Heming hunting
dnes je piatok,  19. apríl 2024,  meniny má Jela,  spln: 24. apríl 2024,  dnes východ slnka: 04:50,  dnes západ slnka: 18:40
poľovnícke sety poľovníctvo Terem

trojak alebo trojča - diskusia

autor: off fibes
pridané: 27.10.2007 21:56
Čo hovorite na nejaky ten trojak alebo trojča.ak mate nejaku tu skusenost budem rad novemu prispevku.dakujem
počet zobrazení: 10 299
počet hlasov: 0
okruh tém: zbrane
 

Aký je dôvod vášho označenia za nevhodný?

komentáre

zoradiť
zobrazené 1-40 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie
off michal89, 13.11.2014 o 23:53

zo zaujímavosti(kedže mám slabost na trojáky) som preštudoval túto tému, ktorá má názov trojak alebo trojča, bohužial som tu poriadne nič k tejto téme nenašiel, chlapi píšte prosím v téme k veci aby si každy pod názvom danej diskusie našiel to čo potrebuje... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off sniper7x57, 22.12.2012 o 21:24

a co tak toto ??? odkaz ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off mibe74, 22.12.2012 o 17:19

Hornady forever.... :-D ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 22.12.2012 o 17:11

ja so myslím ,že aj toto by bola dobrá voľba pre milovníkov veľa trubiek . trojak alebo trojča - diskusia ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 8.6.2008 o 18:02

nivo1 - S Blaserom CDP skúsenosti nemám a čo som naň čítal hodnotenia vyzneli väčšinou dobre -ale aj tu sa nájdu výnimky a to tiež asi na vašom fóre odkazí wz.cz kde to neprestrelilo a malo to od ukážkovej deformácie poriadne ďaleko - je tam strela nafotená tak si to kukni .. Tak isto aj Volodova fotka na odkaz kde RWS strela EVO 11,7g neprestrelila srnča -doslovana na ňom fragmentovala . Viem že jedna lastovička leto nerobí ale stáva sa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.6.2008 o 18:00

No RWS je špičkové strelivo . Práve toto strelivo doporučujem každému. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 8.6.2008 o 17:51

RWS - viem že ID je kvalitné strelivo a boli tam naň ( myslivost. cz)dobré hodnotenia- ale jeden chlapík tam tvrdil toto- tak neviem -prečo by mal klamať ? Potom ho nahradil Megou od Lapua a vraj spokojnosť . Skus to na myslivosti pohľadat -sú to myslim starsie príspevky . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off RWS, 8.6.2008 o 17:39

lovecccc,to se mě nechce zdát že by srnčí po 30-06 s ID(tig) odcházelo běžně sto metru,já tuhle kombinaci používám a i po zásahu na měkko zhasne srnčí bud v ohni nebo do pěti kroku.Vysokou jsem nikdy nedohledával dál jak 40 metru,a prasata také bud v ohni nebo jen pár desítek metru.30-06 používám 7 roku a max.spokojen.ahoj Lukáš ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 8.6.2008 o 14:20

nivo1 - toto sa môže stať každému kalibru - vid na myslivost.cz písal chlap že mu srnčia po zásahu 30-06 RWS TIG odchádzala bežne do 100m ,Kamartát po zasahu 30-06 strelivom SaB 11,7 g na štich jeleňa na 100m dohľadával 7 km , další prípad od nás čo mi hovorili starší poľovníci jeleň zásah 30-06 na pľúca(úplne vzadu ) dvoma ranami a treťou trafený na mäkko bol dohľadaný až po skoro 3 km - ale stáva sa . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.6.2008 o 11:28

Nivo každa rana môže byť iná či je zasah rebra alebo medzi atd .No určite je to zaujímavá a velavravná skúsenosť . Take nič z mojej 7x65 nepoznám .To je fakt . Nuž ale ani nechcem zaznať W308 .Veľa ľudí striela rem 222 na vysokú a to je podľa mňa už dobrodružstvo a neucta k zveri . W 308 by som do tejto kategorie neradil . 100 m neni zas tak velka vzdialenosť na odchod jeleňa . Aj toto je memento nad precíznym prezeraním nastrelu . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 1

off lovecccc, 8.6.2008 o 10:18

iboo - presne tak. A ešte som zabudol na náboje od hornadyho -čo sú tiež veľmi kvalitné náboje. Čo som videl v časopisoch na ne reklamu tak SST 7x57 tam bola asi za 600 SK krabička ,308W za 800 sk - no nekúp to ?:) ked dáš za SaB 308W 9,7g -680 sk tak nieje čo riešiť .:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 8.6.2008 o 8:55

Už som mal niekedy pocit že tie S&B sa fasujú zadarmo .Ano rozhodnúť sa medzi 700 zlými alebo 900sk výbornými Normami je 10sk na náboj . Čo myslíte oplatí sa to ? Nebavíme sa o strelive bum bum na dive kačice . Ved kolko ich vystrielate ročne ? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 8.6.2008 o 0:00

lovecccc ja len doplním, že strelivo srbské PrviPartizan ze ešte pod SB ale kvalitou nad. pod liter sa dá kúpiť aj strelivo PMC, hornady, sako, PMP alebo winchester a to sa nebavíme o šmejdoch. prečo ja mám byť ten blb, čo kúpi SB do 6,5x55 SE za 700sk, keď som v akcii kúpil za 900 sk norma oryx. ajtak, hovorte si všetci čo chcete, jedna vec je ale pravdou - stretol som sa spípadom, kedy jedna zbraň niečo "žrala" a niečo nie. je pravdou, že každej zbrani chutia iné náboje. príklad- niekde spomínali chlapi (asi polovnictvo.com) keď jednoranová gulovnica dokázala urobiť super sústel s nábojmi SB a s normou to proste nešlo. k veci - ja chválim aj náboje Prvi Partizan. o kvalite strely sa baviť nebudeme, ikeď podla správania sa v tele zvery (vybraté zvyšky striel z diviakov) v mojich pozorovaniach nasvedčujú tomu, že strely PP sú kvalitnejšie ako SB, zápalky spolahlivé a strelivo na loveckú strelbu presné. mne vyhovujú aj ako druhý náboj, takže plná spokojnosť. Ja radím náboje PP nad SB ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 7.6.2008 o 20:57

milanko12 - " drahé náboje" ? Ak nerátame ruské náboje ( Barnaul ,) čo idú asi po 270 Sk za krabičku - tak SaB patrí k najlacnejším nábojom . Náboje v cene okolo 1000 - 1200 sk ( Norma ) sú podľa teba drahéé? .Drahšie je tak RWS 1600 sk za krabičku . Takže Norma a podobné sú cenou - tak v strede a kvalita niekde úplne inde ako SaB . SaB je prežitok a je to lacný "cárajch" škoda aj do zbrane dávať :) . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 7.6.2008 o 18:38

tazko sa reaguje ked ma niekto svoju pravdu ale inak mate pravdu drahe naboje a ceske su ako skodovka a mercedes oby dve ta odvezu len ako sa vezies sa uz nepocita... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 7.6.2008 o 11:43

Ano Iboo snažil som sa i ja poradiť iným. Žial pre niekoho je doložiť k náboju hodnotu poldecaka priveľa . Avšak kopnúť za večer v krčme trebars celú krabičku neni problém .:) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 6.6.2008 o 23:01

huber - ja to isté, akurát som preskočil tú dobu, keď "iné nebolo" a poučil som sa na chybách iných a nehrozí mi, že doplatím. Doporučujem aj ostatným ! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 6.6.2008 o 18:20

Huber konečne slovo praktika !!! Toto iste tvdim aj ja že je nezmysel štriť par drobných na guľovom náboji .Tam to totiž vôbec nie je vhodné !!! Dobre si to napísal mám podobnu skusenosť . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off huber, 6.6.2008 o 14:57

Ja som 19 rokov poľoval s 308W najprv som používal strelivo S-B(iné nebolo) a zver mi odbiehala a to hlavne srnčia.Potom som začal strielať Norma Vulkan a stal sa zázrak! Zver po dobrom zásahu padala jedna radosť!Takže konklúzia:treba si vybrať vhodné akvalitné strelivo a nepozerať sa len na peniaze! Ale aj to najlepšie strelivo môže občas prekvapiť ,preto je poľovačka taká pekná! ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 5.6.2008 o 22:23

iboo- však to- keby niktorý lovci radšej prihodili troška "grošov" do streliva - tak by sa nad rozdielom v účinnosti medzi 7x64 a 308W už len pousmiali :). Radšej za náboje 1000 sk- ako za druhu guľovnicu "váľať ďalšie zbytočné tisíce " . Niekedy mi to tu pripadá ako vojenská logika :):) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.6.2008 o 20:59

for-lovecccc ano presne to odbiehalo mi to to bolo asi njvecsie sklamanie aj po peknych ranach na komoru pouzival som ceske strelivo 9.7G zo striznu hranu.niekomu sa mozno paci aj mu to pada tak jej veri mna po par pripadoch sklamala ....ale bez pochyby to nieje zly kaliber ... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 4.6.2008 o 17:15

milanko12 -"mal si odskúšal si a nesedelo ti " definuj čo ti nesedelo ? aké tipy striel si použil a aké boli zásahy , ako daleko to odbiehalo ? Nechcem sa tu hádať ale ak chceš byť pri porovnaní 308W a 7x64 úplný detailista ( prehliadneš že pri kvalitnej munícii sa ich výkony a účinok prekrývajú ) tak potom má 308W rozhodne navrch . a to hlavne v tom že 308W má väčší priemer strely a tím aj vyššie TKO - dalej je tam možnosť voľby aj ťažšej munície 13g - o čo môže 7x64 len snívať . Čo sa týka rýchlostí tak tie sa väčšinou pri jednotlivých druhoch striel prekrývajú alebo má 308W navrch . Jediná výhoda 7x64 je o niečo menší spätný ráz . a to že má poľovnícky pôvod :) -ale tieto veci ti pri smrtiacom účinku nepomôžu toľko čo predchádzajúce dve pri 308W. A samozrejme oveľa väčší výber striel v prospech 308W :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.6.2008 o 14:27

k danej veci len tolko mal som odskusal som nesedelo mi stym nic nenarobym ked niekomu sedi 308 nech snou poluje ja osobne by som zvolil racej 7X64 alebo 270W keby my slo a strielanie na 200M ale ja polujem vecsinou na spolocnych polovackach a potrebujem tu zver zastavit aj pri horsom zasahu a potom ju pripadne dostrelit preto som si kupi 8X57js ked budem chciet nieco tensie kupim si vymennu hlaven 243W ale to len na srnceka a zas budem musiet krmit drahe strelivó aby mi nenicila divinu to je zacarovany kruh:)))ale kazdemu podla chuti ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.6.2008 o 13:09

To hej ale tolko času nemam :) Ešte mam zažitok ked som robil hospodarske skúšky 4 hodiny písomne a 2 hodiny ustne .Zapísal som 46 stran A 4 tieto birokraticke veci priam zbožnujem minimálne tak ako pohreby a oslavy :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 4.6.2008 o 12:28

Edu - založ novú tému a vyrozprávaj sa, bude to zaujímavé čítanie :) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.6.2008 o 12:11

No všetko zaleží od tipu polovnika .Doviesť sa čiernym mercedesom G tip do lesa naložený v oblečeni od Ketnera s trojakom od Hofera to ide nejako spolu :) Mal som podobných hostí ked som sa venoval ešte vysedavaniu z hosťami na posedoch v našom PZ teda vlastne som bol tuším jediným čo sa na to podujal .Nikdy som však žiadneho hosťa nezohnal . Zato kde sú napríklad srnci viem uplne presne :) No a keby som mal tie zažitky porozpravať musel by to byť príbeh niekolko knih .Hahaha . Tak len tolko že zo srnca sa po rokoch stava jeleň si myslel jeden držitel pol.lístka z Bratislavy :) Na klopanie datla stuhol myslel že to vytlka jelen parožie a to v oktobri:)))))))) No proste neuveritelne vecičky a perli .Nuž nám obyčajným ľudom stači aj gulovnica za par desiatok tisíc netreba za par milionov . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 4.6.2008 o 9:42

lovecccc - tá tvoja posledná veta - kiež by to tak poznali všetci, veď na to entreba 10 tisíc korún, dokonca pomaly už ni celú tisícku... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Solirov, 4.6.2008 o 8:52

milanko12 - k tomu odbiehaniu zveri - kamarat strielal na jelena, zasah na komoru a mal chytene aj srdce. Po rane skocil do mladiny a farbu sme nenasli. Sli sme s nim, vosli do mladiny a naraz sme zbadali jelena, zalahnuteho ako na nas pozera a museli sme ho dostrelit. Pri vyvrhovani sme videli ze rana bola dobra. Jednoducho kazda zver sa sprava inak - niektora zhasne v ohni, niektora odbehne. Vzdialenost je rozna. Takze nazor ze strielam tak aby mi zver ostala v ohni je dost zvlastny... Ja osobne sa snazim strielat na "blat" na komoru... Aj ked nie vzdy sa da. Ale vacsinou ked sa neponahlam a dam si cas tak si najdem ten spravny moment. Pri tych ranach sikmo ti staci ze ti to ujde o par centi a rana nema zelany efekt. rpi rane zadna komora vstrel a na makko vystrel sa to co sa stalo dalo cakat. takze pokial niekto chce aby mu zver ostala v ohni zarucene - nech chodi do lesa s RPG... A aby som sa vyjadril k teme - trojak nemam ani som nemal, v nasom lesnom reviri by som ho nevyuzil. Takze nosim svoju 7x57 a ked idem na sluky beriem brok. Znamy ma trojak a bol s nim velmi spokojny. Zalezi od strelca a od charakteru reviru v ktorom sa poluje, ale to uz tu spominane bolo... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off lovecccc, 4.6.2008 o 8:09

milanko12 -308W mám a podobné problémy nie! V prípade ktorý opisuješ môžu byť len dve chyby : 1 zle umiestnený zásah -( tu ti nepomôže žiadna zbraň -i ked niekedy môže zver padnúť aj po zlej rane okamžite -je to viacmenej náhoda o ktorú sa nedá opierať ). 2 strelivo ktoré používaš - ak používaš SaB tak sa tomu ani nečuduj -lebo sú to archaizmy -a k tomu výrobu strely do 308W totálne nezvládli ). Ked som sa ja rozhodoval pre 308W -prehodil som pár slov s užívateľmi tejto ráže - bolo ich 15 -a 12 sa vyjadrilo že by ju už nikdy nechceli ani "zadarmo" že to daleko odbieha a plno kusov ani nedohľadali . A samozrejme všetci používali SaB :) .
7x64 a308W su porovnateľné čo sa účinnosti na zver týka - len tam daj poriadnu muníciu a uvidíš . ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off Edu, 4.6.2008 o 7:51

Nuž neviem či tu nemlátime prázdnu slamu . W 308 ,7x64 vlastne to iste s rantom je 7x65R ,W 270 a ine štandarty by nemali mať problém ani pri jelenej zveri . Výtku som mal pri propagacii rem 222 že tým strielaju machri .Tam je to na hrane etiky lovu . W 308 pri použití kvalitneho streliva napríklad RWS v porovnaní k 7x64 pri použití S&B je predčí či v ranivosti alebo všetkých balistických hodnotách .Preto som apeloval na kvalitne strelivo ktore dokaže urobiť s 7x57 RWS sa robná 7x64 S&B samozrejme že nie v presnosti tu ma RWS ešte navrch. ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 4.6.2008 o 7:25

milanko - absolutna blbosť ! napríklad ten jeleň - čo čakáš od takej rany, že vstrel zadná komora - výstrel na mäkko? a navyše, savím sa že si strielal české náboje SB! nekvalitná gula, ktorá sa pri tej energi rozbije a presne- správa sa nevyspytatelne! vyskúšaj niečo kvalitnejšie, čo vydrží nejaký ten odpor tela zveri a zbadáš! nielen v 308 win, ale aj v 7x64 a rozdiel zbadáš! Nie nieje môj ciel aby zver trpela, ale porovnávaš odfláknuté rany z 308 win s relatívne dobrými zo 7x64, to sa nedá.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.6.2008 o 1:12

a to netvrdim ze 308 je zly kaliber len ze sa sprava nevyspitatelne.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 4.6.2008 o 1:09

ina kava vtom ze je lepsia ako 308W v praxi nie na papieri...no otych zazitkoch ja viem svoje neviem koho uspokpjuje ked sa zver trapi a odbieha niekolko stoviek metrou ba aj kilometrou ver tomu ze psikovi racej tu spravu spravim umelu aby sa vyhral ako pocuvat to plakanie neviem ci si to uz pocul ale vidiet metat sa na zemi lan ktora vydava zvuky ako male decko pes kolo nej skaze tazko ju dostrelit ak je toto co potrebujes ku stasti a sokojnosti tak nemusis strielat na komoru ale na meko rovno....to bola strelena lan na vysoku komoru s 308W strela sa rozbila na 2 casti a ani jedna ju neprestrelila vystrel nebol....takto som strielal ujivou 7X65Rjelena po troch skokoch ostal stat a potom padol...po 308 sme dohladavali jelena ktory bol streleny sikmo vstrel zadna komora vystrel na meko pol kilometra v cudzom reviri bol strielany rano o 7 a domou sme sa dostali o 23vecer a taky unaveny ako v zivote...s lesa domou pre psika potom pre kamaratou zase naspet volat hospdarom a vsetky tieto vybavovacky a stes a unava a cas este ze bola sobota a nemuseli sme ist do roboty jelen zalahol v mladine neslo sa knemu dostat ....ak je toto tvoje uspokojenie pri polovacke tak ti nezavidim ....dohladavka typu strelim najdem idem po psika ci to najde aj on sa da aby si psika potesil ale on vie kedy ma robyt a kedy sa snim iba hras.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.6.2008 o 23:48

milanko12...k tej 7x64 - čo si tým myslel že ej to iná káva ? akože podla teba je lepšia ako 308 win ? v čom ? v množstve v akom ju ponúkajú výrobcovia striel ? v maximálnej dosažitelnej energii? v ranivosti? v balistike? v pomere "veľlkosť náboja" : "účinnosť" ??? napíš, lebo neviem čo si mal na mysli ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.6.2008 o 21:58

milanko12 - však v pohode :) presne si napísal niečo, ale ja ťa diplním. málokedy zažiješ dva identické prípady také,a by si mohol porovnať úplne! 308 win s 30-06 nemôžeš porovnávať, energeticky je víťaz jasný. ale ber do úvahy aj hmotnosť strely, typ strely, jej rýchlosť a
podobne. každý kaliber má svoje miesto, ale podla toho čo píšeš ty tak potrebuješ zver okamžite zastaviť. začni pri kalibri 9,3x62 a budeš (hádam) spokojný. Ozaj - tuším, že ty máš teraz 30-06, tak?? ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off fatran, 3.6.2008 o 21:52

milanko aký problém čo je to 150 m pre jelenicu nič aspoň vidíš aká je zver životaschopná a pes mal tiež výcvik a prácu to sa ráta tiež.Ja som dohľadal kamarátovi jeľeňa ktorý ušiel postrieľaný na ľavú prednú nohu 30-06 11,7 g SP 7 kilometrov cez dve doliny vo Veľkej Fatre v ťažkom horskom teréne a pes ho zastavil a navždy budeme mať všetci v pamäti túto udalosť.Už som to tu raz písal ja osobne nemusím vidieť ako zver zhasína v ohni.Radšej ju nájdem už zhasnutú zo psom aj 300 metrov od nástrelu.Ja som rád pes je tiež spokojný že vypracoval stopu aj keď krátku a ukáže mi kusa.Takže sme napokon spokojní všetci ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 3.6.2008 o 19:35

vravim ze nechcem rypat:)))ta 7X64 je predsa len ina kava no na to ze gula je 7,62 nema taku ranivost ako 30-06 mal som ju 2 sezony v brne 98...308W je dobry kaliber ale necakane sa sprava jednemu to pada druhemu nie mne lan odbehla strelena sikmo na komoru 150m a to ju este zadrzal pes ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.6.2008 o 19:29

milanko12 - musím ťa opraviť, sedí tam ako uliaty, doba kedy si puškári nevedeli poradiť s nábojnicou bez okraja je dávno za nami. Vojenský náboj ? vymenuj mi aspoň 20 kalibrov, ktoré neboli! A práve preto v ňom hladaj niečo viac, pretože si ho vybrala aj armáda ako niečo lepšie. 300 Win Mag sa napríklad v armáde neujal. Ak ťa neohúril, tak si potom neprišiel na jeho prednosti.... ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off milanko12, 3.6.2008 o 19:23

nechcem rypat ale 308W do zlamovacky sedi na 50% a je to vojensky naboj mal som ho a neako ma neohuril ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

off iboo, 3.6.2008 o 18:04

tak chcel som silnú gulu, min. 7x65R......a potom prišiel jeden fasa inzerát, a že 308W, no nekúp to :-) ◄ reagovať

dať hlas príspevku | počet hlasov: 0

zobrazené 1-40 z 60 | najnovšie | novšie | staršie | najstaršie

reklama

Zelené zápisky z poľovníckych chodníkov
Poľovníctvo TEREM