Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Plastové pažby - diskusia

autor: off gamo
pridané: 31.5.2011 20:24

Plastové pažby sú rýchlo rastúci fenomén a mnoho (nielen) poľovníkov dáva čoraz viac prednosť praktickosti plastu pred estetickosťou dreva... Je to ale naozaj tak? Môj známy tvrdí, vraj aj na základe vlastných skúseností, že plast, resp. plastové pažby môžu za istých podmienok (vysoká teplota v aute, silné slnko) dodatočne "pracovať" a mierne sa meniť, čo by samozrejme malo vplyv na presnosť streľby ako - takú. Máte s niečím podobným skúsenosti, resp. aký je váš názor?

počet zobrazení: 5 905
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Edu, 1.6.2011 o 23:14

Solirov aj mne vadí tá estetičnosť takže sme dvaja . Tiež som drevenná konzerva :-D Také mi to príde ako keby som teniskami v krbe kúril :-D

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

komentáre

zoradiť
off MSmarian, 17.7.2011 o 20:50

Kvalitná puška má medzi predpažbím a hlavňou medzeru. Čo sa týka samotného plastu, záleží na značke. Od vlastníkov Blasera s plastovou pažbou som nijaké sťažnosti nepočul. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.7.2011 o 14:20

Jager68 samozrejme každý máme iné estetické cítenie . Sauer je výborná zbraň podobne ako blaser . Futuristický merkel helix je tiež zase n iečo iné atď . Je to ako debata či je lepšia značka audi mercedes či BMW . Všetko patrí k špičke a je len otázkou ľudského faktora čo si vyberie . Nechcel by som nikoho za to odsudzovať ani mu nasilu vnucovať svoj názor . Keby som bol prišiel na poľovačku s oranžovým pasom na klobúku a do pohonu v oranž veste pred 20 rokmi asi by všetkým spadla sánka a asi by ma zahnali :-D. Dnes je to nutnosť a považujem to za správne . Podobne je to i pri plastoch . Kto by si pomyslel že budú plastové okná :-D Plast v pažbe ktorý je špecialne vyvinutý pre tento účel je po všetkých stránkach naozaj lepší. Samozrejme k lesu patrí drevo a krásne drevo má svoje čaro svojú krásu svoje teplo ktoré vyžaruje to sa uprieť nedá to je fakt . V dreve je kus života a prírody to plast žial nemá :( Naopak má iné vlastnosti ktoré sú všetky lepšie oproti drevu okrem tej spomenutej citovej stránky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jager68, 14.7.2011 o 13:02

Edu suhlas na 100% o tom plaste.Ty si ako priklad dal Blaser.Aj ked nie som fanusik zbrani Sauer (Zaisťovanie a odistovanie zbrane)..,,plastovy" OUTBACK s kanel. hlavnou je jednoducho super. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 13.7.2011 o 23:03

Tu je zaujímavá guľovnica síce v plaste ale s montážou v kalibri W 308 a optikou za 11900 českých je to super cena odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off Felix12, 4.6.2011 o 1:10

Drevo má jednoznačne svoje veľké čaro, pri dennom použití zbrane je plast na prvom mieste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.6.2011 o 19:19

mysacenko plast profesional v zelennej kombinovaný perfekto gumou sa naozaj priam fantasticky drží v ruke oproti drevu . Jediný handicap má v tom že to nie je drevo .Tiež nemožno povedať ,že by utrpela v tom plaste na estetike .Je to skôr také futuristické riešenie .odkaz Každopádne pekné drevo dodáva zbrani väčšiu elegantnosť a je podľa mňa poľovníckejšie . Z plastu ide komerčnosť samozrejme tiež vysoká funkčnosť . Okrem estetiky má plast vo všetkom navrch oproti drevu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off walther, 2.6.2011 o 15:14

Prednedavnom som kupil Howu v ciernom plastovom prevedeni a som milo prekvapeny pouzitym materialom. Na uchopovych castiach je mäkky zdrsneny a celkovo je pazba z nejakeho materialu medzi gumou a plastom. Aj ked som sa chcel okamzite po kupe pustit do vyroby drevenej pazby, upustil som od toho a mozem smelo povedat ze na nej nikdy nebude drevena pazba... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysanecko, 2.6.2011 o 14:05

Mne osobne sa páči R8 v plaste. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off goret, 2.6.2011 o 5:26

tak veru drevo je drevo a poľovnícka flinta nie je len na strieľanie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 1.6.2011 o 23:16

ale aj tie horia, to je tak s tymi konzervativcami, ale drevo je drevo :-) fesanda je fesanda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.6.2011 o 23:14

Solirov aj mne vadí tá estetičnosť takže sme dvaja . Tiež som drevenná konzerva :-D Také mi to príde ako keby som teniskami v krbe kúril :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 6

off Solirov, 1.6.2011 o 10:25

hm.. Edu suhlas.. ale osobne by pri kupe zbrane pre mna estetickost bola dolezita.. plast je mozno prakticky ale ak by si mi dal na vyber medzi plastom a tou istou zbranou v kvalitnom dreve tak nemam o com premyslat.. nejak tym plastom neviem prist na chut.. :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 31.5.2011 o 23:26

plastová pažba má všetky výhody oproti drevennej okrem jedinej estetickej . Plastová pažba je trvácnejšia ,odolnejšia napríklad u blasera professional je doplnená špecialnou protišmykovou gumou ,ktorá zabespečuje perfektné držanie zbrane neporovnateľné s drevom . Plastová pažba vydrží oveľa ale oveľa viac ako drevo . Plast je špecialne vyvynutý pre zbrane . Nemyslím samozrejme vzduchovku za 30€ z číny :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off motaq, 31.5.2011 o 20:50

teoreticky plast pri vysokych teplotach pracuje, ale predpokladam, ze v pripade pazby to bude taka vysoka teplota aku nikdy nedosiahnes. to mas tak ako ked by niekto povedal ze pristrojova doska v aute sa deformuj. ano ale je testovana na take teploty ake v aute nikdy nedosiahnes ani na slnku. takzvane zatazove testy. a predpokladam, ze pazby aspon u tych kvalitnejsich zbraniach a znackach su na tom podobne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov