Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Psychotesty - diskusia

autor: off polovnikrv
pridané: 31.3.2011 17:23

Co poviete na dalsi (mudro) novo prijaty zakon?

počet zobrazení: 7 358
počet hlasov: 1

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 25.7.2012 o 10:20

V amerike to robia opačne ako u nás :-D Niekto to asi robí zle .odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off nofi, 4.4.2011 o 22:02

Mam spoluziaka zo strednej,dnes uz znameho psychiatra/polovnika, ktory mi povedal nasledujucu vec: vacsina testov ktore robia pacientom su dostupne na internete aj s vysledkami. A ti pacienti, ktorym na sebe zalezi, tie testy a odpovede maju nastudovane od A do Z. Niekedy ani niekolkohodinovy rozhovor neodhali psychopata .... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.4.2011 o 14:50

spito270 minimálne by s tou pištolou prišiel k zlomenine ruky . Ak by mu to nepostačovalo pridal by som bonus :-D Každopádne to mali ľudia ktorí to videli oznámiť polícii . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 2.4.2011 o 14:05

mna to tiez netesi,ze slusny ludia doplatia na spravanie niektorych individuí ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 2.4.2011 o 14:04

skuste pohladat aj nejake statistiky k ozbrojenym lupeziam,pytliactvu a tak.... zavedeny zakon ma okrem svojich minusov aj kladne stranky...neviem ci by ste ho takto zatracovali,keby ten mnou spominany psychopat prilozil tu pistol k vasej hlave...ci to niecomu pomoze,ukaze len cas. ja sa nemienim s nikym koly tomu hadat a trpiet tu ironicke poznamky ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 2.4.2011 o 12:08

spito270 povedať môžeš aj názor ,že je Slovákov 10 milionov a nikto ťa nepresvädší ,že sa mýliš .Prote bude to tvoj názor a tým to končí :-D A kto vie možno to nebude ani tvoj názor iba si to počul od tatu či dedka :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 2.4.2011 o 9:16

spito ale aspon si na tých odkazoch zistil ...že tvoj názor sa nestotožnuje s realitou... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 2.4.2011 o 2:01

edu a co sa tej statistiky tyka...dufam,ze tie ciary sa budu nadalej od seba oddialovat. ja nepotrebujem obkopirovavat nejaku ,,odbornu´´ literaturu....chcel som len vyjadrit svoj nazor ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 2.4.2011 o 1:42

marceliusko...ja uz psychotesty mam za sebou :) ak ta toto zaujima...len rozmyslam,kde ty tu vidis strelecky postoj a nejake nasadenie pre akciu...vies ako vyzera strelecky postoj vobec??? s tohto postoja by som si mohol tak akcne akurat prdnut ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 1.4.2011 o 21:50

Pocuj spito a ta tvoja fotka v tvojom profile,no neviem neviem ci prejdes testom.Neber to v zlom ale ten strelecký postoj a to nasadenie pre akciu naozaj neviem dufam ze ano.....:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off peter1985, 1.4.2011 o 20:48

Moj osobny nazor psychotesty som absolvoval konretne priamo urcene na drzanie zbrane u klinickej psychologicky (dokonca sudnej), tieto testy zhodnotia Vas psychologicky profil:sangvinik, cholerik, melancholik, flegmatik, a samozrejme prebehne doverny rozhovot a veciach, ktore Vas aj prekvapia. ja si myslim ze daleko viac ako psychologicke testy by mali urady sledovat priestupky z alkholizmu, domaceho nasila, ale nielen sledovat ale aj kona,t kolko bolo pripadov kedy drzitel zbrane ohrozoval svoje okolie manzelku atd. pritom uz predtym bol niekolko krat obvineny z tychto skutkou a urady mu neodobrali ZP a zbrane, tu si stat neplni povinnosti o tom to vsetko je, na druhej strane k tu uz mame psychotesty tak chcem povedat z mojho pohladu to nebolo nic strasne bolo to dost zdlhave a clovek uz ani nevnima co kruzkuje, rozne testy pozornosti´, IQ test, test osobnosti, "atramentove machule atd" ludia sa podvedome toho boja, je to normalne aj ja som mal taky pocit co ked neprejdem. psychologicka mi povedala ze posduok by mi nedala, keby som bol vyrazne patologicky, pripad ale to by spoznalo aj Vase/moje okolie FAKTOM ostava ze za tych cca 8 hodin, clovek ktory Vas vidi prvy krat v zivote, Vam vystavi papier ci ste, alebo nieste v poriadku je trosku OT ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.4.2011 o 20:27

Ok Belson nesledujem to . V dobe nedávnej to tak tuším ešte niekedy bolo . Takže ospravedlnujem sa za zavadzajúcu informáciu . Ako je to s povolením na nákup zbraní v susednom rakúsku je tam už nejaká zmena alebo sú stále dlhé zbrane na voľno ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.4.2011 o 20:24

FAKT: Ve Švýcarsku je každý bojeschopný muž ve věku 18-45 let povinen mít doma samopal. Statistika vražd ve Švýcarsku v letech 1998-2000 byla 9.2 vražd na 100 000 obyvatel za rok. V Anglii je držení vojenských a obranných zbraní zakázáno, loveckých a sportovních je velmi málo a podléhají velmi přísné kontrole. Statistika vražd v Anglii v té samé době byla 14 vražd na 100 000 obyvatel za rok [3]. FAKT: V hlavním městě USA Washingtonu je držení střelných zbraní pro sebeobranu zcela zakázáno a tamní počet vražd je 56.9 na 100 000 obyvatel. V městě Arlingtonu, hned za řekou, ale už v jiném státě, není držení zbraní k sebeobraně nijak omezeno a počet vražd je 1.6 na 100 000 obyvatel. [4] FAKT: Město Kennesaw v Georgii vydalo před 25 lety vyhlášku, že v každém domě povinně musí být funkční střelná zbraň. Dodnes se tam od té doby nestala jediná vražda ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Belson, 1.4.2011 o 20:22

Edu, o odfláknutí "bez testov a zbrojáku 6 ľudí na šesť rán" z perkusáku ozaj radšej "už ani nehovor" (dnes o 18:31). Už pekne dlhý čas je perkusná OPAKOVACIA palná zbraň v kategórii C (§6e) a na takú už treba zbroják (§12). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.4.2011 o 20:20

spito270 možno štatistika by ťa mohla . Či nie ? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 1.4.2011 o 20:15

ja vam rozumiem,ale predsa len nemozete porovnavat uplynulych napr. 20 rokov s dobou,ktora prichadza...vsetko sa ku**y,ludia sa zacinaju zabijat pre par drobnych,kriminality bude len pribudat. o opaku ma nikto nepresvedci. je normalne podla mna,ze sa priamo umerne zvysuju aj opatrenia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 1.4.2011 o 19:01

Ešte treba snáď spomenúť aj klad, že platnosť ZP ostáva aj naďalej s platnosťou na 10 rokov ( pôvodný L návrh bol "iný" ). Dúfam, že to tak už ostane. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.4.2011 o 18:35

pusikoo Po novom sa každý držiteľ strelnej zbrane bude musieť aspoň raz za život podrobiť vyšetreniu u klinického psychológa. Periodické psychotesty každých desať rokov čakajú na tých, ktorí majú právo nosiť zbraň, na športových strelcov a spadajú sem aj SBS-kári a policajti, ktorí dnes majú civilný zbrojný preukaz s právom nosiť zbraň. Na jeseň tohto roku budú do tejto povinnosti spadať všetci príslušníci ozbrojených zložiek so služobnou povinnosťou nosiť zbraň. Držitelia automatických zbraní musia prvý psychotest absolvovať do 30. apríla 2012. Ostatní až po vydaní nového zbrojného preukazu, ktorých platnosť ostáva na súčasnej úrovni desiatich rokov. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.4.2011 o 18:31

spito270 psychopata by neodhalil určite . Ak by sa mali robiť psychotesty tak ako treba dopoľovali by staršie generácie zodpovedných poľovníkov ,ktorý za desaťročia nemali žiaden problém so zbraňou . Podľa mňa keď má niekto 40 - 50 rokov zbroják a nemal najmenší problém so zbraňou je preverený 1000 x lepšie ako v nejakom teste ,ktorý chudák dedo ledva prečíta a už vôbec nepochopí čo to za kktiny má poskladať :-D To však neznamená ,že je potencionálne nebezpečný človek pre spoločnosť . V rakúsku sa predávali zbrane na voľno ako nožík alebo sekera a mali najmenšiu kriminalitu so zbraňou v EU . Neviem či sa to ešte stále predáva tak len na občianku ,alebo to už je zrušené . Ale v dobe nedávnej s tým nebol problém . Predali komukoľvek guľovnicu aj brokovnicu za ruksak patronov a nikoho netankovalo na čo mu to je . Okrem toho máme volne predajné zbrane bodné vidly nožíky a sečné :-D O perkusáku s ktorým odflákneš bez testov a zbrojáku 6 ľudí na šesť rán už ani nehovorím . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 1.4.2011 o 18:28

TAK ako to je vlastne MUSIA sa robit alebo nie ?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orin, 1.4.2011 o 18:11

spito ...prosím ťa pekne kde žiješ.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off spito270, 1.4.2011 o 17:45

ide o to,aby nebolo az take jednoduche,dostat sa k zbrani. niektotym ludom zbrane do ruk v nepatria....,sam poznam pripad,ked jeden psychopat obdrzal zbrojny preukaz...pritom bol znamy tym,ze uz ako chlapec strielal vzduchovkou po rovesnikoch! a ked uz mal ten zbrojny preukaz,tak dvakrat prilozil pistol (7,65mm) cloveku k hlave!!!!!!!!! nemyslim si,ze psycholog by takeho blazna neodhalil.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.4.2011 o 16:35

presne tak netreba chlastať metylalkohol a potom možno uvidíme ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off polovnik8, 1.4.2011 o 14:31

uvidime .... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 1.4.2011 o 14:05

Po Devinskej muselo prísť nejaké opatrenie . Malo to byť zhabanie poloautomatických zbraní , tj aj poloautomatov na poľovnícke účely . Potom ,že budú v skladoch . Nakoniec ,že sa budú robiť pri každom predlžovaní zbrojáka psychotesty . Všetko zostalo na tom ,že sa bude robiť jeden psychotest . Mimochodom ten psychotest ,ktorý mal úspešne absolvovaný strelec v devínskej . Mne sa zdá nelogické rozdanie desattisícov samopalov policajtom do ulíc medzi civilné obyvateľstvo :-D .Prvé perličky zabudnutých sapíkov na benzinke a inde sa už dostavili . Skončilo sa to ešte dobre človek si urobí psychotest raz za život a je to vyriešené. Ja takýto psychotest mám ako i väčšina starších poľovníkov čo poľujú viac ako 15 rokov . Nezužoval by som všetko na Lipšica . Slovák stale čaka na nejakého supermana premiera ktorý by mal vyriešiť všetky problemy za národ . Je to proste blud a treba žiť v realite . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off MAX2, 1.4.2011 o 8:04

Choré ako Lipšic so Spišiakom aj s tými, čo takýto paskvil schválili... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off benelli, 1.4.2011 o 7:46

pokial niekto urobi psychot. a potom niekoho zastreli napr. tak LIPSIC urcite vsekim vrati peniaze lebo to bolo zbytocne ! ? alebo zoberie zodpovednost na seba a pojde sa OBESIT !! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 31.3.2011 o 21:16

čo Lipšic sledoval je každému jasné ...Ako napísal Orol netreba to dramatizovať mohlo to byť aj horšie... všetko je o peniazoch .. nik kto nechce.. za psychače platiť ..tam ist nemusí .... flinty zakvačí na klinec a bude sa venovať niečomu na čo má....a další ich bud urobia alebo si ich kúpia pokial sú v rodine tak ich len tkak dostanú :)) no čo to budem dramatizovať.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fridomf, 31.3.2011 o 21:01

Ja si myslím,že psychotesty sú len výmysel,ako prísť ,,niekomu´´ k peniazom,no a samozrejme,,nám´´ o peniaze.Ale účel absolútne nespĺňajú,nakoľko napíšem len to čo chcem napísať.Keby doktori vedeli prísť na to čo si myslíme,tak neviem ako by to dopadlo.No a nakoľko sme slováci zviknutí držať huby,tak budeme platiť aj za podstatnejšie nezmysly,ako sú psychotesty. Dnes som si všimol náhodou na STV2 ako sa,,hrdili´´slováci v rumunsku,že sú SLOVÁCI.Nechápem na čo sú hrdí. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 31.3.2011 o 20:58

K otázke: netreba robiť z toho vedu a treba to vidieť realisticky. Veď nejde o život. Nie je to nič neprekonateľné a raz muselo k tomu nutne prísť. Myslím si, že v tejto podobe je všetko OK. Inde to majú aj výrazne horšie. Teda do toho a hlavu hore. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marceliusko, 31.3.2011 o 20:22

Jasné všetko sa "dá" len všetko stojí peniaze asi nie som celkom presvedčený (na rozdiel od našich demokraticky zvolených členov parlamentu na čele s pánom Lipšicom autorom ozdravenia držitelov ZP.)Že "TOTO" je to úplne naj úžasné...Teda je ale zase len pre pár "Vyvolených"pretože predpokladám že nám naša statočná a múdra vláda ešte určí kto budú TÍ "najfundovanejší"páni Psychológovia ktorí určia prípadne presne povedia kolko z nás bude v budúcnosti masových vrahov...ale ved to nevadí pretože "všetko sa dá urobiť...prípadne kúpiť... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 31.3.2011 o 18:13

netreba sa báť ... všetko sa dá spraviť ... prípadne kúpiť.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov