Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Humanny odstrel - diskusia

autor: off milan12
pridané: 14.3.2011 10:17

Niesom polovnik ale keby mi niekto mohol vysvetlit preco v jednom nemenovanom reviri su len same rozpadnute krmidla a same nove posedy? a este aby som nekrivdil su aj dve nove krmidla ktore su pravidelne doplnane ale asi len preto ze 20m od nich su nove posedy. To o tom je polovnictvo? Strielat pri krmeni ked v zime zveri nedam inu moznost ...alebo nedam jej inde krmenie len pod posed.. Dakujem

počet zobrazení: 2 057
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
off Edu, 16.3.2011 o 12:34

Ja som tiež z dediny mal som si možnosť vyskúšať aj panelákovú krabičku v centre piešťan .Katastrofa !!! Neviem prečo si niekto myslí že vyspanie sa v paneláku dáva človeku viacej rozumu či charakteru :-D Osobne mám skúsenosť presne opačnú .Keď sa vraciam z poľovačky často sa zastavím u priateľov na kopaniciach .Okamžite som zasypaný jedlom a pitím absolútne nezištne . Čím idem viac do mesta tým stretávam viacej falošných kamarátov a špekulantov . Takže s tou chamraďou by som bol opatrnejší . Zavádzal som veľa takých sebavedomých hostí na poľovačkách ,ktorí si mysleli ,že sa im po vyspatí sa v meste dostalo viacej rozumu . Ich vedomosti o prírode boli obyčajne na veľmi slabej úrovni . Niekedy som sa až čudoval ako mohli dostať poľovnícky lístok . Keď následne hosť na 30m netrafí svojim opretým sauerom srnca a trikrát po sebe už mi nikto nechcel uveriť čo to s tým hosťom stváram :-D Niekedy v socíku sa ľudia sťahovali do miest najmä takí čo nemali peniaze na rodinný dom tak sa za 20 x lacnejší byt oproti rodinnemu domu sťahovali do miest kde sa často doživotne upísali za tisíc korún mesačne nejakému štátnemu podniku .Nebol internet v TV a rádiu nebolo tiež nič správy boli plné klamstva a propagandy .Auto malo asi 1 % populácie.Benzín bol tak predažený ,že normálny človek si ho veľa nemohol dovoliť.Takže človek nemal odkiaľ čerpať informácie .Dnes stojí byt toľko ako rodinný dom takže situacie sa otáča a úspešný ľudia prchajú z krabičiek a stavajú si nové rodinné domy s bazenikom ,saunou ,vírivkou ,grilujú si s priateľmi v altánkoch nestaraju sa kedy si môžu pustiť pračku či búcha výťah či ostatný susedia okolo krabičky už išli spať :-D Nepotrebujú si stišovať telku či mať starosť s miestom na parkovanie . Autíčko je pekne v garáži :-D Byt následne predajú blbom ktorým to ešte nedoplo ,že cena tej starej škatule s paprndeklovým jadrom , ktorá sa za pár rokov bude burať nekorešponduje s realnou cenou :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 15.3.2011 o 20:21

jožibači ty si riadne trafený. Viac na teba reagovať nebudem a čudujem sa ostatným že to robia. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 15.3.2011 o 20:17

Jami, ja som písal o situácii u nás v revíri, takže môžeš byť kľudný, a ešte si prečítaj raz poslednú vetu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.3.2011 o 7:20

jami, svico, zveri by ste skutočne pomohli, keby ste tými tereniakmi IBA zvážali úlovky. Žiadne obilie do lesa nepatrí. Hlavne dedinčania by mali vedieť, že prikrmovať hnačkovým krmivom gravidnú zver je PROTI zdravému rozumu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off jami, 15.3.2011 o 6:43

svico aj ja som z dediny a mam terenak krmim celu zimu zver tak mi vysvetli o akej chamradi to vlasne hovoris? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 15.3.2011 o 5:41

Milan12. Dobre robia v tebou spomínanom združení – ja by som tie krmelce celkom zlikvidoval a staval posedy, aj s vnadiskovými krmelcami. Avšak s „domácou stravou“. Veľký blud vládne v spoločnosti o zime, ako o období núdze pre zver. Totálne to vyvracia argument o rozmnožovaní zveri – zver sa pári /zajac, vlk, rys, mačka, líška/, je gravidná po jesennom párení /kamzík, jeleň, srnec, diviak/ a vrhá mláďatá /zajac, medveď/. Ako môže živočích hladovať a mrznúť a súčasne sa rozmnožovať??? Takéto niečo u teplokrvných živočíchov NEEXISTUJE. Buď trpí, alebo je na vrchole životných síl, kondície. Svico, neposudzuj poľovníctvo podľa morálky poľovníkov, ale podľa kvality ich zveri. Ako učiteľ žiaka – nehodnotí ho podľa toho, AKO sa učil, ale ČO sa naučil. Podľa výsledkov. To, že sa na východe neprikrmuje, že morálka je úplne dole, ale - zver je tu najkrajšia z celej SR. Z Kežmarku si Česi odkúpili neprikrmovanú jeleniu zver z VLM /vojenské lesy a majetky/, ktorá v ČR láme rekordy. Máme tu 200 až 300 kg, diviaky, atď. V Tatrách sa kamzíky neprikrmujú, resp. iba „domácou“ jarabinou /plodmi/, nestrieľajú sa rysy, vlky, ani orly a stavy kamzíkov stúpajú. Čiže – čím sa zver menej týra hnačkovou pšenicou, tým je krajšia. Každý si to môže overiť aj „naživo“, na estónskej kamere - odkaz, sekcia otsestriim, alebo na webovej stránke – capreoluscapreolus.sk /obrázky/. Na estónskej kamere je srnčia vo veľmi zlom zdravotnom stave – vychudnutá, so špinavými zrkadlami /bielou srsťou okolo konečníka/ a pritom je gravidná a samčia paroží. Opak je na webovej stránke, kde je zver vo vrcholnej kondícii – „bacuľatá“, s čistými, svietiacimi zrkadlami. Je to naozaj zrkadlo zdravia. Čiže – zver je v pohode. A teda k humánnosti – kedy je humánnejšie zver loviť – keď trpí hnačkami, acidózou od pšenice, alebo keď je v pohode??? Určite B je správne – v pohode. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Zigi9, 14.3.2011 o 21:28

připomnělo mi to tuhle fotku odkaz :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off svico, 14.3.2011 o 19:47

Marcoo2204 máš pravdu, ale len čiastočne. A milan12 má takisto kus pravdy. Poviem to takto. Čím ďalej na východ, tým je moralka poľovníkov horšia. To čo hovoril Milan, to všetko dôverne poznám z nášho združenia. Veľká väčšina týchto dedinčanov poľuje preto, aby z toho mali osoh. A nikdy v živote by ta chamraď nedoplácala na poľovníctvo. Jediná ich investícia je kúpa pušky. Na líšku nevystrelí, lebo náboj je drahý. A v mrazáku pochybujem, že majú niečo okrem diviny. A ešte ťa budú niektorí špiniť, lebo Chodíš do hory "tereniakom". Ale to že celú zimu v ňom vozím stovky kíl krmiva na miesta, kde sa ani ináč nedá dostať, aže to ma stojí kopec peňazí(benzín) to im nevadí. Šak oni neprikrmujú. Oni vidia len to, že idem autom. Poľoval som už aj na strednom slovensku, aj na západe, ale na východe je ta morálka úplne dole. Česť výnimkám. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Marco2204, 14.3.2011 o 19:02

milan keby si bezny polovnik zratal kolko investuje do polovnictva do krmenia ,na brigady,benzin,na psa a podobne tak kilo masa ma vyjde na taku sumu ze by som si ho mohol ist kupit do anglicka aj s letenkou,polovnictvo je o niecom inom a ked to nevies rozdychat tak to rozbehaj ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 17:48

Ano divinu treba i odviesť to je fakt jeleň nikto neponesie na chrbte . Dnes má auto každý a vstup do revíru autom má tiež poľovník povolený . Takže ak niekto ide autom má na to nárok. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan12, 14.3.2011 o 17:46

jaka zavist. divinu na gulas mi daju kamarati inac tiez polovnici ale indea vlese som urcite castejsie a aj dlhsie ako oni a aspon sa vnoci bez pusky nebojim. ja som len chcel vediet ci je plny mrazak diviny a puska to prve a podstatne na polovnictve ked polovica z nich bez traktora alebo auta ani nedojde k posedu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 17:12

milan12 to by som u vás asi nemohol poľovať ja mám v mrazáku dve kurčatá a nejaké blbostičky a už ho mám plný . Neviem čo má loz vlk spoločné s vašim PZ. Možno máš iba ten pocit ako nepoľovník a vidíš to tak ako by si sa choval Ty .Alebo chodíš s nimi ? podľa mňa Ti iba závisť zaslepila oči . Ale neboj nemáš čo závidieť ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milan12, 14.3.2011 o 16:57

ja niesom nejaky zaslepenec z VLKA ale u nas je zdruzenie kde plati ze poriadny polovnik musi mat najskor v mrazaku zo vsetkeho co najviac a keby nieco tak sa strielalo na monitoring a ked maju spolocnu polovacku tak dopredu vedia ze pride kontrola polovicka co moze fukat ostane a ostatny pockaju kym kontrola odide a potom idu na spolocnu polovacku na ktorej nikdy nic nestrelia lebo den predtym pojdu vsetko poprehanat aby nahodou cudzi na hostovani nieco nestrelil. je to vsetko banda pytliacka....samozrejme cest vinimkam. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 14.3.2011 o 16:42

V prvom rade sa zver nekrmí .Krmia sa karvy v kravíne napríklad . Zver sa prikrmuje . Ak sa Ti situacia nepáči môže túto skutočnosť oznámiť príslušnému lesnému úradu a SPK . Mám však pocit ,že nemáš vôbec informácie o tom ako funguje poľovníctvo . To podľa teba krmenie /alias prikrmovanie / nie je vôbec tou najpodstatnejšou činnosťou PZ . Ďalšia vec je ,že sa bežne zver vnadí krmivom v súlade so zákonom o poľovníctve a následne loví . Zabezpečuje to selektívny zásah do chovu zveri . Vždy určite oveľa selektívnejší ako na spoločných polovačkách . Tie info čo si dal sú iba info jedna teta povedala. Poľovníctvo nie je humanitárna organizácia takže neviem v čom spočíva otázka humánnosti a už vôbec nie čo si pod tým predstavuješ ??? Nehumánne je loviť aj keď sa zver ide bahniť ,pásť na lúku ,vchadza do pšenice či kukurice ,keď sa ide napiť atď . Takže rád by som vedel ako treba loviť humánne ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 14.3.2011 o 10:37

mal by si zverejnit foto krmelcov a posedou v akom reviry to je je tu vela polovnikov a mozna sa niektory zobudia zo sna,........ ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov