Heming hunting
dnes je sobota,  18. máj 2024,  meniny má Viola,  spln: 23. máj 2024,  dnes východ slnka: 04:05,  dnes západ slnka: 19:20
IBO výpredaj

Diviaky v poľnom reviri - diskusia

pridané: 12.6.2011 17:25

Dobry den, chcel by som sa opytat ako sa Vam dari pri polovani na diviaciu zver v polnych reviroch ??? Mate nejake finty ?? Rady??? Triky a pod ??? Dakujem

počet zobrazení: 7 367
počet hlasov: 2
okruh tém: poľovníctvo
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off binka, 8.7.2014 o 6:50

Ono chování černé nelze paušalizovat. U nás třeba dřív než za velkého šera z řepky nevylezou. U sousedů jdou z řepky do pšenic za světla. Kolega chodí sedat na posed přímo nad řepku. Pod nohama mu to doslova vře, ale černá v řepce není vidět. Teď už zraje, tak v ní moc potravy nenajdou, ale kryt je to dobrý a že se jim v ní špatně chodí bych netvrdil.V řepce černá migruje i dlouho po ránu. Všeobecně po ránu "cestuje" ve vyšších polních plodinách. Jsou jim vidět hřbety, ale žijou v tom, že je nikdo nevidí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off riso2504, 8.7.2014 o 4:00

Diviaky sú nevyspytateľné, večer idú dosť neskoro keď je už šero, tma alebo ráno skoro o tretej, štvrtej idú preč . neviem ako máte posiate pšenicou ale vätšinou sú diviaky tam. V repke sa zveri ale ťažko chodí, ide sa tam skryť, ako asi napr. tá vysoká. Pravdepodobne sa pohybuje čierna aj teraz keď píšem :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off paroha, 7.7.2014 o 21:20

Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadom diviakov.V repke sa zdržuje veľa čiernej zveri. V sobotu som šiel len tak so psom o 9 ráno už svietilo slnko a vybehli mi z repky diviačica so 7 mladými.Tak som našiel chodník ležovisko kde by pravdepodobne sa mali zdržiavať.Na druhý deň som šiel skoro ráno no nebolo tam nič iba vysoká.Tak som šiel večer a to isté. čakal som tam až do úplnej tmy no nič ani som nepočul šuchot v repke.Kedy je lepšie chodiť ku polu ráno alebo večer? bola to len náhoda že mi vyšli tak neskoro? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Stagstalker, 20.8.2013 o 18:37

Väčšia šanca je podľa mňa tiež po daždi, aj keď diviakom nevadí ani dážď, bežne som ich pozoroval mimo kukurice aj počas neho. Treba si sadnúť v predstihu a dávať pozor, niekedy je šanca na výstrel len rádovo v sekundách. Diviaky často z kukurice len na chvíľu vybehnú a hneď aj utekajú nazad, na otvorenom sú nepokojné a tesne pri kukurici sa poľuje ťažko, treba mať v zálohe dobrého psíka alebo mieriť za ucho. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 20.8.2013 o 17:56

jeges môj osobný názor je, že po daždi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jeges, 20.8.2013 o 13:57

Ahojte dneska u nás prší už od 10:00 je keby do večera neprestalo je šanca ze diviak víde z kukurice na podiskované strnisko repky, alebo by bolo lepsie keby prestalo? za akého počasia je najväčšia šanca na diviaka? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off binka, 12.7.2011 o 7:02

Jasně Viléme. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off dede, 11.7.2011 o 20:58

Paráda po česku, Zbiňku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 11.7.2011 o 14:57

Edu jen v dnešní době velkozáběrových strojů je málo polí, které nedosečou za jeden den. Když jezdily staré řezačky, tak sekaly jedno pole týden :-) U sousedů vloni tak střelili na třech akcích asi 7 divočáků. Když odjely kombajny tak obstoupili kukuřici a prohnaly psy, nebo honci prošli řepku.Pak už je to jen na umění střelců. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 11.7.2011 o 13:42

výborné je čakať pri kosení repky či kukurice keď odídu stroje a zostane kľud . Vtedy za pár minút diviaky nazeraju von :-D Ako sú porozháňané strojmi nevedia kde sa nachádzajú tak kontrolujú situáciu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off vlciaskala, 8.7.2011 o 10:21

ako pisal edu v takychto horucavach je idealne cakat pri bahoriskach ale mne sa dost osvecilo cakanie na okraji kukurice ak tam mas nejaky ovocny strom napriklad ceresne,jablka,slivky, treba pockad ked zacnu dozrievat a padat na zam ovocie maju diviaky rady je to prenich ako magnet ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off binka, 15.6.2011 o 15:22

Leone kolik selátek jsi připravil o maminku? :-)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 15.6.2011 o 5:32

Když chceš aby nakvasila tak ji musíš našrotovat a nesmí to být na vzduchu jinak akorát zplesniví stačí to zalít horkou vodou se solí a flašku magi nechat to dva dny ležet a odvézt do lesa ale když mají dost jiné potravy tak na to kašlou teď jim sypu u lesa kde vycházejí akorát psí granule a to vezmou pár granulí a jdou dál ale aspoň přibrzdí jinak to je jak rozjetý vlak a rovnou do žita nebo řepky :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off hunter2010, 14.6.2011 o 19:34

Počul som, že je dobré keď nalejete do kukurice magi a nasypete soľ a necháte zakvasiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ToMaS0077777, 14.6.2011 o 10:23

Dakujem za poucne kometare . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 12.6.2011 o 21:05

slušná aj keď zapáchajúca je vecička je staré mäso zavesené v kýbliku na strome odkiaľ sa sypú cez vopred pripravené dierky kostné červy . Trocha vypáleného stolového oleja v kalužisku tiež urobí svoje pre príťažlivosť diviačej zveri .Pozor však na znečistenie prípadných vodných tokov . Na trhu sú tiež rôzne dechty na oterové stromy . Najlepšie je však ovládať život čiernej zveri a sústavné pozorovanie revíru. Tak najlepšie zistíš kde a ako sa diviaky pohybujú . Fotopasca Ti tiež určí kedy prichádzajú napríklad na kalužisko a vnadisko . Solenie pomáha tiež . Momentále je dobré čakať za páľav pri kalužiskách a diviaky sú nasťahované najmä v pšenici. Treba ovládať kde zalíhajú nájsť chodníky kadiaľ chodia a potom už len čakať . Môj postreh je ,že ráno sa poľuje lepšie ako večer v pšenici .Lovu zdar a veľa zdaru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 12.6.2011 o 18:07

Najdi si kde mají vodu ale tam nelov pouze na vexlu k vodě a nebo psa na čuníky a šoulat pod větrem v pátek mě to přestalo bavit na posedu tak jsem zajel domů pro fenu a vyrazil šoulat do obilí po pár metrech fena nasála tak jsem začal hledat co cítí a byli to 4 lončáci asi 30-40m od nás tak jsem jednoho vybral počkal až bude v koleji po traktoru a Kely hned po výstřelu vypustil proto že jsem nic po výstřelu neviděl tak si holka zablbla trefil jsem se na plecko těsně pod páteř a to jsem myslel že jako tradičně když mám foťák a bednu v autě nic neulovím :-) odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

reklama

prvá škola vábenia jeleňovZelené zápisky z poľovníckych chodníkov