Heming hunting
dnes je štvrtok,  2. máj 2024,  meniny má Žigmund,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:27,  dnes západ slnka: 18:58
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Ako sadiť kukuricu ? - diskusia

autor: off Hunter69
pridané: 9.3.2011 12:57

prosim poradte mi kto s tym ma skusenosti všetko čo sa toho tyka . Dakujem vopred za rady

počet zobrazení: 20 213
počet hlasov: 0
okruh tém: voľná diskusia
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off Edu, 10.3.2011 o 19:09

jozibaci to nie sú slovíčka kukurica sa proste seje a nesadí .Ty sa hráš so slovíčkami aby si nás presviedčal o opaku že sa sadí . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2011 o 19:08

lubenko :-DDDD ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 10.3.2011 o 18:52

Edo som rad že s nim diskutuješ aspon sa tu hodne veci a rozumnych dozvieme ,samozrejmne že nie od jožibačiho a s tym že mu hodne ludi veri pretože mlči ,to je tiež jeden z jeho vymyslou ,prečo ho vypratali z českej myslivosti?,preto pretože tie žvasty tam už nemohli počuvat,tu sa mu to zatial trpi,ale zas keby tu nebol nieje o čom diskutovat:):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Jozibaci, 10.3.2011 o 18:41

Edu,lubenko! Je to ako s rumom - môžem ho do seba uliať, aj kopnúť. Jemu je to srdečne jedno. Presne tak je to so zrnom kukurice. Takže Edu sa opäť pohráva iba so slovíčkami. Odkopuje tému do autu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2011 o 18:28

lubenko celkom určite ! Idem po ňom :-D Musím ho naučiť ako má so semenom zaobchádzať ,aby ho nesadil do zeme . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 10.3.2011 o 18:16

Edo stavim sa že keby do tych debat čosi odkazal prispel jožibači tak si tam tiež :):):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2011 o 16:31

horarstevo skús ma nájsť v jednej v týchto debatách ! odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off horarstevo, 10.3.2011 o 16:24

uf, otvorim konzervu a tam DEDE,...otvorím LZ a v kazdej teme Jozibaci versus Edu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2011 o 15:45

jozibaci hlúpe sú podľa teba všetky krajiny EU!!! Všetci odborníci ktorí tvorli zákon o poľovníctve na Slovensku a v iných krajinách kde je prikrmovanie v čase núdze povinné zo zákona !!! Ja pšenicu zveri nepodávam . Jadrové krmivo ovos,jačmeň ,granule samozrejme odovzdávam do spoločného skladu PZ odkiaľ je spoločne vyvážané podľa pokynov poľovného hospodára a vedúcich úsekov do našich poľovníckych zariadení . Senáž zabezpečujem počas celých 4 mesiacov v svojom zariadení osobne . Taktiež podávanie soli .Medikamenty podávame podľa platných nariadení . Krmivo dužinaté podávame tiež v súlade s hygienyckými požiadavkami platných predpisov. Hlupák je podľa mňa ten čo verejne píše ,že porušuje ako jediný zákon o poľovníctve a chvastá sa tým ešte . Samozrejme ty to nie si lebo Ty totiž v žiadnom PZ nepoľuješ . Inak by ťa vykopli na 1 schôdzi PZ . Takže to ,že si nás ubezpečoval ,že si členom PZ beriem ako jedno z tvojich stoviek klamstiev. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 10.3.2011 o 15:36

Odkiaľ pochádzam? No zo Slovenska. Určite. Z toho Slovenska, kde Edovi tak prekvitá zver pšenicou, zmrznutými rezkami a silážou a ostatným hlupákom hynie na acidózu, hnačkuje, humpľuje sa, atď. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 10.3.2011 o 13:17

Edu jasnééé pri každej návšteve nainštaluje jednu kameru:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Felix12, 10.3.2011 o 13:16

Tak tu je ale veselo,radosť čítať. :-))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2011 o 13:11

možno aj estonsko :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 10.3.2011 o 13:11

jozibaci ze odtial pochadzas ale samozrejme z Ulaanbaataru. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 10.3.2011 o 13:05

Čo by si tipoval na Mongolsko? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2011 o 13:04

ja tipnem Kocúrkovo ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 10.3.2011 o 12:55

jozibaci v tvojom pripade by som tipoval na mongolsko ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 10.3.2011 o 11:38

Edu, lenže ani ja nie som pôvodný slovenský druh. Vraj pochádzam /-me/ z Afriky a zožeriem všetko. Mäso od králika až po veľrybu a z rastlín od ovosných vločiek /pôvodný druh/ po zemiaky z južnej Ameriky. Na rozdiel od srnčej, ktorá je pôvodný druh, preto jej škodí stredovýchodná pšenica. A balastom je juhoamerická kukurica. Srnčia je bylinožravec, ja všežravec. V tom sú markantné rozdiely. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2011 o 11:24

Jozibaci ale pozor fazuľa je nepôvodný americký druh . To by som nejedol bude tebou . Čo ak nám to imperialisti podhodili aby nás otrávili ? Evička samozrejme že môžeš sa prísť pozrieť ako sejem tú kukuricu :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 10.3.2011 o 11:19

Najradšej mám fazuľu. Po nej mám výborný perličkový kúpeľ. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 10.3.2011 o 11:13

Edu pukance=mor 21storčia, clovek v dnesnej dobe musi byt neustale v strehu a musi si uvedomovat ake velke nebezpecenstvo mu hrozi konzumaciou nepovodnych plodin. Neviem ci to moj syn rozchodi ked mu od dnesneho dna zakazem pukance ale hadam to pochopi ked mu vysvetlim že hazarduje zo svojim zivotom.:))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 10.3.2011 o 10:20

premvadasz jozi mal ny mysli všetkú zver nie len tú voľne žijúcu ako je na Slovensku muflon,daniel ,bažant atď . Ale zver je ako takú .Krava,ovca,koza atď. Tam všade môže americká kukurica spôsobiť adidozu. Tiež pre človeka nie je vhodná rajčina,paprika,zemiak,fazuľa, a všetky tie nepôvodné americké plodiny. Pozor na pukance ! ryža sa tiež neodporúča ako nepôvodná plodina . Asi by bolo lepšie zostať pri prose a korienkoch :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jelsovec, 10.3.2011 o 8:34

premvadasz, jasné že nemôžeš, nič si sa od jóžibáčiho nenaučil?... dostanú acidózu svalnatého žalúdka. aaaaale, môžeš im dať smrekovú kôru. :)))))) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 10.3.2011 o 8:26

jozibaci ja som si myslel že s tymi indianmi komunikujes osobne dymovimi signalmi, a o tvojom prikrmovani si už každý urobil svoj nazor. Ale este sa ta spytam jednu zavaznu otazku ty ako odbornik na prikrmovanie urcite poznas odpoved. mozem prikrmovat bazantov a kacice s kukuricou teraz sa uz obavam aby ich to moc neprehnalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 10.3.2011 o 8:25

Edu- napísal si to presne a podrobne, len ja by som trocha pozmenil to, že to NPK by som dal prv než by som sial lebo P sa v pôde pohne za rok len max 2 cm, preto musí byť zapracované v pôdnom profile. Ale ak to dáš k osivu je to ok. Potom na prihnojenie by som použil LAV (liadok)alebo močovinu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 10.3.2011 o 8:17

lubenko- neber to v zlom, len som to chcel upresniť. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 10.3.2011 o 5:55

premvadasz, koľko rokov by bola pôda bez mechanickej prípravy? Myslím, že koreňový systém kukurice dostatočne kyprí pôdu. Ale to sa musíš spýtať tvorcov relácie Farmárska revue, ktorí o tom dávali reportáž pred pár dňami. Lebo mňa, na rozdiel od teba, kukurica, ako krmivo pre zver, absolútne nezaujíma. Ani žiadna obilnina, či okopanina. Veď vieš, že som proti prikrmovaniu cudzokrajnými obilninami, a za domácu stravu na koreni. Zaujímavý blud vyšiel v časopise Hubertlov, č. 1/2011, str.18. Citujem: "Podávanie dužinatého krmiva jelenej zveri v zime sme považovali za samozrejmosť, lebo jeho nedostatok viedol k viditeľnému poškodeniu lesných kultúr. Podmienkou však bolo, že repa bola uskladnená v hrobliach, aby nezamrzla. Zamrznutá, alebo rozmrazená a pokazená repa vyvoláva u zveri hnačku a zver sa bráni tým, že prijíma šťavnaté krmivo vo forme ohryzenej a olúpanej kôry stromov, alebo výhonkov malých stromčekov, čím sa vyrovnáva so "závadami" v trávení." Koniec citátu. Tak sa pýtam, čo je platné repe /aj zveri/, ak je uskladnená v hrobliach, keď ju vynesieme do zamrznutého revíru? Iba ak do Edovho, ktorý nám tu napísal, že má vyhrievané kŕmidlá. Viac k tomu nemám čo dodať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lesnica1, 9.3.2011 o 22:50

edu, môžem sa prísť na to pozrieť??? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lubenko, 9.3.2011 o 21:00

lovec84 dakujem za upresnenie,myslel som že ked ju tam položim ručne do tej jamky tak to sadim,ešte že tu chodia fundovani ludia a nezomreme preto blbi :):):):):):):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2011 o 20:26

lovec84 ano zmaturoval som na poľnohospodárskej škole v Novom Meste nad Váhom . V poľnohospodárstve som roky robil a tiež pochádzam z dediny kde sa bežne seje kukurica :-D na záhrade . Ja sejem najmä takú okrasnú Zea japonica a tiež takú sladkú na varenie Zea mays L. var. Saccharata aby som nemusel kradnúť družstevný konský zub . Sejem do jamiek rotavátorom rozrobenej zeme :-D asi 5 cm po 4 - 5. Nakoniec zagúľam čo zabezpečí vzlínavosť - kapilaritu pôdy aby nevyschla ako pri tých 2 cm :-D prihnojím NPK :-D Pre zver kupujem zrno vypestovanej kukurice ,lebo pestovanie doma by ma stálo minimálne 3 x toľko financí ako kúpená hotová vylúpaná kukurica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovec84, 9.3.2011 o 19:50

lubenko- všetko čo je generatívneho pôvodu sa seje teda aj kukurica aj ak použiješ motyku. Sadí sa len čo je vegetatívneho pôvodu teda hľuzy, poplaz pri jahode a podobne. A ešte k tej hĺbke ak ju nedáš do hĺbky zhruba 5-6 cm tak ti po vyklíčení uschne. Edu- tuším si aj poľnohospodár. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 9.3.2011 o 19:22

jozibaci a kolko rokov by bola ta poda potom bez mechanickej pripravy aj to ti prezradili ti tvoji juhoamerický indiani to by ma strasne zaujimalo. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2011 o 19:20

jozibaci ešte ,že nie sme v poľnohospodárstve tak úspešný ako juhoamerickí domorodci.:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 9.3.2011 o 18:36

Trávnik je trávnik. Nie je to orná pôda. Teda teraz, na jar, by som ho zoral a posadil kukuricu, ale o rok už by som sadil do strniska po kukurici. Bez mechanickej prípravy pôdy. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off premvadasz, 9.3.2011 o 18:24

jozibaci ja ma zahradu cca 6arovú mam tam travnik ponukam ti ju možeš si to tu vyskušať s tou kukuricou uvidime aký budeš úspešný ked tie zrnka daš priamo to tej travi bez toho aby si tu podu poryloval ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Jozibaci, 9.3.2011 o 18:18

premvadasz, nie je to pre naftu. Tak sadia kukuricu juhoamerickí domorodci. A sú úspešní. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2011 o 15:47

pssst:-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off sniper7x57, 9.3.2011 o 15:41

asi tak neak jedneho poznam co ju ma doma :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 9.3.2011 o 15:36

kto má doma zásobu červenej nafty bude najviac vysmiaty :-D Kontrolovať sa už nebude :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 56 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM