Heming hunting
dnes je piatok,  29. marec 2024,  meniny má Miroslav,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:31,  dnes západ slnka: 18:09
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Aký statív a hlavu na video kameru? - diskusia

autor: správca admin
pridané: 9.5.2011 12:03

Aký statív a hlavu na videokameru? Aký používate vy? Na čo si mám dať pozor pri výbere statívu / hlavy? Mám statív Manfrotto 055XPROB s hlavou na foťák, mám rozmýšľať už iba o kúpe hlavy na kameru? Využili ste niekedy to, že ste brali so sebou i foťák na statíve i kameru na druhom statíve? Ďakujem za vaše rady.

počet zobrazení: 9 893
počet hlasov: 0
okruh tém: video, kamerovanie
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off peter1204, 12.9.2014 o 16:58

Ak chceš pozri si moje video na lovu zdar: Celý rok pozorovaný, ruja 2012 to bolo kamerovane novým stavivom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1204, 12.9.2014 o 16:52

Ja pouzivam na kamerovanie v lese statív Velbon C-600 a je to super už pred nim som mal 4 stati vi a bolo to o ničom pri kamerovani trhalo z obrazom a videa nestali za nič Tento stojan je urceny hlavne na kamery ma hydraulickú hlavu a ide pekne plynule a je za priatelnu cenu zo stari my stavivami sme mali krásne ruje ale ako videa o nicom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 4.1.2012 o 20:54

držím palce ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.1.2012 o 17:23

dix uz taham AE a nesiel som aj daky navod nato tak som zvedaví čo vyčarujem :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 4.1.2012 o 17:10

no skúsi hladať na googli.. ja netočím s DSLR tak neviem.. ja používam na strih sony vegas 10pro.. strihal som aj v priemeri, a AE som tiež používal.. čo som videl videa robili to v premieri a AE.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.1.2012 o 16:42

ale cez čo to mam upravit ? (: nepoznas daky program ? cez čo by sa dali tie blikajuce vadea vyskladat na normalne pozeratelne HDR ? alebo cez čo sa to roby klasicky u tich lepsich kamier ako si uviedol na tomto vydeu ? odkaz ... sa som sa doteras o vydeo vôbec nazaujimal tak tie veci okolo toho vôbec nepoznam ... čo povies na program After Effects alebo Blender VSE ? takto to potrebujem spravit odkaz nevies ces čo sa to da ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 4.1.2012 o 16:15

tak čo sa pýtaš ked poznáš odpoved.. ty máš predsa ten foťák.. tak ho zober natoč vlož do PC a testuj... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.1.2012 o 15:58

odkaz 0:42 - hentak mi to blika - tak to bude asi treba prehnat este cez daky software aby to bolo taketo odkaz že ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.1.2012 o 15:38

ja viem co je hard dinamic range :D HDR a vo fotkach som ho robil uz pred 2 rokmi :D aj s 12fotiek len v hentom magic programe je moznost HDR vydea a funguje to tak dako ze si zvolis pomer iso cize stupen tej dinamiky zaklad je 400-800 alebo 100-200 , 200-400 alebo 2 stupen 100-400 a podobne no a ono to počas toho videa neustale meni tieto 2 hodnoty a malo by to robit tak rychlo ze ty to okom nezbadas a ked to nestiha tak vlastne vydis to blikanie - len teras neviem ci to ma bit take to blikajuce a ci sa to ma v PC cez daky program upravit alebo to len nesiha tak vychlo menit tie iso hodnoty ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 4.1.2012 o 15:17

neviem či ti s tým HDR videom pomôžem.. pretože ta celkom nerozumiem .. termínom hdr sa označuje niečo iné ako formát videa.. vo videu sa využíva ale nie je to formát ako napr., ide skôr o štýl, look ... tu máš niečo o HDR odkaz V skratek.. predstav si že natočíš, odfotíš niečo dva krát... ale vždy použiješ rozdielnu expozíciu (clonu, iso, rychlosť a zavierky dajme tomu).. napr. máš krajinu lesy stromy riečka.. naexponuješ na krajinu tak aby obloha bola v prepale... proste aby krajinka bola krásne vyfarbená a správne vyexponovaná.. potom urobíš takú istú fotku z toho istého miesta (zo statívu).. s tým že budeš exponovať na oblohu.. potom v počítači cez masku tie dva zábery spojíš.. dofarbíš a máš HDR.. kapiš?? ukážka: odkaz video, odkaz foto.. som toho názoru že ked sa to preženie stojí to fest za prd.. to už potom ani nie je foto.. ble.. ale všetkého treba s mierou.. trochu doladiť farby a výsledok je prekrásny.. tak do toho chlape skúšaj a trenuj :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.1.2012 o 12:22

su tam obi 2 režimy samozrejme pouzivam ten kvalitnejší, 2 :D ... inač ten peaking sa tam naziva FOCUS PEAK a je to fakt sranda hlavne na manuálnych objektívoch ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.1.2012 o 12:13

jaj jasne uz viem co je ten peaking ale zatial som nevedel o ziadnom jeho logickom vyuziti tak uz teda viem :D urcite to odskusam pri videu ... no neviem ci bi som bol aj schopný na tom full hd kamerovat viac ako 30min lebo na origoš nastaveni ma 1 minuta 300MB a ja tam mam iba 8GB kartu + este dake te Raw-ka :D ... ale to hdr mi nejde ani na normalnom 1x bittrate tak uz fakt neviem co je stim a mne neblka LCD ale ked to prehravam tedy to blika aj v pc ked to prehram aj vtedy to blika ... logicke vyuzitie zvysenia bitrate vydim iba na tom crop videu inač vyhladzuje to aj hrany - z 1 velkej kocky ti spavy npr 4 menšie - ved to poznas ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 4.1.2012 o 12:04

počuj.. v akom režime nahrávaš video?? 1280x720 50 p alebo 1980x1080 25p.. odporúčam druhý.. viac detailov.. ale tento režim ma svoje obmedzenia.. treba sa s ním naučiť točiť.. je to "filmový" režim.. dosiahneš s tým taký filmovejší look..(presnejšie filmový je 24p).. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 4.1.2012 o 11:56

vidíš teraz si ma niečo naučil.. nevedel som že sa tam da zvačšovať crop faktor ktotrý majú všetky canony teda okrem full frame 5D mkII 1,6x... Bitrate ano.. no je zbytočné točiť privysokým bitratom.. bitrat ti určuje podanie farieb a podbné srandičky.. máš potom rýchlejší tok.. ale aj napr. moja kamera ktorá stále 4500 e má bitrate 25 MB/s a stačí.. ak ho zbytočne moc dvíhaš preto to nestíha procesor vo foťáku preto ti LCD bliká.. (teda zrejme do DSLR veľký odborník nie som).. ML je super vecička... Nahrávať video na 550D sa nemusíš nijak báť.. nahráva vo Full HD.. daj tam rozunný bitrate a máš vystarané.. taktiež sa ti odbúral časový limit ktorý je pri foťákoch 29min 59 s.. takto môžeš nahrávať bez prestávky podobne ako pri kamere.. Peaking je neoceniteľná funkcia.. môžeš to využívať ako pri fotení aj pri kamerovaní.. v podstate sa ti zvríraznia (nejakou farbou) hrany objektu ktorý máš v danom okamihu zaostrený.. využíva sa to hlavne pri filme ak robíš DOF a teda preostruješ z jedného predmetu na druhý... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 4.1.2012 o 11:28

heknutu ju mam uz asi 2 tizdne :D :D a funguje to paradne a vo volbach vydea je moznost BIT-RATE x1- to je zaklad FW ale s hentim sa tomu da utat az na 1,4 vyditelny rozdiel je iba ked kamerujem na crop faktor cize 2-nasobny vyrez zo snimača a tam to krasne vyhladzuje všetky pixly tim padom sa to da pozerat aj na večšom monitore a je tam ovela viac detailov ... ono sa to da zdvihnut az na 2,5 ale nestiha mi nato procesor - vypadava vydeo ... a je to aj nepriamo umerne vyske ISO cim mas vysie iso do 800 stiha 1,4x do 400 1,6x a do 100 stiha aj 1,8x /ale zase 10s videa ma +-40MB :D ... ale napriklad to HDR vydeo mi nejde no ide len ked si ho pustim tak mi celi displej blika jak šaleny ... hento Peaking som tam nenasiel očom to je ? skoda ze to neni po slovensky alebo cesky clovek sa potom tim funkciam moc nerozumie ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 3.1.2012 o 21:06

rado sa stalo.. viem aké to je ked človek potrebuje radu a nemá mu kto poradiť.. tak sa neboj a veselo do tej 501 tky budeš určite spokojný.. kukal som ty máš 550 tku.. no na tom sa dajú robiť slušné videá.. 400 vka objektív super.. ešte nejaký externý mikrofon napr. odkaz tento mam aj ja na druhej kamere... a nemáš o čom.. dobré maskovanie.. čo je podla mna základom potrebuješ kryt prípadne oblek.. ja mam aj sieť.. Tú 550 tku by som ti odporučil hacknúť použi Magic lantern.. potom je práca ovela jednoduchšia.. sú k dispozícii kamerové vychytávky.. ako napr peaking.. odkaz tu si o tom niečo prečítaj... tu je vlákno konkretne na 550D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 20:54

dix za rady .. fotky vyzerajú super ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 3.1.2012 o 18:44

poviem ti takto.. 501 ka je super voľba.. ak nie sú peniaze na niečo lepšie bude to super.. určite sa toho neboj a budeš spokojný.. pozri tu aretaciu budeš tak či tak zaťahovať.. aj ked mi pri kamere protiváha funguje (pokial nemám svetlo na kamere) používam ju zriedka.. je lepšie hlavu dotiahnúť.. predsa ju dotahuješ len vo vertikálnom smere.. jednou ruou povolíš a druhá je už na páke hlavy a točíš.. úplná pohodička.. trochu cviku a máš to.. neboj nič.. určite budeš spokojný.. napr. tu sú fotky kamošov ktorý fotia s manfoto hlavami, tento fotí s 701-kou odkaz a tento 501 tkou odkaz snad sa na mna nenahnevajú že som sem dal ich tvorbu.. to skôr na ukážku aby si vedel že aj s týmito hlavami sa dá fotiť a bez akýchkoľvek problémov.. a myslím že sa za svoju prácu chalani naozaj nemajú prečo hanbiť a snad sa na mna nenahnevajú.. ak to čítajú tak klobúk dole.. ste super!!! :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 18:21

no ja som si to predstavoval tak te budem mat aretačnu skrutku povolenu ale nie uplne a budem mat zapnutu tu protivaku a v takej pozicii v akej fotak necham v takej zostane - neposuniesa nepadne a potom ked pride zver uz len richlo smachnem paku a nasmerujem a cez kablovu spust na pake odfotim - nebudem muset povolovat atretačnou skrutkou a tim stracat daku tu sekundu, samozrejme popripade ked budem mat nafotene odskusam aj dake to video ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 3.1.2012 o 18:06

jasne da sa to.. môžeš to posúvať hore dole ako len chceš.. ale nemyslím že sa ti to stouto 400 vkou podarí.. ale za vyskúšanie to stojí... počuj.. však a načo je tebe protiváha?? pri fotení?? to využíje skôr kameraman než fotograf.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 17:23

skoda tej protivahy :( budem muset v gripe pri wild. pouzivat asi iba akúú :D aby som trocha znizil vahu oproti tim taskym 6x AA baterkam vtedy mi to vachadza oklo 2150g ... a inač mala by tam bit aj daka moznost vyvazenia celej zostavy posuvanim šrobiku po upinacej dosticke a po ako takom vyvazeni by mohla ta pritivaha aj celkom dobre fungovat nie ? ak bude tazosko rovno v pätke objektivu ? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 3.1.2012 o 16:36

protiváha bohvie ako nefunguje.. je udavané že by mala fungovať do 2,5 kg ale v skutočnosti je to cca 2 kg.. a aj to musím kameru posúvať dalej na hlave aby mi ju stále neťahalo dopredu.. poviem tak ako je stojí to za holú riť! (škaredú) :-D... iné hlavy v tejto cene?? hmm chlape neviem o žiadnej.. ale ty nemaj strach.. tebe to na foťák bude určite stačiť.. to je v poho... kamoš ju má a ked ma na nej D50 + 500 vku tak v poho udrží.. nie protiváha, ale musíš pritiahnúť hlavu:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 3.1.2012 o 16:13

ja som si tu 501 vybral hlavne kvôli tomu ze ma sistem prizavazria a unesie aj trocha večši naklad ratom zo zostvou okolo 2,3kg + casom blesk takze do tich 3,5 ... čo by som sa chcel spitat este nez ju objednám funguje to protizávažie dobere / spolahlivo ? neni este daka alternativa podobnej vydeohlavy ba i lepčej od inych vydeo značiek ktore nepoznam ? za normalnu pribliznu cenu ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 2.1.2012 o 22:00

pre všetkých záujemcov o kúpu skutočne kvalitného statívu za skvelú (možno vyžšiu) cenu.. odkaz novinka od spoločnosti sachtler.. robia najlepšie video statívy na trhu.. je to statív určený pre kamery do 4 kg so systémom protiváhy a mnohými dalšími vychytávkami.. je relatívne ľahký, preto je vhodný aj na nosenie do terenu.. no na vačšie (ťažšie) delá je priľahký... prípadne pre tých ktorý sú pri korune a sú nadšencami pre kamerovanie zveri je tu takýto výhodný set odkaz.. viem asi to je mimo penaženku každého z nás.. no ako som už písal kvalitný statív je základom dobrého videa.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 2.1.2012 o 16:33

bohužiaľ nemám.. moja doterajšia práca je z iného súdka ako z polovníctva.. :-D to by sa sem aj tak nehodilo..ale mám v pláne teraz niečo natočiť niečo čo bude na webe tak to dám bud sem alebo prípadne vhodím odkaz.. inak tá 501 ti bude stačiť úplne.. ma ju vela mojich kamošov, ktorý fotia už dlhé roky niektorý aj profesionálne.. a nevedia si ju vynachváliť.. ja ju mam tiež.. no zachcelo sa mi niečo lepšie.. niekedy sa hlava lepí a trochu ju pri švenku zadrhne.. a to ma potom ide od zlosti rozhodiť.. fotí a kameruje tu niekto z okolia Zvolena???? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 2.1.2012 o 12:11

no to je mi jasne ked je tam asi 2-nasobny rozdiel v cene :D ale moje moznosti mi ju prave vzdhladom na cenu neumoznuju zakupit a ja bi som ju ani neako nevyuzil ja chcem hlavne fotit a tam mi 501 postači ... inač mohol by si ukazat dake tie tvoje videa ? mas ich dakde na nete ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 2.1.2012 o 11:53

lubo125, 504- ka hlava to je trochu iná trieda.. tam nie je o čom.. preto som sa rozhodol kúpiť ten statív.. chod halvy je plynulý a nemá chybu.. odporúčam!!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubo125, 1.1.2012 o 23:14

501 od manfrotta idem kupit na canon 400 5,6 ... stých odkazov co si dal najzaujívanejšie vyzerá tato odkaz ale bolo by dobre si ju môct najprv vyskusat predtim nez za nu das 300+e ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off archer, 1.1.2012 o 19:35

no.. táto hlava je síce označovaná ako videohlava ale používa sa pod foťáky.. pod kameru by som ju rozhodne nepchal.. ovela lepšou voľbou je 701 alebo 501 HDV od manfroto.. uuuuurčite!!!! ja sám mam 501 a celkom spokojnosť.. "celkom" dosť sa lepí a pri švenkoch vidím chyby.. no za tie peniaze slušná hračka.. ja idem objedať tento: odkaz pre fotografov sú tieto hlavy (701, 501 atd.) fajn.. ale mna doslova vytáča ak vidím že švenk nie je plynulý.. vtedy sa dosť hnevám :-DDD.. určite najlepšie video statívy sú od spoločnosti Sachtler.. ale kto má 1500 e na statív.. ten statív ktorý máš (ktorý si uviedol) si s ním spokojný??? to je tiež fotostatív.. na video by som niečo také neodporúčal.. je to moc ľahké a nemá to stredový kríž.. preto aby bol záber pekný a neklepal sa potrebuješ pevnú a ťažkú základnu.. ten statív ktorý som si objednaval bude mať cca 9 kg.. a s tým sa už dá niečo robiť.. Na tejto stránke vidím veľa ale skutočne veľa skazených videí.. bohužiaľ tu musím použiť slovíčko skazený.. pretože ide o množstvo nádherných príležitostí dovrzaných kameramanom.. boli by to nádherné a neopakovateľné zábery keby bol použitý dobrý statív.. statív je základom pre prácu s kamerou.. bez dobrého statívu nie sú dobré zábery.. vždy ked vidím nejaký rozklepaný "film" musím si povedať aká škoda.. Máte množstvo príležitéstí natočiť nádherné veci tak to chlapi konečne využite!!!! čo by som ja dal za tú možnosť!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

správca admin, 10.8.2011 o 0:00

Vybral som si toto odkaz Príde mi to cca o 2 týždne, tak potom ak bude mať niekto záujem o viac info na prácu a spokojnosť s touto hlavou, kľudne napíšte. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off ferio, 5.8.2011 o 21:13

Admin ,myslím si ,že nech si vyberieš akúkoľvek ,tak budes spokojný :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off miro64, 5.8.2011 o 15:29

ja používam Manfrotto 501HDV na canon 7D + EF 300mm f2,8 IS a spokojnosť až na tu váhu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 5.8.2011 o 15:04

Neviem sa rozhodnúť, poraďte prosím. odkaz odkaz odkaz odkaz odkaz Ďakujem! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 14.6.2011 o 9:05

Poradí mi prosím niekto dobrú hlavu na statív manfrotto 055XPROB na kameru? Ďakujem. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesny muz, 10.5.2011 o 13:40

nie vo foťáku mám video ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

správca admin, 9.5.2011 o 21:18

Prosím vysvetli. Máš hlavu i na video i na foťák? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.1.2010 o 13:47

manfroto je pevné a kvalitné !!! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.1.2010 o 13:47

No ja ti poradím guľovú hlavu minimálne takej veľkosti ako mám ja
odkaz

Čím menšia tym kajlavejšia . Guľová hlava však nemá nič spoločné zo statívom mám i monopod i statív hlavu natočím na to čo momentálne používam . Má dieru zo závitom . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jaro8, 11.12.2009 o 0:09

stativ na kameru - Zdravim,chcel by som si kúpiť monopod na videokameru sony dcr-sr35 a neviem sa rozhodnúť medzi statívom s gulovou hlavou alebo len so šróbou.Rozhodujem sa medzi VELBON RUP-43, ktorý je s gulovou hlavou a statívom Manfrotto 676 B bez nej...Za každú radu ďakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM