Heming hunting
dnes je utorok,  23. apríl 2024,  meniny má Vojtech,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:43,  dnes západ slnka: 18:46
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

Kto poradí druh dreva? Výroba Strelecká - vychádzková palica - diskusia

autor: off Ondrik
pridané: 6.3.2011 18:30

Kto poradí? Aký druh dreva je najvhodnejší na výrobu hore uvedených palíc? Prípadne aj postup pri výrobe. Chcem si skúsiť niečo vyrobiť. Za rady vopred ďakujem.

počet zobrazení: 21 991
počet hlasov: 0
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

najlepšia odpoveď

off Ondrik, 7.2.2014 o 15:14

ja som nakoniec použil liesku, v praxi som však zistil, že zbytočne hrubú. nevadí človek sa učí na vlastných chybách, pri najbližšej palici použijem tenší kmienok. výsledok mojej práce, moja palica: Kto poradí druh dreva? Výroba Strelecká - vychádzková palica - diskusia

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 42 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off pepko28, 24.10.2016 o 12:31

Zdravím máte niekto skúsenosti s palicou od primosu tripod gén2? Myslím či je to hlucne,spolahlivost atď dakujem ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kohut64, 7.2.2014 o 16:10

V jednom staršom českom poľ. magazíne je uvedený veľmi zaujímavý článok o výrobe palíc. Ak bude záujem, môžem článok (4 strany) naskenovať a zaslať na súkromné e-maily. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 7.2.2014 o 15:43

viem mibe74 a aj to priznávam. čo sa dá už robiť, neni ona vlastne ani ťažká, ale do budúcna určite tenšiu. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 7.2.2014 o 15:35

Ondrik, to nie je palica, ale kolik, moja je hruba asi ako ukazovak-dole je samozrejme hrubsia. palica musi byt lahka... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 7.2.2014 o 15:26

Ondrik vyzera to dobre,hrubku nerieš,možno ešte zoschne. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 7.2.2014 o 15:14

ja som nakoniec použil liesku, v praxi som však zistil, že zbytočne hrubú. nevadí človek sa učí na vlastných chybách, pri najbližšej palici použijem tenší kmienok. výsledok mojej práce, moja palica: Kto poradí druh dreva? Výroba Strelecká - vychádzková palica - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 8

off tibor112, 7.2.2014 o 15:07

mibe74,dobrá rada-inšpirujúca,dík ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off mibe74, 7.2.2014 o 14:31

lieska, ked to vyschne, je tvrda jak zelezo. mam take 3 a vidlu na vrchu omotam umelou paskou a to je koniec...opora lahka a pevna. Ono na ovitie je najlepsi kozeny remienok, ktory sa namoci vo dove, natiahne, nasledne ovije na vidlicu liesky, upevni pomocou klinceka a necha sa vyschnut. koza jak vysycha, tak prilne k povrchu palice tak silno, ze potom uz je problem ju dat dole-zmrstuje sa, ale to predsa nik nechce. ja to mam takto spravene, ale s umelym pasikom, ktory nenasiakava vodou. nie je tam ziadne lepidlo, len silno ovit a prichytit. Kto poradí druh dreva? Výroba Strelecká - vychádzková palica - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off tibor112, 7.2.2014 o 14:02

...niekde v železiarstve ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Gargano, 25.1.2014 o 18:59

kde zozeniem mosadznú trubku ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off tibor112, 12.1.2014 o 12:21

...dnes som si bol zopár agátových palíc spod VN-ky narezať,už len nech schnú... . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off zvara, 11.1.2014 o 9:18

Ja osobne už roky používam šíp.Musí to byť aspoň 3ročné drevo,nie ročné alebo dvojročné,lebo to je mäkké.Vyrežem ho v zime v období mrazov.Suším ho tak ,že do spodku palice zabijem klinček a vo visiacej polohe ho vyvesím na šope. Na jar ošúpem z neho šípi a palica je hotová. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Ondrik, 11.1.2014 o 8:28

prečo by sme to brali ako samochválu dusanbe? je to dobrá rada ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off dusanbe, 10.1.2014 o 21:36

Ak môžem poradiť tak ja mám osobne dobré až moc dobré skúsenosti s tŕňom (plod trnka),alebo jalovec.Odrezať treba v zime stiahnuť drôtom, trocha olúpiť, iba sem tam kôru odstrániť a sušiť najlepšie v prievane.Po vyschnutí je huževnatá a pevná,malé hrčky po namorení krásne vyznejú.(Viď. môj profil,neberte to ako samochválu). ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off pointeer, 10.1.2014 o 21:15

dobra palica je aj zo šipky ale musi byt rovna ale je problem dat z nej dole tie trne este teraz mam par v ruke :D tiez je najlepsie ju dat vysusit a potom je lahka a pevna ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off nofi, 30.9.2013 o 14:52

Doporucujem pouzit tripod. Ja som pouzival taktiez tripod Primos.Po asi polrocnom pouzivani sa mi pokazil mechanizmus (palica nesla zlozit), navyse mechanizmus bol pomerne hlucny. V mojom okoli ho ma este jeden kamarat, zial, aj jeho posuvny mechanizmus dostal KO. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off Solirov, 30.9.2013 o 12:04

rozmyslal som nad niecim podobnym, len ma odradila jedna vec - zatazenie - lieskovicu vyuzijem aj pri zdolavani prekazok, ak sa potrebujem opriet (napr. cez potok po kmeni ci kamenoch a podobne) ale o tu strelecku moj metrak asi neopriem.. to jedine ma odradilo. inak sa mi to celkom pozdava. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off buldozer, 30.9.2013 o 11:53

Ja používam Primos trigger stick, roztiahnem nôžky, stlačím páčku a mám okamžite potrebnú výšku, obrovská výhoda je, že nohy sa prispôsobia nerovnosti povrchu, tzn. každá noha môže mať inú výšku. Ten tripod je univerzálny, lebo ho môžem použiť ako monopod, všetky 3 nohy sú stiahnuté gumkou, aj ako bipod keď 2 nohy nechám zviazané. Dlho som používal teleskopický monopod, ale pri streľbe na väčšiu vzdialenosť to bolo ťažké, držať pevne flintu plus pevne držať palicu. Pri tripode sa človek sústredí len na flintu, palica stojí sama. A úplne v pohode sa s tým piršuje, je to ľahučké, viem si na to položiť aj monokulár so 60x zväčšením a mám pevný obraz, nie ako v ruke. Tí, ktorí radi piršujú a nie sú profisniperi, tak palicu určite odporúčam ale monopod už by som nekúpil a ani nič čo treba šrubovať. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off gabriel8, 29.9.2013 o 17:27

ja používam bipod Vanguard GBP-2, som sním spokojný, dostal som ho ako darček, ale keby som mal teraz vyberať vyberiem si tripod, tri nohy sú tri nohy ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off kaso79, 29.9.2013 o 8:24

Ja pouzivam tripod od Vanguardu...myslel som ze to bude ostara to vlacit, ale je to OK. ked sa len presuvam ze nemam nadej ju rozklada, tak ju priviazek k ruksaku. Ale inak v ruke...nie je to nic tazke...a ked potrebujem pozorovat dalekohladom, skratka trochu roztiahnem a polozim alebo opriem o seba. nic zlozitejsie ako klasicka palica, len skladnejsie :D odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off agbar, 28.9.2013 o 21:09

Tiež mam takú ako PoloVlad, pri posliedke ju roztiahnem vyššie,nakoľko už pri samotnej streľbe len na nej rozhodím nohy a len rukou o jednu nohu podopieram pušku. Tak isto si ju pripravím ak mám aj skladaciu stoličku. Nastavovať presne výšku podľa aktuálnej potreby pri streľbe je zdĺhavé, samozrejme, že tie drahšie modely to majú vymyslené stlačením páčky, ale mne sa tá moja viackrát osvedčila, ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off PoloVlad, 28.9.2013 o 19:49

Admin, ak by som ti mohol ja poradiť, určite by som šiel do tripodu. Mnohí používajú aj obyčajnú lieskovú palicu k úspešnému lovu, alebo klasický monopod, dnes už teleskopický. Mne to však nevyhovuje a taká streľba mi nevyhovuje. Hneď ako som si kúpil guľovnicu som kupoval aj tripod a doteraz ho využívam na lov posledkou. Nenosím ho vždy, ale prakticky vtedy, keď chcem určite loviť a mám povolenie a nejdem na posed. Na bežné túlačky ho nepotrebujem. Výhody - odľahčené prevedenie, vysúvateľné nožičky a nastaviteľná výška, opora vo všetkých stranách - pre tripod. Nevýhody - podľa mňa krehké spoje, len pozvárané 3 matky, na ktoré sú uchytené pohyblivé palice, ktoré sa môžu odlomiť, ja ich musím stále doťahovať, inak sa mi to rozpadne. Možno ja som vychytal starší "model" a dnes sa to robí inak. Neviem si predstaviť, kde by som sa pri love oprel, pokiaľ máš možnosť loviť v lese, tam taký problém nevidím, ale pokiaľ lovíš na poli ako ja, streleckú palicu určite viac ako oceníš. A typ si vyber podľa seba... Kto poradí druh dreva? Výroba Strelecká - vychádzková palica - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off motaq, 28.9.2013 o 9:39

Jano kupovanu neopieram kade tade. Takze na nu davam vacsi pozor. Mne to funguje. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off jano43, 28.9.2013 o 9:16

Keď si zabudneš kupovanú palicu, budeš to mať lacnejšie?:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

Príspevok presunutý z diskusie strelecká palica (autor: admin).

off motaq, 27.9.2013 o 19:54

Ja som teraz zacal pouzivat palicu od Vanguard PRO M 62, a este uvazujem nad tripodom od Vanguard ten sa da rozdelit na palicu, dvojnozku alebo poskladat ako 3nozka.... doteraz som pouzival casto lieskovu palicu ale kedze som ju casto zabudal kade tade tak som sa rozhodol pre tuto. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off kaso79, 2.4.2013 o 10:09

nuz ja som zataz neriesil s mojou hmotnostou :) tak to ma ani nenapadlo...:D ale zas cez potok som s nou uz skakal a nic sa jej nestalo ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 2.4.2013 o 9:13

lieska.. co sa tyka tych strelekych teleskopickych - tiez som jednu chcel pre otca, ale ma odradilo, ze su limitovane zatazou.. palica ma sluzit nie iba ako pomocka pri strelbe, ale aj ako opora - ked prechadzas cez potok po padnutom strome, alebo v tasom terene.. takze z toho mi stale vychadza ta lieska.. dobre vysusena je lahka a aj pekna.. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Leon, 1.4.2013 o 20:59

lísku uříznout v zimě a pověsit a dolů uvázat závaží když vysychá tak se srovná a nekroutí se vidlici nejlíp usadíš do mosazný trubky kterou jemně nasekáš a pomalu ofrézuješ dřevo tak že pak sedí jak prd.. na hrnec nakonec tu hranu zaleštíš a buď zalepíš nebo tam můžeš dát nožířské nýty to se pak nehne ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kaso79, 1.4.2013 o 19:45

ja viem, ze tu vediete diskusiu o drevenych paliciach, ale ak ide o ucelnost, teda palica na vychadzku, a na podopretie pusky pri strelbe...mne sa osvedcila teleskopicka strelecka palica, hore rasoska, na tri krat skracovacia...jedine co trochu vadi na tvrdsom podklade obcas tukne, zarezonuje...ale inak lahke, spratne do auta... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 2

off borgeo, 1.4.2013 o 18:35

Je na zapadnom Slovensku niekto, kto vyrobi strelecku palicu? Chcel by som JEDNODUCHU drevenu palicu s vidlou z parohoviny sluziacu aj ako vychadzkova palica. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 7.3.2011 o 22:04

puskoo: ochrana čoho? Liesku máš väčšiu šancu zohnať niekde na záhradke ako v lese. Ja som si vyrezal lipu čo rástla našim spod plota, agátových výmladkov je kopec pod elektrovodmi kde sa aj tak každých pár rokov vyrežú. Ale to by chcelo rozmýšľať a nie hneď nabehnúť do lesa a robiť kotlíkový rub v mladine, že? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

on pavian, 7.3.2011 o 21:13

Orol, to sú slová srarého praktika... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off orol, 7.3.2011 o 16:36

Ak obyčajnú streleckú palicu, tak môžeš liesku. Ťaž ju VŽDY v zime, resp. počas mrazov ( najmä December, Január ) a ulož do "tmy" pivnice, či kôlne v stojacej polohe ). Už 16. mája ju budeš mať ľahkú ako pierko a pevnú ako oceľ :-) P.s- v zime si ich nachystaj zopár a máš pokoj na roky...:-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

on pavian, 7.3.2011 o 15:44

Lieska, dlhá jak je chlap dlhý, to je ten pravý pirschstock, bez toho si neviem vychádzku ani predstaviť... Tak, hrubá, aby pasovala do ruky a aj voľačo vydržala. Nemusí byť na nej žiadna vidla, pre pohotovú streľbu stačí založiť zbraň o ruku držiacu palicu ;) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 4

off bleskj, 7.3.2011 o 15:03

Aj ,,polovník 40´´ ich vyrába, a tiež sú perfektné ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Discover5, 7.3.2011 o 14:46

Lieska. Skús zavolať tajomníka OkO SPZ v Tvrdošíne, ten ich vyrába ato už sú iné kúsky. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sniper7x57, 7.3.2011 o 13:37

kurt ja si ju aj necham ale tebe asi nic nevravi ochrana nasich lesov?? ale aj taky musime byt ze ze ???????????!!!! Ondrik mosadzna trubka o vhodnom priemere a mas dokonalu spojku pre paroh s drevom :D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off Ondrik, 7.3.2011 o 12:12

Ako najlepšie upevniť na jej horný koniec vidlu z jelenieho parohu? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off kurt, 7.3.2011 o 8:55

Rúčku do metly nech si nechá pusikoo. Ty si nájdi pekný kmienok nejakého tvrdšieho pružného listnáča. Ideálne by mali byť lieska, jaseň, agát... Nie vŕba topoľ. Tak isto nie ihličnany, jediný vhodný mi napadá tis a ten je chránený. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 3

zobrazené 1-40 z 42 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov