Heming hunting
dnes je štvrtok,  28. marec 2024,  meniny má Sona,  spln: 25. marec 2024,  dnes východ slnka: 05:34,  dnes západ slnka: 18:08
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Uprava fotografii - diskusia

autor: off msabi
pridané: 4.11.2007 18:29
Pani poradte ako upravovat uz nafotene fotografie na co treba davat pozor a doraz a ake programy pouzivate dakujem
počet zobrazení: 3 333
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off joseffi, 14.6.2008 o 21:50

na stránke /odkaz nájdeš presný návod na zmenu jazyka. (jak na photofiltre) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tomas3120, 14.6.2008 o 21:04

siuskaaa : ked chces zmenit jazyk vo photofiltre tak sa musis dostat do priecinku kde sa ti nainstaloval program a tam mas hned subor vo formate .PLG s nazvom translation ...ten jednoducho z tade odstranis a z oficialnej photofiltre stranky si stiahnes preklad bud po cesky alebo po anglicky a vlozis ho presne tam kde bol ten anglicky preklad...potom uz len otvoris photofiltre a uz pojde po slovensky ci cesky..ked to takto spravis tak ti to na 100% pojde ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.6.2008 o 13:48

siuskaaa to ti žial neporadim ale skus najsť češtinu na webe. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off siuskaaa, 14.6.2008 o 11:57

pocujte...ale ked mam ten fotofiltre v alngline ako si ho prehodim na cestinnu alebo slovencinu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 26.4.2008 o 12:48

Jednoduchy a velmi účinný vlný program na nete je fotofiltre .Je v češtine a výborne ti poslúži . Ja upravujem fotky práve v tomto programe .Ked sa chceš naučiť niečo o fotografii skus si dať fotky na nejaký fotoportál kde ti ludia poradia napríklad odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 7.11.2007 o 17:40

toto su pre mna vzacne rady tak dakujem lebo ja som to doostroval iba raz a hned som to zmensil a dal na stranku skusim tento postup este raz vdaka a dufam ze tieto rady pomozu aj niekomu inemu ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off samo, 7.11.2007 o 9:31

K programom este pridam Gimp. Ma hadam vsetko co mozete potrebovat.
Co sa tyka uprav, tak len este doplnim k Vladovi, ze posledne zmensenie odporucam na finalne rozlisenie (teda pre tuto stranku max. 760px) aby to uz stranka zbytocne dalej neresamplovala a potom finalne doostrenie. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 7.11.2007 o 7:43

msabi,pri zmenšovaní a úprave fotiek postupujem ja takto:Najskôr si na fotke upravím požadovanú sýtosť farieb,kontrast a pod.,potom ju doostrím a zmenším na 2x takú veľkosť ako chcem výslednú,následne ju doostrím druhýkrát a zmenším na požadovanú veľkosť.Toto je môj postup,ktorého aplikáciu na fotkách môžeš posúdiť v mojej galérii alebo na tomto odkaze /odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 6.11.2007 o 19:56

Gamo, ale ja nehovorím o Zoner Callisto, ale o Zoner Photo Studio 10 a to je soft na editáciu fotiek. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 6.11.2007 o 17:46

Ked uz nafotenu fotografiu RAW zmenim na jpg a potom este zmensim tak za dost rozmaze da sa to neako ovplivnit ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 6.11.2007 o 15:28

Zoner Callisto nieje určený na úpravu fotiek , ale na tvorbu grafiky (používa sa hlavne na grafiku pre webstránky). Zas pravda je, že sa na úpravu použiť dá, ale to je 10% jeho schopností a ten program nieje nato robený (používa vektorovu grafiku, pokiaľ fiem). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on Ondrik, 6.11.2007 o 11:06

Ja pouzvam PhotoPhilter ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Vlado2406, 6.11.2007 o 7:48

Tak,tak,Zoner je v tomto jednotka,je pomerne jednoduchý a veľmi dobrý.O otm čo píše Maroško,o tých orezoch by som povedal len toľko,že najlepšie je snažiť sa fotku urobiť tak,aby sa nemusela orezávať a veľmi upravovať,stráca totiž na kvalite,každá úprava niečo stojí... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off marosko, 5.11.2007 o 19:28

Ja používam Photoshop, ale niekedy aj Zoner. Zoner je pomerne jednoduchý, ale silný nástroj. Doporučujem.
Dôležité je fotku správne orezať,vyvarovať sa stredovej kompozície a správne vyvážiť farby. Fotka nesmie ísť do modra! Upraviť svetlá a tiene a doostriť. Viac na dotaz. :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 5.11.2007 o 18:26

neni zac, ved ludia si pomahaju ; ) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 5.11.2007 o 17:30

vdaka gamo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off gamo, 5.11.2007 o 14:44

Pouzivam Photoshop, nemam dovod byt nespokojny. Najdes tam vsetko a ovladanie tiez zvladnes bez pomoci (príp pozri web odkaz ). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off msabi, 4.11.2007 o 18:46

Budem vdacny za kazdu radu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov