dať hlas príspevku | počet hlasov: 10

komentáre

zoradiť
zobrazené 41-80 z 124 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off hadzi11, 15.1.2016 o 16:01

Strelivo Hornady Interlock - poloplášť 7 x 57 - Zdravím všetkých. Máte niekto skúsenosti s týmto strelivom? Doporučili mi ho u Fraňa v Nitre, tak neviem či som urobil dobre, či zle. Vraj, je to tvrdšia strela, prestreluje. Vďaka za príspevky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off pato7, 15.1.2015 o 8:12

Peterppl. Sst pri takej rychlosti aku v springfielde bude dosahovať sa bude strela rozkladať fragnentovať.. Podľa mňa ak sst tak ťazsiu strelu. Robia aj 150 aj 165 grain. Alebo interbond alebo gmx. Ale rozhodnutie je na tebe ja neviem na aku zver polujes ani na ake vzdialenisti. Pretoze aj to ľahke SST ti bude dobre fungovať ale na väčšie vzdialenosti asi od 150 metrov. Lebo strela uz nebude mať taku vysoku dopadovu rychlosť a nebude sa rozkladať. Zdar ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peterppl, 9.12.2014 o 18:04

A čo poviete nato ? 30-06-Springfield-125-gr-SST-CustomLite Má niekto skúsenosť? Ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Skúsenosti so strelou GMX od hornady. (autor: pato7).

off pato7, 27.8.2014 o 17:33

starosť mi len robí to či bude dostatočná dopadová rýchlosť na espanziu strely u tých gmx .SST používam chodia super len pri streľbe na kratšiu vzdialenosť hlavne na spoločných na spoločných dosť fragmentujú. a pýtam sa na gmx lebo výrobcu nechcem meniť pretože som skúšal Normy PP SaB ale Hornady chodí najpresnejšie preto by som rád zmenil len typ strely :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Skúsenosti so strelou GMX od hornady. (autor: pato7).

off Strelec11, 27.8.2014 o 13:35

Skus hornady SST ja ich použivam v 7X57 nerobi mi to žiadny rozptyl. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Skúsenosti so strelou GMX od hornady. (autor: pato7).

off steyr, 27.8.2014 o 13:24

Pre mňa mali Hornady GMX v 243Win, zbraň Sauer 80, zlý rozptyl, vzhľadom na tento fakt, s ňou nemám žiadne praktické skúsenosti... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SUPERFORMANCE 223 V-MAX (autor: jancigas).

off tomi626, 6.3.2014 o 12:10

ma niekto skusenosti s Normou v kalibri 223? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SUPERFORMANCE 223 V-MAX (autor: jancigas).

off agbar, 6.3.2014 o 8:29

Zdarvim. Ja pouzivam strelivo Hornady rady custom / supurformance nie je v ponuke / v 22-250 rem a to 40 gr.V-max strelu na lisky a tu je rychlist vyrobcom udavana 1265 ale kedze mam o 5cm kratsiu hlaven / 61 vyrobca/ tak v mojom pripade bude o malinko nizsia. Ucinky tejto genialnej!!!! kombinacie na liskach si pozrite v kat. ucinky streliva vo fotografiach. Srnciu som zatial neskusil. Pretom som nebral 243 ale 22-250 kedze lisky nezahadzujem do jarku a k balistike 22-250 niet co dodat. Zdar ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SUPERFORMANCE 223 V-MAX (autor: jancigas).

off henrik, 4.3.2014 o 16:19

pravda, pravda, v-max 243 bude asi iny ako v-max 223. hmotnost 55 gr maju ale rovnaku 243 aj 223. vybral som si tuto strelu, lebo dodava 243 urcitu univerzalnost, kedze posuva balisticku krivku 243 na rovnaku uroven ako 223, ci dokonca 22-250. kazdom pripade ja som s tymto strelivom velmi spokojny. presne, ucinne a za dobru cenu. este by som povedal, ze raz liska utiekla aj po zlom zasahu namakko, takze neda sa vzdy spolahnut na velku rychlost v-max a jej schopnost vytvorit hydrosok... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SUPERFORMANCE 223 V-MAX (autor: jancigas).

off rado100, 4.3.2014 o 15:24

henrik, tomi to zistí sám ak sa mu podarí zasiahnuť lopatkovú kosť, alebo kĺb srnca. Zver utečie a v živote ju nedohľadá. V-maxi sú veľmi dobrá voľba na terč a na škodnú. V-max v 223ke sa chová oveľa kultivovanejšie ako v 243ke. Používam 50gr a 40gr V-maxi. 50gr väčšinou priestrel no aj výstrel je veľmi malý.40gr zatiaľ som mal šťastie uloviť len jednu líšku a tú pri zásahu lopatky neprestrelilo tak že super. Stop efekt vynikajúci. Líška po zásahu ide k zemi ako blesk a to aj pri horšom zásahu na mäkko. Používam ich na vzdialenosť väčšinou do 200 metrov a pri nie príliš silnom vetre je to v pohode. Rýchlosť 40gr strely je niekde na úrovni 1180m/s a pri tejto rýchlosti sila vetra pôsobí na strelu veľmi krátku dobu čiže na 100 metrov nie je stranová korekcia nutná ani pri silnejšom vetre no na väčšie vzdialenosti s tým treba rátať. Presnosť v laborácii superformance neviem posúdiť lebo ja si náboje laborujem sám, ale čo viem tak si to chvália. Jancigas ak pôjdeš do V-maxu, odporučujem ti 40gr. V prvom rade je šetrný ku kožušine, výborný stop efekt zver vôbec netrpí, veľmi bezpečný v prípade ak nezasiahneš cieľ pri dopade na hoci akú prekážku (burina, krík, brázda hliny a pod) sa strela neodráža, ale sa rozloží na maličké fragmenty. Na raticovú zver žiadny V-max nepoužívaj. Aj keď zver usmrtíš ale sám sa budeš troviť olovom. Stačí si pozrieť video penetrácie V-maxu v balistickej želatíne a uvidíš sám čo to robí. Na srnčiu zver je do 223 dosť super striel tak používať V-max na tento účel nie je žiadny dôvod. Toľko moje skúsenosti a v účinkoch máš aj praktické ukážky správania sa V-maxu v reálnych situáciách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SUPERFORMANCE 223 V-MAX (autor: jancigas).

off henrik, 4.3.2014 o 13:19

tomi626, nechcem nikoho poucat, ani sa robit lepsi, len si dovolim upozornit, ze v-max by sa nemal pouzivat na raticovu zver, ale vyslovene na skodnu (varmint). jancigas, pouzivam toto strelivo v kalibre 243, ak ti to pomoze. velmi presna, rychla a lahka gulicka. nulu mam na vyse 200 metroch. na skodnu velmi dobre, ale len ak nepotrebujes kozuch, lebo lisky to dost trha. (aj ked pri par zasahoch bola len 2 cm dierka na vystrele). neviem sa vyjadrit k strelbe cez prekazky a k vetru, ale ked fuka, tak von nechodim. strielal som s tym len na skodnu, na nic ine. liska po zasahu ostava na mieste. inak na 200 metrov plechovka nie je problem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SUPERFORMANCE 223 V-MAX (autor: jancigas).

off tomi626, 4.3.2014 o 8:22

Dobra presnosť, na srnčiu parada, moja skusenosť nepodlieva, zver pada v ohni ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 20.9.2013 o 10:35

Tak nebol problém objednať: IBO a cena celkom rozumná, zatiaľ mám GMX do .30-06 i 243W, máte niekto s daným strelivom praktické skúsenosti, prípadne i s SST, Interbond? Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SST SLUG (autor: motaq).

off ppeter29, 8.9.2013 o 16:31

Pouzivam SST cko 3 sezony v Bajkal IZ 12x76mm jednospust. Najvetsie zahrdlenie nepouzivam ked naladujem akukolvek jednotnu strelu. Ked som kupoval SST hned som bol oskusat do terca na 50 m redukovany diviak strielane z pevneho stola brokula bola vo vakoch mierene cez opticke vlakno musku 5 ran- 2 boli pri sebe ostatne 7 cm v kruhu. Posunul som terc na 80 m a mieril som na papierovu hlavu na terc *3 rani a boli tak cca 10 cm od seba. S SST kazdy rok ulovym lanstiaka alobo prasa na spolocnych polovackach povetsine od 10 m do 35 m na taku vzdialenost sa strela sprava jasne ze tam kam das tam je. Prasata prestreluje a zeby som vyhadzoval odpad nepamatam. Poslednu zimu som ulovil vybehol mi lanstiak na 15 m asi som vypalil prvu ranu s hornej hlavne a zabudol som ze mam prepnuty kohut a tam som mal Brenecke v dolnej SST cko ,trafil som nad prednu lopatku, pod chrbticu lanstiak spadol a po chvilke vstal a utekal dalej po 150 m ho zastavili psici a bolo dostrelene. Po kontrole rany co sa stalo sme zystili ze Brennecke preletel hluchym miestom nic neposkodil a nadovazok lanstiak ani nefarbil nic ani kapka. No diera v nom bola akoby 20 mm vrtakom by ho durch prevrtal . Ako bolo napisane toto strelivko je urcene pre drazkovanu hlaven ako ma napr.Brokovnice Mossberg je to podkaliberne strelivo vedene prave v takom kosiku aby ten kosik zyskal nejaku rotaciu pri prechode hlavnou. Nic sa nim neda pokazit no osobne mam lepsie skusenosty s Klasikou ako je S-ball alebo Brennecke. Co som mal moznost vydiet promo videa pre strelbu s SST a drazkovanou hlavnou tak na 100 yards je super presne samozrejme s pouizitym optiky. Ucinok tohto streliva nepoznam osobne nic na vetsiu vzdialenost som nezlovil. Mam ulovene aj 2 lisky s SST na 40- 45 m vstrel vystrel priemer strely este aj na vypracovanie boli dobre kedze sa to dalo zasit. Inac s klasickym Brennekom mam ulovok na pekne velku vzdialenost ulovok prasata rana na lopatku. Krasna ranka cista dodnes uchovavam strelu doma. Ucinok Brennecke Slugu Special 32g strely nabojnica 67,5 je velmi ucinna aj na vetsiu vzdialenost. Uz asi 2 roky sa mi v trezore povaluju Remington Accu Tip a Remington Copper Solid cca asi po 5 krabicky s kazdej strely . Ale tento rok uz dojde aj na nich. A odporucam kazdemu najprv si akehokolvek Sluga oskusat na papiery pre rozne vzdialenosty hoci aj na 25 m. S Brokovnicou lovim poctivo 12 rokov prazdnych vseliak&&ych nabojnyc som vyhodil za 2 vrecia kedze ich zbieram (aby sa nepovalovali po lese) vela ludi podcenuje ucinok hladkeho vyvrtu a dlhsej hlavne. Moje zistenia este ze dobre zahrdlena hoci aj brokova dvojka kalibru 16 ma lepsie kritie a je presnejsia ako 12 kaliber tiez vela zalezi od pevneho zahrdlenia alebo moderneho cokovania. Neznamena ze viac je naozaj viac. A mal som moznost lovit aj a kalibrom 20 pri dobrej zvolenej strele nieje problem zlovit lisku na 60 m tento 20 kaliber sa sprava ako (gula skoro) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SST SLUG (autor: motaq).

off michal30-06, 7.9.2013 o 18:45

MMaska beru to tak že jedna nebo dvě rány do terče, pro ověření nástřelu, nemají vypovídací hodnotu o tom jak je ta střela stabilní, nebo ne. Když je kupoval tak se o nich nikde nic nedočetl a spokojeně je používá. A otázka jestli žijí i takový .. nebudeme si malovat realitu zbytečně moc růžově. Člověk se doslechne spoustu věcí, kdy jen zakroutíš nevěřícně hlavou. Jen pro doplnění, kolega používá 12/70. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SST SLUG (autor: motaq).

off walther, 7.9.2013 o 17:26

mal som 5ks tohto streliva v 20/70. ulovil som s nimi diviaka 120kg strelou za ucho na 25metrov a liska na 30 metrov. Ostatne tri isli kolegom do zbierky. takze Ti viem povedat len tolko ze som nemal dojem ze by to lietalo inam ako som mieril alebo ze by strely dopadali bokom alebo nieco take. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SST SLUG (autor: motaq).

správca MMasska, 7.9.2013 o 15:56

michal30-06 to mi chces povedat ze mas kamarata co si kupil naboje a striela s tym zver ale v terci to nevyskusal? To ziju aj taky polovnici? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SST SLUG (autor: motaq).

off michal30-06, 7.9.2013 o 8:49

Kamarád má s nima uloveno pár divočáků, sele, lončák a jednu lišku. Do terče nezkoušel, ale podle výsledků při lovu je zatím naprosto spokojený a měnit nehodlá. Střílí je z bettinsolky a zahrdlení používá tuším 1/4 a 1/2. Na Loveckém fóru píšou, že se stává, že neudrží stabilitu, ale bude záležet asi i na flintě jak si s tím poradí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SST SLUG (autor: motaq).

off motaq, 7.9.2013 o 8:08

Viem ze je to urcene do brokovnic s drazkovanym vyvrtom. Skor ma zaujimalo ci to nahodou niekto neskusal strielat s brokovnice s hladkym vyvrtom. Niekde som cital ze SST cka odporucali ako dobre strlivo s jednotnou strelou na spolocne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SST SLUG (autor: motaq).

off jozef, 7.9.2013 o 7:49

Ja som prvýkrát o tom počul ked som nechápal prečo kamarát v usa poluje na jelienkov brokovnicou:)Až potom mi to vysvetlil a poslal toto fórum odkaz nieje tam toho vela popísanáho ale stačí ti vidieť fotky strely a pochopí každý o čo ide... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady SST SLUG (autor: motaq).

off Belson, 7.9.2013 o 6:24

Mozem sa mylit, ale nejakych skusenosti sa tu tazko dockas. Ako sa pise v poslednej vete tvojho odkazu, toto strelivo je urcene do brokovnic s plne drazkovanym vyvrtom. Nemyslim, ze v nasich zemepisnych suradniciach sa taketo brokovnice pouzivaju. Zato v USA s tym dost bezne poluju na tie ich deery. Ak taku hlaven mas, lepsie bude polozit tuto otazku na niektorom zamorskom fore, alebo skor tam vyhladat existujuce vlakno na danu temu..... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off steyr, 21.8.2013 o 12:59

Dajú sa kúpiť Hornady aj niekde medzi TN a ZA? Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off pandur1, 8.4.2013 o 13:12

Peťo zato som sa pýtal, že ho začali robiť aj v osmičke. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off Jager68, 7.4.2013 o 22:42

Basic bude asi uplna jednoducha vec..nieco ako TMS alebo TMR a podobne. ale v 8x57IS ho nerobia a v 30-06 835m/s... TOG je vyborna strela. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off motaq, 7.4.2013 o 20:54

no asi to vyskusam, na srnciu by to mohlo byt OK alebo KJG? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off pandur1, 7.4.2013 o 20:40

Si ma potesil,len este som objavil od brenneka novinku basic 12g, 795 m/s, 4108 J tak babo raď ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off Jager68, 7.4.2013 o 20:28

pandur v 8x57JS to bude velmi dobré..820m/s a 11,7g gula ak sa nemylim..srncie nerozbije a na tazkej zveri sa bude fajn deformovat a 4000J urobi svoje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off lovec84, 7.4.2013 o 20:14

Je rozdiel medzi strelami accubond a interbond v rovnakej gramáži? Myslím účinok na zver a presnosť strely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off karis1, 7.4.2013 o 19:58

ja mám SST v 7x57 aj V 7x64, zver padá v ohni, ked odbehne silne farbí, velmi dobre počutelný zásah aj keď sám strielam ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off pandur1, 7.4.2013 o 19:47

Peto zohnat ho by uz nemal byt problem. Ake to bude v 8x57 JS ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off Jager68, 7.4.2013 o 19:42

Uplne to iste ti splni Norma so strelou Accubond 9g a 900m/s ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off Jager68, 7.4.2013 o 19:40

Feri ak ho zozenies..je to fajn.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off motaq, 7.4.2013 o 18:55

ma niekto skusenosti s hornady GMX v 7x64? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 24.3.2013 o 8:53

Marian,,to mas ako monolit..nieco ako TTSX,atd. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off nofi, 23.3.2013 o 22:58

Má niekto skúsenosť s Hornady 9,3x62 250 gr GMX® Superformance? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off bongo3690, 20.9.2012 o 13:03

pipo82 ja pouzivam TSX od sellieru 10,4g a zda sa mi to v pohode strelivo srnec na 100m, vstrel za lopatkou a vystrel cez lopatku diera v lopatke priemeru 2,5cm a to iste aj von z tela. Skus a uvidis ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off josefd, 14.8.2012 o 17:47

pro peterhorniak ja lovim hornady sst 7*64 ano zver v ohni barvy to taky moc dobre do 50metru zhasina devastace jak to chytne kost hruza vystreli nad 8cm prumer jak to natahne trochu vody tak vse co je ve vnitr je ve vystrelu vypada to hrozne ranivost ano kdyz nekoukam nanic kolem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off Jager68, 1.8.2012 o 17:03

Monolit original KJG som pouzival v 7rem.mag. 6,72g a 1150m/s...velmi dobre.Srnec streleny za lopatku..vystrel cez..ziadna devastacia ani obr.podliatiny...tusim ze peies videl aj foto...ako ked kost prevrtas vrtakom...inak vsetko v ohni..div.aj vysoka aj kamzik.CEsky pokus o monolit nie je az tak zly.Hornady ma GMX... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

off flinta, 1.8.2012 o 16:22

A zkoušeli jste někdo hornady interlock v té 7x64? Jak jste byli spokojeni? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie Hornady 7x64 (autor: pipo82).

správca MMasska, 30.7.2012 o 16:48

Jager68,a co povies na to KJG nemal som este monolit trochu sa ho bojim ale pepies tvrdi ze je to super tak neviem? teraz mi doslo XRG tak to idem buchat mam toho jednu skatulu tak to spustim a budem zvazovat co dalej ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 41-80 z 124 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM