Heming hunting
dnes je sobota,  4. máj 2024,  meniny má Florián,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:24,  dnes západ slnka: 19:01
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Canon EF 300mm f/4L IS USM + Canon EF 1.4x III - diskusia

autor: off lubo125
pridané: 7.6.2011 21:47


Otaska : keď k tomuto obiektivu nahodím telekonventor 1,4x získam 420mm IS USM ohnisko s f5,6 ako sa zmení kresba a ostatne vlastnosti obiektivu pri tejto kombinácii s telekonventorom na tele 550d ? Mohol by to bit celkom lacný spôsob ako získať 420mm pevne ohnisko s IS a vynikajúcou kresbou porovnateľnou s EF400mm F5,6 L USM ale hlavne s IS nie?
počet zobrazení: 3 225
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off lubo125, 20.6.2011 o 14:34

no vyzera to tak ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 18.6.2011 o 13:10

No vidíš Lubo už si si vybral . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 16.6.2011 o 19:13

durika67 ja hlavne fotievam za zleho svetla bud skoro rano ked este ani slnko nevyslo lebo unas na tej strane je taky velky kopec a akurat tam kde vychadza slnko takze unas vynde o 2 hodiny neskôr alebo fotim zas pri zapade slnka ale to malokedy zverina vynde alebo vynimocne v lese kde je zas tma... môj sistem fotenia je povecinou taky ze rano a vecer prejdem 4 velke luky a zopar cistiniek kde viem ze ta zver vychadza... vtaky fotievam iba prilezitostne vôbec sa nechistam nato ze napriklad dneska idem fotit vtaky ... a stativ pouzivam taktiez mynimalne a monopod vôbec nmam takze priam vzdy fotim z ruky... za tie 2 roky co uz chidim pohore pomali kazdy den z umyslom daco odfotit sa mi este nestalo zeby prisla zver tak blisko ze by bola 300 vela. Dakujem ti za popis ,podla tych mojich podmienok mi vychadza ze 300 by bola lepsia volba. Petere: riesenie je to salamunske to mas pravdu ale môj rozpočet neumoznuje take niečo :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 15.6.2011 o 19:25

ja som tento problem vyriesil salamusnky. kupil som si zoom 100-400 a aj jedno skvele pevne sklicko. a mam po starostiach. neberte tento prispevok niajk v zlom. ale ked sa na to clovek pozrie, tak aj to je riesenie. ja osobne 100-400vku nosim ked idem na prieskum terenu, na fotenie sposobom pochodzky. a pevne sklo ked idem fotit nieco konkretne, z krytu a snazim sa naplanovat idealnu vzdialenost a veci podobne. nie vzdy sa da vsetko naplanovat, par krat som o zaber prisiel prave koli dlhemu ohnisku pevneho skla, ale nedam nan dopustit. ten vystup z neho je proste famozny. takze asi tak nejak to mam ja. viem ze to zrovna tebe asi moc nepomoze, ale aspon som sa podelil o svoj uhol pohladu na vec. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Durika67, 15.6.2011 o 18:27

Ja som mal tiež podobný problém keď som sa rozhodoval či kúpiť od canonu pevnú 300/F4 alebo 100-400 a tak ti skúsim dať svojich pár praktických rád z môjho pohľadu kedy je výhodnejšia ísť do 300 a kedy zase do 100-400. Obidva tieto objektívy sú veľmi kvalitné aj keď určite výstup z pevnej 300vky je lepší, hlavne keď je slabšie svetlo,vtedy sa rozdiel prejaví najviac.Mal som možnosť si pred kúpou vyskúšať 100-400 a odpadových fotiek som mal až až....čo je však pochopiteľné...slabšie svetlo, dlhšie ohnisko, fotenie z ruky, iný výsledok ani nemohol byť...najviac ma mrzelo že som prišiel o veľa pekných momentov.Pri 300vke sa mi toto stáva iba výnimočne.Naopak, nevýhodou 300 je chýbajúci zoom(keď ti niečo príde blízko, môžeš prísť o pekný záber) a kratšie ohnisko, čo je nevýhodou hlavne pri fotení vtákov.Ohnisko sa dá poriešiť TC, ale zoom bohužiaľ neporiešiš. Musíš sa teda len rozhodnúť akým štýlom chceš hlavne fotiť a aký výsledok chceš dosiahnuť.Ak budeš fotiť hlavne za dobrého svetla a zo statívu prípadne monopodu, radšej choď do toho 100-400.Ak rád beháš v čase aj nečase, budeš fotiť hlavne z ruky a chceš mať aj dobrú kvalitu, lepšia voľba by bola pevná 300. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.6.2011 o 23:41

ano ak máš 9500 dolarov canon 200 - 400 ja výborná voľba to je fakt . Netreba sa obávať zoomu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.6.2011 o 23:39

recenzie sú iba skrytá reklama .Keby ten telekonvenktor bol bezstratový dal by som si ich na seba 10 a kvalita by neutrpela a ohnisko by bolo do aleluje . Nelogické a vyskúšané v praxi . Ano tristovka o clone 4 môže ešte zvládnuť TC 1,4 ale nečakaj zazrak . Vždy bude maximálny výrez lepší !!! Fotil som lkovou 600vkou za 8000€ a na tej to TC pracovalo slušne ale výrez je aj tam lepší . Na 400 o clone 2,8 pracuje tc tiež ok . Je to však sklo za 6000 -7000 euro . Všetko je relatívne . Ja som popísal praktické skúsenosti nepredávam foťaky . Makrokružok to je excelentná blbosť na umelé osvetlenie a dobrý statí s makrosankami a dobrám softom pre skladanie dof . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 13.6.2011 o 22:30

tak ja neako necitavam obchodne recenzie hlavne tie nezavisle kde to obiektivne hodnotia ale hento som si vsimol a je to sranda lebo keby to bola pravda tak by vyrobili perpetum mobile :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 13.6.2011 o 22:09

Lubo a videl si už zlú obchodnú recenziu?:-)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 13.6.2011 o 18:41

ale toto je uz asi sen kazdeho fotografa wildlife odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 13.6.2011 o 18:36

na tu 70-300 som ani vôbexc neuvazoval dat TK a kedze nemam fotak serie D 1 alebo D 3 ani AF by nefungovalo. pentacon 135 2,8 a 50 1,8 nato ze ich mam uplne zadarmo a ze maju cez 30 rokov su to super obiektivy a 135 som dokonca vydel s porovnanim s neakym canonovim L sklom podobneho alebo takeho isteho ohniska a po porovnani snimok vysvitlo ze canon je o trosku ostrejsi inak pentacon drzi krok a 50 je super na portret a ako take macro + medzikruzok odkaz s MF sa uz dako vysporiadam ale zas nemam penazi nazvis nato aby som kupoval podobne umna menej vyuzivane ohniska. Tair-3s to mas pravdu to patri do muzea. Samozrejme ze skusenosti su viac nez pismenka v recenzii preto som to sem aj hodil do diskusie aby som sa dozvedel o praktickych skusenostiach inich a zatial ma večina presvieca o 100-400 ak to takto pôjde dalej opustim od kupi 300 a vyzne porozmyslam o zej 400. Teras len zo srandy - hoši od canonu maju na svojej stranke zaujimavy popis toho telekonventora odkaz a precitaj si hned prvy odsek zacinajuci sa // Nástavec EF 1,4x III bol špeciálne... // a posledna veta - hoši zaručuju nulovu ! stratu kvality a vykonu :D - tam sa asi dobre sekly ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.6.2011 o 17:23

lubo125 práve v tom je problém kupújúcich ,že čítajú recenzie a potom majú zaručené informácie . Ja som ich tiež čítal niekedy dosť dávno a dozvedel som sa že pevná 400 f 5,6 je oveľa ale oveľa ostrejšia robí krajší bokeh a iné sprostosti práve preto som si ju kúpil . V praxi som žiadnu odchýlku kvality nezistil pri časoch 1/400 a viac bola absolútne totožná ako 100 - 400 . Pri horších svetelných podmienkach kde na ohnisku 400 bol čas 1/100 atd bola ospevovaná pevná 400 oproti 100 - 400 uplná zahmlená mazanica lebo nemá stabilizáciu obrazu čo zoom 100 - 400 má ako i horizontálnu tak i vertikálnu . Našťastie sa našiel blb čo si tú pevnú 400 kúpil a nikdy viac nechcem to sklo vidieť !!!Rozdiel medzi nami je ten že Ty si niečo čítal ale ja som to i prakticky vyskúšal a hovorím moju praktickú skúsenosť po stovkách možno tisícoch testujúcich fotiek !!! MTF test môže vravieť čo chce ako i veštica teodora . Aj v telesopingu sa dozvieš o najlepších výrobkoch na svete a prebudenie bude ťažké ! Na canon 70 - 300 zabudni na TC to ti poviem rovno . Akonáhle prekročíš s TC clonu 5,6 je koniec ostrím fotkam . Celkovo som testoval viacero druhov TC od canonu ,tamronu ,ospevovaného kenka všetko uplne zle . Chromatická aberácia ,kresba uplne rozbitá ,vinetácia v rohoch proste blivajs velebnosti :-D Tie pentacon uplne zahod to patrí zberatelom na fotenie to nie je v dnešnej dobe . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 13.6.2011 o 15:49

Lubo nepreháňaj až taká ostra ta 300-ka zas nie je. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 13.6.2011 o 15:40

Edu kym by som to tu nasiel by ma aj porazilo to je ako hladat ihlu v kope sena tak sa nehnevaj. Ta 300 ma lepsiu svetelnost čo je veke + okrem toho pevne ohnisko bude mat zarucene veciu ostrost nez zoom takties + a kombinacia s TK je tektes mozna zo zachovanim f5,6 (iba 1,4x ) a neviem no ale cital som si o tich TK III rady a ostrost sa znizi iba manimalne (ale stale zostane na ovela vysej urovni nez u 100-400- to vravy MTF test ) AF klesne o 50% CA minimum a maju aj daky procesor co by mal zlepsovat komunikaciu s telom a spresnit zaostrovanie tak mi prosimta blisie popis tvoje zle skusenost s TK. Od sigmi nechcem ziaden obiektiv mam ju rad asi ako ty nikon :D to racej ostanem pri tom co mam alebo nasporim na tu 300 ale neviem vyhodnotit co je lepsie ci F4 + velka ostrost oproti 400mm a zoomu (prihliadnuc k tomu ze mam 70-300 is usm cize tieto uhniska mam pokrite) cisto obiektivne čo by si povedal ty ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.6.2011 o 21:19

lubo popisoval som to veľa krát . Mal som pevnú 400 f5,6 a porovnával som ju s canonom 100 - 400 4,5 - 5,6 v kvalite som nenašiel žiadny rozdiel !!! Rezenzie sú drísty ja som praktik . Pevna 400 je nezastabilizovaná čiže musíš isť do 2 krát kratších časov ako pri zastabilizovanej 400vke . Mať možnosť zoomu je veľmi dobrá vec najmä keď sa dostaneme k zveri bližšie . pevna 400 ostrí od 350cm oproti 100 - 400 ktorá ostrí od 180 cm .Pri fotení vtáctva z krytu je to výrazny rozdiel . Pre tieto dôvody som pevnú 400vku predal a viac ju nechcem vidieť . fito99881 myslíš zle . tristovka s tc 1,4 nie je kvalitou ani náhodou podobná pevnej 400 od canonu . S TC mám tie najhoršie skúsenosti odhliadnuc od toho že neexistuje prekročiť clonu 5,6 !!! Ak máš menej penazí kup si sigmu 120 - 400 ak viacej kup si použitý canon 100 - 400 USM IS profi tredy L . Použitý kupiš okolo 1000€ . Ferio ja poradím vždy to čo sa mi zdá najlepšie . Kľudne si to môžeme vyskúšať a porovnať fotky z mojej staručkej 40 D s objektívom 100 - 400 oproti tej pevnej 300 + tc a ihned uvidíme rozdiel . Nemám obavu že by som kecal ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 11.6.2011 o 14:58

Edu-a sa nepytaj ,ten ti nic ine ako canon 100-400 neporadi :-D Tu na stranke fotia tou pevnou 300-vkou tusim ivanteplan ,durika67 co o nich viem ,tak skus sa opytat ich na ten objektiv. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 11.6.2011 o 14:20

Edu čo ty na tuto kombinaciu hovoris ? isto mas stim obiektivom dake skusenosti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 8.6.2011 o 8:46

100-400 vs 400 odkaz 300 vs 100-400 odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 8.6.2011 o 8:25

petere: ale malo bi to IS cize bolo bi mozne pouzitie v slabom osvetleni a vymedzenim otrasov preto som myslel ze by to bolo lacnejsie ako kupit original 400 s IS za 4000e a predpokladam ze ta 300+ TK 1,4 cize 420 by mala lepsiu krezbu nez 100-400 is usm a za pomerne zovnaku cenu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fito99881, 8.6.2011 o 7:25

ale 300 o clone 4 je dobré sklo aj samostatne,foto sa ti po vyfotení da slušne orezat,a stoji dáko tak ako 400/5.6,a pri tristovke nemusis silou mocou použit TC,ale s použitím s TC myslím si že je rovnáka kresba ako s 400/5.6 :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off petere, 7.6.2011 o 21:57

len tak zbezne som sa pozrel po nete a tato kombinacia ta bude stat cca 1600 eciek. preto neviem co si myslel tym, ze celkm lacny sposob. kup zrovna tu 400vku f/5,6 a mas pokoj.ta 300vka v spojeni s konvertorom by nemusela byt zla kombinacia, myslim, ze tam malico utrpi kresba ale podla mna to nebude nic hrozne. ja sa snazim konvertor nepouzivat, ale niekedy som rad ze ho mam v batohu, lebo sa obcas celkom hodi. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov