Heming hunting
dnes je štvrtok,  25. apríl 2024,  meniny má Marek,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:39,  dnes západ slnka: 18:48
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Daniele - diskusia

autor: off kovacikova
pridané: 6.4.2011 18:07

Dobry den. Chcela by som sa opytat, kde sa na Slovensku daju fotografovat daniele vo volnej prirode, ci su tak plache ako srnky.

počet zobrazení: 5 468
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
on W308W, 24.2.2016 o 13:03

Obora pod Kapušanským hradom ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off alex, 24.2.2016 o 12:55

Neviem iste ,ale nemôže to byť pri Strážskom? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jjjanickoma123, 24.2.2016 o 11:14

prosim pomožte! kde sa nachadzaju daniely -

poradte mi kde sa daju vidiet vo volnej prirode daniele okoli prešova alebo vranova nad toplou.......dakujem

◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 14.10.2015 o 13:18

Ondrik: Výradového bieleho som stretol tento rok hádam už 3xkrát len teraz mi prišiel ako tak na dostrel a bol aj v povolenke tak som váhal či ano či nie nakoniec sa mi natočil riťou a odišiel ako prišiel. Tak mi v hlave začalo vŕtať či vôbec streliť ,alebo nehať žiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 13.10.2015 o 16:26

ak je to výrad tak o čo ide? ak ste u Vás v združení všetci poverčiví kľudne prídem a strelím ho. :) :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 13.10.2015 o 14:31

lanus: Veď práve albín to nie je ale je to predsa anomália tak človek zaváha inak s vyraďovacím odstrelom nevidím problém :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on lanus, 13.10.2015 o 13:15

Mysho22 - Biely daniel má máloktorý červené oči t.j. nejedná sa o albína a tak platí na neho rovnaký meter ako aj na čierneho t.j. štandardné pravidlá vyraďovacieho odstrelu podľa konkrétnej oblasti . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Mysho22, 13.10.2015 o 7:57

Páni otázka do plena. Ako by ste sa zachovali pri odlovu bieleho daniela strielať-nestrielať? Predsa keď odhliadnem od povery je to anomália ktorá zasahuje do genofondu či .... ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 18.3.2015 o 19:53

jjjanickoma123 vo Varhaňovciach,tam mal zvernicu myslím že Matík,no Boh vie či to tam ešte funguje odkedy zdupkal,pri KE je to v Rozhanovciach... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jjjanickoma123, 15.3.2015 o 18:43

poradte mi kde by som nakameroval daniele - poradte mi kde by som nakameroval daniele........ale v okolici prešov vranov.alebo neco poblizku.....dakujem........... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off flamo, 18.4.2011 o 9:20

Pre Andejoff: Jasne že sme spolu a dúfam, že ešte dlho budeme ;) , pozdravím, dík. Inak prvé daniele boli evidované a odlovené pred vyše 36-timi rokmi práve tam. Presnejšiu chronológiu zazverenia Chropovského revíru a následne celej danielej lokality (kedysi D4, teraz už D5) sa dočítaš napr. v mojej diplomovke :) Myslím, že v knižnici Tuzvo by sa mala dať nájť. Alebo stav sa keď pôješ okolo Ch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 17.4.2011 o 13:59

Nie nevyskytli boli tam privezené a zušlachťovaný chov dodnes pod dohľadom skúsených odborníkov .Odtiaľ sa rozšírili do okolitých revírov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 17.4.2011 o 13:47

A v Chropove sa vyskytli :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Edu, 17.4.2011 o 1:32

Správne Andrejoff prišli z Chropova ako i do iných okolitých revírov prišili tiež z Chropova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 15.4.2011 o 20:34

Edu u nas su daniele uz vyse 10 rokov. a zaverovalo sa aj inymi. Aj ked je pravda ze ti prvi od niekal museli dojst, mozno aj z Chropova. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 15.4.2011 o 20:11

flamo pozdravil som .Končene kompetentná odpoveď . Tiež sa mi nepozdávalo ,že práve v Chropove by ste mali mať nejakú hlavu smútku pre pytliactvo a zhodárov. Otec si tam vie urobiť poriadok o tom nepochybujem . Andrejoff ja si myslím ,že všetky daniele vo vašom revíri majú pôvod práve v Chropove . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 15.4.2011 o 20:02

Stacilo mi ist okolo. A mas pravdu ze to je rozohnane po okolitych reviroch. A 3 tyzdne promenady 30 kusov lopatarov na ozimine medzi oreskym a vieskou, ti pendlovali hore dole od chropova k oreskemu. Janko a u nas vasi daniely tazko su lebo tak jak od vas aj od nas idu prec a zostalo tu asi 20 slabych vareskarov a ihlicaci.Jak som si tu nafotil v polke marca aj lespich tak sa po nich zlahla zem . A pozdrav Janku ked si este s nu! Lebo nevim kdo druhy by ti povedal odial som ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off flamo, 15.4.2011 o 13:50

Andrej a Ty ako často si v tom Chropove, keď to máš tak dobre zmapované? Že 100-vky.. ;O) nepreháňaš to trochu?? Vieš vlastne kde sú hranice toho revíru, alebo sa to len domnievaš?? Pravdou je, že daniele utekajú zhadzovať do okolitých revírov a v Chropove zostáva len ,,holá,, a zopár ihličiakov a vareškárov. Nehovorím, že sa tu nájsť nedá (zver je plašená a prebehuje z revíru do revíru),ale väčšina zhodov sa nachádza v revíroch susediacich s Chropovským. Možno tie 100-ky cudzích chodia po Častkovskom, Radošovskom alebo Sobotišskom revíre, ale po Chropovskom asi ťažko. To by som o tom musel vedieť ;o). Mimo toho, polícia a hospodár po minulé roky už zopár odvážlivcov bez povolenky odchytila a tí si toto konanie určite do budúcna rozmyslia. Tak Andrejko, nech ťa to nevytáča lebo vďaka tzv.,,zhodarom,, nájdeš celkom slušnú nádielku parohov aj v Koválove ;) Pre rhoods: si asi odborník a možno aj oborník v chropove ;)) ale obora=český názov,..po slovensky zvernica!!,..aspoň tak ma to učili na škole :) (neber to v zlom, len srandujem ako ty s tou oborou) pre kovacikova: plaché sú len tak ako si ich poľovníci naučili ;) Inak čau Edko, pozdravuj to tam u vás odo mňa. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off defko5, 15.4.2011 o 9:07

Jelsovec-presnne karikáš a petrovec krasne daniele a pekné miesta ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.4.2011 o 21:14

Andrej veď kto chce vedieť aké sú kde stavy zveri zistí si to na nete bez problému . Ty si myslíš ,že len danielie zhody sa zberajú ? :-DD ved také zalahy značiek chodia aj po považskom Inovci a iných lukratívnych lesoch. Nech chodia a zberajú a pytlačia. Keď si vaša poľovná stráž neplní povinnosti treba ju vymeniť nie nechávať deduškom . Takže nie su na vine zberači . Ja som v chropove zberal parohy ale maj som povolenku od Janka Flamíka . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off rhoods, 14.4.2011 o 20:58

edu : nejde o ten paroh jak o tu zver :D ale chropov je vlastne obora :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 14.4.2011 o 20:57

Ze tam chodi denne hladat parohy stovky ludi. A ked pozres SPZ auta tak s polky Slovenska. A fakt je tu treba konkurencia. Potom chodia aj do okolitych revirov. Ja viem o com hovorim. Sa len divim kolko cudzich stretam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.4.2011 o 20:28

andrej nič sa tam nedeje. Zlaté daniele sa strielajú dnes ako i v minulosti . Stav zveri stúpa. Takže neviem čo ťa má vytáčať ? Že si niekto nájde paroh ? Či ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Andrejoff, 14.4.2011 o 18:25

Ja velice dobre viem kde je Chropov. Len ked vidim co sa tam deje tak mna to vytaca. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kovacikova, 14.4.2011 o 16:34

Ďakujem za rady čo ste pripísali. Andrej danielie parohy nepotrebujem a do Chropova to je veľmi daleko. Veď to je až skoro na Záhorí-Západné Slovensko. Kôli tomu sa nemusíš čertiť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.4.2011 o 6:11

Andrej ak si myslîš že sa v chropove hľadajú zhody na základe mojej reklamy ok :)) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Andrejoff, 13.4.2011 o 8:28

Edu este viac rob reklamu Chropovu. Uz teraz su tam stovky hladacov co sa o seba potkynaju ! Ked chcete videt furu pytliakov chodte do Chropova, je to horsie ako ked rastu hriby! Auto pri kazdej ceste, poli atd. Myslim ze treba to propagovat, len co je pravda. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 12.4.2011 o 20:08

V okolí chropova sa preháňajú stovky danielov . Fotiť ich vo voľnej prírode je lahšia a oveľa ľahšie ako v oborách. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kovacikova, 12.4.2011 o 18:15

Teply vrch je až pri Sobote to je už dosť ďaleko ten poznám. Karikáš sa mi nepodarilo nájsť. Petrovec je Vyšný aj Nižný tak som z toho trošku popletená, kde vlastne žijú... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomique, 7.4.2011 o 21:05

no tak pár kusov je roztrúsených aj u nás a dokonca vo viacerých revíroch a samice sú veru pozorné, stačí nesprávny pohyb a už je stádo v pohybe.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 7.4.2011 o 8:25

Ak si z BB kraja ako píšeš, tak Karikáš a okolie, Petrovec, Teplý Vrch, Teháň - všetko danielie lokality.Aby si to nemala ďaleko:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sovo51, 6.4.2011 o 22:02

danielov je vela aj u nas.. na ruji neni problem nafotit aj daniele aj danielky.. ale danielky su strrašne pozorne...treba pri tom vela opatrnosti =) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fito99881, 6.4.2011 o 18:36

napr.v mojom reviri,a však dá sa povedat že samice sú občas fotogenickejšie ako srnky... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov